Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Ja nisam koristio nikakve antibiotike, al sam zato dao dosta para na laser, pa kasnije i neke kremice koje su mu davali dermatolozi i neke alternativne metode ali da sam postigao neke extra efekat nisam.
Jedino se jos uzdam u proizvode sa vitaminom K1 - medic8 i bioque, ali ne mogu nikako da ih nabavim tako da je to to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 7:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Samo da vas obavestim da ni ovde u Australiji nema tog Medic8 seruma :( Isla sam danas po apotekama i raspitala se, dobila sam odgovor da ga ovde jos nema a takodje ni proizvoda slicnih njemu...na zalost :( tako da znate da i mi ovde zaostajemo za nekim evropskim zemljama...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 4:16 pm
Postovi: 6
Imam 30 godina. Pre dve godine pojavile su mi se promene na obrazima - bubuljice i crvenilo. Obratila sam se dermatologu i te promene lecila na nacin koji je dole prikazan. Terapija je ocigledno zalecila ali ne i izlecila bolest, jer su mi se u toku trudnoce ponovo pojavile i mozda su jos izrazenije bubuljice i crvenilo na licu. Obzirom da sam se porodila i
da dojim dete, da li mogu ponovo da zapocenem lecenje ili da sacekam dok ne prestanem da dojim.
Takodje, molim vas za komentar, da li je terapija u mom slucaju bila odgovarajuca ili da pokusam sa nekom drugom terapijom odnosno lekarom. Nisam u mogucnosti da se trenutno odvajam od bebe i da
odem na pregled pa mi je vasa sugestija znacajna.

21.09.2005
Promene na obrazima, vise na levom u vidu plaza eritema sa eritematoznim papuloicama.
Koza je kombinovanog tipa.
Dg: Acne rosaceiformis
Tg: Amracin caps a 500 mg - 3x1 7 dana, 2x1 15 dana
Ihtioloska mixtura uvece
Rozamet crem ujutro
Kontrola za 21 dan

13.10.2005.
Na obrazima se jos vidi eritem sa lako atroficnim makulicama i poneka papulica.
Koza je glatkija.
Dg: Rosacea in regress
Th: Amracin caps 2x1 - 21 dan
Orvagyl tbl - 1x1 - 21 dan
Ihtioloska mixtura uvece
Antipirinski krem ujutro
Kontrola za 21 dan

04.11.2005.
Koza na licu je glatkija, ali se jos vide eritematozne lako atroficne makule.
Dg: Rosacea in regress
Th: Amracin caps 1x1
Ihtioloska mixtura uvece
Rozamet crem
Antipirinski krem ujutro
Kontrola za mesec dana

02.12.2005.
I dalje se vide atroficne makulice
Dg: Rosacea in regress
Th: 2% BB krem uvece
Antipirinski krem ujutro
Za negovanje Roseliane dnevna i tonirana krema
Kontrola za 3 meseca.

22.09.2006.
Samo po 1-2 eritematozne papulice na licu, ali je koza masnog tipa sa prosirenim porama i sa dosta sitnim komedona.
Dg: Seborrhea faceiei et Rosacea in regress
Th: Ihtioloska mixtura - uvece
Antipirinski krem - ujutro
Roseliane tonirana krema
Kontrola po potrebi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Moja kcerka je dobila rozaceu prije 2 godine i najizrazenije crvenilo joj se pojavljivalo u zimskom periodu,javljala se reakcija na toplo-hladno.Za sad joj je najvise pomogla krema iz Avenove kolekcije Exomega i obloge od kamilice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rozacea
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ja sam imala problem sa rozaceom pred 10-tak godina. Stanje mi je najgore bilo u toku zime. Lice bi mi jos vise buknulo kada bih sa hladnoce usla u zagrejanu prostoriju. Ako bih popila casu vina - desavala bi se ista stvar. Dermatolog mi je dao gel sa Metronidazolom koji sam koristila samo u periodima kada bi rozacea bila aktivna. Sa rozaceo sam se mucila 3 godine i od tada nemam nikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2005 12:47 pm
Postovi: 12
imao sam i ja problema sa crvenilom lica do pre nekih godinu dana, ali sam malo guglao net i rapitivao se po forumima i nasao resenje (bar u mom slucaju, a nadam se i vasem...) Dva puta dnevno sam mazao kremu Colpoderm gel (na bazi metrodinazola) i efekti su bili vidljivi vec nakon nedelju dana! Predlazem da probate! Krema ima da se kupi u svim apotekama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Metronidazol
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Vidim da smo vec dvoje koji smo uspeli da se izlecimo Metronidazolom.
U apoteci cak moze da se napravi gel sa metronidazolom. Vas lekar mora samo da odredi procenat ucesca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:31 pm
Postovi: 9
Imam 27 godina i imam Dg: Rosacea fulminans. Pročitala sam da je to redak oblik rozacie jer napada u dvadesetim godinama i da je rozacea nasledna tj. da nam je takva vrsta kože. Imam pitanje da li bi se pomoglo da pri prvim znakovima rozacie (crvenila ) pristupimo nekom načinu lečenju i ishrane da ne bi vremenom došlo do zagnojenosti lica i raznih koplikacija i jakih lekova.
Pošto ova vrsta rozacea se javlja u dvadesetim godinama da li postoji nada da kad predjem u tridesetu da mi se više neće ponavljati.
Pila sam medrol dok sam bila u drugom stanju da bi zaustavila rozaceu i nisam imala nus pojave. Neki dermatolozi su protiv upotrebe što su kortikosteroridi jer mogu izazvati pogoršanje rozacie.
Da li je neko pio Roakutan i da li je pomoglo da se rozacea više ne pojavljuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 4:16 pm
Postovi: 6
Da li je neko cuo za Rosacea Ltd-III diskove? Na internetu sam pronasla da je to jedan od novijih i efikasnijih tretmana u lecenju rosacee. Dva diska koji traju godinu dana kostaju 88 dolara sa troskovima transporta. Ovo sam videla na sajtu www.rosacea-ltd.com. Ako neko zna nesto vise o svemu ovome bilo bi dobro da ovde to podeli sa nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 3:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Da li je neko cuo mozda da je rozaceu moguce izleciti laserskom operacijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 12:32 pm
Postovi: 3
Imam 23 godine i doktorica predpostavlja da imam rozaceu. Imam crvenilo na unutrasnjem dijelu obraza, nosu i malo na celu...zna mi se pojaviti na mjestima gdje uopste nema crvenila i bude jako crveno i osjecam jak svrab na tom mjestu. Meni djeluje kao alergijska reakcija na nesto i povuce se poslje nekoliko sati...pa ako moze neko da mi odgovori jel' to normalno kod rozacee?

Inace ljudi mi govore da se to uopste ne primjecuje toliko i da bezveze panicarim, al' mene ubi, a pogotovo sto primjecujem da se siri!

Pio sam Roakutan u malim dozama i nisam primjetio neki poseban napredak sto se tice crvenila, al' posto imam problema i sa bubuljicama s vremena na vrijeme, lice mi je u tom periodu bilo skroz cisto...al' ja sam odustao od Roakutana poslje dva mjeseca...sad su pocele da mi se pojavljuju sitne bubuljice ponovo.

Nakon toga sam dobio "Metroruboril" kremu, koristim je mjesec dana, al' takodje nema nikakvog poboljsanja a mislim da je cak i gore...dobio sam i Mettonidazol 400mg da pijem 10 dana u mjesecu, i tako tri mjeseca. Njih nisam poceo piti i nisam siguran ni da li cu, jer ovo sto sam citao na internetu, nisam vidio da neko pije. :)

Neke namirnice sam izbacio iz ishrane, presato da pijem alkohol i kafu, mada ne primjecujem da mi to ista znaci...

Sledece sedmice cu da radim krvne pretrage, pa ako sve bude uredu, razmisljam da odem za BG kod tog doktora Shera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
iness je napisao:
javite se dr Filipu Sheru u Institutu za kozne i venericne bolesti u Dzordza Vasingtona...mojoj mami je izlecio rozaceu.



eh lechio me je 4 godine i sve je bilo u redu dok nije uveden novi zakom zbog kog ja ne mogu vishe da se lechim kod Dr Shera :(

vec moram da dajem 3000 din za pregeld koji traje 5 minuta, tek toliko da se ispishe recept za dnevnu i nocnu kremu kojoj jedino lechim rozaceu!

jedino mi preostaje da chekam novi zakom ili da chekam da predjem granicu u godinama a do tada, lechice me vazduh i to je to!


preporuchujem drShera i blago svima oniam koji po *ebenom zakonu mogu da dodju do njega....

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 12:32 pm
Postovi: 3
jel' radi on jos na onoj privatnoj klinici, ja sam svejedno iz druge drzave?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
radi ali ne znam za koju ti znash, promenio je onu od pre godinu dana...cimaj na pp ako hocesh broj!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:10 pm
Postovi: 16
Lokacija: beograd
zelim i ja taj broj!
HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: