Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 07, 2007 3:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
santo_25 je napisao:
i koliko tretmana Ipl om bi bilo dovoljno za depilaciju lica.
ako vam je od pomoci imam tamno smedju dlaku i recimo osrednje jaku bradu. brijem se svaki treci dan.
i moze li se biti miran bar tri godine ili se ipak mora sa vremena na vrijeme obrijatei s tim da tada brada mnogo sporije reste...
unaprijed hvala

Ne mogu precizno da ti odgovorim ni na jedno pitanje. Na osnovu licnog iskustva i iskustva par pacijenata, verovatno ces biti zadovoljan posle 3 tretmana a ti racunaj na 3-5. Pod uslovom da nisi osuncan ili taman iz bilo kog razloga.
Ne verujem da neces morati da se brijes ali to ce sasvim drugacije da izgleda, i samo brijanje i vizuelno.
Ali ipak sve ovo prihvati sa dozom rezerve jer niko kod mene nije radio celo lice (od muskaraca) a nigde nisam nasao tudja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 08, 2007 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2007 11:17 am
Postovi: 3
valdi63 je napisao:
body je napisao:
sa koliko godina se moze depilirati trajno??ja imam 18god i muskarac sam..

Bolje je da se prvo obratis dermatologu a mozda i endokrinologu za savet.
Postojece dlake mozes da tretiras ali je veliko pitanje kojom brzino ce ti se pojavljivati nove (koje bi ti se i inace pojavile zbog tvojih godina).
Moj savet ti je da za velike regije kao sto su ledja, grudi i stomak sacekas jos koju godinu a izaberi neku manju regiju pa pokusaj. Ne znam ni koje probleme imas pa je ovo okviran savet.
Ja nisam doktor a ovo sam ti napisao po iskustvu drugih osoba. Ja imam pacijentkinju od 16 godina koja nema hormonalnih poremecaja a radila je samo zulufe. Skoro dva meseca posle prvog tretmana rezultati su izvanredni (ja nisam ocekivao da budu tako dobri) sobzirom da ima smedju dlaku i jako je mlada. Ja sam i dalje skeptican da ce to biti bas tako dobro.


pa mislio sam grudni kos...zato sto sam plivac...pa mislim da bi bilo najbolje trajno da uradim,a mislim da me je vec prosao pubertetski period


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 09, 2007 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:27 pm
Postovi: 3
Pozdrav! Vidim da ima jos muskaraca koji se interesuju za lasersku epilaciju. Ja se bavim body buildingom i uklanjam dlake s ledja, grudi i stomaka voskom. Znam za ono da moram da se uzdrzim od cupanja :lol: cetiri nedelje, ali me zanima da li moram dlake da pustim malo da bi vi u salonu videli kakav je to tip dlake ili mogu normalno da se brijem. Pitam ovo jer je bas ruzno kad dlake (cekinje) izrastu posle brijanja a ja se svakodnevno skidam na javnom mestu :lol: . A voleo bih i bradu da uradim, ali samo neke delove, pa me zanima radi li tretmane muskarac ili zena. Mislim da bi muskarac lakse shvatio sta zelim da uradim s bradom, nego zena :D . Hvala unapred sto odgovarate na moja glupa pitanja :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
santo_25 je napisao:
i koliko tretmana Ipl om bi bilo dovoljno za depilaciju lica.
ako vam je od pomoci imam tamno smedju dlaku i recimo osrednje jaku bradu. brijem se svaki treci dan.
i moze li se biti miran bar tri godine ili se ipak mora sa vremena na vrijeme obrijatei s tim da tada brada mnogo sporije reste...
unaprijed hvala

Dobio sam informaciju da je brada "teska regija" kao ramena, sto znaci da treba vise tretmana. Meni nije logicno ali tako tvrde jako iskusni ljudi iz inostranstva. Sutra mi dolazi muskarac na treci tretman jagodica pa cu javiti kakvo je iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
body je napisao:
pa mislio sam grudni kos...zato sto sam plivac...pa mislim da bi bilo najbolje trajno da uradim,a mislim da me je vec prosao pubertetski period

Pa probaj. Juce je momak od 19 godina uradio ramena i ceo vrat, sutra ce grudi i stomak... rekao sam mu isto sto i tebi i on odlucio da radi. Obidji salone, uradi testove, saznaj koje aparate imaju, kojom snagom bi ti radili pa javi da ti bar tu pomognem (oko izbora aparata). Kod mene je cena za muske grudi 3.600 din pa uporedi.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
ortak je napisao:
Pozdrav! Vidim da ima jos muskaraca koji se interesuju za lasersku epilaciju. Ja se bavim body buildingom i uklanjam dlake s ledja, grudi i stomaka voskom. Znam za ono da moram da se uzdrzim od cupanja :lol: cetiri nedelje, ali me zanima da li moram dlake da pustim malo da bi vi u salonu videli kakav je to tip dlake ili mogu normalno da se brijem. Pitam ovo jer je bas ruzno kad dlake (cekinje) izrastu posle brijanja a ja se svakodnevno skidam na javnom mestu :lol: . A voleo bih i bradu da uradim, ali samo neke delove, pa me zanima radi li tretmane muskarac ili zena. Mislim da bi muskarac lakse shvatio sta zelim da uradim s bradom, nego zena :D . Hvala unapred sto odgovarate na moja glupa pitanja :D .

Radi ces dosta toga pa samo strpljivo, glupo je da pogresis u izboru pa je svako pitanje pametno.
Slobodno mozes da se brijes, jos bolje jedno 6 nedelja i tako lepo izbrijan odes na epilaciju. Uvek ostane neka dlaka a i inace se dovoljno dobro vidi. Mnogo je vazniji izbor aparata pa kreni u akciju. Prvo pazljivo procitaj sve ove strane :D, pa obidji salone... ako nesto nije jasno, pitaj, samo konkretnije.
Kod mene tretmane radi doktorka ali to nije problem. Pustis bradu par dana a obrijes samo onaj deo koji hoces da radis i to se lepo vidi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Čet Jan 11, 2007 5:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 12:50 am
Postovi: 5
Lokacija: novi sad
Ako sam dobro razumela, na tretman IPL laserom se moci doci i sa obrijanim delovima tela...... i kad posle prvog tretmana dlacice ponovo pocnu da rastu, jer mogu da se briju redovno, do ponovnog tretmana... ???

Unapre hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje
PostPoslato: Čet Jan 11, 2007 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
taratara je napisao:
Ako sam dobro razumela, na tretman IPL laserom se moci doci i sa obrijanim delovima tela...... i kad posle prvog tretmana dlacice ponovo pocnu da rastu, jer mogu da se briju redovno, do ponovnog tretmana... ???
Unapre hvala

Moras da budes obrijana za tretman. U zavisnosti od regije i tvoje pripreme pred tretman, nove dlake pocinju da se pojavljuju za 2-10 nedelja. Mozes redovno da se brijes ali u tom slucaju ispadanje dlaka traje duze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 19, 2007 1:34 pm
Postovi: 27
DA LI STE SE NEKADA ZAPITALI ZASTO NEGDE TRETMAN EPILACIJE CELIH NOGU KOSTA 5.000 DIN A NEGDE 600 EURA?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2006 10:58 am
Postovi: 3
BRAVO CICO!!!!!!!A MOZETE DA ODETE NA OBA MESTA I PROVERITE RAZLIKU!!!! Verujte, pricam iz licnog iskustva...I ne prihvatajte savete ljudi sa iskustvom od tri meseca rada, potrazite doktore sa visegodisnjim iskustvom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 19, 2007 1:34 pm
Postovi: 27
NE ZELIM NIKOGA DA REKLAMIRAM, ALI TRETMANE SAM ZAPOCELA U ATINI I TAMO SAM RADILA U ORDINACIJI KOJA JE IMALA CANDELA LASER GENTLE LASE I BILA SAM PREZADOVOLJNA, KADA SAM DOSLA OVDE POLUDELA SAM JER NIKO NIJE IMAO TAJ LASER.NAPRAVILA SAM PAUZU OD GODINU DANA I ONDA SAM SLUCAJNO CULA ZA ORDINACIJU U BEOGRADU KOJA JE KUPILA TAJ LASER MOJOJ SRECI NIJE BILO KRAJA, TRETMANE SAM ODRADILA I NE ZALIM NIJDAN EURO KOJI SAM DALA. CENU SU OVDE MALO NIZE NEGO U ATINI.
LASERI SU JAKO SKUPE MASINE I NIJEDAN PROIZVODJAC NECE VAM PRODATI LASER BEZ PREDHODNE OBUKE LEKARA KOJI CE RADITI NA NJEMU, PA TAKO U SVAKOJ ORDINACIJI TREBA DA POSTOJE SERTIFIKATI ZA RAD LEKARA. U OVOJ ORDINACIJI GDE SAM BILA TRETMANE RADE ISKLJUCIVO LEKARI.
RAZMISLITE DA LI STE DOVOLJNO BOGATI DA BI KUPOVALI JEFTINE STVARI!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 4:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 20, 2006 12:04 am
Postovi: 7
cica79 je napisao:
DA LI STE SE NEKADA ZAPITALI ZASTO NEGDE TRETMAN EPILACIJE CELIH NOGU KOSTA 5.000 DIN A NEGDE 600 EURA?????


Ja sam radila kod Valdija epilaciju i VEOMA sam zadovoljna. I moje dve drugarice su radile tamo epilaciju, a i one su prezadovoljne. Radila sam i prepone i noge i bradu....itd. Naravno da sam nezadovoljna ne bih radila sve to! A iskreno i meni je bila cudna cena ali sam morala da probam jer mi je delovalo izuzetno povoljno. Procitala sam poslednjih meseci dosta o tome i shvatila da aparat koji imaju je najnovije generacije i da nije nimalo jeftin kao sto mnogi u salonima imaju neke kineske.
Ni ja kao niko ovde ne zelim da reklamiram niciju firmu ali ne svidja mi se kad neko pljuje po nekome a nije ni usao u salon da vidi o cemu se radi i da se raspita malo. Mislim da imaju samo drugaciju strategiju poslovanja i to je to.
Valdi vama zelim sve najbolje jer sam uvidela da ste veoma poslovni.

A VELIKA SLOVA NISU POTVRDA NICEGA SEM DA NEKO NEMA POJMA O CEMU GOVORI PA HOCE DA TO DELUJE UPECATLJIVO! Ili je mozda zaboravio da iskljuci caps lock :D :D :D :D :D

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 12, 2006 10:50 pm
Postovi: 6
Dali je moguca depilacija brade,brkova i malo obrva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2006 10:58 am
Postovi: 3
prirodna_crnka je napisao:

Ja sam radila kod Valdija epilaciju i VEOMA sam zadovoljna. I moje dve drugarice su radile tamo epilaciju, a i one su prezadovoljne. Radila sam i prepone i noge i bradu....itd. Naravno da sam nezadovoljna ne bih radila sve to! A iskreno i meni je bila cudna cena ali sam morala da probam jer mi je delovalo izuzetno povoljno. Procitala sam poslednjih meseci dosta o tome i shvatila da aparat koji imaju je najnovije generacije i da nije nimalo jeftin kao sto mnogi u salonima imaju neke kineske.
Ni ja kao niko ovde ne zelim da reklamiram niciju firmu ali ne svidja mi se kad neko pljuje po nekome a nije ni usao u salon da vidi o cemu se radi i da se raspita malo. Mislim da imaju samo drugaciju strategiju poslovanja i to je to.
Valdi vama zelim sve najbolje jer sam uvidela da ste veoma poslovni.


pozdrav


Bila u "salonu" i upravo se o tome radi..."salon" a ne ordinacija...ali ko voli, nek izvoli... svi mi imamo pravo izbora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 12:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
cica79 je napisao:
DA LI STE SE NEKADA ZAPITALI ZASTO NEGDE TRETMAN EPILACIJE CELIH NOGU KOSTA 5.000 DIN A NEGDE 600 EURA?????

Posto se svi ovi komentari odnose na mene valjda je red i da odgovorim mada ce ovo preci u besmisleno prepucavanje.
Ja bih se zapitao kako u USA taj isti tretman na laseru LightSheer kosta oko 250 evra. Svuda postoje renomirani i ekskluzivni saloni i ordinacije koje drze visoku cenu pa sto ne bi i kod nas. Samo sto su kod nas svi ekskluzivni. Ali to je njihov izbor i meni to ne smeta ali ne vidim razlog zasto vama smeta postojanje salona sa niskim cenama. Vi barem imate mogucnost izbora ali vecina nema. Koji su vam onda motivi da javno dovodite u sumnju efikasnost epilacije u mom salonu samo na bazi cena?
A evo i objasnjenja kako cene mogu da budu nize od 250 evra (epilacija nogu u USA). Velicina spota na LightSheer-u (modeli ST i ET) je 0.81cm2, GentleLase najveci je 2.55cm2 a na Medilux-u je 7.36cm2. To znaci da cu imati 9 odnosno 3 puta manje fleseva a 2-4 puta brze cu uraditi epilaciju. Sve ovo znaci da ce mi i troskovi visestruko biti manji. Da ne spominjem plate doktora u USA i kod nas. Kada se na ove i jos neke druge troskove ugradim sa nekim procentom dodjete do ovako niskih cena. Drugi su svoje troskove mnozili sa 4-5 i dosli do svojih cena. Ne vidim sta je lose i u jednom i u drugom slucaju niti da su cene dokaz bilo cemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: