Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Pet Jul 14, 2017 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 12:49 pm
Postovi: 43
Pozdrav. Imam 19 godina i imam problem sa folikulitisom već skoro 2 godine. Naime, bubuljice su odjednom počele da mi se pojavljuju po glavi, tačnije na temenu glave. U početku su bile bezbolne, ali kasnije je počela kosa da mi opada na tim mestima, kao i bol koji se javlja pri dodiru ili istezanju glave. Iz Jagodine sam, tako da sam bio u bolnici na Dermatologiji, bio sam u Ćupriji privatno, bio sam u Paraćinu privatno, bio sam u Beogradu u nekoj klinici. Naime, od lekova i tretmana sam prošao skoro sve. Prvo sam počeo sa Roakutanom, za koji sam odmah čuo da je ozbiljniji lek i da ima dosta neželjenih dejstva, u šta sam se uverio pri njegovom korišćenju. Uz to sam mazao neke gelove i kreme koji su mi pripisani. Njega sam pio skoro 4 meseca i nije uopšte uticao na odstranjivanje bubuljica, već su ti gelovi, ali samo na kratko. Štaviše, on mi je štetio time što mi je koža pucala stalno, krvarenjem iz nosa.. Zatim sam prestao da pijem Roakutan i sad pijem antibiotik Dovicin. Problem je što on ne sme da se pije dugo. Međutim, meni za nestanak bubuljica treba 2 do 3 kutije. Bubuljice se takođe izašle i na mojim grudima, i za razliku od glave, one su uvek prisutne. Provalio sam da se one odmah stvore i buknu ako pojedem bilo kakvu hranu koja je slatka. Čokolade, palačinke, torte, sladoled, keks i tako dalje. Iz ishrane sam potpuno izbacio slatko iako sam pre dosta koristio sve te proizvode. Problem je što se desi nekad da uzmem samo jednu čokoladicu, parče ili jednu palačinku i meni se desi da one buknu za 2 dana, glava mi bude puna. Doktori su rekli da je to streptokokna infekcija. Ja ne mogu da ceo život nadalje živim tako da ne smem da probam slatku hranu, pa da pijem po 3 kutija antibiotika. Zato me zanima da li neko ima ili zna neku metodu odstranjivanja za trajno ove infekcije ili može da me uputi u neku ustanovu ili kod nekog doktora. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2012 7:11 pm
Postovi: 35
Jesi li koristio neke preparate za lecenje spolja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 12:49 pm
Postovi: 43
Mazao sam neke gelove i kreme koje sam nabavljao u apoteci, međutim nisu pomogli. Jedino je Dovicin lek koji ih potpuno ukloni, ali čim uzmem zalogaj nečeg slatkog,za manje od 48 sati mi glava napuni sa bolnim, upaljenim bubuljicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2012 7:11 pm
Postovi: 35
AlekGhost je napisao:
Mazao sam neke gelove i kreme koje sam nabavljao u apoteci, međutim nisu pomogli. Jedino je Dovicin lek koji ih potpuno ukloni, ali čim uzmem zalogaj nečeg slatkog,za manje od 48 sati mi glava napuni sa bolnim, upaljenim bubuljicama.


Cackas li teme glave prstima?

Imas li neko zariste infekcije koje nije reseno ( sinusi, krajnici, zubi)?

Imas li perut ili masne naslage na temenu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Pon Jul 17, 2017 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Врло једноставно се проверава евентуална инфекција - брисом узетим из бубуљице. Нема шта да неко "каже" или да нагађа.

AlekGhost, кажеш да си избацио слаткише, а шта осим њих једеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Čet Jul 20, 2017 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 12:49 pm
Postovi: 43
Ne čačkam teme glave, perut imam na celoj kosi, koristim dečije šampone poput Bekolina ili Kosilija, nemam nikakve infekcije.
Što se tiče hrane, jedem dosta voća, povrća, mlečnih proizvoda, dosta mesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Pet Jul 21, 2017 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А месо и млечне производе купујеш у обичним радњама? И наравно купујеш оно што се рекламира по телевизији, здраве пробиотске производе, месо на акцији итд?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem-folikulitis
PostPoslato: Sre Jul 26, 2017 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 9:07 pm
Postovi: 3
I ja vec par godina imam folikulitis i jos nesto, mislim lekar kod koje sam bio nije bas znala da mi odredi dijagnozu (?!) sto je sramota ali to je vec neka druga tema. Mazao sam takodje neke gelove, razne sampone i antibiotike naravno i jace i slabije ali nista nije uspelo da ih otkloni zauvek. Procitao sam sve zivo sto sam nasao na netu, naravno na engleskom i ono sto sam mogao da zakljucim je da je ova infekcija izleciva sto mi i daje neku nadu. Kosa mi se proredila po celoj glavi sto me i najvise brine. Prvo sto treba da odradis ako vec nisi je to da odes do neke privatne klinike i da odradis bris sa glave da bi video da li je to gljivicna ili bakterijska infekcija, pa da bi znali cime da te lece. Ja npr imam bakterijsku infekciju a nasi lekari su mi prepisali sampon protiv gljivica, toliko o tome. Takodje pazim sta jedem, mada i nisam bas primetio da mi zbog neke odredjene hrane izlaze bubuljice. Mada moram da priznam da ja imam samo bubuljice i crvenilo, pucanje koze nisam primetio, tako da mislim da je ovaj moj slucaj nesto blazi?

Neko je ovde dobro napisao, citao sam na netu da je jedan covek imao neke bakterije u nosu i da je to izazivalo infekciju tako da proveri sinuse i sve ostalo sto moze da dovede do toga.

Dobro istrazi i raspitaj se, pa tek idi kod nekog lekara, ili na VMA kod nekog bakteriologa. E sad meni je jedino pomoglo obicno sirce koje moze da se nadje u svakoj prodavnici, razblazeno naravno, jedino je to uspelo da skloni crvenilo i bubuljice u nekoj meri. Tako da savetujem da probas to, samo znaj da pece jako u pocetku.

Ja uskoro idem na ispitivanja sto mi je poslednja nada ako i tu ne mogu da nadju sta mi se desava moracu da potrazim pomoc van nase zemlje.

Znam kako ovo utice na psihu coveka, tako da samo hrabro, lek postoji samo trebas biti uporan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: