Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dd
Moj sin ima probleme sa oba palca na nogama, urasli su mu a meso je okolo pomodrilo.
Prvo sam ga vodio kod skolskog lekara gde mu je prepisivan "flogocid" pa kako ga nije prolazilo, presli smo kod drugog koji mu je prepisao "panklav". Ali ni posle njega nije bilo bolje pa smo ponovo dosli kod istog koji je rekao da samo treba da maze hidrogenom. To je trajalo preko 6 meseci. Posto nisam video svrhu daljeg odlaska kod lekara odlucio sam da mu mazem nokte sa zecjom mascu koju je prepisala moja majka. Sve se povuklo za dve-tri nedelje.Ali mozda smo prerano prestali pa se ipak sve povratilo. Opet sam otisao sa detetom kod istog doktora i trazio uput za specijalistu.Rekao mi je da su uzrocnik svega gljivice i
da postoji lek "lasomil" koji treba dugo da se pije i da moze ostetiti jetru. Uz to je napomenuo da ce sin zauvek imati ovaj problem jer se ne moze izleciti.
Kod dermatologa smo dobili uput za bakterije i pronadjene su.Ovde nam je opet receno da sin mora da popije dve kutije "cefaleksina" i jednu "eritromicina" i da stalno maze nokte sa "gentamicinom" i "rivanolom" pa ce na kraju sve nestati kako je i doslo. O gljivicama ni reci. Nije mi jasno da sin mora tako dugo da pije antibiotike i da li je to prava terapija jer ako je skolski doktor bio u pravu da su gljivice
uzrocnik onda se vrtimo u krug.Mozete li mi bolje objasniti kakav bi zapravo bio najbolji tretman.
Ja sam malo obisao Internet sa temom Fungal Nail Infection i nisam bas siguran da su ti primeri slicni onom sto ima moj sin.
Njemu su jedino onako modri prsti a sa strane pored nokta koza kao rascepljena sa zutim krajevima a moram reci
da je prilikom mazanja zecjom mascu izaslo dosta gnoja odatle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 9:15 pm
Postovi: 6
koliko dete ima godina? , moj je savet da batalite lekare i da odete kod pedikira , oni se cesto srecu sa tim problemima , odstranice deo nokta koji pravi problem i reci vam koju mast da stavlja , jedino trajno resenje je trajno odstranjivanje strane nokta hiruskim putem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pedikir ??
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dd
Sin ima 15 godina , inace nikom ne bi preporucio da ide kod pedikira jer ih ima raznih pa i od nesterilisanih alatki moze da se jos pogorsa a osim toga oni odsecaju sa strane sto ne bi trebalo raditi, nokat treba seci samo ravno. Steta sto nema neki specijalista na ovom sajtu da odgovori malo detaljnije, ima dosta dece sa ovim problemima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 1:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Urasli nokti se odstranjuju, parcijalno ili potpuno. Ja sam to radio i radim ambulantno, u lokalnoj anesteziji. Odvedite dete kod lekara i neka Vas posalje kod hirurga.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
moja majka se (gotovo sigurno) kod pedikira zarazila hepatitisom C (ipak da dodam da se tada nije nii znalo za postojanje bas toga virusa - a moguce je da postoje jos slicnih virusa koji tek treba da se otkriju).

Posle 2-3 decenije je umrla od te boljke.

Kod pedikira je isla 30 godina 1x mesecno upravo zbog urastanja nokta!

Jedino kod lekara mozete biti sigurni jer se tamo vrsi suva sterilizacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 9:15 pm
Postovi: 6
pa too je tacno da danas ima raznih ali mislio sam na neke proverene pedikire , mislim da je najbolje ako imate sretstava da vidite na privatnim klinikama da se to uradi sa co2 laserom jer klasicnom operacijom hirurg odstrani deo nokta u samom korenu ali od srece zavisi da li ce taj deo ponovo da izraste ili nece , nikako ne dozvolite da mu seku na zivo u ambulanti jer su mene tako jednom nedeljno kasapili i znam kako su uzasni bolovi , samo operacija , probajte na institutu za majku i dete ako ste u beogradu , ako gnoji rana stavite mu hidrociklin mast da zaustavi proces


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lekari???
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dd
Upravo mi je doktor kod koga sam vodio dete rekao da ne treba da ga vodim na hirursko odstranjivanje nokta jer ima nekoliko njih koji su vec po dva tri puta isli na istu operaciju i opet imaju problem.
Ja sad vec imam veliki strah od ovog jer je sin popio sve prepisane lekove a nema vidnog poboljsanja, a opet ne bih da ga vodim kod hirurga jer iskustva vecine pokazuju da to nije resenje. I moja supruga poznaje zenu koja je to radila i opet ima isti problem. Pa i na sajtovima posvecenim decijoj pedijatriji sam video radove dermatovenerologa koji ne preporcuju operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Uspesno operisana oba palca pre 15 god.
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 10:36 am
Postovi: 1
1992. godine, u vreme velike krize po pitanju zdravstva i nabavke lekova, posle pola godine neverovatnog mucenja, operisali su mi oba palca. Sve te nabrojane lekove i masti ne znam s obzirom da u to vreme nije postojalo nista. Bilo je ili da se ceka da prodje samo od sebe (apsurdno) ili noz! Medjutim, dobro mi je poznata narodna medicina za isterivanje gnoja (od sirceta, crnog luka, do przenih jaja i kojekakvih bolnih eksperimenata). Ne kazem da to nije pomoglo jer sam imala tankere, prava skladista gnoja oko nokta. Elem, u poslednji cas sam dobila priliku da me kao 14-ogodisnjaka operisu na decjoj hirurgiji jer su samo deci davali anesteziju. Medjutim, posle operacije je uzasno bitno kako vodis i higijenu stopala ali i nacin zivota. Patike su smrt za nokte, narocito one potpuno kozne, ja ih svih ovih godina nosim iskljucivo samo vikendom. Ali bitna razlika izmedju mene i na desetine drugih ljudi koje znam da su operisali nokte i da im se vratilo i da muku muce kod pedikira je to sto su me roditelji poslali na more, i te '92. i '93. kada je bila ona najveca kriza. Recept je posve jednostavan - 20 minuta u slanoj vodi, 30 minuta sam drzala stopala izlozena na suncu i tako 10 dana dve godine za redom. I pomoglo je. Medjutim, potrebno je pustiti nokte da pravilno izrastu, da se mogu seci pravo a ne oblo, ma koliko i to bilo bolna pomisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 29, 2006 12:50 am
Postovi: 178
javite se na pm za savet kako se resiti ovog neprijatnog problema bez operacije, lekova, manikira i bilo kakvih preparata. licno sam imala problema sa tim vise od 10 godina, probala sve i svasta, osim operacije dok mi nije palo na pamet resenje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
Ok slazem se da ima svakakvih pedikira ja licno u salonu gde radim radim intervencije vezane za urasle nokte i razne druge probleme.Vrlo bito kod vaseg pedikira je da ima sterilizator koji unistava hepatitis c ,ja licno imam sterilizator od 175 stepeni koji ubija hepatit i nakon sterilizacije instrumente cuvam u uv sterilizatoru,instrumenti se peru hladnom vodom i cetkicom sa nekim sredstvom np cif nakon toga u posudici odstoji u desolu i onda u sterilizator. K ao pedikir i kozmeticar malo me vreca ta generalizacija treba se dobro raspitati o salonu i pedikiru,ja np imam decu kojima odstranjujem ili bar privremeno otklanjam tegobe,time sto dok su mali kanal izmedju nokta i kozice se moze malo prosiriti a protivnik sam hirurgije tj cupanje nokta tu je zagarantovana deformacija i nakon toga gljivicna infekcija. dr igor ako radi parcijalno odstranjivanje ok podrzavam to je slicno sto i ja ali ja ne smem da dajem lokalnu nego samo anestetik u streju i gelu. Evo savet za roditelje sa malom decom i problemima sa urastanjem : nokte seci ravno ,ako dodje do urastanja i malisanu smeta pri hodu svako vece par dana dok noktic ne probije kozicu tj dok se ne oslobodi napraviti dve kombinacije u vidu obloga jedan neka bude prokuvana slana voda a druga hidrogen, postupak ponavljati naizmenicno i molim vas ne koristite jod kao da je vodica kao i hidrogen ,jer su vrlo agresivni ako se koriste kao oblozi sta sve vidim a verujem i dr. ivica bukvalno opekotine i sta drugo nego urgentni . Nemojte da eksperimentisete sami vasi instrumenti ne mogu biti sterilni dovoljno da ne dodje do infekcije. A za tatu savet ili ga odvedite kod dr.igora ili kod pedikira,poenta je da se noktic oslobodi kozice jos pogotovo ako se sin bavi sporto ako ima kljunas oblik malo je vise bolno i duzi je proces ali njegova nogica jos raste i kanal se moze prosiriti znaci nokte mu secite ravno posle pedikira ako je dobar objasnice vam kako da u pomoc vatice napravite malu kompresicu za dopunu kanala malo embecin spreja i kombinacija hidrogena i joda ce pomoci,nikako ako postoji gnoj ga nemojte cediti i u tom slucaju koristite anti biotsku mast a ne prah ako ste zainteresovani ostavite mi poruku u pm javicu vam se poz i pazljivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 6:20 pm
Postovi: 1
ja sa uraslim noktima imam problem od hm....13-14god (sada imam 19)
prvi put mi je nokat sechen na hirurgiji, vratilo se posle 3 meseca.. posle toga sam zaradio i na drugom palcu, pa sam ishao kod privatnog doktora da mi chupaju cele nokte oko 5 puta...sada jedan nokat je odgnut od mesa i chudno raste, ali bar ne urasta tako da ga ni ne diram...drugi konstantno, sa obe strane.. dosadile se u mi vishe operacije (a da ne spominjem novac, koji mi se chini da je bio uzalud potroshen), i ne znam shta da radim. Nokat krene da urasta posle operacije pre nego shto i izraste dovoljno da mogu da ga skratim...
tako da, zanima me kako mogu sam reshiti ovaj problem..(i da li je uopste moguce)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pedikir
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Da napravim mali uvod, pedikir sam i bavim se problemima urastanja i td.Radim deci i odraslima urasle nokte BEZ SKALPERA i ko je pravi stucnjak moze kada pogleda nokat da svakom kaze da li je za pedikira ili hirurga.Danasnji pedikiri vecina ne zna kako da odradi neki problem nego vuku, cepaju i kidaju nokte(svega sam se nagledao u svom poslu).Mnogo puta sam doziveo da lekari predlazu vadjenje nokta a sa pravilnom intervenciom to se resi bukvalno za 2 sekunde.Dok nokat koji je urastao pravi problem(gnoji ili crveni i boli)nema leka nego samo da se isti odstrani(ne ceo nokat nego urasli deo).Kada se zavrsi intervencija, pacijent moze odma da igra fudbal.Normalno problem ce se vratiti zato mora da se nokti odrzavaju.Slobodno koga nesto interesuje u vezi uraslih noktiju i kurjih ociju, zadebljanja i svih problema neka me pita-kontaktira rado cu odgovoriti.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za kraj
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dd
Proslo je dosta vremena od poslednjeg javljanja a to zbog toga sto sam
se uzalud nadao da ce dermatovenerolog u Domu zdravlja uspeti nesto da uradi
ali uzalud, dva meseca terapije bez ikakvih rezultata. Na kraju sam poludeo i otisao
kod onog skolskog lekara da trazim uput za hirurga a on me ponovo uputio
na nekog lekara u Beogradu Milosa Nikolica, koji radi kao dermatovenerolog na Institutu.
U prvom kontaktu mi je covek rekao da sam pogresno upucen i da treba da se javim hirurgu.
Dakle toliko vremena me je ovaj skolski zavlacio da mi je doslo da ga zadavim.
Cvrsto sam resio da sina vodim u eograd na operaciju laserom jer sam cuo da je bezbolno
za razliku od klasicne mesarske intrvencije.
Samo me interesuje iskustvo onih koji su to radili koliko je to stvarno bezbolno i
da li su imali neke probleme u toku same intrvencije laserom.Da, i koliko traje oporavak
kao i da li se koristi nesto nakon tog.
I da li se intrvencija moze raditi ako je nokat zagnojen.
Ovo pitam zato sto je samo pregled 1800,00 dinara kao da tu ima nesto da se gleda.
Uglavnom iz mog iskustva ne postoji nikakav lek za ovo, probali smo i zvanicnu i alternativnu medicinu
i efekat je uvek bio povratak bolova i dalje urastanje nokta.
Jedina nada je da postoje i oni koji su operacijom uspeli iz prve da rese
ovaj problem operacijom.
Da li neko radi u Novom Sadu sa laserom ove operacije ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Idite kod ovog gospodina gore sto sve resava bez po muke, "BEZ SKALPERA"... :roll:

Obavestite nas kako izgleda ta tehnika...

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mister no skalper
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Ovaj gospodin gore, tj. ja, sto sve resava, kako rekoste, bez po muke i bez skalpera, nema nikakvu posebnu tehniku, vec dugogodisnje iskustvo i praksu, koja mu dozvoljava da skromno primeti da se mnogi problemi o kojima se raspravlja na ovom forumu ipak mogu resiti i bez skalpera. Uz svo uvazavanje Vase titule, kao i (pretpostavljam) iskustva u vezi sa temom o kojoj pisemo, ne mogu da prihvatim Vasu ironiju?!? Zar nam nije svima cilj da pomognemo onima koji zele svoj problem da rese i ... u krajnjoj liniji, sve se da proveriti, zar ne?
PS. Interesantan izbor Smajlija, istina, u skladu sa porukom.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: