Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2012 8:01 pm
Postovi: 27
ok hvala..ja sam u trecoj nedelji lice se cisti lepo...mada su mi se pojavila dva herpesa..a pre ih nikad nisam imao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 4:49 pm
Postovi: 13
Danas tacno dve sedmice od kako sam na rokiju, za sad stanje nepromenjeno, velike bubuljice i dalje stoje, ali neman ovih. Imam utisak da se celo manje masti.
Za lice koristim Eucerin hidratantnu kremu sa ureom 5%, trenutno za umivanje i tusiranje eucerinov neutralni sapun za osetljivu kozu dok ne nabavim gel.
Usne su pocele dobro da se suse, pa cesto stavljam labelo, drugih simptoma nemam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Alexei je napisao:
Danas tacno dve sedmice od kako sam na rokiju, za sad stanje nepromenjeno, velike bubuljice i dalje stoje, ali neman ovih. Imam utisak da se celo manje masti.
Za lice koristim Eucerin hidratantnu kremu sa ureom 5%, trenutno za umivanje i tusiranje eucerinov neutralni sapun za osetljivu kozu dok ne nabavim gel.
Usne su pocele dobro da se suse, pa cesto stavljam labelo, drugih simptoma nemam.



Mene je posle 2 nedjelje bilo ogromno pogorsanje pa mi je lice bilo 100 puta gore nego prije pocetka terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
jel imao neko ekcem u toku terapije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 4:49 pm
Postovi: 13
ivan0 je napisao:
Alexei je napisao:
Danas tacno dve sedmice od kako sam na rokiju, za sad stanje nepromenjeno, velike bubuljice i dalje stoje, ali neman ovih. Imam utisak da se celo manje masti.
Za lice koristim Eucerin hidratantnu kremu sa ureom 5%, trenutno za umivanje i tusiranje eucerinov neutralni sapun za osetljivu kozu dok ne nabavim gel.
Usne su pocele dobro da se suse, pa cesto stavljam labelo, drugih simptoma nemam.



Mene je posle 2 nedjelje bilo ogromno pogorsanje pa mi je lice bilo 100 puta gore nego prije pocetka terapije.

Moguce da meni nema pogorsanja jer sam pre Roakutana koristio Zorac skoro 5 meseci u kontinuitetu, pa je lice istanjeno i cistije.
Nadam se da nece biti pogorsanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Alexei je napisao:
ivan0 je napisao:
Alexei je napisao:
Danas tacno dve sedmice od kako sam na rokiju, za sad stanje nepromenjeno, velike bubuljice i dalje stoje, ali neman ovih. Imam utisak da se celo manje masti.
Za lice koristim Eucerin hidratantnu kremu sa ureom 5%, trenutno za umivanje i tusiranje eucerinov neutralni sapun za osetljivu kozu dok ne nabavim gel.
Usne su pocele dobro da se suse, pa cesto stavljam labelo, drugih simptoma nemam.



Mene je posle 2 nedjelje bilo ogromno pogorsanje pa mi je lice bilo 100 puta gore nego prije pocetka terapije.

Moguce da meni nema pogorsanja jer sam pre Roakutana koristio Zorac skoro 5 meseci u kontinuitetu, pa je lice istanjeno i cistije.
Nadam se da nece biti pogorsanja...



I ja sam koristio Zorac prije pocetka terapije oko 2-3 mjeseca a imao sam ogromno pogorsanje,medjutim ti ga vjerovatno neces ni imati jer ga ne mora svako imati,evo jedan moj drug koji ima isto godina kao ja (16) isto je oko 2 nedelje na terapiji i nema nikakvog pogorsanja,a meni je pogorsanje doslo posle svega nedelju dana a trajalo je tamo do mjesec-mjesec ipo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 3:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Evo mene konacno, grom mi sprzio net pa nisam mogao da pratim sta se desava :D ...htedoh da pitam koju kremu za zastitu od sunca koristite? Posto pricase da treba koristiti neku koja ne zatvara pore, al' kako ja da znam da li zatvara ili ne? :D Ja sam kupio Niveinu, za decu je, u nazivu se pominje "kids" nzm tacno sad, jedino ona je bila sa 50+ spf jer mi dr rece da mi je najpametnije da uzmem sa faktorom vecim od 50...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 5:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
kreme za decu su inace dosta masnije od krema za odrasle i nisam sigurna da je pametno koristiti,narocito niveu jer im je generalno kozmetika jako komedogena.pogledaj pozadi u sastojcima da li se negde spominju:oil,lanolin,paraffinum liquidum,cetearyl alcohol,paraben..bilo da stoje samostalno tipa paraffinum liquidum ili da su deo nekog naziva tipa propylparaben,seed oil i sl.sta sam sad rekla ni ja nisam skontala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Kod mene za par dana 2 meseca od pocetka terapije. Brzo vreme prolazi. Moram reci da nemam nekih vecih promena, izlazi mi poneka bubuljica. Kao da sve sada ide sporije. Rekla bih da je u poslednje 3 nedelje stanje isto. Kako je kod vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 9:36 pm
Postovi: 15
kuki :) je napisao:
jel imao neko ekcem u toku terapije?


E ja sam imala...:P I to nikad na licu nego po rukama...sa unutrasnje strane..mmm.. podlaktice valjda, nzm kako se zove taj deo ruke xD... I tokom terapije nisam nikada ni spominjala dermaltologu jer mi se uvek pojavljivalo na 2-4 dana i onda bi nestajalo na duze vreme pa ponovo...al nikad se nije sirilo a meni se cinilo da nestaje kad mazem pantenol. Medjutim, meni je danas tacno mesec dana od KRAJA terapije i bila sam kod dermatologa u sredu jer mi se vec trecu nedelju ne pomera ekcem sa LICA. I prvo sam mislila kao opusteno, to mi kao i na rukama ranije ali mi se nije povuklo. I ja odem kod dermatologa i on mi rekao kao da se to pojavilo jer je roakutan mnogo isusio kozu i to, i sad kao mora dodatno da se zamascuje... Al nije nista strasno.... Tako da mi je samo rekao da mazem opet Effaclar H kao u toku terapije ili Tolederm i tako... Samo me svrbi i neprijatan je osecaj...:\ Al vazno je da nema bubuljica :D A i ledja i ruke su mi super! Nosim bretele stalno xD Nemoj da brines ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 9:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
Tamara:) je napisao:
kuki :) je napisao:
jel imao neko ekcem u toku terapije?


E ja sam imala...:P I to nikad na licu nego po rukama...sa unutrasnje strane..mmm.. podlaktice valjda, nzm kako se zove taj deo ruke xD... I tokom terapije nisam nikada ni spominjala dermaltologu jer mi se uvek pojavljivalo na 2-4 dana i onda bi nestajalo na duze vreme pa ponovo...al nikad se nije sirilo a meni se cinilo da nestaje kad mazem pantenol. Medjutim, meni je danas tacno mesec dana od KRAJA terapije i bila sam kod dermatologa u sredu jer mi se vec trecu nedelju ne pomera ekcem sa LICA. I prvo sam mislila kao opusteno, to mi kao i na rukama ranije ali mi se nije povuklo. I ja odem kod dermatologa i on mi rekao kao da se to pojavilo jer je roakutan mnogo isusio kozu i to, i sad kao mora dodatno da se zamascuje... Al nije nista strasno.... Tako da mi je samo rekao da mazem opet Effaclar H kao u toku terapije ili Tolederm i tako... Samo me svrbi i neprijatan je osecaj...:\ Al vazno je da nema bubuljica :D A i ledja i ruke su mi super! Nosim bretele stalno xD Nemoj da brines ;)
i meni se tu javio.ovaj deo od lakta ka zglobu :D mada ja sam ga imala i pre rokija ali samo po sakama oko prstiju,pa se sad prosirilo na cele sake do malo preko zgloba i sad i na ruke :cry: a imam jos jedno pitanje ako nije problem :D koza mi se nije susila nesto preterano medjutim pre neki dan sam probala da skinem sminku sebamed tecnim sapunom i od tad ne mogu da smirim kozu :( toliko se sasusila delovi su onako malo kao smezurani,naborani,isuseni,zatezu,perutaju se ali ne standardno kao od rokija i hrapavi su pod prstima slicno kao krastice al je koza.al sam opisala :D bas sam se uplasila.mazala sam svasta da smirim pantenol krem,gel krem,effaclar h,a dermu, al ne vredi :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
Tamara:) je napisao:
kuki :) je napisao:
jel imao neko ekcem u toku terapije?


E ja sam imala...:P I to nikad na licu nego po rukama...sa unutrasnje strane..mmm.. podlaktice valjda, nzm kako se zove taj deo ruke xD... I tokom terapije nisam nikada ni spominjala dermaltologu jer mi se uvek pojavljivalo na 2-4 dana i onda bi nestajalo na duze vreme pa ponovo...al nikad se nije sirilo a meni se cinilo da nestaje kad mazem pantenol. Medjutim, meni je danas tacno mesec dana od KRAJA terapije i bila sam kod dermatologa u sredu jer mi se vec trecu nedelju ne pomera ekcem sa LICA. I prvo sam mislila kao opusteno, to mi kao i na rukama ranije ali mi se nije povuklo. I ja odem kod dermatologa i on mi rekao kao da se to pojavilo jer je roakutan mnogo isusio kozu i to, i sad kao mora dodatno da se zamascuje... Al nije nista strasno.... Tako da mi je samo rekao da mazem opet Effaclar H kao u toku terapije ili Tolederm i tako... Samo me svrbi i neprijatan je osecaj...:\ Al vazno je da nema bubuljica :D A i ledja i ruke su mi super! Nosim bretele stalno xD Nemoj da brines ;)
i meni se tu javio.ovaj deo od lakta ka zglobu :D mada ja sam ga imala i pre rokija ali samo po sakama oko prstiju,pa se sad prosirilo na cele sake do malo preko zgloba i sad i na ruke :cry: a imam jos jedno pitanje ako nije problem :D koza mi se nije susila nesto preterano medjutim pre neki dan sam probala da skinem sminku sebamed tecnim sapunom i od tad ne mogu da smirim kozu :( toliko se sasusila delovi su onako malo kao smezurani,naborani,isuseni,zatezu,perutaju se ali ne standardno kao od rokija i hrapavi su pod prstima slicno kao krastice al je koza.al sam opisala :D bas sam se uplasila.mazala sam svasta da smirim pantenol krem,gel krem,effaclar h,a dermu, al ne vredi :(


Eee ja sam se tek sad sjetio...u toku terapije mi je izlazilo svudje,uglavnom po citavim rukama ne znam kako da objasnim sve nekako kao da se koza isusila,nikad tome nisam pridavao znacaj jer sam smatrao da je to od roakutana i da tako mora,cim sam zavrsio terapiju to se sve odma povuklo...tek sada vidim da je to bio ekcem (gledao sam slike po internetu pa znam kako izgleda)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 9:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
a nisi imao pre terapije nikad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 9:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
a nisi imao pre terapije nikad?



Ne nikad,nisam imao pojma sto je to,tek sada vidim da je ekcem bio,imao sam ga uglavnom po rukama za vrijeme terapije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 10:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
blago tebi kad ga nisi imao.ja ga imam od pete godine a sad se siri i sve je gori


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: