Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 9:26 am
Postovi: 1
Moj decak, star 12 godina, dobio je dijabetes pre sest meseci. Do sada je dobijao trake (aku cek go) za merenje nivoa secera u krvi. Medjutim, poslednji put kada sam bio u apoteci, receno mi je da to pravo na besplatne trake istice sa navrsenom 12-om godinom. Moje pitanje se odnosi na tacnost ove informacije i gde mogu naci sluzbenu odluku o tome.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ovo bi bilo to!!!
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Ovde ima i stvarno je (nažalost)tako :evil:
http://www.diabeta.net/index.php?option ... 5&ltemid=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Nemojte tugovati postoje i drugi aparati od drugih proizvodjaca gde su trake besplatne za vase dete na primer precizion xtra sjajan aparat. Lancetar od acučeka sačuvajte i aparat možda se nešto i promeni. Raspitajte se u vašoj apoteci možda kupovinom nekih traka dobijete i njihov aparat a posle preko fonda nastavite uzimanje traka. Bayer ima nov aparat a i stari je veoma precizan i imaju ugovor sa fondom pa su trake besplatne. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Skikovi,najbolje vam je da pitate u apoteci gde ste do sada podizali trakice, da li menjaju Go za Performu aparat,jer vam te trakice sleduju po nalogu.Ako oni ne menjaju,firma Adoc iz Beograda to sigurno radi ,jer su generalni zastupnik Accu Cheka.Vrlo su poslovni i postom vam za dva dana posalju nov aparat.Mozete naci njihov telefon i kontaktirati,oni znaju i koje apoteke u Srbiji vrse besplatnu zamenu aparata.Trakice za taj novi aparat su jeftinije za oko 300 dinara,zato je doslo do promene u pravilniku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Trake
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 3:36 pm
Postovi: 2
Lokacija: Sombor
Postovana, moja mala ima 4,5 god i ima dijabetis od septeembra 2008. Sto see tice traka samo napomenitee da po pravilniku, sve vezano za ovu bolest je BESPLATNO do navrsene 18. godine. Bar jee tako kod nas u Somboru. Mi koristimo aku cek go.

_________________
Zdravlje pre svega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovo bi bilo to!!!
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
iva5ra je napisao:
Ovde ima i stvarno je (nažalost)tako :evil:
http://www.diabeta.net/index.php?option ... 5&ltemid=2

Ovde je sve lepo objašnjeno pročitajte kliknite i to je to!!! :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Mala ispravka... Sve je besplatno do 26. a ne do 18. godine! Samo neki apotekari i doktori daju sebi za pravo da smišljaju nove zakone a da postojeće tumače po sopstvenom nahođenju.

_________________
Posetite "ČAROBNU KUHINJU" na http://www.carobna-kuhinja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 1:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Upravo tako...
A što ste ljuti što su izmenili pravilnik za AccuChek Go? Ima još dosta dobrih aparata za čije trake se dobija nalog, kao što je gore već navedeno. Osim toga, Performa je bolja od Go.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:09 pm
Postovi: 8
Mislim da uopste nije lose sto su doneli pravilnik za aku cek go. Cak sta vise, to je jedna od malobrojnih kvalitetnih odluka ljudi koji se bave dijabetologijom u Srbiji. Malo je poznato, ali aku ček go i aku ček aktiv su fotometrijski aparati druge klase i izbačeni su iz upotrebe u većini država EU, kao i SAD, jer pored loših rezultata usled prljanja sočiva unutar aparata, bili su opasni i po širenje zaraznih krvnih oboljenja poput HIV-a, hepatitis c i sl. U našoj zemlji Srbiji to ništa ne smeta direktorima bolnica i domova zdravlja da bodu široke narodne mase u masovnim merenjima i ugrožavaju opšte zdravlje mereći na istom glukometru svima. Naravno, "nema govora o korupciji", a javna je tajna da su fotometrijski aparati svuda u razvijenom svetu zabranjeni, dok su kod nas i u nacionalnim vodičima. Ima toliko kvalitetnijih biosenzorskih aparata kao precision xceed, contur ts i slični, ali džaba sve to ako smo trižište poput Kazahstana, Avganistana i sl. Precision xceed i contur TS su "zapadna Evropa" za fotometriju, a dostupni su nam po jeftinijim cenama, al mi smo navikli na lošije a skuplje i to ti je to. I još jedna bitna stvar, Precision meri i upozorava i na ketone u krvi(krvne otrove kod hiperglikemije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 1:47 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Pošto je i moje dete napunilo 12 godine i više ne može da dobija trake za acu chek go, interesuje me kako se tehnički izvodi zamena aparata za drugi i koji, odnosno da li je potrebno da se traži uput za komisiju kako bi odobrila drugi aparat ili se negde to menja za drugi, ili se jednostavno kupuje drugi aparat a trake se uzimaju na recept.

_________________
Zeljkov tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 7:16 pm
Postovi: 22
raspitajte se koje trake mozete dobiti preko fonda,kod nas moze precizen.ja sam stariji dijabeticar koji prima 50kom,ima nekad i akcija u apoteci zamena aparata ili cak uz kupovinu kutije dobijate aparat besplatno,posto su to deca oni dobijaju po 150kom pa mislim da nema potrebe za dodatnu kupovinu traka.pitajte ordinirajuceg pedijatra ili idite u fond i pitajte na koje trake vase dete ima pravo.apotekari nisu nadlezni za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Ned Dec 11, 2011 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 1:47 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
pumpa je napisao:
raspitajte se koje trake mozete dobiti preko fonda,kod nas moze precizen.ja sam stariji dijabeticar koji prima 50kom,ima nekad i akcija u apoteci zamena aparata ili cak uz kupovinu kutije dobijate aparat besplatno,posto su to deca oni dobijaju po 150kom pa mislim da nema potrebe za dodatnu kupovinu traka.pitajte ordinirajuceg pedijatra ili idite u fond i pitajte na koje trake vase dete ima pravo.apotekari nisu nadlezni za to.


Znam da apotekari nisu nadležni, zato i pitam one čija deca imaju više od 12 godina kako su prešli sa accu chek go na drugi aparat.

_________________
Zeljkov tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 4:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Potražite Olju Opačić u ADOC Farmaciji, oni imaju korisnički servis za AccuCheck i zameniće vam aparat. Predlažem Performu. http://www.adoc.rs/dijagnostika/diabete ... centar.php
Pozdrav :)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 1:47 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Diabeta, hvala Vam na informaciji. U apoteci u Pančevu su nam dali novi aparat accu chek performa kao i 150 traka na recept.

_________________
Zeljkov tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ACCU CHEK GO
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 2:42 am
Postovi: 16
Lokacija: beograd
imam bayer vrlo dugo, onaj u starim jedinicama. nude mi da ga zamene besplatno za novi bayer "contour". međutim, tračice za oba koštaju oko 2.500 din, 50 komada. čujem da su za accu check (koji model?) u novom sadu 1.500 din, takođe za 50 kom? pitanje za dijabetu stelu: cena tačna ili ne? bitno mi je jer sam plaćam... ne verujem da je neka razlika u kvalitetu bayer i accu ch..? tačno? molim odgovor. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: