Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2012 10:16 pm
Postovi: 1
molio bih nekog sa ovog foruma da mi posalje pp sa brojem telefona,adresom ili sta god clana Ganco,,,hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 04, 2012 10:11 am
Postovi: 1
Pozdrav svima :)
Imam problem sa urastanjem noktiju od svoje 9e, 10e godine (znaci vec nekih 10ak godina). Kad sam bila mladja, tata mi je vadio i cistio nokat jer je i sam imao taj problem. Tad su bile aktuelne na top-shopu one neke kapi protiv urastanja, i tad sam ih koristila i to se smirilo. Medjutim, problem se, jelte, vratio, i ja vec sigurno 7 godina unazad pazim da me neko ne zgazi, haha. Onda sam pocela sama da sredjujem nokat, da ga vadim iz mesa (ali nisam ga sekla do korena ili nesto slicno) i cistim...i to je potrajalo tako nekoliko godina, ali pre jedno 4-5 meseci, zgazila me je drugarica na utakmici i taj cosak nokta koji ne treba da se sece je pukao i od tada mi ozbiljno urasta. Pokusala sam da sacekam da mi nokat lepo gore izraste, ali nisam mogla da izdrzim do kraja pa sam ga namerno sekla, ili izraste pa tokom ciscenja opet pukne. Vec neko vreme razmisljam da odem na operaciju, ali posle citanja cele ove teme, rado bih probala manje invazivnu metodu :D

E, sad bih da pitam cuvenog Ganeta :) da li misli da moze da mi pomogne (uz svo to moje predjasnje ceprkanje) i da konacno resim problem za, kako kazu, 1.5 sekundu :D

Evo i slika:
Slika

I jos nesto, imam neki osecaj da ce i nokat na levom palcu da pocne da mi urasta, jer nekako suntavo raste u sirinu :P
Slika

Nadam se da ganco cesto posecuje forum :) Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Sep 05, 2012 12:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Hvala za to "cuveni" ja se trudim da edukujem i objasnim ljudima sta treba da se radi.Stalno pratim temu tj. mnogo radim i ne stizem sa konpa ali sam nabavio dobar telefon i uvek sam tu na forumu.
@bircha,
tvoj problem nije strasan lako je resiv ne bi smeo da kazem za 1,5 sekundi ali za 2-3 garantujem da bi se sredilo, na drugoj nozi imas isto problem ali u zacetku.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 8:17 pm
Postovi: 1
Zeljela bih postaviti pitanje za clana Ganco.
naime nokat na palcu noge mi je zadebljao oko 5mm, taman i sa strane se uvija. Posjecivala sam pedikirku koja mi je dala savjet da stavljam komadic vatice na vrh da nokat preskoci i preraste zadebljali dio prsta, problem je kako kaze cirkulacija. prije dva dana nosila sam uzanu baletanku i sada ispod nokta curi gnoj, jako je bolno i sa jedne strane se odvaja.Koji bi bio vas savjet hirurg ili pokusavati kod pedikira, molim vas predlozite sta da radim jer nisam u prilici naredna dva dana posjetiti pedikirku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2012 11:36 am
Postovi: 2
S obzirom da se na temu koju sam postavio u sekciji "Pitanja i Odgovori" niko nije javio, prekopiraću ovde sadržaj iste, u nadi da će neko moći da me uputi u pravom smeru.

----- kopija pitanja -----

"Poštovani,

Zamolio bih Vas da mi pomognete oko pronalaženja adekvatne ordinacije (državne ili privatne) koja vrši operaciju prikazanu na sledećem snimku:
http://www.youtube.com/watch?v=YNnsGxy1SC0

Čitao sam o raznim procedurama koje se kod nas vrše, ali nigde nisam naišao na ovu - koja, po mom skromnom mišljenju, najviše obećava.

Ukratko, imam probleme sa uraslim noktima na oba nožna palca i redovno idem kod pedikira koji odlično uradi posao, ali to rešenje nikako nije trajno, pa vremenom izađe i veoma skupo - imajući u vidu da potrošim u proseku 2000din. mesečno na pedikir.

Procedura koja se vidi na snimku je veoma slična ovome što pedikir sredi, ali nikada ne može da se ode skroz do korena, niti da se isti sprži kiselinom (fenol) koja je pomenuta na snimku.

Želeo bih da se trajno rešim ovog problema i nakon dosta pretraživanja na internetu, ovo je jedina procedura koja obećava da se problem neće vratiti.

Dakle, da li bilo koja ordinacija u zemlji vrši identičnu operaciju koja je prikazana na snimku?

Unapred se izvinjavam ako pitanje nisam postavio gde treba i zamolio bih moderatore da, u tom slučaju, pitanje prebace na adekvatno mesto."


----- kraj kopije -----


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Okt 16, 2012 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Trajno resenje za urastanje noktiju ne postoji osim intervencija kod hirurga koji radi plasticnu hirurgiju i to je pitanje,gledao sam snimak na internetu i mogu reci da sam za 15 godina prakse video 4(cetiri)slucaja uradjena sa spaljivanjem korena,dve su mladje osobe a dve starije kod kojih je doslo do deformacije prsta i sad imaju problem sa prstom i nokto,drugo moram da pitam sta tu kod intervencije kosta 20000 i zasto se ne moze iseci nokat do korena,samo toliko.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Nov 13, 2012 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:37 am
Postovi: 3
ganco je napisao:
Trajno resenje za urastanje noktiju ne postoji osim intervencija kod hirurga koji radi plasticnu hirurgiju i to je pitanje,gledao sam snimak na internetu i mogu reci da sam za 15 godina prakse video 4(cetiri)slucaja uradjena sa spaljivanjem korena,dve su mladje osobe a dve starije kod kojih je doslo do deformacije prsta i sad imaju problem sa prstom i nokto,drugo moram da pitam sta tu kod intervencije kosta 20000 i zasto se ne moze iseci nokat do korena,samo toliko.


Pitanje za iskusnog pedikira, da li je moguce odraditi tretman medicinskog pedikira uraslog nokta i vadjenje "zuljica" u nekoj vrsti lokalnog anestetika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Nov 13, 2012 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Mozda neko koristi lokalni anestetik(tu mislim na sprej i anestetik u tubi)ali iz prakse to je nepotrebno jer sve sto ide u dubinu vecu od 2mm ni voda ga ne pokvasi a tek anestetik ne dopire dotle.Kod malih "krivina" je to i nepotrebno jer intervencija traje bukvalno 1 sekundu,kod vecih "krivina" intervencija traje 2-3 sekunde i ako je bilo dosta zagnojeno gnoj je "pojeo" tkivo oko nokta tako kad se intervenise kao da se radi nekom drugom,kad je tkivo "upaljeno",crveno i bolno jako je bitno kad se sece i izvadi parce da pacijent oseti da li je to to(oni koji imaju problem znaju o cemu pricam)jel u jako,jako malom broju slucajeva ostane neko sitno parce pa je i zbog toga bitno da postoji osecaj na delu gde se intervenise.
Moram da naglasim da sam i ja poceo da radim sa skalpelom (to govorim iz razloga da znam sta se desava kad se tako radi) i da prilikom intervencije kod manje ozbiljnih i vise ozbiljnih slucajeva nemoguce iseci sve sto treba a ne seci tkivo i samim tim je oporavak do normalnog funkcionisanja duze za razliku od metode bez skalpela kad se "udje"izmedju nokta i tkiva i vrhom makaza sece sitno,za to treba sem znanja,prakse, dobrog alata i najbitnije "osetljiva"ruka jer u mnogim slucajevima ne vidim sta secem ali osecam,to je isto kad vam neko vadi krv pa vam "odvali"celu ruku a neko izvadi krv pa nemate pojma jer je gotovo ili tek treba da nesto radi.
Ja volim da objasnim sve zato sam malo opsiran i pricam prostim jezikom da svi mogu da razumeju sta objasnjavam ali slike su najbolji pokazatelj pa da ne stavljam opet neke pogledajte predhodne postove.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
svaka ti je ka Njegoseva....Najveci je problem,sto nas je Gane razmazio,pa ne smem ni da razmisljam sta ce biti kada ode u penziju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Dec 16, 2012 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 5:06 pm
Postovi: 1
Zamolila bih nekoga sa foruma, ako je u mogucnosti da mi posalje kontakte g-dina Ganca (adresu, telefon ili e-mail) na PP. Potencijalnim posiljaocima unapred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 11:14 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima na forumu,
imam problem kao vecina Vas ovde pa bih zamolila Gancov kontakt na PP
pozz Olja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Jan 09, 2013 1:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мој брат је због ураслог нокта оперисао прст код хирурга. Проблем му се опет вратио после пар година. Значи, није трајно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Jan 09, 2013 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
О бре ganco, доста са оним фотографијама. Узео сам да прегледам тему и дочекао си ме с њима, а тек када је наишао dr.koki са некротизирајућим сликама, било ми је доста. Како ћу кући на ручак. :(

Мени су нокти на палчевима почели да урастају после једногодишњег свакодневног осмочасовног ношења спортских патика. Успео сам да их доведем у ред, али тешком муком. Сметао ми је мој стомак у процесу дохватања стопала. :D Сада ми нокти не урастају али морам да водим рачуна о њима. Опоравак траје већ доста година и нокти још увек нису као што су некада били.

Да поделим један савет. За уништавање бактерија и гљивица на стопалима одличан рецепт је потапање у раствор соде бикарбоне. Ионако пре сечења ноктију треба их омекшати. Ја у лавор успем што топлију воду и две-три кашике соде бикарбоне, па се бањам двадесетак минута. За то време могу да гледам доктора Хауса. 8)

Да ли би неко могао да ми каже где да набавим добар алат за педикир? Пошто сам себи сређујем нокте, увек ми фали бар једна рука. Верујем да има доброг наменског алата, па помагајте.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2013 2:38 pm
Postovi: 1
Zamolio bih ako neko moze da mi posalje PP sa brojem telefona ili adresom clana Ganco.. Unapred zahvalan !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 11:30 pm
Postovi: 1
I ja bih molila za broj gospodina koji resava ove probleme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: