Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Jan 15, 2016 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2015 7:09 pm
Postovi: 5
Pooozdraaaav :lol: :lol: :lol: :lol:

Da se i ja javim... :D Sa terapijom sam zavrsio u Julu, znaci sad ce 5 mjeseci. Rezultati su perfektni, niko ne može vjerovati, pa čak ni ja sam nisam jos svjestan.
Isplatio se sav trud koji sam ulozio i sve šta sam prezivio u ovih ajmo reci godinu dana.
Lice mi je gladno ostalo je par kao ožiljaka malo kao crvenkastih, ali i to će izblijediti polako.
Doktor je takođe zadovoljan i preporučio mi je dobro osunčavanje ove godine... :D
Sad ništa ne koristim, i iskreno kada ugledan momka/curu sa aknama malo mi svaki put fali da im priđem i da im preporucim Roaccutan.
I samo bih poručio svima koji piju da se ne predaju jer će sve na kraju doći na svoje i ako imate pitanja ( a znam da ih imate ) pitajte me, potrudiću se da što prije odgovorim.
I da ne mogu vam opisati osjećaj kad mi ljudi prilaze i pipaju mi lice i kažu čestitam ti, svaki čast...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 10:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. :x I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Jan 29, 2016 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:39 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima.
Koristila sam roakutan prosle godine, zavrsila u maju i sve je bilo u redu do skoro.
Pocele su se vracati muke, u vidu prvo manjih potkoznih pa onda od njih nastaju crvene i bolne gnojanice.
Mislim da bas dosta vodim racuna o licu ali eto krenuse ponovo..
Inace, ispila sam preporucenu dozu, pracenu kontrolama doktora sa VMA, medjutim ne znam sta se sada desava... Nastavi li se jos bar 15 dana - moracu na pregled opet. Kako mi lokalne terapije ranije nisu bile od pomoci, tako mislim da bi bilo i sada i da mi se sprema opet lek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Промени исхрану јер је она узрок у комбинацији са оптерећеном јетром.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
ja sam pre dva dana poceo sa roakutanom, dijagnoza mi je folliculitis corporis, pityrosporum folliculitis, acne conglobata ..

lice mi je cisto, promene imam pre svega po ledjima, ramenima i rukama, nije nista strasno ali promene ostavljaju fleke,a one drugo traju itd .. -.-

posle 9-10 beskorisnih dermatologa koji nisu ni znali sta mi je, cuo sam za profesora Karadaglica koji je izuzetan strucnjak i koji mi je dao ispravnu dijagnozu i terapiju za 10 sekundi prelgeda koze, nakon 3 godine mucenja sa laicima -.-, zaista vrhunski strucnjak, nije ni cudo sto ljudi iz regiona dolaze u bg zbog njega !

U svakom slucaju profesor Karadaglic mi je pre ove terapije prepisao Itrakanazol 1*2 14 dana i ketokonazol 2% sampon 6minuta, 6 dana .. sto mi je ocistilo pityrosporum folliculitis, a zatim mi je prepisao roakutan 40mg prvi mesec, analize krvi i enzima jetre pa ce vrv povecati dozu ..

na prvim analizma, pre nego sto sam poceo terapiju, enzimi su mi bili blago poevani ALT 42,1/41, AST 43,4/40 za sta je profesor rekao da je normalno nakon oralnih antimikotika i da je zanemarljivo .. krvna slika je uredna

takodje mi je rekao da nanosim pantenol krem/gel na telo dva puta dnevno i pantonol mast na usta 20 i vise puta na usne i da ne koristim nista od spoljnih preparata i da izbegavam vruca i cesta tusiranja ..

po njegovom iskustvu kako mi je rekao, uobicanje nus pojave su suva koza, uzne i sluzokoza nosa, krvaranje iz nosa, blago opadanje kose(prolazno) i bolovi u zglobovima i misicima(3-4 slucaja je sreo koja su imala ovo zadnje) ..

takodje ako nekoga zanima, posto rekreativno treniram, rekao mi je da mogu da uzimam kreatin uz lek, da nemaju veze jedno sa drugim i da treniram , jedem normalno ..

ono sto je naveo kao kljucno i kao cestu gresku koju ostali doktori cine je to da ne daju dovoljnu dozu pa se stanje vrati, kako je rekao u 95% akne i svi ostali folikularni poremecaji se trajno izlece ako osoba uzme dovoljnu akumulativnu dozu od 120mg po kg tezine, to izmeni reakciju koze na dva najcesca mikroorganizma koja izaizvaju akne, a koji inace zive na kozi normalno :propionibacterium acnes bakterija i gljivica pityrosporum ovale tako da koza ne stvara inflamaciju na njihovo prisustivo i lojne zlezde trajno luce do 80% manje, tako da im to oduzme hranu i time se njhov broj nikada ne postane problem ..

ovo nije od reci do reci, koliko se secam tako mi je objasnio trajni efekat leka ako se pravilno dozira, izvainjavam se ako sam nesto pogresno zapamtio .. :D

ne znam da li mi je to na psihickoj bazi ili ne ali ja imam osecaj da posle par dana proemene se vec suse i ispadaju, a koza se manje masti, posebno ujutru kad se ustanem .. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 1:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 16, 2016 1:03 am
Postovi: 2
Pozdrav svima. :D
7 godina pokusavam da se resim akni pa sam se odlucila za roaccutan i zanima da li bi mi neko preporucio nekog dobrog dermatologa koji bi mi pomogao tokom lecenja (prepisao dobru dozu na osnovu tezine kako se ne bi kasnije pojavile ponovo akne, koje kreme da koristim...).
Pre 4. god. sam bila na VMA i doktorka mi je prvi put rekla da imam Acne vulgaris faciei, a kasnije Acne vulgaris et conglobata. Nisam bila zadovoljna lecenjem ( trajalo je dugo, a poboljsanje se nije videlo). Posto vidim da ima onih koji su se izlecili zahvaljujuci ovom leku zamolila bih vas da mi napisete kod kog ste doktora isli ili recimo nekoga koji je provereno dobar.
Hvala, unapred. :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
s1997 je napisao:
Pozdrav svima. :D
7 godina pokusavam da se resim akni pa sam se odlucila za roaccutan i zanima da li bi mi neko preporucio nekog dobrog dermatologa koji bi mi pomogao tokom lecenja (prepisao dobru dozu na osnovu tezine kako se ne bi kasnije pojavile ponovo akne, koje kreme da koristim...).
Pre 4. god. sam bila na VMA i doktorka mi je prvi put rekla da imam Acne vulgaris faciei, a kasnije Acne vulgaris et conglobata. Nisam bila zadovoljna lecenjem ( trajalo je dugo, a poboljsanje se nije videlo). Posto vidim da ima onih koji su se izlecili zahvaljujuci ovom leku zamolila bih vas da mi napisete kod kog ste doktora isli ili recimo nekoga koji je provereno dobar.
Hvala, unapred. :) :)


ja ti mogu preporuciti profesora karadaglica, on je bivsi nacelink VMA, pukovnik u penziji, potpredsednik udruzenja dermatologa centralne i istočne evrope i po misljenju mnogih najbolji dermatolog u regionu ..

neces pogresiti sa njim sigurno, mada mu sugestiraj da si spremna na raoakutan i sve sto ide uz njega, bar sam ja tako ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 16, 2016 1:03 am
Postovi: 2
miler88 je napisao:
s1997 je napisao:
Pozdrav svima. :D
7 godina pokusavam da se resim akni pa sam se odlucila za roaccutan i zanima da li bi mi neko preporucio nekog dobrog dermatologa koji bi mi pomogao tokom lecenja (prepisao dobru dozu na osnovu tezine kako se ne bi kasnije pojavile ponovo akne, koje kreme da koristim...).
Pre 4. god. sam bila na VMA i doktorka mi je prvi put rekla da imam Acne vulgaris faciei, a kasnije Acne vulgaris et conglobata. Nisam bila zadovoljna lecenjem ( trajalo je dugo, a poboljsanje se nije videlo). Posto vidim da ima onih koji su se izlecili zahvaljujuci ovom leku zamolila bih vas da mi napisete kod kog ste doktora isli ili recimo nekoga koji je provereno dobar.
Hvala, unapred. :) :)


ja ti mogu preporuciti profesora karadaglica, on je bivsi nacelink VMA, pukovnik u penziji, potpredsednik udruzenja dermatologa centralne i istočne evrope i po misljenju mnogih najbolji dermatolog u regionu ..

neces pogresiti sa njim sigurno, mada mu sugestiraj da si spremna na raoakutan i sve sto ide uz njega, bar sam ja tako ..



Cula sam za njega, zakazujem pregled prvom prilikom. :) Jesu li potrebni da se urade neki rezultati pre uzimanja leka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
s1997 je napisao:
Cula sam za njega, zakazujem pregled prvom prilikom. :) Jesu li potrebni da se urade neki rezultati pre uzimanja leka?



on ce ti sve reci .

rade se analize enzima jetre i krvna slika ali to ce ti doktor sve lepo napisati ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Mar 19, 2016 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Caos svima!
Ja sam svoju terapiju zavrsila u septembru 2015, i nakon toga sam bila zadovoljna svojim licem, nije da mi od zavrsetka terapije nije nijedna bubuljica izasla, izlazile su po neke sitne, ali mi nisu smetale.
Medjutim ono sto mi se sada desava, dve nedelje unazad je da svako jutro kad ustanem mene docekaju dve, tri nove bubuljice, nekad i vise, i nikako da prodju. Jutros kad sam se pogledala, na sve te bubuljice, izasle su i dve podkozne koje jako bole. Mackam ih sad airolom, i uzela sam klindomicin losion, ali ne dolazi do nekog poboljsanja i povlacenja. Bas sam uznemirena.
Da li mislite da je ovo samo period, ili su krenule da se vracaju akne? Je l ima nekog da mu se ovo desavalo nakon terapije roakutanom i kako je resio problem?
Lep pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Mar 19, 2016 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
DraganicaF je napisao:
Pozdrav svima.
Koristila sam roakutan prosle godine, zavrsila u maju i sve je bilo u redu do skoro.
Pocele su se vracati muke, u vidu prvo manjih potkoznih pa onda od njih nastaju crvene i bolne gnojanice.
Mislim da bas dosta vodim racuna o licu ali eto krenuse ponovo..
Inace, ispila sam preporucenu dozu, pracenu kontrolama doktora sa VMA, medjutim ne znam sta se sada desava... Nastavi li se jos bar 15 dana - moracu na pregled opet. Kako mi lokalne terapije ranije nisu bile od pomoci, tako mislim da bi bilo i sada i da mi se sprema opet lek...


Zdravo Draganice, i kod mene je slicno. Kakva je sad situacija, da li si bila na pregled?
Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Milena1995 je napisao:
Caos svima!
Ja sam svoju terapiju zavrsila u septembru 2015, i nakon toga sam bila zadovoljna svojim licem, nije da mi od zavrsetka terapije nije nijedna bubuljica izasla, izlazile su po neke sitne, ali mi nisu smetale.
Medjutim ono sto mi se sada desava, dve nedelje unazad je da svako jutro kad ustanem mene docekaju dve, tri nove bubuljice, nekad i vise, i nikako da prodju. Jutros kad sam se pogledala, na sve te bubuljice, izasle su i dve podkozne koje jako bole. Mackam ih sad airolom, i uzela sam klindomicin losion, ali ne dolazi do nekog poboljsanja i povlacenja. Bas sam uznemirena.
Da li mislite da je ovo samo period, ili su krenule da se vracaju akne? Je l ima nekog da mu se ovo desavalo nakon terapije roakutanom i kako je resio problem?
Lep pozdrav :D



Milena, da li Airol nanosis na celo lice ili samo na akne?
Klidamicin losion je bolje da zamenis klidnasome gelom, efikasniji je i prijatniji za kozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Shomy je napisao:
Milena1995 je napisao:
Caos svima!
Ja sam svoju terapiju zavrsila u septembru 2015, i nakon toga sam bila zadovoljna svojim licem, nije da mi od zavrsetka terapije nije nijedna bubuljica izasla, izlazile su po neke sitne, ali mi nisu smetale.
Medjutim ono sto mi se sada desava, dve nedelje unazad je da svako jutro kad ustanem mene docekaju dve, tri nove bubuljice, nekad i vise, i nikako da prodju. Jutros kad sam se pogledala, na sve te bubuljice, izasle su i dve podkozne koje jako bole. Mackam ih sad airolom, i uzela sam klindomicin losion, ali ne dolazi do nekog poboljsanja i povlacenja. Bas sam uznemirena.
Da li mislite da je ovo samo period, ili su krenule da se vracaju akne? Je l ima nekog da mu se ovo desavalo nakon terapije roakutanom i kako je resio problem?
Lep pozdrav :D



Milena, da li Airol nanosis na celo lice ili samo na akne?
Klidamicin losion je bolje da zamenis klidnasome gelom, efikasniji je i prijatniji za kozu.


Samo ciljano na akne, posto jako isusuje kozu.
Probacu onda i sa gelom.

Inace samo da kazem da sam zakazala pregled u sredu kod doktorke, drzite mi palceve, ja se nadam da je samo prelazni period zbog proleca. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Airol se nanosi na celo lice, nema velikog efekta ako se nanosi samo na akne. Ukoliko ti puno isusuje kozu, moze da se zameni sona gelom ili pre airola da se nanese pantenol, o svemu ces se vec dogovoriti sa doktorkom:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Shomy je napisao:
Airol se nanosi na celo lice, nema velikog efekta ako se nanosi samo na akne. Ukoliko ti puno isusuje kozu, moze da se zameni sona gelom ili pre airola da se nanese pantenol, o svemu ces se vec dogovoriti sa doktorkom:-)


Tokom terapije sam ga uvek ciljano koristila, i nakon kad je znala poneka da izadje, doktorka mi je tako rekla. Prvi put sad cujem da se nanosi na celo lice. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: