Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Nije mi bila intencija reklama, no u svakom slučaju drago mi je da ima onih koji mogu potvrditi moje mišljenje.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 2:25 pm
Postovi: 16
Onon sto Phoenix kaze je 100% tacno. Znaci nigde na svetu vam nece smeti reci 100% otklanjanje dlaka., vec samo redukcija. E sad od kombinacije boja dlake, koze i naravno individualnih faktora zavisi koliki ce taj procenat biti.
Gederalno bih zakljucio sledece. Ako imate para da ne znate sta cete sa njima, light sheer laser se moze reci da daje najbolje rezultate. Ako nemate bas para za bacanje, skoro iste rezultate postize IPL, ali ne svaki vec po mojem iskustvu aparat firme Palomar. Pogledajte po web-u i malo procitajte, ali videcete da je za IPL Palomar najjaci a to se i po testovima vidi. Recimo Lumenisov (firma koja pravi LightSheer laser) IPL aparat uopste nije tako efikasan bez obzira sto im je laser super.
Kod nas ima samo jedan salon koji koristi Palomar aparat i vec sam spomenuo u nekim prethodnim porukama da kome treba adresa neka me kontaktira da ne bih reklamirao javno.
Pouzdano znam da je aparat u tom salonu nov, atestiran i da je kupljen direktno od proizvodjaca sto je veoma bitno, jer kod nas imate masu polovnih aparata nabavljenih ko zna kako, a verujte mi efikasnost aparata izmedju ostalog zavisi od starosti lampe koja kao i sve druge lampe ima vek trajanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Ukoliko je riječ o IPL-u apsolutno nabolji uređaj proizvodi DDD. Palomar se firma srednje klase. Obzirom da se godinama bavim tim problemima mogu reći da je n.1 DDD, n.2 DEKA MELA n.3. Lumenis - Palomar i onda idu svi ostali. Razlike nisu ogromne kao što bi netko pomislio no dovoljno je reči da samo DDD i DEKA rade IPL uređaje 2. generacije. Ostali su još na tehnologiji 1998 koju je postavio Lumenis. Eto, nikome u đep,no ono što bi potencijalni klijenti trebali znati sa najboljom kombinacijom se može postići smanjenje koje može biti jako varijabilno. Usput nemojte me više pitati sa ordinaciju spomenutu u postu (ona iz BG )jer se nesjećam adrese ni telefona ( uzmite tel. imenik )

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Imam izražene dlačice na jagodicama pa me interesuje gdje bih mogao da ih trajno uklonim.Radi se o jedno 15-20 na svakoj jagodici i zadnjih 2-3 mjeseca su postale izraženije.Da li je dovoljan jedan tretman za njih i gdje bi mi preporučili da ga uradim i koliko bi to otprilike koštalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 2:25 pm
Postovi: 16
Nema nista sa jednim tretmanom. Procenat unistenja dlacica posle 1 tretmana se u zavisnosti od kombinacije boja koze, dlake i individualnih osobina krece od 50-70%, sto znaci trebace najmanje 3 tretmana u najidealnijem slucaju. Nekad ide i mnogo vise, znaci nema garancije da ce posle 3 tretmana dlacice biti 100% uklonjene. Upamtite, ne postoji trajna depilacija, vec samo trajna redukcija kolicine dlaka. To niko ne moze da garantuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Interesuje me sledeće.Koliko dlačica od npr. 10, koje su u momentu tretmana vidljive, bivaju trajno uklonjene jednim tretmanom.Postoji li o tome neki podatak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Ako je u pitanju ukloniti 15-20 dlacica onda preporucujem elektrotermolizu. Ako je dobro izvedena mogu se postici odlicni rezultati

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Da li je u tom slučaju dovoljan jedan tretman i kolika je cijena po jednoj dlačici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 4:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Danish Dermatologic Development (DDD) proizvodi 3 IPL aparata (koji se mogu koristiti pored ostalog i za epilaciju) i to Ellipse Light, Ellipse Flex i Ellipse I2PL.
U Februaru 2005 propada im pokusaj da dokazu da se radi o, kako je ovde spomenuto, drugoj generaciji IPL aparata (za Ellipse I2PL) od strane FDA (Americka Agencija za Hranu i Lekove, a tu spadaju i medicinska i kozmeticka sredstva) poredivsi ga sa Quantum-Lumenis i EsteLux-Palomar (uz napomenu da je EsteLux stara generacija i ove godine se izbacuje iz proizvodnje). Ovo mozete videti ovde: http://www.fda.gov/cdrh/pdf4/k043255.pdf
Isto se desava u decembru 2005 samo se poredi jos i sa StarLux-Palomar uz konstataciju da StarLux i Lumenisovi IPL-ovi imaju vise aplikacija. Pogledati: http://www.fda.gov/cdrh/pdf5/k052688.pdf
U Maju 2006 dobijaju potvrdu da je nova varijanta aparata pod oznakom Ellipse I2PL (BO2) identicna sa aparatima Ellipse I2PL i Ellipse Flex, znaci bez napredovanja: http://www.fda.gov/cdrh/pdf6/k060516.pdf .
DDD moze sam za svoj aparat da proklamuje da je druge generacije ali to treba da prati primenu novih tehnicko-tehnoloskih resenja kao i povecanje efikasnosti i bezbednosti sto se ocigledno nije desilo, bar po FDA.
Isto se desava i sa IPL-om Photosilk i Photosilk Plus, proizvodjaca Deka, Italija. Deka se nalazi u Holdingu EL.En. zajedno sa Americkom firmom Cynosure (izmedju ostalih) koja prodaje (a mozda i proizvodi) ove aparate na trzistu USA. Ovo se moze videti: http://www.fda.gov/cdrh/pdf4/k041095.pdf http://www.fda.gov/cdrh/pdf5/k051442.pdf .
Pored toga Cynosure kao deo Holdinga El.En. je morao da plati odstetu i procenat od 5-7.5% za sve proizvedene IPL aparate i diodne lasere Palomaru jer je koristio njihove patente. To se desilo svim Americkim firmama a kako se radi o patentima i za Americko ali i za svetsko trziste mozda ce u istu situaciju doci i Evropske firme. Toliko o srednjoj firmi Palomar a moze se videti: http://www.drugnewswire.com/8611/
Sve ovo ne znaci da su pomenuti IPL-ovi losi (ili dobri) samo mislim da nema smisla klasifikovati firme i aparate tek tako i neupucene osobe dovoditi u zabludu. Objektivno ne postoji najbolja firma kao ni najbolji aparat kao sto ne postoje ni najbolja kola.
Pored ovih firmi postoji jos odlicnih kao sto su Candela-USA, Laserscope-USA, Cutera-USA, Iridex-USA, Aesclepion-Meditec-Germany i dr.
Izvinjavam se na duzini posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LightSheer diodni
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
valdi,
vidim da pratis ove stvari, da li znas nesto o LightSheer diodnom laseru, njega koriste u jednom od BG salona i hvale se da su jedini na Balkanu koji ga imaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LightSheer diodni
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 2:25 pm
Postovi: 16
gile75 je napisao:
valdi,
vidim da pratis ove stvari, da li znas nesto o LightSheer diodnom laseru, njega koriste u jednom od BG salona i hvale se da su jedini na Balkanu koji ga imaju...

Gile,

LightSheer aparata ima nekoliko u Beogradu i svi su stari po nekoliko godina, tj. nabavljani 2001/2 godine. Ja sam u par prethodnih postova rekao da LightSheer postize najbolje rezultate od medicinskih lasera i to naravno za pravom kombinacijom boje koze i dlake, tj. svetla koza, crna dlaka. U drugim kombinacijama daje iste ili slabije rezultate od drugih lasera i IPL aparata. Generalno ne postoji uredjaj koji moze da tretira sve kombinacije boje koze i dlake, vec sto bi se reklo specijalizuju se za odredjenu kombinaciju.
Ne znam da li si se raspitivao za cenu takvih tretmana, ali generalno LightSHeer tretman kosta od 600 Evra pa navise pa ko voli nek izvoli. Sto se IPL aparata tice, njihov tretman je mnooogo jeftiniji iz prostog razloga sto je povrsina koju oni zahvataju pri jednom flash-u mnogo veca nego kod Lightsheer-a pa je naravno i tretman kraci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LightSheer diodni
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 10:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
gile75 je napisao:
valdi,
vidim da pratis ove stvari, da li znas nesto o LightSheer diodnom laseru, njega koriste u jednom od BG salona i hvale se da su jedini na Balkanu koji ga imaju...


Za LightSheer diodni laser zbog svoje talasne duzine od 800nm (ili 810nm), koji spadaju u talase "srednje" duzine (talasne duzine koje se koriste kod lasera za epilaciju su Ruby-694nm, Alexsandrite-755nm, Diodni-800nm i ND:Yag-1064nm) moze da se kaze da je univerzalni laser mada neki kazu da je solomonsko resenje. Objasnjenje samo ovoga bi dugo trajalo.
Drzi se nekih osnovnih principa a prvi je da od izbora aparata najvise zavisi uspesnost epilacije. Drugi princip je da ne postoji najbolji laser nego samo laser koji je najbolji za tebe (za tvoj tip koze i tvoju boju i debljinu dlake, naravno na regiji koju zelis da tretiras).
Jos neki faktori treba da uticu na izbor salona/ordinacije kao obucenost osoblja (pogotovo kod laserskih aparata ili IPL aparata Klase II), cene (koje su ovde kod skoro svih vece nego u USA???) i sl.
Opisi mi, koliko mozes precizno, boju (tip) koze, boju dlake i "jacinu" dlake na regiji koju zelis da tretiras i koja je regija u pitanju a i koji si pol. Dacu ti kakav takav savet ali i savet sta da pitas po salonima mada sumnjam da kod nas (u Srbiji) imas veliki izbor.
Sto se tice salon jedinog na Balkanu... mislim da su otvoreni 2000 god., da su prvi poceli sa epilacijom i prvi uvezli LightSheer, bili sigurno jedini u Srbiji a za Balkan ne znam. Nisu godinama menjali sajt pa ostala dezinformacija. Sad u Beogradu ima 4-5 salona/ordinacija sa tim laserom da ja znam a mozda i vise.
Slobodno pitaj sta zelis a ja cu se potruditi da ti pomognem koliko mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Posto je ovo mjesto za davanje informacija ljudima ,a ne mjesto za prepucavanje reci cu samo nekoliko stvari vezano za DDD i ostale spomenute firme. Kao bivsi inzinjer grupe EL.EN. mogu reci da se kao prvo druga generacija IPL-a razlikuje od prve prvenstveno po vodenom filtru koji eliminira infracrveni dio spektra. Tako da su i DDD i DEKA IPL druge generacije. I tu FDA nema veze sa tim vec je u pitanju samo tehnicka inovacija. Nadalje ono sto bi IPL trebao biti je prvenstveno polikromatski izvor visokog intenziteta sa pravom kvadraturom impulsa. I tu DDD moze nauciti svih. Osobno posto sam radio u EL.EN.-u 3 godine mogu reci da je iskoristivost njihovog manipula daleko veca od ostalih te da su tu tehnologiju patentirai pod nazivom uPL. Palomar proizvodi previse slabe uredjaje di bi im konkurirao. Dovoljno je pogledati tehnicku specifikaciju.No, da ne duzim previse, pravilno koristeni , svi ti uredjaji mogu dati lijepe rezultate. Sa time sam ovaj post istrosio i necu se vise javljani na njega.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lightsheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Dakle u jednom salonu u BG koriste LightSheer diodni laser, u medjuvremenu saznala sam da je marka Candela-a iz prethodnog komentara vidim da je to ok marka. Znam osobu koja je isla na prvi tretman, od tada je proslo mesec dana i potpuno je zadovoljna, nije imala nikakvih kontraindikacija. Jedino je pitanje da li je normalno platiti 600eur po svakom tretmanu (cena je ista za prva tri), iako znamo da to sigurno nije resenje problema jednom za svagda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LightSheer diodni
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 12:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Opisi mi, koliko mozes precizno, boju (tip) koze, boju dlake i "jacinu" dlake na regiji koju zelis da tretiras i koja je regija u pitanju a i koji si pol. Dacu ti kakav takav savet ali i savet sta da pitas po salonima mada sumnjam da kod nas (u Srbiji) imas veliki izbor.
Sto se tice salon jedinog na Balkanu... mislim da su otvoreni 2000 god., da su prvi poceli sa epilacijom i prvi uvezli LightSheer, bili sigurno jedini u Srbiji a za Balkan ne znam. Nisu godinama menjali sajt pa ostala dezinformacija. Sad u Beogradu ima 4-5 salona/ordinacija sa tim laserom da ja znam a mozda i vise.
Slobodno pitaj sta zelis a ja cu se potruditi da ti pomognem koliko mogu.[/quote]



Sto se tice tipa i boje koze-ja sam maslinasti tip smedje kose, znaci ne previse svetla. Planiram da uradim cele noge+prepone. Najbolji pokazatelj tipa dlacica je da kad ih brijem odmah su sutradan tu...do kolena izuzetno tamne i jake, u predelu butina sa unutrasnje strane tamnije sa spoljasnje svetlije, ali postaju sve tamnije kako sam krenula sa brijanjem... kako vec par meseci ne depiliram vec brijem sada su se pojavile bukvalno "sve". Uvek imam po par uraslih na preponama (bez obzira sto ih brijem), verujem da su to neke zaostale iz prethodnog perioda depilacije. Naravno ja to "iskopam" i to prodje ali se uvek pojavi po neka nova...Ne znam da li laser moze da utice na ove koje su pod kozom.
Eto, ovo je mozda i vise detalja nego sto ti je potrebno...
Ne znam da li da to uradim u Epilionu i platim 600 eur ili da probam recimo u ovom u Nemanjinoj za 5600 din. Razlika je ogromna, ali opet ako znam da se time placa bezbednost i uspesnost...bas je dilema :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: