Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Организми су нам различити. Мени јетра мало штуца и имам мањак желудачне киселине па чим поједем неку хемију одмах ми свашта изађе по кожи. Онда јој треба више од месец дана строго чисте исхране да би се опоравила.

Коју воду пијеш и шта је осталих 10%?

Туњевина уме да буде проблематична зависно где је уловљена. Месо треба да купујеш од особе у коју имаш поверења да не користи антибиотике и хормоне у исхрани животиња. Иначе пилетина је у 99% пуна хормона и антибиотика. Овсене пахуљице мораш да скуваш и никако не треба да их једеш свеже.

Од прженог лешника слаба вајда. Свежи је много бољи. Млеко је боље масније, али још боље је да правиш домаћи кефир од њега.

Поврће и салату треба пре прања да држиш пола сата у хладној води. Добро је додати мало зеолита који апсорбује хемикалије, а може да се дода и сода бикарбона која убија бактерије и гљивице.

Јаја исто гледај да нађеш од поузданог произвођача. Јаја када су свежа немају никакав мирис, чисто да те подсетим.

Пуф, уморих се. Ваљда сам све написао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 5:36 pm
Postovi: 6
pa negaziranu rosu pijem. u tih 10 posto spada po jedna casa kole na dan :D ali da ti iskreno kazem, ko vodi toliko racuna u ishrani? inace hvala ti na odg. nego sam mislio ako mozes ti ili neko drugi da mi odg na sledece: jel normalno da nakon 3 meseca i 3 nedelje terapije i dalje ima pogorsanja plus sto pre terapije nisam imao akne po vratu? da li ce se te tri velike bubuljice koje imam vec 2 meseca na vratu ikad povuci? hoce mi pomoci ova terapija uopste? :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 11:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знаш како је, има људи који могу све живо да једу и ништа им не фали, али су ретки. Данас је све чешћа ситуација да веома мало хемије изазива велике проблеме нарочито код особа којима је још у детињству јетра ослабљена великим бројем вакцина. Због тога теби једна чаша Кокаколе дневно може да буде проблем.

Ако је једна чаша два деци и то је 10% твог уноса, да ли то значи да пијеш око два литра Росе дневно?

Не знам да ти одговорим на питање о терапији, али сам у принципу против такве терапије јер знам да су проблеми са кожом последица проблема са јетром, желуцем или гуштерачом - осим ако нису директно споља изазвани.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 5:36 pm
Postovi: 6
pa pijem dve litre, ponekad i vise ili manje, kako kad :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Feb 13, 2015 8:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је добро. Пробај још да коригујеш исхрану. Можда би било добро да ураде брис тих бубуљица да се провери да нема бактерија или чега другог.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Feb 13, 2015 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 5:36 pm
Postovi: 6
ok! hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 09, 2015 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 10:40 pm
Postovi: 4
Zdravo svima! Ja sam zavrsila terapiju i rezultat mi je bio vidljiv tek nakon zavrsetka terapije,posle 5 meseci. Rezultat je fantastican.

Da li mogu da idem na tretman vocnim kiselinama sada ili mozete li nesto drugo da mi preporucite i kod kov kozmeticara u Beogradu, ostale su mi samo fleke po obrazima pa bih to regulisala?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 13, 2015 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 2:37 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, mucim muku sa aknama vec 5 godina unazad u intervalima, nisu mi konstantno aktivne ali mi nailaze godisnje 2-3 put periodi koji traju po 2 meseca kada su mi bas upaljene.

Posetio sam dermatologa par puta, rekao mi je da imam srednji oblik, preporucio antibiotik dovicin a jednom i hemomicin.. koristio sam razne kreme.

Sada trenutno koristim clindasom gel ujutru, zinerit, dove sapun, i sona gel uvece. Ali akne su jos uvek tu.

Trazio sam a mi preporuci rokakutan ali nije zeleo, rekao je da mi akne nisu toliko strasne za rokakutan a i opasan je lek, mada ja bi ga ipak uzeo, svakako sam u sebe trpao i strasnije stvari od rokakutana i to bez smisla, dok uzimanje rokakutana itekako ima smisla.

Ja bi na svoju ruku poceo da koristim rokakutan, nisam ni znao da se daje bez recepta u apotekama, ali bi mi trebalo par saveta kako da ga uzimam, koliko da ga uzimam, sta da izbegavam dok ga uzimam.


Musko sam, imam 23 godine, 90 kilograma.. pa bilo koji savet bi bio dobrodosao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 13, 2015 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче било којег савета, препоручио бих ти да промениш начин живота и исхране па ће се акне средити. Установљено је да кожни проблеми који нису споља изазвани, увек су последица проблема са неким од унутрашњих органа (јетра, желудац, гуштерача). Најчешће отрови из хране оптерећују јетру која не може да их обради и онда се избацују преко коже у великим количинама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Mar 13, 2015 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 2:37 pm
Postovi: 4
Pa svestan sam ja toga, ali moja ishrana je sredjena jer sam sportista..:) P.S Kakve doze mi preporucujete da pijem, koliko dugo , itd? Ne moram da primenjujem agresivni pristup jer mi nisu toliko strasne, ali opet ih ima itekako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Видео сам многе спортисте који се веома неправилно хране. Без увреде, али верујем да си и ти у тој групи јер имаш акне.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 2:37 pm
Postovi: 4
Uvredjen sam, nemoj da izmisljas premise zasnovane na tvojim subjektivnim argumentima.

2 godine sam imao sledecu ishranu

Ovsene Pahuljice/Jaja

Belo Meso/Pirinac

Belo Meso/Pirinac

Tunjevina/Krompir

Ella sir.. i uvek neke salate izmedju uz mnogo tecnosti, i opet sam imao bubuljice.. tako da cisto sumnjam da je od ishrane..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 3:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нису субјективне него сам читао истраживања. Неке ствари сам осетио и на својој кожи.

Стварно је глупо да испадне да је мени више стало до твога здравља него теби. Ако хоћеш слушај, али нико те не тера.

Бело месо је пуно хормона и антибиотика слично као и јаја. Пахуљице имају гљивице и микотоксине. Туњевина веома често садржи тешке метале. Фабрички сиреви су прича за себе и то веома лоша. Дакле имаш све предиспозиције за оптерећење јетре. Плус ко зна шта си још узимао као особа које се активно бави спортом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2015 2:37 pm
Postovi: 4
Pa sta mi preostaje da jedem? :>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е друже мој, мислиш да је мени лако? Ако два дана за редом поједем по једну паштету, одмах добијем флеке по лицу и врату, као опекотине. Треба им месец дана да прођу под условом да у међувремену не унесем неку хемију у организам. Да и не говорим о тежим хемикалијама.

Треба да нађеш неког провереног и поузданог одгајивача пилића, прасића итд. Дакле треба да једеш чисту храну. Од млечних производа само домаћи кефир. Можеш да једеш и кобасице и свињетину шта год, само да је чисто.

Наравно сокове никакве, никакве жваке, напитке... Можеш да пијеш твоју нес кафу али не оне три у један и слично. Надам се да ме разумеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: