Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sporanox ili orungal
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 6:25 pm
Postovi: 5
Dg.Pityriasis rubra pilaris
Parasporiasis susp
Th.sporanox tbl 2*1 ili orungal tbl 2*1 7 dana
o eventualnoj biopsiji odlucice ce naknadno

znaci radi se o malim bijelim flekama koje se polako ali sigurno sire.
tusiram se mikoseb samponom 2 puta sedmicno a ostalim danima koristim povidon jod pjenu.
trudim se da se sto zdravije hranim i pijem bevipleks kompleks b vitamina.

nadam se da je neko imao iskustva sa ovom napascu .
sad ide ljeto i ta mjesta koja su iostecena uopste nece tamniri.

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 9:00 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ko je postavio dijagnozu! Mozete li da posaljete fotografiju bolesne koze na mail

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 6:25 pm
Postovi: 5
Dr karadaglic mi ej postavio dijagnozu.
Moja prijateljica koja je inace dermatolog mi je vidila ove fleke posle njega i kaze da nije ta dijagnoza.Navodno to je jako jako rijetka bolest i malo dermatologa je uopste imalo priliku da je vidi.Rekla ja da je terapija odgovarajuca i da treba da je strogo postujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 6:25 pm
Postovi: 5
molila bi Vas da mi predlozite kako da upotpunim terapiju.Pijem neke multivitaminske tablete i trudim se da se sto zdravije hranim s namjeromda podignem imunitet organizma.
Tusiram se mikoseb samponom 2* sedmicno a ostalim danima se tusiram povidom jod pjenom.
Posle tusiranja se mazem nekim blagim mlijekom.Jedno vrijeme sam koristila pravljenu kremu nizoral ali koliko sam mogla primjetiti nije bilo nikakvih promjena.

Te flekice sam prvo primjetila na butinama a onda su se polako ali sigurno pocele siriti po citavom tjelu.To nisu ni krastice ni ranice nego flekice koje su povrsine nikta koje su malo svjetlije nego ZDRAVA KOZA i koje se stalno perutaju.Djeluje jako neuredno i sve vise i vise pocinje nervira.Vise je izrazeno ljeti nego zimi iz razloga jer pocrnim pa .......
Naglasavam jos jednom da to nisu ni ranice ni kraste.
zao mi je ali nisam u situaciji da vam priložim sliku.
Hvala na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 9:41 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Niste rekli od kada imate promene i kako reaguju na sunce, da li svrbe i da li ste pokusali da mazete nesto od kortizonskih kremova

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 6:25 pm
Postovi: 5
Pa ovako!!!!!
Primjetila sam te flekice posle proslogodisnjeg ljetovanja.
U maju sam bila u Americi i tamo provela mjesec dana.Kad sam se vratila primjetila sam te flekice koje su najvise bile izrazene na butinama i polako se pocele spustati prema listovima .
Naravno otisla kod doktora koji mi je rekao da se najvjerovatnije radi o padu imuniteta koji je prouzrokovan promjenom klime ....bla bla bla.
Da sacekamo da vidimo hoce li se samo od sebe poboljsati .
Posle mjesec dana su mi uzeli strugotinu sa koze i dosli do zakljucka da nisu gljivice i da treba da mazem kanestenom i pijem neke multivitaminske tablete.
Nije bilo nikakvih promjena pa sam otisla kod privatnog dermatologa i dobila neku tecnost kojom sam se mazala posle tusiranja i koja je navodno sprjecavala sirenje a posle te tecnosti neke kreme.
Ni to nije imalo nikakvog efekta pa sam otisla kod Dr.Karadaglica koji je navodno jedan od boljih u toj oblasti.
Dr Karadaglic mi ej prepisao sporanox i predlozio da ga pijem tek kad budem imala priliku da se suncam da bi mogao primjetiti promjene.Osim toga naveo je da vodim racuna o ishrani i da se mazem samo obicnim bebi mlijekom.Nikako uljem.
Sad sam narucila te tablete i za 2-3 dana ih pocinjem piti.Iskreno se nadam da ce se nesto promjeniti jer me ove flekice sve vise i vise nerviraju.Nekad me svrbe i imam osjecaj da je to na nervnoj bazi.
To su male flekice koje su crvenkasta posle tusiranj a posle pola sata te flekice posatanu svijetlije nego ostatak kože.Ako namazem tijelo nekim mlijekom nema svraba ni ljustenja tih mjesta ali ako preskocim mazanje onda se ta mjesta gule ali nema ranice niti krvi .

Po savjetu svoje prijateljice koja je inace dermatolog pocela sam da se tusiram sa MIKOSEB-ovim samponom 2 puta sedmicno a ostalim danima to radim povidon jod pjenom .

O babskim savjetima tipa -biljka rosopas pa bijeli luk i ostalo necu ni da privcam .Sve mi se cini da cu na kraju tako povileniti od ovoga da cu poceti da vjerujem i u te stvari

Hvala jos jednom na Vasem vremenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 24, 2005 1:35 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Parapsoriasis je vaskulitis a ne gljivicno obolenje. Vi sve vreme koristite lekove protiv gljivica. Pokusajte bar mobilnim telefonom da se slikate, da bi bilo malo jasnije. Parapsorijaza ima ljusku.skvamu u vidu tkzv oblande, odvaja se od crvene osnove kao korica na oblandi. Pitiriasis rubra pilaris ima crvenu osnovu sa skvamama a crvena boja ima zuckastu nijansu a koza na podlakticama je kao najezena kao rende, lici i na neke oblike psorijaze. Mozda je to neka moderna terapija da se pitiriasis rubra pilaris leci sredstvima protiv gljivica cini mi se da sam nesto o tome citala u Firenci, ali godinama se ta bolest lecila drugacije pa ne treba mnogo biti odusevljen novinama. Ako ne mozete da se slikate imam jedan zaista dobar savet. Ja kada imam problem zaista ni trenutka ne razmisljam i konsultujem Prof dr danila stevanovica. On nekad ne moze da primi pacijenta jer je jako zauzet predavanjima i putovanbjima a i mora da se stedi jer je ipak duboko u najboljim godinama, ali kada ga lepo zamolite a mozete se i pozvati na mene nece Vas ipak odbiti jer je kao covek divan. On se moze dobiti telefonom i javite mi se na privatni mail da vam taj telefon posaljem. Mozda bi nam on definitivno pomogao.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 8:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 6:25 pm
Postovi: 5
Prije svega da se jos jednom zahvalim na vremenu i na savjetima.
za 5-6 dana pocinjem da pijem sporanox jer treba da naruce tablete.Osim toga treba da koristim NIZORAL KREMU i mikoseb sampon.
Posle toga cu se javiti da kazem ima li nekih rezultata.
za 2-3 dana cu se potruditi da posaljem sliku .Ovo sto mi je dr.Kasradaglic naveo kao dijagnozu niej jer sam na inetrnetu nasla slike ove BOLESCINE i hvala Bogu pa ovo moje nije ni nalik.............

Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sporanox ili orungal
PostPoslato: Pet Jan 22, 2021 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 12, 2019 7:41 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Pre neki dan mi dijagonostikovana parapsorijaza..nekoliko godina sam imao neprimetne flekice koje se po nekad povuku al.pre 3 meseca mi se prosire..ima li ko.ovde iskustva kako drzati bolest u jednoj tacki da se ne siri i da ne dodje do pogorsanja..
Uzdravlje svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: