Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...Freedah..... ja bi to samo mazala urinoterapijom probala bi svjezom ili odstajalom par dana, jedna ti mora pasati, samo ne smijes piti tablete nikakve da bi to koristila, mislim da ti je to jedini lijek, neki dan sam zeni jednoj rekla ona ima po rukama bubuljice sve jedna na drugoj kaze da joj je bolje samo par puta namazala, ja isto koristim redovno ujutru i navece mazem lice mi je super, bila sam ovih dana i na kupanju, ovo crvenilo sto sam imala po licu nije mi od sunca - sunce mi uopšte ne smeta znaci samo vruc prostor .... da ti iskreno kazem kakva sam bila sad mi je super , 28-og avgusta bice godina kako koristim urinoterapiju za lice.... :oops: .....nesta mi je pomoglo da li laser da li urinoterapija ....nisam koristila neke posebne kreme niti sam pila neke antibiotike ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2012 4:01 pm
Postovi: 2
Imam rozaceu, ali je drzim pod kontrolom. Nekad sam bila jako, jako crvena, sa bubuljicama koje se nisu mogle nikako istisnuti jer je koza bila zadebljala. Lice me je boljelo. Kapilari se uopste nisu vidjeli jer je sve: nos, brada i lice (od nosa prema jagodicama) bilo crveno. Sada imam normalnu boju koze, sa malo vidljivim kapilarima, koji se prekriju puderom. Liječenje je dugotrajno (2-3 godine), ali je vidljivo.
Meni je pomoglo:
1. bioptron lampa (skoro svaki dan),
2. maska za lice:
- napraviti malu količinu čaja od šipurka, ali ne iz filter kesice, (cca.1 supena kašika)
- kad se ohladi, dodati kašikicu samljevenog bjelog šljeza
- 3-4 kašikice samljevenog sjemena lana
- 2-3 kapi limuna.
Neka maska ne bude čvrsta, a ni tečna. Staviti na lice da stoji pola sata, skinuti sa blaznicom te se umiti.
Ovo je jako dobra maska, a možete je koristiti skoro svakodnevno. Umiruje kožu i crvenilo.
3. redovni odlazak kod odlične kozmetičarke, posvećenoj mom problemu (svakih 7-15 dana, na cišćenje lica, bioptron i masku).

Nemojte koristiti tečne pudere, samo u prahu ili kameni.

Kreme:
- krema nemasna (na prirodnoj osnovi - meni pravila moja kozmeticarka)
- lipo gel (www.www.lipocosmetics.co.rs) - fantastično umiruje kožu
- retinol serum (www.www.lipocosmetics.co.rs) - takođe fantastično umiruje kožu,
- ljeti koristim kremu heliocere gel spf 50,

Obavezno čišćenje lica sa blagim mlijekom za skidanje šminke, te tonik bezalkoholni.Nakon toga nanijeti kremu,

Meni je sve ovo odlično pomoglo. Nikad nisam koristila tablete niti neke kreme za rozaceu.

Izbjegavati: sunce i paru čak i kad kuhate.
Ja sam se u moru kupala sa velikim šeširom i velikim naočalama.

Nadam se da će nekome pomoći :)

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 5:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
motorola je napisao:
Imam rozaceu, ali je drzim pod kontrolom. Nekad sam bila jako, jako crvena, sa bubuljicama koje se nisu mogle nikako istisnuti jer je koza bila zadebljala. Lice me je boljelo. Kapilari se uopste nisu vidjeli jer je sve: nos, brada i lice (od nosa prema jagodicama) bilo crveno. Sada imam normalnu boju koze, sa malo vidljivim kapilarima, koji se prekriju puderom. Liječenje je dugotrajno (2-3 godine), ali je vidljivo.
Meni je pomoglo:
1. bioptron lampa (skoro svaki dan),
2. maska za lice:
- napraviti malu količinu čaja od šipurka, ali ne iz filter kesice, (cca.1 supena kašika)
- kad se ohladi, dodati kašikicu samljevenog bjelog šljeza
- 3-4 kašikice samljevenog sjemena lana
- 2-3 kapi limuna.
Neka maska ne bude čvrsta, a ni tečna. Staviti na lice da stoji pola sata, skinuti sa blaznicom te se umiti.
Ovo je jako dobra maska, a možete je koristiti skoro svakodnevno. Umiruje kožu i crvenilo.
3. redovni odlazak kod odlične kozmetičarke, posvećenoj mom problemu (svakih 7-15 dana, na cišćenje lica, bioptron i masku).

Nemojte koristiti tečne pudere, samo u prahu ili kameni.

Kreme:
- krema nemasna (na prirodnoj osnovi - meni pravila moja kozmeticarka)
- lipo gel (http://www.www.lipocosmetics.co.rs) - fantastično umiruje kožu
- retinol serum (http://www.www.lipocosmetics.co.rs) - takođe fantastično umiruje kožu,
- ljeti koristim kremu heliocere gel spf 50,

Obavezno čišćenje lica sa blagim mlijekom za skidanje šminke, te tonik bezalkoholni.Nakon toga nanijeti kremu,

Meni je sve ovo odlično pomoglo. Nikad nisam koristila tablete niti neke kreme za rozaceu.

Izbjegavati: sunce i paru čak i kad kuhate.
Ja sam se u moru kupala sa velikim šeširom i velikim naočalama.

Nadam se da će nekome pomoći :)

Pozzz


Pozdrav motorola..

Lepo sto si uspela da nadjes resenje za sebe..nazalost, svako od nas mora sam proci taj proces, jer koliko vidim dok citam ove nase postove svi imamo drugaciji problem.
Ja sam retko crvena, skoro nikad...koza mi je pretanka...a bubuljice male i sitne i toliko lako pucaju, nikakvo istiskivanje nije ni potrebno, svaki najnezniji dodir dovodi do otvaranja i onda se infekcija jos lakse siri.
Prosnjuracu malo po netu da vidim nesto vise o proizvodima koje pominjes.
Nista drugo nisi menjala...ishranu..bilo sta?
Jesu ti od pocetka takve bubuljice bile?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jul 05, 2012 9:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 04, 2012 4:01 pm
Postovi: 2
Pozdrav Freedah
Izgleda da svi imamo različite simptome ove bolesti. Tvoja problem sa rozaceom se baš razlikuje od mog problema.
Ja sam uvijek imala problema sa bubuljicama (ali nikad velikih problema) i vidljive kapilare.
Vremenom su se kapilari raširili, postali nevidljivi jer su se razlili po licu. Bubuljice nisam mogla istisnuti tako da mi koža nije bila glatka, već sa neravninama, natečena. Meni je najviše pomogla kozmetičarka sa prirodnom kozmetikom - veliki je poznavalac biljaka. Moj slučaj je bio izazov za nju, zato se ona jako posvetila mom problemu i rješila ga, hvala Bogu.
Mislim da je moj problem sa kožom nastao zbog duge upotrebe ekstencilin injekcija. Primala sam ih 10 godina, svakih 21 dan (od 8 do 18 godine). To se odrazilo na jetru, odnosno na moj problem sa kožom. Tako kaže jedna homeopatkinja, kod koje sam nekad išla. Mada ja nemam nikakvih problema sa jetrom.
Ishranu nikad nisam mijenjala i nisam primjetila da mi nešto smeta. Meni najviše smeta sunce, kada mi se javljaju bubuljice. Ali to nisu klasične bubuljice, samo gnoj koji treba istisnuti, a zatim očisti hidrogenom 3%. Nikad, ali baš nikad ne koristiti alkohol za čišćenje lica.

Za 10-tak dana idem kod moje kozmetičarke, mogu je pitati za tvoj problem. Ali probaj napraviti masku koju sam napisala, možda ti pomogne. Nema ništa u njoj što ti može iritirati lice. Moja kože je bila hiper osjetljiva.
Preparati lipo kozmetike (Lipo gel L, serum retinol) su se meni pokazali jako dobro. Trenutno koristim njihov serum hijuron.
Lice mi se tako opravilo da zimi koristim i voćne kiseline (6-10 tretmana).

Kod ovog problema samo treba biti uporan, uvijek naći vremena za masku ili bioptron. Mislim da ovo može i tebi pomoći. Ja sam to stalno radila i redovno išla na tretmane kod kozmetičarke, koje ti možda ne trebaš u tolikoj mjeri. Ali ako nemaš odličnu kozmetičarku, možda je bolje i ne ići. Moja kozmetičarka je hemičarka po profesiji, zaljubljenik u biljke. Odlična kombinacija.

Nadam se da ćeš uspjeti da izliječiš ovu bolest. Javi se ako imaš dodatnih pitanja.

pozzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....Freedah...... interesuje me da li ti je bolje , sta koristis , javi se.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
....Freedah...... interesuje me da li ti je bolje , sta koristis , javi se.......


Hej, pozdrav rigoleto :)

Nije bolje, bas je sve isto kao i do sad.
7-8 dana lose, i maksimum isto toliko OK, pa sve iznova.
Jedino sto sam uspela sa saznam- zakljucim do sad (a to je i odgovor zasto se moja situacija toliko razlikuje), je da je moje izlecenje otezano i simptomi se manifestuju na malo cudan nacin, zato sto je prvenstveno u pitanju kortikosteroidna kriza. klasicna kriza organizma, koji ne ume da se brani vise, jer je umesto njega i umesto koze to radio prokleti kortikosteroid (nedozvoljenih i nezamislivih) 13 godina!
jedan poznati japanski lekar, tvrdi da lecenje traje 10-30% vremena od ukupnog vremena koriscenja..znaci da ocekujem od 13-36 meseci ove agonije..e sad, ja mogu mozda da pokusam da ubrzam proces regenerisanja i detoksikacije, ali niko mi nista ne garantuje.

Koristim samo lekovite cajeve i napitke one fitoterapeutkinje Rade Milosevic, iz BG. kapsule ulja nocurka (primarosa oil), multivitamine i Elidel krem 1%..i kada zatreba neki triple antibiotik u obliku masti, kad su najgori dani, jer stafilokokna inf. na licu nije nimalo prijatna.

Cula sam i za dr Suzanu Ljubojevic iz Zagreba, (ordinacija Ginoderma), ona se bavila ovom problematikom..ako uspem da je kontaktiram, ko zna, mozda odem i do Zagreba..
Jednostavno, tesko je sve ovo, volela bih da mi se moj zivot vrati nekako..jako su teski dani kada je osip u "napadu"..
Ako iko od vas zna jos nekoga ko je morao da prebrine ovo "skidanje" sa kortikosteroida, neka podeli neku informaciju :(
Kako si ti? Nadam se bolje i nadam se da i vi ostali uzivate u letu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Kakva su vasa iskustva, ako ih imate sa Avenovim kremema? Imaju posebnu kolekciju za Rosaceu za svakodnevnu negu i zastitu..(jour i fort krema cujem da su odlicne)..
Takodje i Ruboril firme Isis pharma, ima nekoliko vrsta krema za ovaj nas problem..

evo link za njih http://www.isis-pharma.com/eng/catalogue/ruboril

Jel neko probao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
Freedah je napisao:
rigoleto je napisao:
....Freedah...... interesuje me da li ti je bolje , sta koristis , javi se.......


Hej, pozdrav rigoleto :)

Nije bolje, bas je sve isto kao i do sad.
7-8 dana lose, i maksimum isto toliko OK, pa sve iznova.
Jedino sto sam uspela sa saznam- zakljucim do sad (a to je i odgovor zasto se moja situacija toliko razlikuje), je da je moje izlecenje otezano i simptomi se manifestuju na malo cudan nacin, zato sto je prvenstveno u pitanju kortikosteroidna kriza. klasicna kriza organizma, koji ne ume da se brani vise, jer je umesto njega i umesto koze to radio prokleti kortikosteroid (nedozvoljenih i nezamislivih) 13 godina!
jedan poznati japanski lekar, tvrdi da lecenje traje 10-30% vremena od ukupnog vremena koriscenja..znaci da ocekujem od 13-36 meseci ove agonije..e sad, ja mogu mozda da pokusam da ubrzam proces regenerisanja i detoksikacije, ali niko mi nista ne garantuje.

Koristim samo lekovite cajeve i napitke one fitoterapeutkinje Rade Milosevic, iz BG. kapsule ulja nocurka (primarosa oil), multivitamine i Elidel krem 1%..i kada zatreba neki triple antibiotik u obliku masti, kad su najgori dani, jer stafilokokna inf. na licu nije nimalo prijatna.

Cula sam i za dr Suzanu Ljubojevic iz Zagreba, (ordinacija Ginoderma), ona se bavila ovom problematikom..ako uspem da je kontaktiram, ko zna, mozda odem i do Zagreba..
Jednostavno, tesko je sve ovo, volela bih da mi se moj zivot vrati nekako..jako su teski dani kada je osip u "napadu"..
Ako iko od vas zna jos nekoga ko je morao da prebrine ovo "skidanje" sa kortikosteroida, neka podeli neku informaciju :(
Kako si ti? Nadam se bolje i nadam se da i vi ostali uzivate u letu..

..................Freedah......kod mene je sve OK , rekla sam ti sta sam koristila i dalje to koristim, sve kreme i kremice bacila sam, ponekad lice namazem kokosovim uljem...super je za lice i za tijelo....... :) .... ovih dana citala sam o gavezu (mast od gaveza) i tinktura , procitaj njihovu ljekovitost, ...... malo cu da probam navece nanjeti na lice mast od gaveza..... :P ........freedah kakva sam bila sad mi je super i tebi to zelim da se rjesis jednom zauvjek........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
Freedah je napisao:
rigoleto je napisao:
....Freedah...... interesuje me da li ti je bolje , sta koristis , javi se.......


Hej, pozdrav rigoleto :)

Nije bolje, bas je sve isto kao i do sad.
7-8 dana lose, i maksimum isto toliko OK, pa sve iznova.
Jedino sto sam uspela sa saznam- zakljucim do sad (a to je i odgovor zasto se moja situacija toliko razlikuje), je da je moje izlecenje otezano i simptomi se manifestuju na malo cudan nacin, zato sto je prvenstveno u pitanju kortikosteroidna kriza. klasicna kriza organizma, koji ne ume da se brani vise, jer je umesto njega i umesto koze to radio prokleti kortikosteroid (nedozvoljenih i nezamislivih) 13 godina!
jedan poznati japanski lekar, tvrdi da lecenje traje 10-30% vremena od ukupnog vremena koriscenja..znaci da ocekujem od 13-36 meseci ove agonije..e sad, ja mogu mozda da pokusam da ubrzam proces regenerisanja i detoksikacije, ali niko mi nista ne garantuje.

Koristim samo lekovite cajeve i napitke one fitoterapeutkinje Rade Milosevic, iz BG. kapsule ulja nocurka (primarosa oil), multivitamine i Elidel krem 1%..i kada zatreba neki triple antibiotik u obliku masti, kad su najgori dani, jer stafilokokna inf. na licu nije nimalo prijatna.

Cula sam i za dr Suzanu Ljubojevic iz Zagreba, (ordinacija Ginoderma), ona se bavila ovom problematikom..ako uspem da je kontaktiram, ko zna, mozda odem i do Zagreba..
Jednostavno, tesko je sve ovo, volela bih da mi se moj zivot vrati nekako..jako su teski dani kada je osip u "napadu"..
Ako iko od vas zna jos nekoga ko je morao da prebrine ovo "skidanje" sa kortikosteroida, neka podeli neku informaciju :(
Kako si ti? Nadam se bolje i nadam se da i vi ostali uzivate u letu..

..................Freedah......kod mene je sve OK , rekla sam ti sta sam koristila i dalje to koristim, sve kreme i kremice bacila sam, ponekad lice namazem kokosovim uljem...super je za lice i za tijelo....... :) .... ovih dana citala sam o gavezu (mast od gaveza) i tinktura , procitaj njihovu ljekovitost, ...... malo cu da probam navece nanjeti na lice mast od gaveza..... :P ........freedah kakva sam bila sad mi je super i tebi to zelim da se rjesis jednom zauvjek........


Hvala..moj put ce biti mnogo drugaciji i lecenje je definitivno razlicito..ne lecim samo oboljenje koze, vec i posledice lose strane leka i zavisnosti koze...ja crvenilo gotovo uopste da nemam onim danima kad sam OK, samo mi se upali koza kad dodje do te infekcije. Nisu to klasicne bubuljice, niti klasicna acne rosacea..jednostavno, ono sto je na necijoj kozi normalna flora, ili slab "uljez" , kod mene je invazivna i patogena bakterija, jer nemam nikakav imuni odgovor koze lica..sad but true..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Hej ..pozdrav svima!
Kakva je situacija trenutno kod vas, po ovoj vrucini?
Samo da javim da sam kupila neku finu hidrantnu kremu, bas za Rosaceu, ko zeli moze da proba Rubialine (od SVR laboratoired)..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
..Freedah.... kod mene je super , bila sam i na moru nikakvih problema hvala Bogu.................kupicu i tu kremu da probam...... kako si ti ....kakvo je stanje kod tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
..Freedah.... kod mene je super , bila sam i na moru nikakvih problema hvala Bogu.................kupicu i tu kremu da probam...... kako si ti ....kakvo je stanje kod tebe


Hmm..slicno, mozda malo bolje..
crvenila nema uopste, bubuljice izlaze, malo manje nego pre..ali koristim i antibiotsku mast i to mi puno pomaze da ne dodje do "invazije"...morala sam tako, ovo leto mi je bas traumaticno bilo...od vrucine i znoja se samo pogorsa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
.... hallo Freedah dugo se nismo cule kako si , da li ti je bolje.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
.... hallo Freedah dugo se nismo cule kako si , da li ti je bolje.......


hej pozdrav Rigoleto i ostali :)

Tu sam..mnogo sam bolje..ali koristim i dalje antibiotsku mast..tako da izlaze bubuljice i dalje, ali ne u onoj meri..i ne onoliko dugo..dakle sve je tu (osim crvenila), samo u mnogo manjoj meri..nije onako upadljivo ruzno kao pre..
Celo leto sam se krila od sunca, znojenje mi je smetalo...i jos uvek koristim travarkine cajeve..Morala sam da ibacim i paradajz i papriku iz ishrane i banane, po njenom predlogu..a i pokazalo se da mi se situacija malo pogorsa kad ih konzumiram..bas bezveze.,..sve sto najvise volim..
kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 9:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
......hallo Freddah drago mi je da ti je bolje ....... ja sam ljeto provela super bez problema da ti iskreno kazem sunce mi ne smeta , vrucina, ....... smeta mi vruc prostor pa mi se opet pojavi crvenilo ali neu tolikoj mjeri..... oticu opet na jedan tretman laserom imam termin 1.og novembra......... mislim da je ishrana na prvom mjesta moramo se odreci neki stvari...... a i laser mi je mnogo pomogao /kad se samo sjetim kakva sam bila/....... pijem i ja cajeve .......trenutno pijem od nevena..........javi se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: