Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Imam veliki problem vec neko vrijeme... Urastaju mi dlacice na bikini zoni, ja "kopam" sa iglom da bi ih izvadila (moram jer urastaju i stvaraju se male bubuljice sa gnojem) i naravno nastaju krastice a nakon njih i tamnije flekice i oziljci koji ne nestaju. Vec sam ocajna! I ne znam sta da radim?

Imam pojacanu maljavost u tom regionu, pokusala sam sa raznim "nacinima" depilacije: cupkanje pincetom, trakama... brijanje britvicom... i sve se svodi na isto... Iritacija pa urastanje. A nemam toliko novca da idem na trajnu depilaciju! Povremeno se taj region "smiri" ali posle par dana ponovo bukne... Problem je sto to imam ne samo na bikini zoni nego se malo siri i na predio nogu. Ljeti ne smijem od tih uzasnih fleka i oziljaka obuci kupaci, jer grozno izgleda!

Koristila sam razne pilinge, kreme i kremice, masti, paste, rastvore... jednim dijelom mi Baby puder ublazi iritacije ali ni to nije konacno rjesenje!

Na koji nacin sprijeciti urastanje dlacica? Sta uciniti?
Kako se rijesiti tih oziljaka i fleka posle urastanja dlacica?

UPOMOC OCAJNA SAM!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Jedino (u neku ruku) trajno resenje maljavosti je lasersko skidanje. Imas o tome dosta bas na ovom forumu. Najbitnije je da su ti dlake tamne a koza svetla, t.j. da postoji kontrast, jer laser funkcionise po tom principu. Druga opcija je da posle depilacije uradis i eksfolijaciju, t.j. da koristis neki skrab kojim bi istrljala taj deo da bi skidala gornji sloz koze (mrtve celije) koje se nakupe u otvorenim porama i koje dlaka ne moze da probije pa urasta. Jedini problem je sto je koza posle depilacije vec iziritirana pa ce ti skrab mozda smetati, ali vredi pokusati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Hvala :)

Do sada sam probala raditi piling ali problem je (kao sto navodis) vec iritirana koza i taj piling samo pogorsava situaciju, par dana nakon toga bude upaljeno, mazem raznim kremama (penaten mi smanjuje crvenilo i baby puder) ali odmah nakon toga se pojavljuju sitne bubuljice i dlaka urasta...

U posljednje vrijeme sam bila nekoliko puta u solariju i kako koza postepeno tamni primjecujem da mi sve to postaje "manje uocljivo" mada ne bih htjela da zbog toga moram biti skroz iskvarcana...

Vise ne znam sta da radim!? Bikini zona mi je unakazena od kojekakvih cvorica i flekica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 3:53 pm
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Kada sam imala slicne probleme kao ti,dermatolog mi je rekao da svakodnevno prilikom tusiranja koristim lufu,ja sam to radila i posle depilacije kada mi je koza jos crvena!
A posle depilacije sam umesto pudera mazala krem SINODERM N.Jako delotvorna kremica,ali ne sme se koristiti nekontrolisano,znaci mazem je samo posle depilacije!!!!Ona sprecava upalu...
Mada ja mislim da je najbolje da odes kod dermatologa i to ako imas uslova privatno,jer tamo imaju vremena da ti sve lepo,detaljno objasne...
Sta drugo da ti kazem nego srecno :wink: [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
:D Hvala! Probacu i to sa lufom i kremicom... Valjda ce biti kakvog pomaka :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 9:34 pm
Postovi: 10
Kada bi samo znala da nisi sama sa takvim problemom, bilo bi ti mnogo lakse!
Upravo sam i ja u istom samo sto se meni to vec 10 godina unazad odrazava po celim nogama, a da o preponama ne govorim. Sta sve nisam radila, gde sve nisam bila... i nista! Samo mi jos preostaje da probam sa laserom, jer vecina kaze da je to najefiksaniji metod za problem koji mi imamo.
Upravo se tako i ja osecam, prosto kada dodje leto, ja ne smem da obucem suknju i sl. jer me je sramota svoje koze.
Ovih dana imam nameru da idem na konsultaciju, tako da cu te obavestiti o ishodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 3:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Javi kako je proslo, bas me zanima! Drzim fige :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 9:34 pm
Postovi: 10
Hocu, sigurno, jer ja bih sebi pocupala kosu, koliko pocinje da me iritira ovaj problem. Ne mogu da se opustim zbog toga uopste!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Lady x,potpuno te shvatam.Moje noge imaju nadimak narodni front :D Moram vam nešto reći.Mi skoro sve mažemo bršljan iz dobro znanih razloga jel ali bršljan baš podstiče rast dlačica!Tako mi je rekla jedna travarka a meni je konačno bilo jasno...Boriš se protiv jedne napasti a dođe druga :x Inače,depilacija šećernom pastom je spas.Rješićeš sve probleme. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 9:34 pm
Postovi: 10
Vjera, extra je ako is sebi nasla nesto sto te je izvuklo iz takvog problema, ali s obzirom da se radi o nekom preparatu, pitanje je kako to moze uticati na drugoj kozi. Moze da se proba, naravno, ali da li ce doneti rezultate... Ja samo sto nisam i g.... stavljala, sta nisam sve probala i nista.
Mozda sam zbog toga i postala skepticna. Ko ce znati :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Vjera, kako radis depilaciju sa secernom pastom? Nisam probala... :roll: Ja nemam problem sa nogama, dlacice jesu malo gusce ali su svijetle, tak da njih rjesavam britvicom, nekada su mi se znale pojaviti iritacije ali samo ako ne koristim pjenu za brijanje i ako istu britvicu koristim 2x

Prije neke 3god. sam kupila epilator i bila sam bas :D misleci to je rjesenje a kada sam pocela cupati :o boli uhhh... Cupala sam sve dijelove: noge, bikini, pazuh... i iskrena da budem od njega su mi i pocele urastati dlacice, presla sam na britvicu i situacija se malo smirila, jedino ga jos koristim za ispod pazuha. Ali bikini zona mi je od tad :cry:

Kada pustim dlacice da izrastu, nema problema ali frka je u tome sto su preguste i crne (bas kao muska brada) i sire se van "zone gacica" i moram ih brijati, a sljedeci dan su vec tu i brijanje ne smijem ponoviti najmanje 3 dana inace se taj dio upali... A dlacice su tu... Uhhh sto ih mrzim!

Kamo puste srece, da od dlaka na tijelu imam samo kosu, obrve i trepuse :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Tek sam sada vidjela ove vaše poruke,ne znam kako me ne obavještavaju na mail :roll: Pa,cure,šećerna pasta nije preparat,nego smjesa za depilaciju.Šta dsa vam kažem,kad ja u Zagreb idem radi toga :o ali kad mi jedino to pomaže da mi dlake normalno rastu :roll: Nema još u slobodnoj prodaji te paste a kad je bude napraviću žurku :D Inače,sada ne urastaju i toliko su slatke ove male mrtve da ih ne bih ni dirala,nekako su sexy :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Još ovo moram da kažem-ova depilacija se preporučuje osobama čija je koža vrlo osjetljiva i sklona proširenim venama i pucanju kapilara a ja sam ta :roll: ovo me stvarno spasilo a skontajte koliko košta sama depilacija pa putarina do zagreba ili bus karta svejedno,pa taksi tamo...ja odvajam čitavo bogatstvo zato.Znači,da imam "normalne" dlake,mogla bih te pare trošiti na putovanja,bukvalno :x :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 3:53 pm
Postovi: 18
Lokacija: Nis
E tu depilaciju jos nisam probala...Inace noge sredjujem depilatorom i nemam problema,a ruke i bikini zonu kremom za depilaciju...E sada kod te kreme je problem sto se dlacice relativno brzo javljaju :cry:
Inace i ja mislim da je najbolje resenje trajna depilacija...Ali koliko to kosta jos uvek ne smem ni da pitam :roll:
A ja mislila da sam samo ja imala te probleme...
Inace ona krema sinodem N,pomaze ali ne na duze vreme,jer sam sada posle depilacije ponovo imala probleme :cry: Idem u ponedeljak kod dermatologa da vidim sta ce mi reci...A mislila sam da sam to resila trajno :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Ma to je doživotna borba....kao kad si sklon gojenju pa stalno moraš paziti....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: