Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Nadam se da je ova slika fotomontaza, jer ovo je uzas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
bobo001 je napisao:
Nadam se da je ova slika fotomontaza, jer ovo je uzas...

Nije fotomontaza, koristi google:
http://images.google.com/images?q=necro ... a=N&tab=wi

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
mislim da je najbolje da pacijenti sami kupuju potreban pribor za operaciju jer ovo je strasno. A sta je zapravo najveci problem?? Moj stomatolog samo ukljuci neku pumpicu iz koje nesto prska, predje preko pribora i krece sa radom. Da li je to dovoljno???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 2:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
dr.koki je napisao:
make-up artist je napisao:
dr.koki uzasna slika e. upraVU SI ZA AUTOKLAV ALI JE DOSTA SKUP KORISTI SE NAJVISE U STOMATOLOGIJI, JA LICNO U SALONU GDE RADIM SAM ZAHTEVALA STERILIZATOR OD 175 STEPENI I UV ZA ODRZAVANJE, NOZICE MENJAM RUKAVICE SU HIRUSKE ,A SYTERILIZACIJU VRSIM TAKO STO INSTRUMENTE PRVO PEREM CIFOM I HLADNOM VODOM RECEPT OD INSTRUMENTALKE SA GAKA JER SE KRV JEDINO TAKO UKLANJA ZATIM DESOL PA 175 STEP. I POSLE NA UV ODRZAVANJE VRLO JE RISKANTNO RADITI I ODLAZITI KOD PEDIKIRA KOJI TO NE POSEDUJE ,ZA GANETA DAJ NA PVT BROJ ZNAS I SAM DA SEBI NEMOZEMO RADITI HOCU DA DODJEM ILI DA DODJES KOD NAS U SALON POZ KOLEGA


Mogu da zakljucim da je tvoj nacin rada potpuno ispravan ali dacu ti neke savete.Hvala dr. koki radi provere eto pozivam vas na pedikir naravno grati kod mene i radi razmene saveta,dobicete i kaficu :)))))))), za adresu salona javite se na pvt, ceka vas kafica i pedikir,naravno GRATIS poz dr
Odi do instituta za mikrobiologiju i zatrazi test sterilizatora na spore. Ako oni to ne rade onda se raspitaj u nekoj privatnoj laboratoriji. Daju ti nekoliko petrijevih solja koje stavis u sterilizator pa onda ide 3 dana na inkubaciju kod njih. Ako je rezultat negativan znaci da si apsolutno sigurna ali ako je pozitivan sterilizator mora na popravku. Ovo je dobro da bi se ti zakonski zastitila.
Posle koriscenja instrumenta a pre pranja i sterilizacije stavljaj instrumente u rastvor asepsola, tako se dodatno osiguravas.
Ukoliko radis procedure gde moze da dodje do krvarenja obavezno koristi HIRURSKE sterilne rukavice koje dolaze kao par u paketu. Znaci ne one u kutijama.
Poz.
Hvala dr. koki radi provere eto pozivam vas na pedikir naravno grati kod mene i radi razmene saveta,dobicete i kaficu :)))))))), za adresu salona javite se na pvt, ceka vas kafica i pedikir,naravno GRATIS poz dr

_________________
tu sam da vam savet dam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: URASLE NOKTE SAM RESIO SAM!!!
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 5:06 pm
Postovi: 1
dugo sam se (vukao) po ordinacijama i koristio razne preparate da se izlecim.Imam problema sa uraslim noktima vec 10-godina,TA BOLEST,POJAVA ILI STANJE JE NEIZLECIVO.
Jedino sto mozete da uradite je sledece,traje malo duze ali daje dobre rezultate:
1)Nemojte seci nokat koji je urastao.
2)Kupite mast (hidrociklin) i mazite kozu u koju je urastao nokat.
3)Pustite da nokat izraste i kad izraste sacekajte da se ranice osuse.
4)Kad se sve to povuce nokat vise nikad nemojte puno skracivati i obavezno nokte secite RAVNO.
PODECAM DA JE PROCES MALO DUZI I PRED KRAJ JE MALO BOLNIJI ALI MENI POMAZE SVAKI PUT.URASLI NOKTI SU NEIZLECIVI SAMO SE TREBA PAZITI I VODITI RACUNA DA SE NE POVRATI OPET.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 3:31 pm
Postovi: 8
I ja imam problem sa uraslim noktima i vec 4 godine idem kod pedikira,jednom mesecno.Pre nedelju dana sam bila,i nakon toga je poceo da me boli prst oko nokta.Morala sam da se vratim kod pedikira gde mi je odstranjen deo nokta koji je zaostao u predhodnom "cerupanju" :o(bilo je veoma bolno). Od tada mene boli ceo prst,od korena do vrha i izmedju nokta gde je sve ocisceno.Nema crvenila ni otoka,nije pomodrelo, niti se vidi neko gnojno zagadjenje.Ono sto je interesantno,prst me ne boli na dodir ili bilo kakav pritisak,vec ovako iz cista mira dok sedim ili hodam...Ne boli me konstantno ali ponekad osecam kao da mi ceo prst "bridi".Jutros sam izvadila parce vatice koje mi je pedikir stavio izmedju nokta,misleci da mi se od njega sve to desava.
E sad,ne znam da li da idem kod lekara,stvarno mi je glupo da odem a nema nikakvih vidljivih znakova nekog poremecaja.I da li treba da panicim,jer mi se cini da sto vise razmisljam o tome , vise me boli.
Molim za savet!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moje misljenje
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Ja cu pokusati da vam pomognem,mada,dok ne pogledam nokat, nista konkretno ne mogu da kazem. Iz mog iskustva, ovakvi simptomi ("Nema crvenila ni otoka,nije pomodrelo, niti se vidi neko gnojno zagadjenje.Ono sto je interesantno,prst me ne boli na dodir ili bilo kakav pritisak,vec ovako iz cista mira dok sedim ili hodam...Ne boli me konstantno ali ponekad osecam kao da mi ceo prst "bridi") uglavnom se javljaju u slucaju ako postoji i dalje neki deo nokta koji nije izvadjen (negde u nekom kanalu,ne bode i ne smeta kao ostrica) vec u nekom polozaju pravi pritisak na tkivo ili druga stvar meni logicnija de je prilikom intervencije negde ispod nokta, ogrebano(odrano)tkivo pa opet pravi problem u nekom polozaju.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 3:31 pm
Postovi: 8
Hvala na odgovoru.Ipak sam otisla kod lekara i rekla mi je nesto slicno i dala hipermangan da potapam stopalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pih..
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 3:32 am
Postovi: 1
Cao svima!

Imam frku sa posledicama urastanja nokata..
Josh u osnovnoj skoli su mi poceli nokti urastati u meso ,shto zbog
neadekvatnih patika ( koje sam obozhavala ,ali su mi otucale prste) ,shto zbog treninga..
Godinu dana dobrih sam se muchila sa gnojem i bolovima u prstima..
ishla sam kod doktora,koji mi je stiskao prst kako bi gnoj izasao.. ochi da ispanu..mazala sam svim i svachim i ok.. smiri se to..
Desi se dan danas,da ponekad primjetim blagi bol u palcu ,pa zarezhem nokat i smiri mi se prst..
nego .
nakon svih tih mazanja,stiskanja,previjanja i chuda,nastao je problem estetske prirode..
ono naduveno meso uz nokat se nije povuklo!
ostalo je tako ,nakaradno .. mene blam na plazu poci ,leci s momkom da mi vidi ova chudesa :( .. isto tako me i blam kod doktora ili pedikirke poci ..
missim ,ovo je bash pih .. o noshenju japanki da ne pomisljam van kuce..


sta da radim ?
kome da se obratim za pomoc da mi se to ukloni?
je li iko od vas imao problema sa ovim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 10:39 pm
Postovi: 3
Registrovala sam se da bih ovo napisala, GANCO MAJSTORE!!! 9 godina mucenja muke sa noktima i ti resis sve za 10 minuta i to bez ikakvog bola. Bez skalpela, bez krvi, bez bola. Mislila sam sad kad odem pa kad ostanem bez prsta :D sto je doduse meni i odgovaralo jer stvarno vise nisam mogla da trpim bol, 9 godina nisam normalno hodala, obula normalno cipelu, ne dao Bog da me neko zgazi. Da ne pricam o estetskom izgledu. Sad konacno imam lepe nokte na nogama ali sto je najvaznije NORMALNE. Cim se vratis sa odmora eto mene kod tebe. Puno te pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 11:15 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd/Lazarevac
Da li neko zna nekog dobro pedikira u Bg-u da mi preporuči,pošto mi je urastao nokat na palcu !?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Miki pedikir u Dzordza Vasingtona br.5.Malo je skuplji ali je fenomenalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 11:15 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd/Lazarevac
Ljudi treba mi savet!Evo da počnem priču iz početka...
Imam problema sa palcom na desnoj nozi.Evo zapravo o čemu se radi!Išao sam pre nekih 6 meseci kod pedikira i on je odstranio taj deo nokta koji je urastao i koji je pravio problem,međutim meso oko nokta je i dalje natečeno i crveno i palac mi konstantno krvari,išao sam skoro na Plastičnu Hirurgiju u Zvečanskoj 9 i tamo mi je doktor/hirurg uradio neku manju inetrvenciju(ne operaciju) i previo palac,izdao uput za svakodnevno previjanje prsta(uz obavezno stavljanje Stanicid gaze i mazanje Stanicid masti) u Domu Zdravlja i rekao mi da se javim za 2 nedelje na kontrolu,uz obaveznu napomenu da je poželjno što manje hodanja i opterećivanja palca kako bi cela terapija imala efekta,u protivnom ne gine operacija hirirškim putem uz lokalnu anesteziju...
Posle 2 nedelje sam otišao na kontrolu i stanje je bilo kao kad sam došao prvi put,s' tim da napomenem da uprkos svemu nije bilo mirovanja i minimalnog opterećenja palca i noge kako je doktor napomenuo,nego baš naprotiv,nažalost nije bilo tako (nemojte me pitati zašto),to je posebna priča...zbog toga cela terapija i nije imala efekta,opet da kažem nažalost!Doktor sad kaže da tu ne može da pomogne ništa sem operacije hirurškim putem uz lokalnu anesteziju,a ta operacija zahteva 21 dan/ 3 nedelje mirovanja i redovne kontrole i previjanja za to vreme sve dok se konci ne skinu,što je u mom slučaju neizvodljivo zbog mnogo problema i obaveza...Ovo pričam iz ličnog iskustva jer sam septembra 2005. god operisao isti taj palac na desnoj nozi na Plastičnoj Hirurgiji a i na levoj nozi isto negde decembra iste te 2005. god. kod istog tog doktora,tad nisam imao toliko obaveza i imao sam vremena na pretek pa sam zato i radio operacije hirurškim/klasičnim putem(sada to teško da mogu da izvedem),i eto 3 i po' godine posle toga nisam imao nikakvih problema,išao sam redovno kod pedikira i onda sam prestao da idem odjednom i opet se pojavio isti problem na desnom palcu!
E sad,suština mog posta je : Čuo sam da se ovo može operisati i laserskim putem,bezbolno i efikasno i da je sve gotovo i kao što naš narod kaže "kao novo" za veoma kratko vreme,što bi u mom slučaju bilo ižnajidealnije rešenje...Da li je to istina !?I da li je neko imao iskustva sa laserskom operacijom?Ako neko može da mi preporuči neku privatnu kliniku ili ordinaciju koja se bavi ovim bio bi veoma zahvalan...čuo sam i da je to skupo,ali to nije bitno,koliko god da košta nek košta,vreme mi ističe,stanje je sve gore i gore ...

Hvala svima uanpred !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: u zelji da pomognem
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 2:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Iz moje dugogodisnje prakse dokle postoji neki deo nokta koji nije odstranjen makar i velicine desetog dela milimetra pravi ce proces i "meso"ce oticati,krvatiti i biti sluzavo, naravno i osetljivo na dodir i bolno.Najbolji znak da ima nesto u "mesu" je bol sa donje strane prsta-palca.U praksi sam nailazio na delove nokta koji su tanki i providni kao riblja kost i pravilo je velike probleme,kada se odstrani deo nokta koji smeta bukvalno posle minut-dva prstu pocinje da se vraca prirodna boja a crvenilo se povlaci tako da se vidi crta dokle se povuklo.U praksi sam imao pacijente koji su vukli upalu i po 6 i vise meseci i u principu mozete da previjate i da stavljate antibiotik ali dok se ne ocisti kako treba nema neko izgleda da ce prestati problem.Sto se tice laserskog tretmana noktiju nisam imao do sada nikog ko je bio na tom tretmanu pa sa te strane ne mogu da vam pomognem.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: upravo operisan
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 3:35 pm
Postovi: 1
:roll: Prosto nisam mogao a da ne napisem par recenica na ovom forumu. Pisem sa ciljem da ohrabrim ljude koji imaju ovaj problem da odu da rese problem na jedini pravi nacin. Jedino pravo i logicno resenje je odstranjivanje dela nokta koji pravi probleme, tj suzavanje nokta. Kako se to radi? Naravno rutinskom hiruskom intervencijom koja efektivno traje 5 min. Prvo dobijete dve lokalne anestezije u palac koje malo boluckaju, saceka se par minuta da pocne da deluje i krene se sa intervencijom. Tokom intervencije ne osecate apsolutno nista (ja sam licno pevao pesmu koja je bila na radiju). Nakon operacije sam peske otisao do svog kreveta. Nakon prestanka dejstva anestezije pocinje malo da boli i to traje nekih pola sata dok ne pocne da deluje analgetik koji vam daju protiv bolova. u bolnici ostajete jos dva dana i nakon previjanja(koje samo malo boli) vas puste kuci i za dva dana dolazite ponovo da vam skinu konce. Ako se uradi pravilno operacija ne postoji sansa da se ponovo vrati problem. Prosto ne mogu da verujem sta su ljudi spremni sebi da dozvole a i nije mi jasno zasto neki ljudi salju nedobronamerne poruke drugima. Kod doktora medicine- specijalista opste hirurgije, odmah.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: