Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 03, 2006 10:21 pm
Postovi: 24
meni je pomogla krema RUBORIL,bas je dobra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 05, 2006 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Da li je nekom pomogla morska voda? Meni je pre dve godine odlicno delovala na bubuljice i dermatitis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 23, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 1:36 pm
Postovi: 5
Lokacija: Smederevo
Zanima me koji protivupalni lekovi su dozvoljeni kod rozacee, kao i na koji način je moguće uticati na vaskularne promene kod ove bolesti? Na svu sreću pustule nemam, pa ne moram da koristim antibiotike(a metronidazol gel mi još pravi i alergiju), ali me crvenilo izluđiju. Čula sam da IPL tretman nekad može da izazove dosta burnu reakciju, a i period oporavka može da potraje. Zato me zanima da li se vaskularne promene i upala mogu na neki način ublažiti ili staviti pod kontrolu primenom lokalne terapije. Čula sam za lek Elidel, pa me zanima koliko je on efikasan i siguran za primenu (da li je uopšte bezopasan)? Da li se vaskularne promene kod rozacee mogu tretirati sistemskom primenom nekih lekova? Koristim dosta dobru kozmetiku za rozaceu (Roseliane, Diroseal i sun-block), rezultati nisu loši, ali crvenilo i dalje ostaje. Da li postoji neka bolja solucija?

_________________
Život je umetnost za koju neki imaju talenta,a neki ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 3:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Da li je neko mozda saznao nesto o Medic 8 serumu? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pa\...
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:58 pm
Postovi: 73
iima li neki kontakt tel dr Shera u privatnoj ordinaciji. Kako se zove ordinacija? Hvalaa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 6:12 am
Postovi: 1
A mene interesujegde se moze naci taj IPL uredjaj, tj. kuda ici na tretman... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 8:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 1:36 pm
Postovi: 5
Lokacija: Smederevo
Dobro iskustvo sa VMA. Tamo mi je doktor rekao da ne postoji krema koja može da otkloni proširene kapilare. Oni to rade aparatom koji se zove hifrekator. Metoda podrazumeva spaljivanje kapilara pomoću tanke iglice kroz koju se pušta struja. Nije prijatno, ali ne boli. Tretman traje oko 15 minuta. Meni su radili tri tretmana u razmaku od po nedelju dana. Može da se radi i u letnjim mesecima, za razliku od lasera. Ako sam dobro razumela i efikasnost mu je veća nego kod lasera. Cena je 1300 din po tretmanu. Period oporavka traje dosta dugo (nedeljama). Da li je neko imao slično iskustvo?

_________________
Život je umetnost za koju neki imaju talenta,a neki ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Rozacea se moze veoma uspesno drzati pod kontrolom.

Jos jedanput,(dr Sher ce bogami dobro da mi naplati ovu reklamu 8) ,potrazite ga u Dzordza Vasingtona.

Za ostale metode ne znam,samo znam da je doktor fe-no-me-na-lan!

Ne znam ime privatne klinike gde Sher radi,neko je ovde onomad napisao da je u Bozidara Adzije,ali ovo nije dovoljan podatak.

Mozda se javim za koji dan sa tacnom adresom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 5:48 pm
Postovi: 10
Ja, na srecu, nemam problema sa ovim koznim oboljenjem, ali na zalost, moja mama ima, tako da imam priliku vidjeti kako se tesko izboriti s tom bolescu. Moja mama se s tim bori vec sedam godina, promijenila je nekoliko dermatologa i uglavnom se radilo o istoj ili slicnoj terapiji. Godinama je to nekako i drzala pod kontrolom, medjutim od pocetka ove godine situacija se znatno pogorsala i tesko se smiruje.
Molila bih vas za detaljnije informacije o tome kako doci do dr Filipa Shera i dr Lalosevica.
Kvalitet i treba reklamirati, a narocito u medicini, jer je za covjeka od neprocjenjive vrijednosti!!!
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ovde je bilo dosta reci o rozacei mada pretpostavljam da ste se vec upoznali sa tom bolescu preko svoje majke. Vasa mama mora biti strpljiva, kad izlazi napolje obavezno mora namazati lice nekim kremom sa visokim zastitnim faktorom, preporucuje se i kacket, sesir, kapa , sve sto bi joj lice zastitilo o sunca. Rozacea se moze uspesno izleciti a negde sam procitala da moze spontano i nestati.

dr Filip Ser radi u drzavnoj ustanovi u Dzordza Vasingtona, ali se od skoro pregled zakazuje unapred, za mesec dana . Ako zelite da ga privatno posetite pozovite ove brojeve telefona:

011/30 89 659
26 21 979
24 42 267

Sto se tice dr Lalosevica, na zalost moja drugarica je njegovom pogresnom terapijom zaradila trajne fleke na kozi lica .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 5:48 pm
Postovi: 10
Hvala vam na informacijama! Pokusacemo da kontaktiramo dr Shera. Ukoliko uspijemo da dodjemo do njega, iskustva cemo podijeliti i na ovom forumu.
Ohrabrujuca je informacija o postojanju mogucnosti da se rozacea moze izlijeciti, pa cak i nestati, jer sve sto sam citala o tom koznom oboljenju govorilo je o hronicnoj bolesti.
A da, strpljenje je nadasve vazno.
Jos jednom, hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Nema razloga da ne uspete da dodjete kod njega, ja sam zakazala svojoj drugarici pregled vec u ponedeljak:)

Ja Vam zelim puno srece , u zavisnosti od toga kojeg je stepena rozacea, dr Sher ce se maminoj bolesti posvetiti onoliko dugo koliko bude procenio da ce je makar drzati pod kontrolom. Mojoj mami se takodje pre nekoliko godina pojavila iznenada, otisla je na Kliniku za kozne bolesti u Zemunu, tamo su je dodatno upropastili, odatle je izasla bukvalno ljubicasta po licu . Secam se da je bila ocajna. Onda smo nekako culi za dr Shera , otisla je kod njega i posle jedne terapije njoj je lice bilo neuporedivo bolje. Sada je situacija takva da kod njega ide samo na rutinske kontrole i kreme , ne radi lecenja jer je to skoro potpuno sanirano, nego radi nege koze.:)

Eto, kako god ovo bi bila jedna dobra vest koja bi mogla biti ohrabrujuca za Vasu mamu i za Vas.

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Dr Shera sam upoznala poslovno i mogu vam reci da njegove starije kolege imaju izuzetno visoko misljenje o njemu, a i cula sam da je jako trazen medju pacijentima tako da se pridruzujem svim preporukama za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Bio sam danas na pregledu za lice kod zene kod koje sam isao i za kosu sto znaci da sam na monitoru sam mogao da vidim stanje mog lica al mnogo detaljnije tj. blize nego sto golim okom to mogu da ucinim. Znaci nemam nikakvu upalu ili bilo sta, ali se jasno vide kapilari koji ocigledno i stvaraju to crvenilo :( Ova vrsta kapilara se ne moze ukloniti laserima kao ispucali kapilari, i ta zena mi rece da resenje problema ne postoji . . .
Sad ono sto me interesuje da li je neko ipak cuo za laser koji bi ipak mogao da otklanja ovaj tip kapilara (to bi vodilo resenju problema vecine nas koji ovaj problem imamo). Ne mora da je cuo da takav laser postoji kod nas u Srbiji, vec iako ga ima u zemljama u okolini.

Jos jedan zakljucak koji sam ponovo izveo a to je da bi dobro resenje problema bilo malo bolje jacanje zidova tih kapilara kako bi bili manje propuystljivi, sto ponovo dovodi do mog pitanja na koje ni ja do sad nisam nasao odgovor, a to je da li neko zna kako i gde bi se mogao kupiti MEDIC8 Serum. Ono sto sam ja citao u vezi ovog proizvoda je da poseduje Vitamin K koji jaca zidove kapilara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 2:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Cisto ako neko ne zna o kojem proizvodu ja govorim :

http://www.medik8.com/n/res_website.asp ... ductId=262


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: