Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 9:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
-Phoenix- je napisao:
Posto je ovo mjesto za davanje informacija ljudima ,a ne mjesto za prepucavanje reci cu samo nekoliko stvari vezano za DDD i ostale spomenute firme. Kao bivsi inzinjer grupe EL.EN. mogu reci da se kao prvo druga generacija IPL-a razlikuje od prve prvenstveno po vodenom filtru koji eliminira infracrveni dio spektra. Tako da su i DDD i DEKA IPL druge generacije. I tu FDA nema veze sa tim vec je u pitanju samo tehnicka inovacija. Nadalje ono sto bi IPL trebao biti je prvenstveno polikromatski izvor visokog intenziteta sa pravom kvadraturom impulsa. I tu DDD moze nauciti svih. Osobno posto sam radio u EL.EN.-u 3 godine mogu reci da je iskoristivost njihovog manipula daleko veca od ostalih te da su tu tehnologiju patentirai pod nazivom uPL. Palomar proizvodi previse slabe uredjaje di bi im konkurirao. Dovoljno je pogledati tehnicku specifikaciju.No, da ne duzim previse, pravilno koristeni , svi ti uredjaji mogu dati lijepe rezultate. Sa time sam ovaj post istrosio i necu se vise javljani na njega.

Slazem se da se ne treba prepucavati jer forum nije mesto za to pa cu i ja ovim postom zavrsiti komentarisanje.
Skoro svaka od navedenih firmi ima tehnicke inovacije (i DDD i Palomar i dr.) ali po zvanicnoj instituciji FDA to nije doprinelo povecanju efikasnosti i /ili bezbednosti uredjaja (kako DDD tako i Palomar).
Sto se tice tehnickih karakteristika da skratim samo ovo: PhotoSilk, Deka (za Spot 4.6 cm2 - max 32J/cm2, za 8.3 cm2 - max 18J/cm2), StarLux, Palomar (za Spot 3.4 cm2 - max 70J/cm2, za 7.4 cm2 - max 45 J/cm2 ili 40J/cm2) a ostalo se moze videti ovde: http://www.dekalaser.com/uploaded/pr1/44ENG.pdf i http://www.palomarmedical.com/palomar.aspx?pgID=873 .
Da, to i ja kazem, svi gore navedeni aparati dace dobre rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
Dakle u jednom salonu u BG koriste LightSheer diodni laser, u medjuvremenu saznala sam da je marka Candela-a iz prethodnog komentara vidim da je to ok marka. Znam osobu koja je isla na prvi tretman, od tada je proslo mesec dana i potpuno je zadovoljna, nije imala nikakvih kontraindikacija. Jedino je pitanje da li je normalno platiti 600eur po svakom tretmanu (cena je ista za prva tri), iako znamo da to sigurno nije resenje problema jednom za svagda...


Candela ne proizvodi LightSheer diodni laser vec Lumenis. Candelini laseri (pored ostalih) su GentleLase (Alexandrite) i GentleYag (ND:Yag). Prvi je jedan od najefikasnijih lasera ali da bi tako bilo koza mora da bude bela (Tip I i II i neke varijante III). Drugi je najbolje koristiti za Tip V i VI (crnci). Prvi moze da dodje u obzir ali idi na pregled, trazi da ti kazu koja je velicina spota kojom ce da ti rade noge (povrsina kontaktnog sociva 18mm, 15, 12 - prihvatas samo najveci jer je velika regija), kojom snagom (ako idu ispod 18 J/cm2 nemoj da prihvatis, znaci da si tamna za ovaj laser a imas druga resenja). GentleYag nemoj da prihvatis,nisi toliko tamna, imas bolja resenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LightSheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
Ne znam da li da to uradim u Epilionu i platim 600 eur ili da probam recimo u ovom u Nemanjinoj za 5600 din. Razlika je ogromna, ali opet ako znam da se time placa bezbednost i uspesnost...bas je dilema :cry:


Epilion ima LightSheer i on ti sigurno odgovara. Proveri samo spot (9x9mm ili 12x12mm) i prihvatas samo drugi (i sa njim ce tretman dugo trajati). Ako nemaju pronadji neki drugi salon sa istim laserom.
Sto se tice tvoje poslednje dileme stavljas me u nezgodnu situaciju sta da ti odgovorim jer se radi o mom salonu.
Sto se tice bezbednosti MediLux, Palomar je IPL Klase I, sto znaci da ima fiksne opcije/odnose parametara pa operater-doktorka malo sta moze da pogresi. Svi laseri i neki IPL-ovi su Klase II, znaci pustena je sloboda u izboru parametara pa operater mora da bude obucen. Mislim da, u obe varijante, ne treba da se plasis jer se nezeljeni efekti retko desavaju. Ako odes na odgovarajuci laser on bi trebalo da bude efikasniji a to se ogleda u 2-3 tretmana manje a u nekim slucajevima nema ni te razlike. Za sve ostalo je IPL u prednosti, moze da tretira svetlije dlake, manje bolan, mnogo brzi tretman a kao posledica toga manja cena. Imas i drugih dobrih IPL-ova u Beogradu ali i jako losih pa na to pazi a sto se tice cene vidis i sama.
Inace cena LightSheer-a je malo veca od MediLux-a ali Medi omogucava jako nisku cenu tretmana pa je to odlucilo sta cu kupiti.
Cene tretmana u USA sa LightSheer-om su 300-400 evra a ima i po 800 evra a kod nas??? Pomenuta ordinacija sa Deka IPL, cena nogu 300-350 evra?? Kod mene 70 evra (5700 din) a od Januara verovatno 90-95 evra. Skoro mi je bila pacijentkinja kojoj su za prepone trazili 150 evra ali kada je videla aparat bez oznaka ("kao da je pravljen u Kini" - sto je moguce), odustala je.
Izbor je tvoj pa srecno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Valdi, koliko vremenski traje sam tretman ako se rade noge (cele) i prepone?
Koliko vremena treba da prođe od poslednje depilacije da bih se podvrgla tretmanu?
Da li se tretmanom uklanjaju i urasle dlačice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Candela ne proizvodi LightSheer diodni laser vec Lumenis. Candelini laseri (pored ostalih) su GentleLase (Alexandrite) i GentleYag (ND:Yag).



Ne verujem da laziraju marku lasera (ne vidim zasto bi...) Na moje pitanje koje im je marke taj njihov LaserSheer odgovorili su mi Candela a ne Lumenis. A sa druge strane, to moze da se proveri na licu mesta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 11:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Njanja je napisao:
Valdi, koliko vremenski traje sam tretman ako se rade noge (cele) i prepone?
Koliko vremena treba da prođe od poslednje depilacije da bih se podvrgla tretmanu?
Da li se tretmanom uklanjaju i urasle dlačice?


Vreme tretmana zavisi od velicine kontaktnog sociva, sposobnosti tehnicara/doktora, velicine regije (nisu sve noge iste povrsine), nacina hladjenja a i reakcije samog pacijenta. Noge su nezgodne zbog oblina i tezeg pristupa za razliku od npr. muskih ledja.
Za sonde sa spotom od 7-8 cm2 oko 30 min bez pripreme (ako je potrebna) a gledaj da izdvojis sat vremena jer nikad se ne zna. Imao sam pacijentkinju kojoj je radjeno 1 sat i 40 min ali sa pauzama. Nije mi jasno sta su radili toliko dugo?
Neke sonde su velicine 3-4 cm2 pa je potrebno duplo vise vremena.
Kod lasera sonde su velicine od 1-3 cm2. Kod LightSheer-a su 0.8 i 1.5 cm2 pa u najgorem slucaju (o.8 cm2) moze da traje 4-5 sati.
Od poslednje depilacije (bilo kog vida cupanja dlacica) minimum 4 nedelje.
Jako je bitno da prodje sto vise vremena od poslednjeg suncanja, solarijuma ili bilo kog vida potamnjivanja koze i to 1-3 meseca. Ako si dugogodisnji i redovni korisnik solarijuma obavezno skreni na to paznju bez obzira na pauzu.
Za urasle dlake... nisam doktor, ne bih da te slazem... Imam iskustvo da urasla dlaka, ako je vidljiva kroz kozu, bice zahvacena tretmanom, sparusice se a koza bi vremenom trebala sama da je izbaci. Mada, takve dlake i sama lako mozes da izvadis. Ako imas sa tim velikih problema epilacija je dugorocno pravo resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
Ne verujem da laziraju marku lasera (ne vidim zasto bi...) Na moje pitanje koje im je marke taj njihov LaserSheer odgovorili su mi Candela a ne Lumenis. A sa druge strane, to moze da se proveri na licu mesta...

Ja nisam ni rekao da lazu.
Prvi laser pod tim imenom proizvodi Palomar i to LightSheer (EpiLser)Ruby Laser. Nakon toga StarMedical, koji je tada u vlasnistvu Palomara, proizvodi LightSheer (Ex StarLight) Diodni Laser i to je aparat o kome pricamo. Palomar prodaje Star Medical firmi Coherent Star a Izraelska firma ESC Sharplan kupuje Coherent Star i iz cele te zbrke firmi i imena nastaje Lumenis.
Mozda sam i ja nesto propustio ali sumnjam. Raspitaj se ponovo, bas me zanima koji Candelin aparat imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Mozda sam i ja nesto propustio ali sumnjam. Raspitaj se ponovo, bas me zanima koji Candelin aparat imaju.


Evo sta su mi odgovorili: CANDELA a tip je GENTLE LASE i ima spotove od 5 do 18mm. Tretman celih nogu + prepone traje od sat ipo do 2h.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
Evo sta su mi odgovorili: CANDELA a tip je GENTLE LASE i ima spotove od 5 do 18mm. Tretman celih nogu + prepone traje od sat ipo do 2h.

Kao sto rekoh, jedan od najboljih lasera. Idi na pregled, ako treba uradice ti test (sve ovo obavezno besplatno) a onda pitaj kojom snagom ce ti raditi. Ako je 17-18 J/cm2 ili vecom snagom onda prihvati. Naravno, ako ti odgovara cena.
U suprotnom, ako je manja snaga, trazi objasnjenje, neka ti urade test, provere... neki ce iz straha da pocnu manjim snagom, neki da bi radila koji tretman vise a neki zato sto znaju da tvoj tip koze ne moze da izdrzi vecu snagu. Manja snaga od 17 J/cm2 verovatno nece dati zadovoljavajuci rezultat a ti to debelo placas. U tom slucaju treba da promenis tip lasera, znaci Diodni, npr. LightSheer.
Ako ne uspe prva varijanta, javi se.
Ako ti je preskupo, takodje se javi, ima i drugih resenja.
Ako prihvatis prvu varijantu, javi rezultate i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 20, 2006 12:04 am
Postovi: 7
Auu ovo je postala strucna diskusija na temu. Mogu reci samo jedno, izmedju lasera i IPL-a odabrala sam IPL jer je bezbolniji i jeftiniji a i tretman je kraci. Rezultati su odlicni i sa tamnim i sa smedjim dlakama a plave nemam tako da ne znam za njih. Oprljila sam sta sam stigla))) i nisam samo ja zadovoljna i moj decko je)))) :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
valdi: [Manja snaga od 17 J/cm2 verovatno nece dati zadovoljavajuci rezultat a ti to debelo placas. U tom slucaju treba da promenis tip lasera, znaci Diodni, npr. LightSheer.
Ako ne uspe prva varijanta, javi se.
Ako ti je preskupo, takodje se javi, ima i drugih resenja.
Ako prihvatis prvu varijantu, javi rezultate i srecno


Valdi, hvala na svim ovim info, ali meni sada vise nista nije jasno-prvo su mi rekli da je laser LightSheer diodni, a kada sam ih pitala za spot i marku rekli su mi Gentle lase, a iz tvoje price sada shvatam da to uopste nije isto...mozda nije ni trebalo da isuvise zalazim u sve ove detalje jer mi uopste nisu pomogli u odluci :( ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lightsheer diodni
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 6:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
Valdi, hvala na svim ovim info, ali meni sada vise nista nije jasno-prvo su mi rekli da je laser LightSheer diodni, a kada sam ih pitala za spot i marku rekli su mi Gentle lase, a iz tvoje price sada shvatam da to uopste nije isto...mozda nije ni trebalo da isuvise zalazim u sve ove detalje jer mi uopste nisu pomogli u odluci :( ...

Molim te da me vise ne pitas za podatke mog salona, ni javno ni na PM, jer to nije cilj mog pojavljivanja na ovom forumu. Zelim svakom da odgovorim i, ako mogu, pomognem. Zelim da svima objasnim prednosti fotoepilacije i na taj nacin izvrsim propagandu ovog tretmana a od toga ce dugorocno biti i interesa. Ako jedanput slazem ili dam podatke mog salona, sve ovo gubi smisao.
Uradi kako sam te savetovao, samo ces izgubiti malo vremena a saznati mnogo. Na PM cu ti poslati jos neka objasnjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2005 1:55 am
Postovi: 27
ja sam,verovatno,jedan od retkih muskaraca koji je zainteresovan za ovu temu...naime,meni su obrve jako guste,rascupane,spojene i deluju "divlje" pa me interesuje kojom metodom bi se to dalo trajno fazonirati...video sam ,svojevremeno, reklamu za salon u beogradu u kome su uskim,fokusiranim, laserom selektivno unistavali dlaku po dlaku a ne velike povrsine odjednom a to je upravo ono sto bi meni trebalo jer ne bih da ostanem totalno bez obrva :lol:...pitanje je samo koliko je ovo trajno i pouzdano...slican problem imam i sa dlacicama na usima koje su takodje jako tamne i postaju sve jace i gusce...ako neko ima neki koristan savet ili iskustvo bilo bi lepo cuti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 9:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
bobi krofna je napisao:
ja sam,verovatno,jedan od retkih muskaraca koji je zainteresovan za ovu temu...naime,meni su obrve jako guste,rascupane,spojene i deluju "divlje" pa me interesuje kojom metodom bi se to dalo trajno fazonirati...video sam ,svojevremeno, reklamu za salon u beogradu u kome su uskim,fokusiranim, laserom selektivno unistavali dlaku po dlaku a ne velike povrsine odjednom a to je upravo ono sto bi meni trebalo jer ne bih da ostanem totalno bez obrva :lol:...pitanje je samo koliko je ovo trajno i pouzdano...slican problem imam i sa dlacicama na usima koje su takodje jako tamne i postaju sve jace i gusce...ako neko ima neki koristan savet ili iskustvo bilo bi lepo cuti...

Po mom iskustvu 6-7% pacijenata su muskarci.
Ako hoces da oblikujes obrve onda mora laser koji radi dlaku po dlaku ali samo iznad i izmedju obrva. Ispod obrva nikako ne radi zbog ociju (veruj mi, sta god da ti kazu, ne radi). Neke detalje mozes da resis elektrolizom. Dlake su ti verovatno crne i debele tako da ne brines, bice uspesno. Verovatno ti sleduje neki ND:Yag koji radi dlaku po dlaku a ako nadjes takav Diodni, jos bolje. A onda na istom laseru uradi i usi.
Ako je uspesno, "trajno" je (ne pojavljuje se ni jedna nova dlaka) vise godina, nema pravila a onda pocnu sporadicno da se javljaju. Kada ne budes vise zadovoljan, ponovis par tertmana i tako u krug.
Samo ti to uradi, bices presrecan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2005 1:55 am
Postovi: 27
pre svega hvala na brzom i ljubaznom odgovoru...kako bih dosao do konkretnih odgovora moracu ,verovatno, da Vam dam i konkretne informacije...salon u kome se,navodno,radi dlaka po dlaka je "flamingo" u kneza milosa ali mi nije poznato koja je to vrsta aparata...devojka koja tamo radi insistirala je da mi uradi samo jedno vece(celom povrsinom glave lasera) "pucanje" izmedju obrva ali ja nekako nisam bio srecan tim predlogom jer bih hteo da ta kontura ima kakvu-takvu prirodnu formu te i nisam pristao...takodje,nikako ne zelim tanke,feminizirane obrve,ja sam ,ipak,vec zreo muskarac od svojih 40-tak godina ali su moje zaista podivljale pa i pored povremenog sisanja stalno izgledaju neuredno i rascupano...verujem da je nezahvalno traziti neke precizne odgovore jer cemo mozda otici u sferu marketinga ali nam je svima na forumu najvaznije da se problemi rese pa neka mi ostali ucesnici ne zamere sto cu ja od Vas potraziti savet o nekom salonu gde bi moj "problem" bio resen...pre svega mislim na to da ,verovatno, znate gde bi se mogao naci tip lasera koji preporucujete i gde bih mogao uraditi kvalitetnu elektrolizu...i kad smo vec kod elektrolize da napomenem kako sam je vec jednom radio pre petnestak godine na jagodicama ali je od toga ostalo puno sitnih oziljaka i fleka po mom licu pa sam tu malo skeptican... hvala...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: