Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Hahah e jos nisam cuo da neko nece piti lek zbog pica :D kralj si :D ...dana85 svidelo mi se ovo "sve sto je umereno je dozvoljeno" , a ne kao neki, te nemoj ovo, te nemoj ono... :) ...samo ovo sto si rekla da prestane da pije na 2,3 dana msm da nema neke veze, jer lek ostaje u tebi po prestanku malo duze od toga... ajd' bas cu danas na kontroli pitati dr za to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 2:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Da se nadovezem,vezano sa pice slazem se sa Basivity,mislim da nema neke veze ako prekine 2,3 dana sa Roakutanom jer svejedno se on mjesecima posle terapije zadrzava u organizmu,a za ta 2,3 dana ako ne pije isto ce biti kao i da je popio,mislim takvo je samo moje laicko misljenje.Inace mislim da mozes ponekad popiti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
hvala dano :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 8:00 pm
Postovi: 15
dana85 je napisao:
iskreno da ti kazem, ja sam pila par puta sa drustvom i ostala sam ziva... sve sto je umereno je dozvoljeno... a ako bas planiras da pijes, mozes na 2-3 dana prekinuti sa pijenjem leka, tako su mi neki rekli da moze


Da, tako nešto sam i ja skapirao. Mislim da mi je rekla da mora više da se prekine, jedno 7 dana ako planiraš da popiješ malo više.


bassivity91 je napisao:
Hahah e jos nisam cuo da neko nece piti lek zbog pica :D kralj si :D ...dana85 svidelo mi se ovo "sve sto je umereno je dozvoljeno" , a ne kao neki, te nemoj ovo, te nemoj ono... :) ...samo ovo sto si rekla da prestane da pije na 2,3 dana msm da nema neke veze, jer lek ostaje u tebi po prestanku malo duze od toga... ajd' bas cu danas na kontroli pitati dr za to...


Šest meseci bez piva nije mala stvar :D
I to je bio jedan od parametara koji je odlučivao da li da krenem sa ovim ili ne.
Kao što rekoh odlučio sam. Završi se i ovaj ispitni rok pa ću otići da uradim analizu krvi i opet kod doktorke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
od piva ti nece biti nista, naravno umereno... doduse, ja sam par veceri pre prve kontrole popila po 2-3 case... i mislim da su mi se od toga trigliceridi malo vise povecali :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2012 8:01 pm
Postovi: 27
E da jos jedno pitanje jel roccutane uzimate na recept ili kako..posto ima neka sifra valjda glasi L70.1i pod njom se moze uzeti na recept ..jel neko uzimao tako??? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 3:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Dule samo napred, neces da se pokajes... tebra msm da nema na recept, ako si u drzavnoj ustanovi do 18. godine i mozda uzmes na recept, sve preko se placa, a kod privatnika ces platiti imao 10 ili 20 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 4:49 pm
Postovi: 13
@Ivan0:
Hvala ti puno na savetima i informacijama. Za sad koristim Eucerin Dermopurifyer kremu, koja mi je ok, ali nije sad nesto specijalno. Meni se lice zamasti brzo, sta god da nanesem na njega, kad lucim sebum ko nezdav. :roll: Od kako sam prestao da mazem Zorac, primecujem da mi se pojavljuju sitni mitiseri i koza mi izgleda losije po obrazima, plus sto se vise masti, pa sam hteo da vas pitam mogu li da nastavim da koristim zorac (bar 0.05%, najslabiji) povremeno, bar svaki drugi dan uvece, cisto dok Roakutan ne pocne u da deluje kako treba? :)
@Kuki:
Konacno da me neko razume sta pricam, :D
Pored toga sto sam istanjio kozu kad sam koristio Airol prekomerno, mislim da mi je koza u tom periodu pocela vise da se masti uz pojavu prosirenih pora gde ih ranije nisam imao, jbg... Kad sam hteo po svaku cenu da se resim bubuljica. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Alexei je napisao:
@Ivan0:
Hvala ti puno na savetima i informacijama. Za sad koristim Eucerin Dermopurifyer kremu, koja mi je ok, ali nije sad nesto specijalno. Meni se lice zamasti brzo, sta god da nanesem na njega, kad lucim sebum ko nezdav. :roll: Od kako sam prestao da mazem Zorac, primecujem da mi se pojavljuju sitni mitiseri i koza mi izgleda losije po obrazima, plus sto se vise masti, pa sam hteo da vas pitam mogu li da nastavim da koristim zorac (bar 0.05%, najslabiji) povremeno, bar svaki drugi dan uvece, cisto dok Roakutan ne pocne u da deluje kako treba? :)
@Kuki:
Konacno da me neko razume sta pricam, :D
Pored toga sto sam istanjio kozu kad sam koristio Airol prekomerno, mislim da mi je koza u tom periodu pocela vise da se masti uz pojavu prosirenih pora gde ih ranije nisam imao, jbg... Kad sam hteo po svaku cenu da se resim bubuljica. :oops:


Koliko znam zabranjeno je koristiti kreme na bazi Retinoida sa Roakutanom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 27, 2012 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
Alexei je napisao:
@Ivan0:
Hvala ti puno na savetima i informacijama. Za sad koristim Eucerin Dermopurifyer kremu, koja mi je ok, ali nije sad nesto specijalno. Meni se lice zamasti brzo, sta god da nanesem na njega, kad lucim sebum ko nezdav. :roll: Od kako sam prestao da mazem Zorac, primecujem da mi se pojavljuju sitni mitiseri i koza mi izgleda losije po obrazima, plus sto se vise masti, pa sam hteo da vas pitam mogu li da nastavim da koristim zorac (bar 0.05%, najslabiji) povremeno, bar svaki drugi dan uvece, cisto dok Roakutan ne pocne u da deluje kako treba? :)
@Kuki:
Konacno da me neko razume sta pricam, :D
Pored toga sto sam istanjio kozu kad sam koristio Airol prekomerno, mislim da mi je koza u tom periodu pocela vise da se masti uz pojavu prosirenih pora gde ih ranije nisam imao, jbg... Kad sam hteo po svaku cenu da se resim bubuljica. :oops:
to za dodatno mascenje i sirenje pora nisam bila primetila zaista,mada sve ce to roki da sredi :D meni je airol sredio lice,bukvalno ga ispeglao,ali dzabe kad se po prestanku sve vratilo a koza postala osetljiva i tankaaa uzas.sve joj smeta,vazduh joj smeta,da ne govorim o jacim preparatima za akne,o tome sam mogla da sanjam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 4:49 pm
Postovi: 13
Ok, probao sam sa Zoracom dva dana (1%) i lice se vise iritira i peruta nego inace, tako da stajem sa nanosenjem.
Inace, usne su pocele da se suse malo vise nego inace, ali nista strasno.
Kuki, isti slucaj sam imao sa airolom, jos sam ja isao na tretmane. Kada sam izasao sa prvog tretmana posle koriscenja Airola, to bolje da ti ne pricam na sta je licilo, dobro je da je koza uspela da se oporavi od toga. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Ljudi, jel nema nikakvih prepreka da idem na popravku zuba dok sam pod terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2012 2:34 pm
Postovi: 4
Čekajte, Roki nije neki lek koji deluje na centre u mozgu pa da ne sme da se uzima sa alkoholom ? a uticaj na jetru svakako nije trenutni već dugoročni ? Pitam jer za mesec dana imam svadbu na kojoj sam dever i gde planiram da se ozbiljno unezverim.. već sam radikalno prestao da pijem i osećam se kao da mi je oduzeta jedina pozitivna stvar u životu :( jel treba onda pre svadbe da prestanem dan-dva pa da nastavim ili da se izrokam rokijem i viljamovkom pa nek' ide život ?!

inače za onog člana koji je pitao za prehladu pre dve strane, meni je lekar rekao da uz Roakutan ne smeju da se uzimaju tetraciklični antibiotici, na šta sam ja rekao "šta bre?!", a on mi precizirao da su to hemomicin i njemu slični.. što je za nas koji smo alergični na penicilin jedina opcija, tako da ti je bolje da se ne razboljevaš...
i valjda su ti rekli da ne smeš da praviš decu 6 meseci posle terapije (umro sam od smeha u apoteci)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
milost je napisao:
Čekajte, Roki nije neki lek koji deluje na centre u mozgu pa da ne sme da se uzima sa alkoholom ? a uticaj na jetru svakako nije trenutni već dugoročni ? Pitam jer za mesec dana imam svadbu na kojoj sam dever i gde planiram da se ozbiljno unezverim.. već sam radikalno prestao da pijem i osećam se kao da mi je oduzeta jedina pozitivna stvar u životu :( jel treba onda pre svadbe da prestanem dan-dva pa da nastavim ili da se izrokam rokijem i viljamovkom pa nek' ide život ?!

inače za onog člana koji je pitao za prehladu pre dve strane, meni je lekar rekao da uz Roakutan ne smeju da se uzimaju tetraciklični antibiotici, na šta sam ja rekao "šta bre?!", a on mi precizirao da su to hemomicin i njemu slični.. što je za nas koji smo alergični na penicilin jedina opcija, tako da ti je bolje da se ne razboljevaš...
i valjda su ti rekli da ne smeš da praviš decu 6 meseci posle terapije (umro sam od smeha u apoteci)


Ne znam bas,nisam strucan,ti sam vidi kako ces to sa svadbom...sto se tice prehlade mogu da se piju svi ljekovi...meni to nije poznato za muskarce,znam samo da zene ne smiju da zatrudne,a muskarci da prave djecu nisam siguran..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
i mene zanima ovo za zubara ako ko zna.
Inace ljudi kakvo vam je lice?bassivity,dano kakvo je stanje izlaze li vam napasti i dalje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: