Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 12:39 am
Postovi: 2
Pozdrav.

Godinama vec mučim muku sa SD. Par puta sam bio kod kožnog i oba puta su mi prepisani šamponi koji su samo ublažavali efekat. Od šampona sam koristio / koristim: Kelual Ducray, Mycoseb, Fitoval i jedan nemački kome sam zaboravio ime. Koristim i ricinusovo ulje.

Imam crvenilo i oko nosa, ispod donje usne, i crvenu ili bolje reći ljubičastu fleku ispod leve miške koja, ako ne mažem mašću, postaje šira. Za lice i tu fleku koristim Elocom mast koja pomaže.

Problem je sto u poslednjih godinu dana stanje se znatno pogoršalo. U to vreme sam koristio Mycoseb, koji je u medjuvremenu potpuno postao neefikasan. Svrab temena glave je postao nesnosljiv; perutanje, a izgubio sam poprilično kose. Koža glave je izuzetno masna, i situacija je postala nesnošljiva. Nisam išao kod kožnog jer mi je muka od doktora koji prepisuju skupe šampone u preporučenim apotekama, jer možda uzimaju deo procenta od prodaje.

Dosta sam čitao na temu SD, i neki tvrde da je potrebna promena 'iznutra' da bi se videli rezultati spolja - ishrana, zdrav život itd, neki tvrde da je nasledna, itd.

Moja pitanja su sledeća:

Jel moguće da je uzrok seboreja neka gljivica, recimo kandida? Neka specifična bakterija? I kako je otkriti?

Kažu da je krucijalno koristiti šampon koji sprečava lučenje loja. Koji je najbolji (ne nužno i najskuplji, nadam se :) )? Može i neki preparat, bilo šta...

Pomagajte! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта једеш и пијеш - детаљно?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 12:39 am
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Шта једеш и пијеш - детаљно?


Dosta mesa i mesnih preradjevina (batak, pileca prsa, itd.), jaja, krompir, pirinac, neko jelo (grasak, pasulj)...to je vrsta hrane koju svakodnevno unosim. Pijem jednu kafu dnevno, mleko, jogurt, kiselo mleko itd. Ne pijem gazirano...Trudim se da unesem dosta vode. Ne mnogo voca - jabuke i mandarine uglavnom. Tu i tamo pojedem nesto slatko (kolaci, keks i te gluposti). Smanjio sam u poslednje vreme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш да избациш сву храну која у себи садржи хемију па ће ти се кожа средити.

Месо и месне прерађевине смеш да једеш само ако је гајено и прављено на старински начин - без антибиотика, хормона и разних хемикалија.

Од млечних производа у обзир долазе само домаће кисело млеко и домаћи кефир - само у кућној радиности направљено.

За воду ми ниси написао колико пијеш и коју воду користиш.

Слаткиши - ништа осим домаћих.

Ускоро ћу на мој сајт поставити детаљније упутство о исхрани.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
BorisD je napisao:

Jel moguće da je uzrok seboreja neka gljivica, recimo kandida? Neka specifična bakterija? I kako je otkriti
Pomagajte! :)


uzork je gljivica pityrosporum ovale ( Malassezia se sada zove) koja inace zivi na kozi normalno ali u nekim uslovima moze da stvara probleme ..

meni su problemi poceli nakon 2 meseca doksiciklina ..

meni je pomogao oralni itrakanazol, head and shoulders/selsun blue samponi koje sam drzao na zahvacenim delovima koze po 10minuta (moze da iritira kozu ponekad) i nizloral (ketokonazol) krema ..

radio sam mikoloske nalaze kod dermatologa koji mi je i dao terapiju, inace sam pored SD imao i Pityrosporum folliculitis, sto je osip koga takodje izaziva ista gljivica kao i SD ..

posle terapije vise nemam ni jednu tackicu na kozi ali sampone koristim i dalje 3x nedeljno ..

iskreno ne verujem da hranom mozes da izlecis/izazoves stanje kao sto je SD sto mi je rekao i profesor karadaglic koji mi je stanje i sredio .

takodje sam ga pitao za hranu, kreatin i whey protein koje koristim, rekao mi je da hrana generalno nema prevelikog uticaja na kozne probelme sem ako nije u pitanju alergija ..

verovatno ti trebaju pomoc dobrog specijaliste i lekovi ..


Poslednji put menjao miler88 dana Sre Feb 17, 2016 12:25 am, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
delete*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
BorisD je napisao:

Kažu da je krucijalno koristiti šampon koji sprečava lučenje loja. Koji je najbolji (ne nužno i najskuplji, nadam se :) )? Može i neki preparat, bilo šta...

Pomagajte! :)



ne postoji sampon koji moze da spreci lucenje loja .. :D

sampon deluje spolja, a ne na lojnu zlezdu ..

jedino sto sampon moze da uradi je da isusi kozu, sto ce na krajnjoj liniji samo podstaci zlezde da luce jos vise ..

ono sto utice na lucenje i obicno ga zauvek smanji/normalnizuje je roakutan ali to mi je pomalo ekstremno za dermatitis mada bi ga vrv eliminisao zauvek .. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Управо проблеми са кожом долазе од унутрашњих органа и исхране која подстиче проблеме са њима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
aaaca je napisao:
Управо проблеми са кожом долазе од унутрашњих органа и исхране која подстиче проблеме са њима.


ne znam, meni je profesor rekao da je uticaj ishrane u ozbiljnim koznim problemima simbolican po njegovom iskustvu i da niko nece izazvati ili izleciti obiljne akne ili slicno hranom ..

a ja nisam arogantan do te mere da ulazim u raspravu sa nekim ko je toliki autoritet na polju dermatologije, tako da ga nisam detaljno ispitivao posle toga ...

u mom slucaju hrana nije ni pomogla ni odmogla, a probao sam sve, od izbacivanja secera, mlecnih proizvoda, brasna pa do veganske ishrane i apsolutno nikakve razlike nije bilo ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кожни лекар не може да зна за оно што сам причао јер је ван његовог делокруга. Он се бави само кожом тако да нема шансе да сазна нешто ван тога. За разлику од њега ја сам сигуран да је исхрана једини узрок (уз унутрашње органе) проблема са кожом, који наравно нису споља изазвани.

Када си избацивао храну или ниси све штетно избацио или ниси довољно дуго избацио. Мени је довољно да десетак дана пијем голд нес кафу и да ми се јаве оштећења на кожи. А ако то искомбинујем са неким наполитанкама - катастрофа. Ако случајно на то додам парче куповног хлеба - пиши пропало.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreični dermatitis - pomoć
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 1:24 pm
Postovi: 4
Imam 40 godina, problem sa Seboroičnim dermatisom na licu imam od puberteta. Dermatolozi su mi davali razne kortikosteroidne kreme koje na kratko ublaže crvenilo ali se ono ponovo vraćalo ... Elidel krem mi je na licu otklonio crvenilo i perutanje tako da sam ga gotovo svaki dan godinama koristio. Elidel sme da se koristi najvis 6 nedelja, zbog opasnosti od njegove prekomerne upotrebe trudio sam se da nadjem zamenu ... uspeo sam pre 4 godine da ostavim cigare (pušio sam dva pakla), hranim se normalno(jedem sve) … zadnjih godina koristim 24h de-stress comfort balm i za sad nemam problema ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: