Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rosacea-bubuljice odraslih
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2005 1:53 am
Postovi: 1
Zelim da otvorim temu vezanu za rosaceu(bubuljice-odraslih) obzirom da muku mucim već skoro godinu dana koristeci antibiotike tetralisyl odnosno doxiciklin i razne vrste krema (uglavnom sa aktivnom supstancom metranidaziol)Prepisivani su mi i lekovi sa kortizonom za unutrasnju upotrebu.Sad sam probao koristiti kremu finacea koja nema antibiotik u sastavu ali stanje je jos pogorsalo.Sve sto sam pokusavao nije dalo efekta tako da postajem očajan.Pomno čitam i zelim komentare na ovu temu i svaka vasa ideja, komentar, saznanje mi je od izuzetne vaznosti.šta mi je ciniti i kako se leciti.Očajan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Koristite opciju "traži" mozda vec postoje odgovori na vasa pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 1:52 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Posaljite fotografiju vasih promena na moj mail [email protected] pokusacemo da nadjemo nacin da vam se pomogne

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BESPLATAN PREGLED
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 3:03 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako ste iz Beograda, zakazite besplatan pregled kod dr Gorane i mene. Telefon je 557-553, utorkom od 17-20. Mislim da mozemo naci optimalno resenje za Vas problem, samo treba malo strpljenja! Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 1:48 pm
Postovi: 14
Lokacija: Tel Aviv
Zdravo,
Ja sam imala slican problem, treba utvrditi uzrok javljanja bubuljica kod odraslih. U mom slucaju je to bila Candida. Primenila sam dijetu za odstranjivanje iste, uradila detox jetre i stomaka. To nije doslo preko noci ali treba biti uporan i strpljiv, u mom slucaju su antibiotici samo pogorsavali stvari. Cula sam za roakutan, ali ga nisam upotrebljavala zbog nezeljenih efekata koje ima. Imas diskusiju na tu temu ovde na forumu pa mozes procitati vise, ja licno mislim da je prejak i tezak za organizam a pre svega jetru pa nisam htela da eksperimentisem.
Na netu mozes pronaci dosta o detoxu jetre i stomaka pa vidi sta ti odgovara, ako imas pitanja ti se javi pa cu ti reci sta sam ja koristila.

puno srece, i ne ocajavaj nije tako strasno kako god se tebi cinilo.

ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 8:24 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Finacea (genericki azelaicna kiselina 15%) se koristi u lokalnoj terapiji rosacee. Nemojte biti očajni, problem se da korigovati ili resiti. Da li ste raspolozeni da dodjete na pregled ili da posaljete slike da pogledamo Vase promene na kozi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 01, 2005 12:42 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Najvaznije je postaviti dijagnozu pa onda preci na terapiju. Rozacea ne spada u grupu folikularnih dermatoza u koju spadaju akne. Rozacea je bolest krvnih sudova i nema veze sa lojnim zlezdama, bar ne uzrocno posledicne, mada moze biti slucajne koincidencije. II stadijum Rozacee je papulopustulozna rozacea koja ima svoje terapijske postulate. Da li ste koristili kortizonske preparate. da li su promene pracene svrabom, da li postoji crvenilo ociju. da li se promene pogorsavaju na suncu, toloti i pri konzumiranju ljute, zacinjene i tople hrane i alkohola. da li crvenilo ima ljubicastu nijansu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: