Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jun 05, 2014 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
ja sam koristila laser i zadovoljna sam, ali dobro pazi kod koga radis ne znaju svi raditi laserom....... lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 8:10 pm
Postovi: 3
Dobar dan,
Koliko sam mogla procitala sam postove..netko je napisao da je sve to iznutra, i s tom teorijom se najvise slazem, mada mi ima logike i taj dio da kod osoba s rozaceom se proizvodi previse tog enzima koji "jede"kolagen i cini kozu lica osjetljivom, bez zastite, normalna koza je kao neociscena glavica luka, a nasa je kao oguljen luk, sa onom zadnjom tankom poroznom presvlakom koja nema moci i snage zastiti kozu od vanjskih pa tako i unutarnjih faktora. Ja nemam na licu nikakvih kapilara, pristica, neman ni stalnog crvenila tako kad dodem kod dermatologa nitko mi ne daje dijagnozu osim, da je sve to psihicki. Onda dodem kuci, gledam televiziju i odjedan put osjetim toplinu u licu, obrazima, zatim zarenje i budem skroz crvena, nekako upaljena koza? Najvise mi smetaju vruce prostorije..tj.niti vruce, normalne temperature, nakon ulaska sa hladnoga u prostoriju normalne tem.,osjetim to pecenje lica i gotovo..za par sekundi iz bljedolike pretvorim se u rumenku, ali ne ono slatko rumenilo vec kompleta glava poprimi grimiznu boju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 8:10 pm
Postovi: 3
Dobar dan,
Koliko sam mogla procitala sam postove..netko je napisao da je sve to iznutra, i s tom teorijom se najvise slazem, mada mi ima logike i taj dio da kod osoba s rozaceom se proizvodi previse tog enzima koji "jede"kolagen i cini kozu lica osjetljivom, bez zastite, normalna koza je kao neociscena glavica luka, a nasa je kao oguljen luk, sa onom zadnjom tankom poroznom presvlakom koja nema moci i snage zastiti kozu od vanjskih pa tako i unutarnjih faktora. Ja nemam na licu nikakvih kapilara, pristica, neman ni stalnog crvenila tako kad dodem kod dermatologa nitko mi ne daje dijagnozu osim, da je sve to psihicki. Onda dodem kuci, gledam televiziju i odjedan put osjetim toplinu u licu, obrazima, zatim zarenje i budem skroz crvena, nekako upaljena koza? Najvise mi smetaju vruce prostorije..tj.niti vruce, normalne temperature, nakon ulaska sa hladnoga u prostoriju normalne tem.,osjetim to pecenje lica i gotovo..za par sekundi iz bljedolike pretvorim se u rumenku, ali ne ono slatko rumenilo vec kompleta glava poprimi grimiznu boju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 8:10 pm
Postovi: 3
Mozda previse analiziramo, preosjetljivi smo, sve ono sta stoji u nama, ta negativna energija, neki dogadaj, puno brige, ljubomora, zavist, manjak samopouzdanja, tuga, mozda na takav nacin nam signaliziraju, heej nesto nije u redu, vrijeme je promjenu!! Na nama je da preispitamo svoju nutrinu. Bolest treba shvatiti kao prijatelja, ne kao neprijatelja ona se javlja kao alarm, ukazuje nam da nesto be radimo kako treba, na nama, je da to otkrijemo..da se okrenemo ka sebi..disanje..pozitivne misli , dta vise pozitivnih misli donjet ce kad tad pozitivno, ali i obratno. Ja se borim s tim vec 5 godina i vise. Zbog ovoga propustam tolike prilike u zivotu, kad vracam slike u nazad nekad ne vjerujem ni sama da je to moj zivot i sta sam sve zbog crvenila prozivila a i sta nisam. Al i dalje sam tu..nitko mi nece pomoc ako ne sama sebi.mozda laser makne crvenilo al sta je sa uzrokom koji je do njega doveo? Kad tad vratit ce se crvenilo ili ispoljit van na neki dr. Nacin. Ishrana je sve, stvarno si ono sto jedes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Malisan je napisao:
Evo mene konacno.Zelim da pomognem svim ljudima koji imaju ovo cudo,ko nema i ne prestavlja sta od zivota moze da napravi,verovali ili ne,ja sam dobio rosaceu u 18 godina,muskarac sam,imam neverovatno cisto lice,ceo zivot sam trenirao,bavio se sportom...Na polugodju cetvrte godine srednje skole pocinje pakao,lice pocinje stalno da mi jako crveni,da imam jake upale,lice mi se naduje kao da sam ga izgoreo.Zamislite kako je nekome u tim godina,svi mi u pocetku govore da kao to nije nista,ja sam to umislio,kao nije moguce da pece koza obraza,pa nije moguce onima koji nikada nisu ni culi za tako nesto.Krece moja haranga od zivota,lice gori,koza suva,zateze stalno.Lice dobije zarko crvenu boju u roku od pet minuta,brijanje,sunce,toplota,neprijatnost-sve ovo izaziva jos dodatno,svi se pitaju sta mi je sa kozom,prestajem da treniram,povlacim se u sebe,gubim devojku koju sam voleo od malih nogu.Sve sam zivo pokusao,isao kod milion dermatologa,milion razlicitih prica i dijagnoza,sta god namazem na lice-lice se neverovatno pogorsa,kozne pore se zapuse i tada je bas bolno.Potrosili smo para i para na lecenje,mnogi prevaranti obicni od doktora su to zloupotrebljavali...Menjao sam ishranu,kupovao vodu,radio sve zive analize krvi,cistio zeludac,ma bukvalno sve,milion krema mi je prepisano,lekova i sve gore i gore.Brijanje i toplota je nesto najteze,toliko je to bolno da je to neverovatno.Prodje tako skoro dve ipo godine,pakao od zivota,jednoga dana odlucim da sve to batalim,bacim kreme,krenem na sunce(umereno),brijam se svaki dan bez pene,treniram,trcim,mozda je smesno ali ovo je prvo sto je urodilo plodom.Ova bolest je u velikoj meri psiholoska,naravno jeste mnogo tesko,pogotovo u ovim godinama,ali braco moja morate nekako da prestanete da razmisljate o ovom cudu,manje se opterecujte,jeste tesko,ali jedino to pomaze.Ova rosacea je kao zivo blato,sto se vise vodas po doktorima sve je gore,barem kod mene.Ne gledajte slike na internetu,ne padajte na neke doktore prevarante.Sada, posle 3 godine od pocetka ovog cuda,moje lice je ponekad crvenkasto,uglavnom ne,gotovo mi se nikada ne desava kao nekada da mi lice izgleda kao da je progorelo,treniram,brijam se na suvo i odmah lezem,lice se blago zacrveni nekada,ali se brzo povuce.Nikada ne ulazim u tople prostorije,trudim se da ne menjam temperature(iz toplog u hladno i suprotno),ostalo sve normalno.Znaci saborci moji,manje se brinite,ne sekirajte se,veliki deo je psiha,pravilno disite i pokusajte da se manje nervirate,ja sam sve kreme batalio,cak i onu za sunce(da dobijem malo boju),po suncu nosite naocare za sunce,pored ociju one stite i jagodice obraza koje su najosetljivije,i samo se opustite.Ovo pisem u nadi da cu nekome pomoci,pogotovo nekome ko je mojih godina,da ne dozivi ovo sto sam ja doziveo,da se opusti,jedan je zivot.To zapravo i nije bolest,to je kao neko stanje koze,pokusajte tako da shvatite,kao sto recimo neko ima bubulhice,i najvaznije je da ne slusate raznorazne doktore (pogotovo)privatne,ne mogu vam oni prepisati nesto sto ce vam pomoci a da vi ne prestanete da razmisljate o tome,vecina njih vam samo izvlaci novac.Krenite sa nekom rekreacijom,nadjite partnera,opustite se.Cao prijatelji moji - :) MALISAN


Zapoceo sam ovu temu BAS davno, cesto procitam komentare drugih ucesnika u nadi da cu naci neko resenje ili novu metodu koja bi mogla da pomogne, ali nista sto u sustini nisam probao. Poprilicno tvoja prica podseca na moju..... Hiljadu krema, raznih lasera ciscenja organizma ali nista nije pomoglo koliko situacija kad sam i ja prestao da se okupiram celom tom situacijom. Mnogo mi je bolje lice od kad sam to stavio u drugi plan... medjutim da sam time izlecio stanje na kozi lica nisam... meni mozda najvise reaguje na hladnocu... cuo sam za nekog dermatologa u Beogradskoj ulici i koliko cujem bas je dobar ali se nisam angazovao da vise saznam i odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jan 26, 2015 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
Poštovani, možete li mi preporučiti dermatologa radi lečenja rosacee?
U prvi mah sam mislila da se lečim kod dr Šera, ali sumnjam da mogu na duge staze izdržati taj tempo zakazivanja, možda bih morala koristiti i slobodne dane, nisam pametna.. (davno mi je dr šer pomogao, još u vreme kad nije bio tako popularan)

Kod mene je prisutan i seboroični dermatitis na kapcima očiju, a postoji i sumnja na okularnu rozaceu. Oftamolog smatra da je potreban zajednički pristup obe grane.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jan 26, 2015 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
nemanja1 je napisao:
Zdravo saborci.Zanima me da li neko od vas ima neke promene na ocima i oko njih, da li vas bole oci?Ja od kada sam poceo da se borim sa ovim cudom izgledam kao da nisam spavao deset dana,oci su mi crvenkaste,podocnjaci modri,boja modrice.Da li su vam upale koze 24 sata ili samo ponekad?Neki su pisali da su im se osula usta,kako se kod vas to ispoljava na usne?Meni se usne zategnu kao struna,na krajevima pucaju,imam bol cim otvaram usta.Mislim da su secer i meso daleko gori od standarnih okidaca ove bolesti,jer povecavaju upalu ceo dan.Trcanje je jako nezgodno ili teretana,svaka malo veca fizicka aktivnost,medjutim tada jaka upala i crvenilo traju krace i brze se povuku.Ja se svakoga dana pitam sta u zivotu da radim ako u 20 godina ne mogu da imam vece fizicke aktivnosti,da izlazim na sunce i hladnocu,da popijem casu vina ili pojedem cokoladu,da sednem u malo topliju prostoriju,zaista ovo ko ne dozivljava ne moze ni predpostaviti kako je tesko.Sto se tice ovog "zezatora" samo ignorisanje je lek za bu..le,siguran sam da je bolestan ne bi bio tako "duhovit". :(

evo da se prijavim, problemi sa očima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jan 26, 2015 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ех кад би неко од вас хтео да испроба да ставља домаћи кефир на проблематична места, али само домаћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 1:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... dness.html

https://www.youtube.com/watch?v=5O2ACrHtikQ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Mar 03, 2015 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2015 10:43 am
Postovi: 1
Ja imam problem sa licem,malo mi se smiri pa opet bukne,ali sam pocela da koristim kozji piling sapun i pantenol mast...ima poboljsanja..ali kad primetim crvenilo,umijem se ledenom vodom i istrljam lice grubo peskirom,neverovatno koliko mi je lice posle toga bolje,meni pomaze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 11:06 am
Postovi: 34
I koji je najbolji savjet za rozaceju? Neki rezime svih ovih stranica koje ste napisali (ako neko prati sve od početka)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Feb 23, 2017 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
По мом личном искуству једино решење је потпуно избацивање хемије из исхране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Jul 15, 2019 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 11:06 am
Postovi: 34
Mislim da je savjet ok ali to je danas gotovo pa nemoguće. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Jul 16, 2019 9:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није могуће 100% избацити хемију али то није разлог да се потпуно не избаце фабрички производи као што су разне грицкалице, пекарски производи, сокићи, бомбонице и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: