Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2011 1:45 am
Postovi: 1
Molim Ganca ili nekog ko je bio kod njega da mi javi adresu ili br. telefona na koji mogu da ga kontaktiram

moj email [email protected]

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:04 pm
Postovi: 4
Znam mnogo osoba kojim je pediker pomogao sa ovim problemom,a samo jednu osobu kojoj su "čupali"nokat sa sve anestezijom.Užasno boli kad prođe anestezija a noga ljudi skakuće po krevetu i neme načina da je smirite.Valjda zbog tih nervnih završetaka na vrhu prsta... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 10:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Treba prvo otici pedikiru jer dosta stvari moze pedikir da resi a za hirurga uvek ima vremena i za mene je to poslednja solucija kad nema drugog resenja.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 11:05 am
Postovi: 5
ja sam sama sebi rijesila taj problem. a nosila sam ga sa sobom godinama (najmanje desetak godina) i uspijevala sam ga drzati pod kontrolom tako sto sam sama cistila nokte, malkice podizala nokat sa strane i cistila pazljivo taj dio u kojem se nakupljaju mrtve stanice kože. jednog dana, nakon sto sam cula da treba nokte pustiti da izrastu i budu dugi, odlucila sam da nastavim da cistim na taj isti nacin dok nokti ne izrastu. nije bilo ugodno dok su rasli, jer odna kao da su jos vise ubadali to mjesto na prstu koje me vec bolilo. nakon nekih mjesec-dva mislim da mi je izrastao i izasao vani i taj dio koji mi je urastao u palac. sad je jednostavno iznad i mislim da ne moze urastati jer je duzi on palca. sad konstantno imam duge nokte na nogama i eto otkako sam to uradila (prije nekih 3 mjeseca) nisam imala problema s noktima vise. naravno sad ih samo skracujem pomalo i turpijam odozgo, ne sijecem ih vise skroz. eh sad, posto sam zena, svi vjerovatno misle da je to stvar sredjivanja, isto kao sto su nokti na rukama, jer mnogo zena to radi. ako ste muskarac, ne znam sta ce vam reci za nokte na nogama. ;) ali zdravlje prije predrasuda :)!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 9:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Da ne bi stalno ponavljao imate ovde na forumu tema "urasli nokti" pa je sve tu bolje ojasnjeno ima i dosta fotografija koje vise govore od reci, ali ajde opet,svaki slucaj urastanja je prica za sebe,kod ozbiljnih urastanja ima i ozbiljna "krivina" nokta i kod takvih problema nemoguce je da nokat "izraste" a da ne dodje do ozbiljnih konplikacija.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 23, 2011 5:49 pm
Postovi: 1
Dragi moji...moram da vam se pohvalim da ste mi svi vi pomogli da resim problem uraslog nokta ,sto vasim savetima i postovima.sto iskustvom i primerom...anyway..vi[e od dve god muku mucim sa uraslim noktima na oba palca noge..sva[ta sam radila.pokusavala.sve sto ste mi savetovali, radila sam ali..nije pomagalo.Po[to yivim u Crnoj Gori i[la sam i redovno pedikirima,raynoraynim koji su me na kraju uputili hirurgu..to mi je bilo uyasno i sokanto i dignem sidro...i dodjem u Beograd kod gospodina Ganeta......jer ste ga vi hvalili a i njegovi komentari su mi bili jako uverljivi i strucni..zA CIRKA DVA TRI MINUTA RESENE SU MOIJE DVOGODI[NJE MUKE..uporedjujem sada dok vam ovo pi[em, rad mojih pedikira u Crnoj Gori....ajd necu da ih bas toliko kudim ali rad Ganeta i mojih pedikira je kao kad uporedjujute majstora i kasapina.....yatim alat koji Gane ima je nesto kao kad odete hirurgu..makayice ya nokte,njih je nekkoliko i tankih,jako tankih vrhova i sve to sterilno...kada sam iyasla iy salona nayvala sam svoju prijateljicu ,telefonom i kayal joj..ja ponovo hodam..Samo da vam kayem da sve sto je na netu preporuceno od nayovi lekova ja sam probala ali nista nije uspevalo.....ipak je yaista, strucna ruka strucna ruka i manite se prepucavanja majstor Gane je yakon..Gane vidimo se ya 4 nedelje poyy i cmokk svima vama.Hvala svima sto su mi poslali adresu i tel Ganeta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Ja sam IMAO probleme sa urastanjem noktiju na oba palca od kada su mi poceli da seku nokte pa negde do pred srednju skolu. Do tada to su bivale citave kesice gnoja na oba palca sa obe strane, pa krv, pa secenje nokata koje mi je oduzimalo od 20 minuta pa navise. Ja, tadasnji, sam ukapirao da moji nokti samo hoce da izrastu i da oni nigde ne urastaju, nego bi zeleli da izadju napolje, ali im za to smeta meso. Ja u tom tinejdzerskom dobu punom ludosti resim da ih pustim da vidim gde planiraju i dokle planiraju da urastaju. I pustim ih ja. Ljudi, to je trajalo nekoliko meseci, ali carape i patike su bivale kvrave, oteklo i sl.
Da skratim. Oni su izrasli. Ruzno jeste da se vide veliki nokti, ali ja sam sada na postiplomskim i imam 25 godina i osim te "ruznoce" ja nikakav problem vise nemam. Oni su napravili sebi put i sada ama bas nikakvih problema nemam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokat - pitanje?
PostPoslato: Ned Nov 27, 2011 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Opet ista prica,svako urastanje noktiju je prica za sebe,(ajde po ko zna koji put)nokti koji nemaju ozbiljnu "krivinu" mogu da se puste da "izrastu",kod ozbiljnih krivina to je NEMOGUCE,ne bi mogli da stojite a da ne pricam o hodu, isto vazi za ono "seci nokte ravno" kako dasece nokte "ravno" kad mu udaraju levo i desno,svakom je svoj problem najtezi,da ne bi stavljao ponovo slike pogledajte ove na forumu "urasli nokti" pa cete videti o cemu sam pricao,samo toliko.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: