Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 9:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 9:38 am
Postovi: 2
e ovako, registrovao sam se samo zbog ovog leka. Imam nenormalnu masnu kozu, poceo sam sa terapijom pre dva meseca, masnoca mi se bukvalno povukla iz tela, lice ocistilo, jos ledja su ostala.. Ali, imam problem, holesterol mi je skocio od pocetka terapije. Nakon prvog meseca, slatkise nisam jeo, nista od chipseva, ponekad rostilj i pica. Nakon toga, holesterol mi se jos uvek povecao na 6.16 (dobri) a losi smanjio za 0.10%. Da li neko zna sta se sme jesti a sta ne tokom terapije? Dermatolog mi je rekao samo zdrava ishrana a da jedem samo barenu piletinu i povrce? Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Исте ефекте на кожи би имао и без Роакутана уз дотичну промену исхране, само ти се масноће у крви не би пореметиле. А шта ће бити са јетром...?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 9:38 am
Postovi: 2
sve mi je normalno osim holesterola


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То и кажем - за сада. Противник сам Роакутана па зато немој да ме слушаш ако те не занима.

Проблеми са кожом, који нису споља изазвани, увек су последица проблема са неким од унутрашњих органа а најчешће са јетром или желуцем.

У данашње време млади се веома лоше хране и због великог уноса токсина јетра бива превише оптерећена и не може да преради све отрове. Онда се они избацују преко коже....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Apr 07, 2015 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 5:36 pm
Postovi: 6
kada sam poceo da pijem roakutan sam imao akne samo po ledjima i pomalo nazad na vratu. od pocetka terapije da skoro se sirilo. sad se povuklo dosta na ledjima. a nisam nikada imao po stomaku, butinama i t-zoni. sada imam po stomaku, unutrasnje strane butina i t-zoni. da li ce se to povuci? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2015 7:09 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima, 6 mjeseci mi je bilo 10.04., na licu imam još par čibica mzd 3-4, ali i dalje su mi na licu ostale fleke one crvene , koje su katastrofa kad se upale, baš baš katastrofa. Doktor mi je smanjio dozu na 30 mg, da pijem jos 2 mjeseca i kad dodjem rekao je da ne bi trebao imati nijednu upaljenu bubuljicu. A što se tiče fleka takođe mi je rekao da sve vrijeme koža se tanji , i kad prestanem piti tablete nakon dva mjeseca koža će mi zadebljati i prekriti ove fleke, iskreno ne znam šta će biti , ali imam povjerenje u svog doktora i idem do kraja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Apr 24, 2015 5:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Zdravo! :D
Zanima me posle koliko vremena ste videli pravo poboljsanje? Danas sam tacno zavrsila 5 meseci terapije, i svo ovo vreme sam bila pozitivna i strpljivo cekala rezultate.
Medjutim evo posle 5 meseci me uhvatila panika, jer bukvalno zadnje tri nedelje svaki dan kad se probudim me doceka bar po jedna nova, i nikako da se sredi i iscisti. Pa mi sve tesko iz kuce da izadjem. Da li je ovo normalno posle pet meseci terapije ili bi ipak trebalo biti bolje?
Inace, prva 4 meseca sam pila po 20mg, i zadnji po 10mg.
Doktorka kaze da je zadovoljna, medjutim mene kao da bije neki maler pa kad god idem na kontrolu ta pet dana mi bude cisto lice i posle ostatak meseca bukti, tako da ona ustvari i ne vidi pravu sliku, nego kaze da preuvelicam. A, ja se stvarno od pocetka trudim da budem realna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Apr 24, 2015 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2015 7:09 pm
Postovi: 5
Milena1995 je napisao:
Zdravo! :D
Zanima me posle koliko vremena ste videli pravo poboljsanje? Danas sam tacno zavrsila 5 meseci terapije, i svo ovo vreme sam bila pozitivna i strpljivo cekala rezultate.
Medjutim evo posle 5 meseci me uhvatila panika, jer bukvalno zadnje tri nedelje svaki dan kad se probudim me doceka bar po jedna nova, i nikako da se sredi i iscisti. Pa mi sve tesko iz kuce da izadjem. Da li je ovo normalno posle pet meseci terapije ili bi ipak trebalo biti bolje?
Inace, prva 4 meseca sam pila po 20mg, i zadnji po 10mg.
Doktorka kaze da je zadovoljna, medjutim mene kao da bije neki maler pa kad god idem na kontrolu ta pet dana mi bude cisto lice i posle ostatak meseca bukti, tako da ona ustvari i ne vidi pravu sliku, nego kaze da preuvelicam. A, ja se stvarno od pocetka trudim da budem realna.


Pa iskreno pravo poboljsanje se vidi nakon prestanka terapije, meni se lice smirilo faktički preko noći, još uvijek ima par upaljenih ali nije kao prije.
Ne znam koliko ces ti mjeseci piti, ja cu piti najvjer. 8 mjeseci mzd i duze.
Mazes li ikakvom kremom lice ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Apr 24, 2015 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
bori993 je napisao:
Milena1995 je napisao:
Zdravo! :D
Zanima me posle koliko vremena ste videli pravo poboljsanje? Danas sam tacno zavrsila 5 meseci terapije, i svo ovo vreme sam bila pozitivna i strpljivo cekala rezultate.
Medjutim evo posle 5 meseci me uhvatila panika, jer bukvalno zadnje tri nedelje svaki dan kad se probudim me doceka bar po jedna nova, i nikako da se sredi i iscisti. Pa mi sve tesko iz kuce da izadjem. Da li je ovo normalno posle pet meseci terapije ili bi ipak trebalo biti bolje?
Inace, prva 4 meseca sam pila po 20mg, i zadnji po 10mg.
Doktorka kaze da je zadovoljna, medjutim mene kao da bije neki maler pa kad god idem na kontrolu ta pet dana mi bude cisto lice i posle ostatak meseca bukti, tako da ona ustvari i ne vidi pravu sliku, nego kaze da preuvelicam. A, ja se stvarno od pocetka trudim da budem realna.


Pa iskreno pravo poboljsanje se vidi nakon prestanka terapije, meni se lice smirilo faktički preko noći, još uvijek ima par upaljenih ali nije kao prije.
Ne znam koliko ces ti mjeseci piti, ja cu piti najvjer. 8 mjeseci mzd i duze.
Mazes li ikakvom kremom lice ?



Koliko si na terapiji? Uh, sad mi je mnogo lakse. Znaci samo treba jos malo strpljenja. I ja predpostavljam da cu piti roakutan oko 8 meseci, po 10mg. Trenutno stavljam blemisch gel uvece i urea krem ujutru :)
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Apr 24, 2015 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2015 7:09 pm
Postovi: 5
[/quote]Koliko si na terapiji? Uh, sad mi je mnogo lakse. Znaci samo treba jos malo strpljenja. I ja predpostavljam da cu piti roakutan oko 8 meseci, po 10mg. Trenutno stavljam blemisch gel uvece i urea krem ujutru :)
Pozdrav.[/quote]

Meni je 6 mjeseci bilo 10.04., ja sam koristio Pantenol kremu ,sad sam prestao bilo sta savljati na lice, i mogu ti reci da mi je bolje odmah, jer prilikom nanosenja kreme lie mi se upali jos vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Cao svima. :)
Evo jos neki dan i zavrsavam sa sedmim mesecom terapije. Uskoro idem na kontrolu, ali mislim da imam jos jedan mesec terapije sa dozom od 10 mg, i da je to to.
Zadnji put kad sam pisala, bila sam uplasena jer su mi i dalje bubuljice izlazila. Ali od tada, proslo je skoro dva meseca, moje lice se potpuno iscistilo. Svega tri bubuljice su izasle od tad, i to verujem sve na nervnoj bazi. Konacno mogu da kazem da sam zadovoljna!! :D
Flekica i oziljaka imam puno, ali verujem da ce i to kroz par meseci da se sredi.
Ono sto me sada zanima jeste, kakva iskustva sa roakutanom imate na suncu i kako vam reaguje koza?
Idem na more u ponedeljak, znam da treba veliki zastitni faktor, sesir, naocare, marame i ostale stvari koje brane od sunca.
Kupila sam za lice vichy ideal soleil bronze spf 50, i za telo carroten spf 30.
E, sad. Ja sam jako bela, ali umem fino da dobijem boju. Obavezno izgorim prvih nekoliko dana dok ne dobijem podlogu. Mislila sam da zadnja tri dana letovanja koristim ulja zbog dobijanja boje. Koliko je to bezbedno? I da li uopste mogu da se suncam?

Nadam se da ce mi neko odgovoriti pre nego sto odem, posto vidim da u zadnje vreme nije nesto aktivna tema.

Unapred, hvala. :D 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2015 9:26 pm
Postovi: 2
Cao :)
Da li moze saveti od clanova koji su zadovoljnii :) Sta koristiti uz lek? Tacnije cime se umivati? Koje kremice mazati? Mleko za telo, itd. Ako moze neki predlozi. :) Kao i ishrana, sta izbaciti, sta malo vise kozumirati i tako to.
Pocinjem veceras da pijem lek, pa mi treba pomoc :)
Hvala u napred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Nov 06, 2015 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2015 4:47 am
Postovi: 8
Cajic11 je napisao:
Cao :)
Da li moze saveti od clanova koji su zadovoljnii :) Sta koristiti uz lek? Tacnije cime se umivati? Koje kremice mazati? Mleko za telo, itd. Ako moze neki predlozi. :) Kao i ishrana, sta izbaciti, sta malo vise kozumirati i tako to.
Pocinjem veceras da pijem lek, pa mi treba pomoc :)
Hvala u napred :wink:


Zdravo, ja ti mogu reci sta sam ja koristila.
Prva dva meseca terapije sam se umivala dove sapunom, i mackala obicnu pantenol kremu, uz mackalice koje mi je davala doktorka. Kasnije sam presla na vichy normaderm liniju, i nju koristim i sad nakon terapije (gel za umivanje, hidrantna krema i piling) plus opet kremice koje mi je davala doktorka.
Kozu tela sam mazala dove i niveinim mlekom za telo, oba su mi dobra. Sto se balzama za usne tice, preporucujem eucerin, mada nije lose i labello classic.
Na ishranu nisam posebno pazila, jela sam normalno, i rezultati krvne slike su mi uvek bili dobri, osim holesterola koje je bio malo povisen, ali se i on nakon terapije sredio.
:D :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 12:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
Cajic11 je napisao:
Cao :)
Da li moze saveti od clanova koji su zadovoljnii :) Sta koristiti uz lek? Tacnije cime se umivati? Koje kremice mazati? Mleko za telo, itd. Ako moze neki predlozi. :) Kao i ishrana, sta izbaciti, sta malo vise kozumirati i tako to.
Pocinjem veceras da pijem lek, pa mi treba pomoc :)
Hvala u napred :wink:


Poštovani,
Upotreba Roaccutana dovodi do isušenosti kože lica kao i usana.Savetujem Vam da koristite hidrantne emulzije za negu lica (Skin Code -intenzivna hidrantna emulzija npr.),lice možete da perete micelarnom vodom,a za isušenost usana možete koristiti različite balzame za usne (Eucerin npr.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Dec 02, 2015 4:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 9:02 pm
Postovi: 28
Evo i ja da se javim!
Ima vec vise od dve godine kako sam uspesno zavrsio terapiju ovim lekovima.
Problema sa bubuljicama vise nema, javi se ponekad neka ali to je jakooo retko.
Pre roakutana nema sta nisam probao, ovo je definitivno lek koji mi je resio problem :D
Treba se samo pridrzavati terapije i striktno voditi racuna a rezulteti ce se polako sami pokazati.
Veliki pozdrav i zelim vam svima uspeh u lecenju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: