Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: u zelji da pomognem
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 7:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:22 am
Postovi: 1
Molim Ganca ili nekog ko je bio kod njega da mi javi adresu ili br. telefona na koji mogu da ga kontaktiram

moj email [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
ja vec godinama imam problem sa oba palca, na obje strane...dakle na 4 mjesta. prije dvije godine sam skinula nokte i od onda unutrasnje strane nokta su pocele normalno da rastu, a ove spoljasnje, obje, me unistise od momenta kad su dosle do tog mjesta gdje urastaju. Nikad nijesam imala problem sa gnojenjem, samo sa bolom i to citav nokat reaguje na bol, kao i okolno meso, mada nije promijenjeno...
uspijevam sama da maknem, zasad, taj dio na oba nokta, ali na sto mi nokat lici nemojte me pitati. Trenutno imam na noktima (sad me ne bole jer sam prije 5 dana vadila korjencice) dva vjestacka nokta i da to vidite rekli biste da nemam nikakvih problema, nokti lijepi, pravilni...cim pocne da boli maknem ove vjestacke, ovo povadim i ponovo stavim vjestacke...snalazim se kako znam i umijem!

kad skinem, bolje receno izvadim, te komade, kao riblja kost- sto rece Gane, a koji su jako duboko i ne mogu tek tako da dodjem do njih (kao neki dzepovi u koje se nokat prosiri?!) nema nikad krvarenja, ili ako ima, to je malo sukrvice, ali izuzetno rijetko.
obicno sam mirna i nemam bola nekih 15 dana, ali onda pocinje i carsav sa kojim se nocu pokrivam da smeta...pa opet ispocetka...ne znam dokle cu izdrzati ovaj bol kad vadim te komade nokta, ali sam postala alergicna na bol....a sto neko rece gore, kad bi me neko nagazio na palac bila bih spremna da ga ladno upucam...sreca sto ne nosim oruzje :lol: :lol: :lol: :D

eto, braco moja po bolu i muci, ako ko zna neki nacin neka ga kaze...ja obicno stavim na vaticu dosta hidrogena, drzim to na noktu, zamotano u kesi, nekih 5-6 sati, pa onda polako odstranjujem te bolne djelove, imam neki pedikir pribor, licno moj, koji samo ja koristim i koji "sterilisem" cistim alkoholom, a nakon intervencije stavim na ranu hidrogen, pa dobro isprskam bivacin sprejom, i kad se to osusi, na kraju gentamicin mast...

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 01, 2009 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Vestacki nokat mnogo dobro izgleda za ove letnje dane samo ima manu da zatvara hermeticki noktnu plocu i stvara idealne uslove za gljivice i drugo vuce zdrav nokat i pravi problem.Kucna radinost je jedno a ozbiljan rad je nesto drugo.Pravilnim odsecanjem(opet isto)duze ste mirniji i vreme se produzava do ponovnog problema.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
ja ne bih da budem duze i krace mirna, nego da zauvijek budem mirna od tog problema...slozices se da je 8 godina predug period konstantnog bola u oba nokta, sa svih strana...vise ne podnosim bol koji mi je pedikir nanosio dok mi je to radio, a i nije mogao da mi pomogne izuzev u pocetku, kad mi je problem tek poceo...vremenom, cak, vjerujem da je i taj rad imao uticaja da mi se problem jos vise "produbi"...
Hirurg mi je pomogao kod unutrasnjih strana, medjutim ove spoljasnje nazalost tesko ce se rijesiti...
Nemam gljivice, nemam nikakvu infekciju, nokat mi je lijep i ravan, samo sto se pri krajevima naglo spustaju krajevi nokta ka mesu...kad bih kojim slucajem imala srca i hrabrosti da ga pustim da s eprobije i da izrastu potpuno ne bi se vidjelo da imam problem...ali kako da to uradim, kad je od povrsine nokta bar centimetar unutra...haos bi mi napravio dok izraste.
Inace u PG nema pedikira izuzv priucenih po salonima, a ne bih se bas nesto usudila da im se dam u ruke...hirurg je hirurg...a i ne daju nikakvu anesteziju...ne mogu ja to vise

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Na zalost sa uraslim noktima(koji i mene muce-sam radim i znam sta je to) postoji samo privremeno resenje osim hiruske i intervencije "plasticara" ja znam za samo dva slucaja tu je urastao nokat ne iz korena nego iz "mesa" i tu ne pomazu klasicne metode, sto se tice metode "da izraste nokat potpuno" to je zabluda i vazi samo kod noktne ploce koja se minimalno krivi.Drugo "treba seci nokat ravno" to isto vazi za pravilnu noktnu plocu koja je pravougaona a za noktne ploce koje se savijaju okomito,rastu u sirinu i udaraju levo-desno to ne vazi,prvo se resi problem pa onda estetika.Jos nesto kada se noktna ploca sece skalpelom mnogo je velika verorovatnoca da cete biti krvavi i da ce mnogo boleti, rad bez skalpela je mnogo,mnogo bezbolniji i bol je minimalan.Suditi po nekim pedikirima koji su priuceni i ne rade svoj posao profesionalno nije uredu u svakom poslu ima "sustera i majstora" u ostalom sve sto sam napisao mogu mnogi ljudi da potvrde.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
s obzirom da bih prije probala da se bez hirurskog zahvata rijesi problem, vjeruj mi da bih te vrlo rado potrazila da sam negdje blize...ali 600 km je prevelika razdaljina...i dalje cu da se mucim i da zavidim onima koji nemaju nikakav problem:(

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 8:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Posto slika govori vise od reci evo i ovde da postavim slike nokta koji se zadebljao i u toj svojoj rotaciji urastao ne mnogo ali je moglo da bude i gore.Tu se vide i crni tragovi krvi-povrede tipa"sam svoj majstor".
Slika
Slika
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Greska u velicini slike
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2009 1:09 am
Postovi: 1
Mogu li nekako da stupim u kontakt sa Gancom? Moze li me neko poslati njegovu adresu i broj.. Ne zelim jos uvek da se opredelim za intervenciju kod hirurga. suvise je ekstremno.. Ja sam do sada sama sredjivala nokte i taj problem, i sve je bilo ok... do trudnoce... i sad bas imam velik problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Poshaljite PP ovom korisniku!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Moja majka je imala problem sa uraslim noktom na jednoj nozi.
Nije zelela kod hirurga nikako i nasla je jednu odlicnu pedikirku (kog "Fontane" na N.Bgd-u) i ona joj je to lepo sredila.

I tako je moja majka isla bukvalno svakog meseca vise od 30 godina kod pedikira!!
Redovno!
Instrumenti su cisceni alkoholom, a za postojanje hepatitisa C nije se tada nije ni znalo (a hepatitisu C ni prokuvavanje instrumenata ne moze da steti, vec samo suva sterilizacija!).

Pre 8 godina je umrla od hepatitisa C (teska smrt!) za koji nije znala ni da ga ima (6 meseci pred smrt smo svi saznali i zaprepastili se jer nikako nije spadala u rizicnu grupu) , a bio je u njoj vise od 20 god (sudeci po talasajucim transaminazama koje je imala a koje su pripisivane redovnoj upotrebi lekova za hipertenziju... a u njoj je bio taj "tihi ubica", tada nepoznat koji je rovario i ubijaoje podmuklo).

Znaci, ona je sela iza nekoga ko je to cudo imao u svojoj krvi kada je bila kod pedikira.... posle je neko seo iza nje........

Nisam protiv pedikira, vec sam za to da svako donesi svoj licni pribor - videla sam da se u razvijenom svetu tako radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 11:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Posto od skoro slikam samo vece probleme evo ovako je dosao pacijent
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
malo objasnjenje,urastao nokat je izbacio "divlje meso"(crveno sa unutrasnje strane palca) i to je posledica cekanja odlaganja problema.Crno na noktima je posledica hipermangana(kada se noga potopi u rastvor nokat primi jedva malu nijansu zute boje do ovako crne treba bar 100 potopiti nogu u rastvor) koji se rastvara u tecnosti(antibiotik) i sluzi da se umiri proces sto u ovom slucaju i mnogim drugim ozbiljnijim slucajevima ne pomaze.
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
ovako izgleda deo nokta koji je urastao i koji je isecen bukvaljno za sekundu, ovakvom urastanju ne pomazu kremice,vodice i melemi.
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
Slika
ovako izgleda nokat i prst posle cetiri dana, otok i tkivo se smiruju i povlace.Imam jos primera uraslih noktiju pa ako nekog interesuje....

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
A slike ste postavili zbog chega???

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 1:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Slike sam postavio da se vidi da postoje ovakvi slucajevi, da ne treba cekati i prolongirati problem,da ne pomazu ni kreme ni kremice,melemi i slicno i na kraju da ima slucajeva koji mogu da se rese bez hirurske intervencije.Ko je imao ovakav problem i kome urastaju nokti znace o cemu pricam, na zalost i meni urasta nokat i znam sta znaci pravilna informacija i dobro odradjen pedikir,oni koji nemaju problem nikada nisu mogli da razumeju one druge(sa problemom).

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Evo da osvezim temu stavljam slike deteta koje ovog meseca puni dve godine zbog naslednih osobina(i ocu i majci urasta nokat) detetu stoji prst preko prsta, po savetu fizijatra lepe mu flasterom prste da se isprave ali ovo je jedno sesti put da mu secem zagnojeni prstic zbog takvog preklapanja prstiju(vidi se na slici kako stoje prstici).Sreca u nesreci sto je decak mnogo miran kada se vrsi intervencija inace bi stalno zavrsavao kod hirurga.Ovu raditi skalpelom bilo bi nemoguca misija.

http://www.imagebanana.com/view/nhhk0ay/Ficko1.jpg
http://www.imagebanana.com/view/d7it6r63/Ficko2.jpg

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: