Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
@anamilos
Ne znam da ti kazem tacno ime i oznake ali ako ti nesto znaci pogledacu na sledecem tretmanu koji treba da bude u sledeci ponedeljak...inace stavljali su mi taj neki gel na prvom tretmanu,tj. mazala je nesto cetkicom po bradi...bol je negde bio jaci negde slabiji ali istina je da sam se do kraja procedure posteno preznojila :oops:
Jos da dodam da sam skroz zbunjena jer je proslo vec 3 nedelje a meni je poraslo nekih 10 dlaka (bukvalno...)...ako ne izraste vise do prvog decembra sacekacu jos koju nedelju jer mi se ne daje 50 evra da mi spale 10 dlaka.Dobro je da si spomenula sta ti se desilo da znam, jer ako krenu nesto da muljaju sa promenom lasera ima da se bunim posto mi je na ovaj prvi reakcija (tj. efekat)bila fenomenalna :D

Tek sad vidim, nisam razumela da li si ti radila ta dva (problematicna) tretmana u LDI ili u ordinaciji u Kralja Petra koju si spomenula u nekom od gornjih postova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2008 7:57 pm
Postovi: 13
Oba tretmana sam radila u LDI i prvi put su mi mazali neki gel kao i tebi a drugi put kad su mi radili na nekom drugom laseru nisu nista stavljali ali je mnogo boljelo,a sto se tice te druge ordinacije oni rade na aleksandritnom laseru i kazu da je tu efekat mnogo bolji a inace tretman ti radi dermatolog sto cini mi se nije slucaj sa LDI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
@anamilos
Raspitala sam se kod drugarice koja je odradila sve pre mene i kaze da je diodni laser Light Sheer i da taj gel sluzi samo da ublazi bol kod osetljivih delova...inace njoj su sve tretmane odradili bez gela (brada,podbradak i obrazi),samo jedan tretman je bio sa gelom i kaze da joj je efekat potpuno isti,samo je bol razlicit...eto nadam se da sam pomogla...ja sam sa vise strana cula da su diodni laseri najefikasniji ali vise nisam pametna jer svaki ciga svoga konja hvali a mogu da zamislim kako se sve mulja sa tim stvarima pa drzim palceve sama sebi i nadam se najboljem

P.S.Javi nam kako napredujes i kakvo je stanje sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Gel sluzi da sonda lakse klizi po kozi. Ni najmanje ne sluzi da umanji bol. Mozda, ako je drzan u frizideru moze svojom temperaturom da ohladi kozu i malo smanji osecaj bola.
Gledajte da vam uvek dermatolog radi tretman i dobro pogledajte kojim aparatom se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Ljudi, imam ja par pitanja za sve vas koji ste ovo vec radili, pa imate kakva-takva iskustva vezana za lasere i sl. Kao sto su i neki od vas naveli i ja imam slicne probleme na licu.. naime, imam malo jace zulufe koji me nerviraju, ali ono sto me jos vise uzasava su zalisci! Dakle, vidim da vecina vas ima problem sa bradom i da nalazite nacine da se sa tim izborite, ali mene izludjuju zalisci. Vizuelno mi dosta smanjuju celo i, generalno, celo lice. Mnogo me zanima da li je neko na ovakvoj regiji primenjivao nesto i kakva su mu iskustva. Da li je efikasno, da li efekti traju ili i ovde govorimo o necemu sto ce potrajati par meseci? I kojim je aparatom najbolje tretirati ovaj deo? Da li se to uopste preporucuje..poslednje sto bih volela da nakon tretiranja ove regije izgledam ko debil..
Inace, put mi je dosta svetla, a dlaka tamnija smedja (nije bas zift crna, ali je tamna). Jos samo nesto bih upitala one koji su vec bili na ovakvim tretmanima.. jel postoji rizik da dodje do promena na kozi, jel neko od vas imao neke probleme (promene u boji ili strukturi koze, oziljci..)..mislim, ipak se radi o licu. Drugi delovi tela mogu da se prikriju garderobom, ali ako nesto sjebes na licu :-? mislim da nema nista gore.
Ajde, ako budete mogli pisite vasa iskustva i sta preporucujete. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
Danas sam bila na drugom tretmanu.Vojislava je potpuno u pravu,gel sluzi da sonda lakse klizi.Prvo su mi odradili pojedinacna "pucanja" a onda su namazali gel i klizili celom povrsinom po kozi dok je laser automatski pucao (prakticno predju tri puta regiju koja se radi).To se radi za slucaj da negde promase,ovako se obradi sve bez greske.Tretmane rade devojke sa Visom medicinskom skolom.Prosli put (prvi tretman) mi je koza bila jako crvena i iritirana i to je trajalo skoro 10 dana,a sada su mi posle tretmana ozracili bradu i vrat Solux lampom na 8 minuta i crvenila skoro i da nema!Sve se smirilo!Sve u svemu,ja sam prezadovoljna...samo jos da napomenem da je proslo oko 35 dana od prvog tretmana a broj mojih dlaka se drasticno smanjio.Odusevljena sam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 5:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 10:53 pm
Postovi: 6
Prošlo me mesec dana od mog prvog tretmana , mogu da vam kazem da sam za sada jako zadovoljna , koza mi je lepa glatka dlake su mi se proredile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
minio je napisao:
Danas sam bila na drugom tretmanu.Vojislava je potpuno u pravu,gel sluzi da sonda lakse klizi.Prvo su mi odradili pojedinacna "pucanja" a onda su namazali gel i klizili celom povrsinom po kozi dok je laser automatski pucao (prakticno predju tri puta regiju koja se radi).To se radi za slucaj da negde promase,ovako se obradi sve bez greske.Tretmane rade devojke sa Visom medicinskom skolom.Prosli put (prvi tretman) mi je koza bila jako crvena i iritirana i to je trajalo skoro 10 dana,a sada su mi posle tretmana ozracili bradu i vrat Solux lampom na 8 minuta i crvenila skoro i da nema!Sve se smirilo!Sve u svemu,ja sam prezadovoljna...samo jos da napomenem da je proslo oko 35 dana od prvog tretmana a broj mojih dlaka se drasticno smanjio.Odusevljena sam!

Ako sam dobro shvatila, proslo je 35 dana izmedju dva tretmana?
To je veoma kratko vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
Koliko sam ja shvatila tretmani se rade na (okvirno) mesec dana jer je ciklus rasta dlake oko 28 dana a moze da se unisti samo kada je u fazi rasta...One dlake koje su bile pocupane ili nisu bile u fazi rasta na prvom tretmanu su u medjuvremenu pocele da rastu i bivaju unistene u sledecem tretmanu.Meni se posle tih 28 dana (ako cemo da cepidlacimo) pojavilo samo petnaestak dlaka na bradi tako da sam sacekala jos jednu nedelju da se pojave u malo vecem broju.Za tih nedelju dana izaslo je mozda jos desetak tako da sam odradila tretman.Ako negde gresim ispravi me,upucena sam samo koliko su mi drugi objasnjavali detalje.Sledeci odlazak mi je zakazan okvirno krajem januara.P.S.Dlake koje su bile unistene prvi put se nisu pojavile,ove sada su nove,znam jer nisu previse guste pa tacno znam gde su se pojavljivale,tj. njihov raspored.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Savetuje se da najkraci razmak izmedju tretmana bude 1.5 mesec.
Sve drugo ide na stetu pacijenta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
Na stetu u kom smislu?
Finansijskom ili nesto smeta kozi?
Da znam kad da odem na sledeci tretman...ako je samo zbog para onda ok,ali ako mi spaljuju kozu a ja to ne znam,bice svasta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Mislim na finansijski aspekt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:29 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovoru...jednostavno cu otici kasnije na tretman i resen problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:18 pm
Postovi: 1
Ja bih zamolila one koje vec imaju iskustva sa laserskom epilacijom, da mi jave koje su najbolje ordinacije u Beogradu... Za sad sam cula samo o Epilionu i Epidermu (koji je od njih bolji?), ali zelela bih da imam veci izbor... Naravno, kozmeticki (i sumnjivi) saloni ne dolaze u obzir :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 11:57 am
Postovi: 10
da li neko zna proveren i dobar salon u novom sadu koji radi depilaciju diodnim laserom? kod mene u gradu laser u kvaru:((((


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 186 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: