Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Mar 07, 2012 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
....Freedah... zao mije sto tako dugo patis od ove napasti, probaj urinoterapiju vidjeces da ce ti biti bilje, crvean76 napisala je kako koristiti urin da ja ne bi sad pisala ponovo vjerovatno si procital, odma pocni ujtru, da li si vidjela njeno lice kakvo je bilo i kakvo je sad nakon sedam dana koristenja, urin je jedan i jedini lijek za bubuljice po licu ili bilo gdje

Hvala..sad zavrsavam terapiju Dovicinom, radim na popravljanju pH urina, merim svako jutro i vece, pa cu za koji dan kad se sredim i izbacim Dovicin iz tela skroz, poceti sigurno! Puno vam hvala moji roze drugari :) Popravilo mi se malo raspolozenje nakom otkrivanja ovog foruma i teme, vec su mi se dani pretvorili u bedak i plakanje..cmok saljem svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Mar 07, 2012 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Crvena 76 je napisao:
...Freedah...MOjih slika takodje ima na 12 str i 14str mozes da vidis moje stanje jedino sto moje lice podnosi od toga sto sam probala su eucerinovi proizvodi ali urinoterapija mi je pomogla najvise moj savet da nadjes na netu procitas i probas.Kolko sam videla sa slike mislim da si sklona i bubuljicama ako je tako nemoj da te uplasi akoprvih dana iskoce nekoliko jer je to normalno koza se cisti tako i ja sam imala nekolko iako ih nikad nisam u zivotu imala samo nastavis da se mazes
ij a sam bila vec prilicno ocajna ali mi se stanje prilicno popravilo.Samo hrabro

Hej Crvena 76, videla sam tvoje fotke, to me je i motivisalo...
Ja ujutro kad se umijem, namazem samo Alverdeovu kremicu od sargarepe..imala sam i njihov antirid za oko ociju. Nisam inace sklona bubuljicama, ali kao sto se vidi na fotkama, sad su se bas pojavile, a u proteklih par sati mislim da su se duplirale u odnosu na fotku :cry: ...ako imas neki dobar bas link o urinoterapiji, postavi ga ili posalji molim te..hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Mar 07, 2012 9:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
hvala na lijepom pozdravcicu, kad pocnes koristiti javi nam pa za sedam dana posalji nam sliku novu da vidimo, nemoj da tugujes vidjeces kako ces lice ocistiti, do tad citaj o urinoterapiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
...Freedah... Na google ukucaj urinoterapija i imas da citas do mile volje tu sam se i ja
,,obrazovala,,
Moj savet kad pocnes sa urinoterapijom tih nedelju dana ne stavljaj druge preparate na lice
bas da vidis koliko ti ona sama pomaze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
...Rigoleto...jesi mozda nekad stavljala neke ,,home made,, maske na lice tipa-jogurt+med ,
aspirin+med il nesto slicno jel ti nesto uopste smirivalo lice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Ljudi, evo mene opet.
Ovo kod mene se danas pogorsalo drasticno (o da, jos je gore)!
Otisla sam na hitan pregled, dobila novu terapiju. Hemomycin i Skinoren krem. ne znam kakav je njihov efekat, nisam ih nikada koristila.
Predlozen mi je prvobitno Roakutan od 10mg :-? ali ja sam zamolila da probamo sa necim jos, pre nego se odlucim za njega. Ne znam imam li predrasude, ili mi je strah osnovan, ali bas me plasi taj lek. Ima li neko iskustva sa Roakutanom? Moje telo je vec dovoljno nafilovano lekovima, bas mi je frka.
Koliko sam shvatila urinoterapija se ne preporucuje tokom uzimanja antibiotika, jel tako? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Crvena 76 je napisao:
...Rigoleto...jesi mozda nekad stavljala neke ,,home made,, maske na lice tipa-jogurt+med ,
aspirin+med il nesto slicno jel ti nesto uopste smirivalo lice


Ja sam ovo pronasla pre par dana.
Nisam nista jos od sastojaka nabavljala, mozda nekom ovde zvuci takodje zanimljivo. Hm?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...crvena76... nisam nikad koristila nikakve maze maske, meni je jedino smirivalo crvenilo hladna kamilica, obloge od hladne kamilice, za lice trenutno koristim kremu AFRODITA sa kamilicom i zelenim cajem, .... freedah... ne predaj se, nemoj koristiti urinoterapiju dok pijes antibiotike, .... nasla sam na int. apoteka VALERIJANA u Zemunu , prave kreme za rosaceu, pa kome je blizu neka ode, samo ukucajte apoteka valerijana zemun i naci cete adresu i br tel. pa kome je blizu neka ode, svoje proizvode ne salju izvan srbije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
...crvena76... nisam nikad koristila nikakve maze maske, meni je jedino smirivalo crvenilo hladna kamilica, obloge od hladne kamilice, za lice trenutno koristim kremu AFRODITA sa kamilicom i zelenim cajem, .... freedah... ne predaj se, nemoj koristiti urinoterapiju dok pijes antibiotike, .... nasla sam na int. apoteka VALERIJANA u Zemunu , prave kreme za rosaceu, pa kome je blizu neka ode, samo ukucajte apoteka valerijana zemun i naci cete adresu i br tel. pa kome je blizu neka ode, svoje proizvode ne salju izvan srbije


Uh, hvala ne predajem se..
Samo se pitam pomazu li ti antibiotici ista?
A poucena iskustvom drugih sa foruma, nanela sam na mali deo lica Skinoren..auuuuuuu...ludnica! :o Pa to toliko pece, ne mogu da verujem da na to treba da se naviknem i namazem po celom licu?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...freedah... ne mazi nista po licu ne pravi gore nego sto ti je, ne vjerujem da antibiotici ista pomazu sve prekini ocisti organizam i pocni sa urinoterapijom, otidji nekom doborom travaru ili u apoetku pa uzmi caj za ciscenje krvi i jetre, to obavezno uradi, promjeni ishranu, otidji dr vidi da li imas bakteriju helikobakter i candidu, promjeni ishranu totalno, meso izbaci iz upotrebe, jake zacine, kafu, kakao, tvrde sireve, cigare, alkohol, umivaj lice kamilicom, neznam gdje ides dr , gdje zivis, ali cini mi se da ti njima dodjes kao pokusni kunic, poslusaj me sve to izbaci i pocni sa urinterapijom, i uzmi neku kremicu koja ce ti odgovarati, krema ne smije sadrzavati alkohol, nista sto nanosis na lice ne smije sadrzavati alkohol


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
...freedah... ne mazi nista po licu ne pravi gore nego sto ti je, ne vjerujem da antibiotici ista pomazu sve prekini ocisti organizam i pocni sa urinoterapijom, otidji nekom doborom travaru ili u apoetku pa uzmi caj za ciscenje krvi i jetre, to obavezno uradi, promjeni ishranu, otidji dr vidi da li imas bakteriju helikobakter i candidu, promjeni ishranu totalno, meso izbaci iz upotrebe, jake zacine, kafu, kakao, tvrde sireve, cigare, alkohol, umivaj lice kamilicom, neznam gdje ides dr , gdje zivis, ali cini mi se da ti njima dodjes kao pokusni kunic, poslusaj me sve to izbaci i pocni sa urinterapijom, i uzmi neku kremicu koja ce ti odgovarati, krema ne smije sadrzavati alkohol, nista sto nanosis na lice ne smije sadrzavati alkohol


Upravo mi ishrana i navike izgledaju kako mi savetujes i to odavno. Godinu dana ne jedem meso. Poslednjih par meseci nista zivotinjskog porekla, ishrana mi je iskljucivo veganska sa akcentom na raw poslednjih nedelja. Ne konzumiram alkohol, cigarete,niti sam ikada, kafu vise ne pijem. Zivim u BG, od 91' godine se potucam po dermatolskim drzavnim klinikama, kao i najstarijim i najboljim dermatolozima, a sada se lecim se u priv.dermatoloskoj ordinaciji, kod vrlo cenjene i hvaljene doktorke...e sad...ni meni se ne dopada nikako ovo saranje i mesanje terapija, ali moram da naglasim da sta god mi je dato, nisam izgurala terapiju ja sama do kraja, zbog preburnih reakcija organizma odn. lica, pa mi je terapija promenjena zbog toga. trebalo je da pocnem juce sa Roakutanom, sama sam ga odbila, iz tog razloga mi je dat Hemomycin, da se smiri upala i sitne bubuljice...Sto se tice urinoterapije, probala bih obavezno sa njom, nakon sto potrosim ovu kutiju leka i malo se precistim, da bi imalo smisla sve to sad, kupila sam cak i irigator sistem za ciscenje :wink: ,vidim da svuda u svetu obavezno preporucuju i tu metodu, nasla odlican recept za ciscenje jetre i izbacivanje kamenca i toksina iz nje, razmislam i da u strucnoj ustanovi uradim hydrocolon, kao i da nastavim sa ovim nacinom ishrane..blendiram voce i povrce i to jedem, plus jedan obrok srednje kuvan, gotovo je i on svez...bori se na sve moguce nacine...danas cu se raspitati za test na antitela za Helicobacter pylori i uraditi ga danas ili sutra..Hvala jos jednom na savetima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....freedah... kakvo ti je stanje danas , da li si zvala u Zemun apoteku Valerijana, ona tebi nije daleko pa mozes i otici da ti vide lice, dok se ocistis od tih antibiotoka pocni odma sa urinoterapijom vidjeces da ce ti pomoci, mazi i po 3-4x dnevno , .................................crvena76... kako kod tebe napreduje , jesi li zadovoljna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 10:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
....freedah... kakvo ti je stanje danas , da li si zvala u Zemun apoteku Valerijana, ona tebi nije daleko pa mozes i otici da ti vide lice, dok se ocistis od tih antibiotoka pocni odma sa urinoterapijom vidjeces da ce ti pomoci, mazi i po 3-4x dnevno , .................................crvena76... kako kod tebe napreduje , jesi li zadovoljna


Hej rigoleto, hvala sto pitas :)
Danas je vec mnoooogo bolje, ne smem jos mnogo da se radujem, jer i pre je umelo da se smiri na dan, dva, pa da bukne ponovo. Ne znam da li je sad neki veci ucinak imao Hemomycin ili Skinoren (a to cudo, ne da pece kad se namaze- rastura!), ali nikad se do sad nije tako drasticno smirilo za dva dana. Mislis li da ako nastavi da bude OK, mogu urinoterapiju da primenjujem preventivno? Realno, nisam ja sad izlecena, samo se smiruje..tako da sve sto sam planirala cu uraditi, kako god da mi bude, i urinoterapiju i sva moguca ciscenja (i prijatna i neprijatna, hehe).

crvena 76, jesi ti OK sad?
Cime se svakodnevno negujete devojke? Na kremice mislim..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
.....freedah... kad pocnes da koristis urinoterapiju sve to baci i mazi lice sa nekom kremicom koja tebi odgovara, samo da nema u njoj alkohola, vec sam napisala u jednom postu da koristim od AFRODITA kremu za lice od kamilice i zelenog caja i ponekad namazem i sa uljem od zutog nocurka, to ulje cak i pijem po jednu malu kasicicu dnevno, ja vise nista ne koristim , svako jutro i navece ocistim lice sa mljekom za ciscenje /bez alkohola/ .................................................................................... fole13.... sta je stobom kakvo je tvoje stanje , javi se ..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
.....freedah... kad pocnes da koristis urinoterapiju sve to baci i mazi lice sa nekom kremicom koja tebi odgovara, samo da nema u njoj alkohola, vec sam napisala u jednom postu da koristim od AFRODITA kremu za lice od kamilice i zelenog caja i ponekad namazem i sa uljem od zutog nocurka, to ulje cak i pijem po jednu malu kasicicu dnevno, ja vise nista ne koristim , svako jutro i navece ocistim lice sa mljekom za ciscenje /bez alkohola/ .................................................................................... fole13.... sta je stobom kakvo je tvoje stanje , javi se ..........


Ja cu sad da posadim u dvoristu nocurak i jos neko lekovito bilje koje je dobro za kozu odn. protiv Rozacee..pa i da pravim sama neke mazalice..Neven je OK..jel znate jos neko lekovito bilje? taman ide neko OK vreme za to :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: