Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Kuki, mozda i nije zbog pudera ...koliko dugo pijes lek bese? Meni je u pocetku kao sto ti kazes fino pa onda period sa novim bubuljicama, pa onda opet fino, pa opet neke nove, zivciralo me bas ...nista nije neobicno da ti izadju s' obzirom da si u ranoj fazi terapije ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 1:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
blago tebi kad mozes bez pudera,ja sam bela kao krec i svaka tacka se vidi pa mozes misliti s aknama kako se uklopi :( a ne koristim ga ni ja svakodnevno. U subotu ce biti tri nedelje kako pijem,ali bilo je sve krenulo fino i stavim ujutru puder skinem ga predvece,i imam sta da vidim,zapusene pore gde nisu bile i u roku od 2 dana se pretvore u upale.zato mislim da je od toga.bas sam se rastuzila bila kad je taman krenulo na bolje i upropasti se :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
blago tebi kad mozes bez pudera,ja sam bela kao krec i svaka tacka se vidi pa mozes misliti s aknama kako se uklopi :( a ne koristim ga ni ja svakodnevno. U subotu ce biti tri nedelje kako pijem,ali bilo je sve krenulo fino i stavim ujutru puder skinem ga predvece,i imam sta da vidim,zapusene pore gde nisu bile i u roku od 2 dana se pretvore u upale.zato mislim da je od toga.bas sam se rastuzila bila kad je taman krenulo na bolje i upropasti se :(


Kukii pa meni su posle 3-4 mjeseca znale da izadju neke upalne bubuljice na licu,a na ledjima su mi ponekad izlazile i kada sam zavrsio terapiju (terapija je bila 6 mjeseci),ali sve se to i kada zavrsis terapiju i dalje cisti,3 nedelje je apsolutno nista i ne mozes ni ocekivati da ti nece izlaziti.

Ja puder i danas (4 mjeseca posle kraja terapije) koristim svakodnevno! Svaki dan kada idem u skolu a veoma cesto i 2 puta dnevno.Zbog fleka jer su one vidljive,najvjeroatnije cu za nekolka mjeseca raditi Hemijski piling zbog fleka,vec sam o tome pricao sa dermatologom.Koristim Dermablend ali mislim da je svaki dermatoloski puder isti.Mozes taj puder da koristis slobodno svakodnevno,meni je to doktor rekao,bez bojazni da ce ti izlaziti bubuljice od njega.Inace meni ovaj Dermablend kupio sam ga krajem Januara a koristio od tada svakodnevno (sem mjesec dana,kada je ljeto bilo) pa sada vidite kolko mi traje i kolko ga ja nanosim na lice,samo nekolke tackice ali prekrije 70%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2012 2:34 pm
Postovi: 4
Prošlo je sat vremena od moje prve doze "rokijem", za sada nema nuspojava :D
Šalu na stranu, kada sam pročitao listu nuspojava zgranuo sam se, zamišljajuće sebe sa onim "suicidalnim tendencijama", npr. na gelenderu na Brankovom mostu ! Pao mi je kamen sa srca kada sam video da gomila ljudi koristi taj lek, jer sam se osetio kao potpuno sam na svetu :)
Ono što je meni rekao dermatolog (čovek mi je bez i malo okolišanja rekao da je on najbolji dermatolog u Srbiji, neću uopšte da se upuštam u proveru istinitosti tih tvrdnji) se ne razlikuje od uputstava na prethodnih 20 strana foruma koliko sma prelistao. Inače, muškarac sam,28 g. 97 kg, povišene vrednosti ALT, holesterola,preporučena doza 50 mg dnevno.
Onima koji su u sličnoj situaciji predlažem da počnu da koriste kozju surutku, jer je meni znatno pomogla kod snižavanja enzima jetre, posebno jer "Roki" udara na jetru. A vremenom ću pratiti forum, pa ako vidim da bi moje iskustvo nekome koristilo, tu sam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
milost je napisao:
Prošlo je sat vremena od moje prve doze "rokijem", za sada nema nuspojava :D
Šalu na stranu, kada sam pročitao listu nuspojava zgranuo sam se, zamišljajuće sebe sa onim "suicidalnim tendencijama", npr. na gelenderu na Brankovom mostu ! Pao mi je kamen sa srca kada sam video da gomila ljudi koristi taj lek, jer sam se osetio kao potpuno sam na svetu :)
Ono što je meni rekao dermatolog (čovek mi je bez i malo okolišanja rekao da je on najbolji dermatolog u Srbiji, neću uopšte da se upuštam u proveru istinitosti tih tvrdnji) se ne razlikuje od uputstava na prethodnih 20 strana foruma koliko sma prelistao. Inače, muškarac sam,28 g. 97 kg, povišene vrednosti ALT, holesterola,preporučena doza 50 mg dnevno.
Onima koji su u sličnoj situaciji predlažem da počnu da koriste kozju surutku, jer je meni znatno pomogla kod snižavanja enzima jetre, posebno jer "Roki" udara na jetru. A vremenom ću pratiti forum, pa ako vidim da bi moje iskustvo nekome koristilo, tu sam :)


Dobro dosao u ovaj deo foruma :D
Te tendencije koje si naveo neces imati, ali mozda ces povremeno imati potrebu da nekog drugog doguras do gelendera.. :D :D Salim se.
Pisi sta god te muci i sta ti je na srcu :wink:
Kad god sam se uzasno osecala na pocetku terapije, upravo mi je ovaj forum i ljudi koji ovde pisu svoja iskustva i preporuke pomogli da preguram sve to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2012 2:34 pm
Postovi: 4
Hvala lepo na dobrodošlici. :) Inače, moji problemi su skoncentrisani na leđima i pazuhu, tako da ne mogu uopšte da pojmim kako je onim nesrećnicima koji vuku to na licu i ostalim vidnim mestima. Ali pošto se s vremena na vreme, jelte, valja pred nekim i skinuti, to me i dovodi ovde. 10 dana na moru je sjajno pročistilo kožu, ali kako je počela da bledi, problemi su se vratili kao Mile Kitić - "jači nego ikada". Svako iskustvo i savet je više nego dobrodošao .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 9:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Svakome je svoja muka najteza, ja na primer manje na ledjima ali na licu puno :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Sep 13, 2012 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
ivan0 je napisao:
kuki :) je napisao:
blago tebi kad mozes bez pudera,ja sam bela kao krec i svaka tacka se vidi pa mozes misliti s aknama kako se uklopi :( a ne koristim ga ni ja svakodnevno. U subotu ce biti tri nedelje kako pijem,ali bilo je sve krenulo fino i stavim ujutru puder skinem ga predvece,i imam sta da vidim,zapusene pore gde nisu bile i u roku od 2 dana se pretvore u upale.zato mislim da je od toga.bas sam se rastuzila bila kad je taman krenulo na bolje i upropasti se :(


Kukii pa meni su posle 3-4 mjeseca znale da izadju neke upalne bubuljice na licu,a na ledjima su mi ponekad izlazile i kada sam zavrsio terapiju (terapija je bila 6 mjeseci),ali sve se to i kada zavrsis terapiju i dalje cisti,3 nedelje je apsolutno nista i ne mozes ni ocekivati da ti nece izlaziti.

Ja puder i danas (4 mjeseca posle kraja terapije) koristim svakodnevno! Svaki dan kada idem u skolu a veoma cesto i 2 puta dnevno.Zbog fleka jer su one vidljive,najvjeroatnije cu za nekolka mjeseca raditi Hemijski piling zbog fleka,vec sam o tome pricao sa dermatologom.Koristim Dermablend ali mislim da je svaki dermatoloski puder isti.Mozes taj puder da koristis slobodno svakodnevno,meni je to doktor rekao,bez bojazni da ce ti izlaziti bubuljice od njega.Inace meni ovaj Dermablend kupio sam ga krajem Januara a koristio od tada svakodnevno (sem mjesec dana,kada je ljeto bilo) pa sada vidite kolko mi traje i kolko ga ja nanosim na lice,samo nekolke tackice ali prekrije 70%
ivane hvala na savetu.ne ocekujem da ne izlaze ovako,al bar da ih ja ne pogorsavam.videcu da promenim pa cu pratiti situaciju od cega je i kako.jesu li se tebi one sitne s cela povukle,sto si rekao da su izasle cini mi se?
Milose dobrodosao.mene forum spasava,nadam se da ce i tebi pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 14, 2012 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Ja imam neki utisak da ce mojim ledjima trebati vecnost da se srede skroz :D Ali me ne opterecuju puno, isao sam opusteno na bazen, sad da l' ce neko da komentarise moja ledja, njegov problem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 14, 2012 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
ivan0 je napisao:
kuki :) je napisao:
blago tebi kad mozes bez pudera,ja sam bela kao krec i svaka tacka se vidi pa mozes misliti s aknama kako se uklopi :( a ne koristim ga ni ja svakodnevno. U subotu ce biti tri nedelje kako pijem,ali bilo je sve krenulo fino i stavim ujutru puder skinem ga predvece,i imam sta da vidim,zapusene pore gde nisu bile i u roku od 2 dana se pretvore u upale.zato mislim da je od toga.bas sam se rastuzila bila kad je taman krenulo na bolje i upropasti se :(


Kukii pa meni su posle 3-4 mjeseca znale da izadju neke upalne bubuljice na licu,a na ledjima su mi ponekad izlazile i kada sam zavrsio terapiju (terapija je bila 6 mjeseci),ali sve se to i kada zavrsis terapiju i dalje cisti,3 nedelje je apsolutno nista i ne mozes ni ocekivati da ti nece izlaziti.

Ja puder i danas (4 mjeseca posle kraja terapije) koristim svakodnevno! Svaki dan kada idem u skolu a veoma cesto i 2 puta dnevno.Zbog fleka jer su one vidljive,najvjeroatnije cu za nekolka mjeseca raditi Hemijski piling zbog fleka,vec sam o tome pricao sa dermatologom.Koristim Dermablend ali mislim da je svaki dermatoloski puder isti.Mozes taj puder da koristis slobodno svakodnevno,meni je to doktor rekao,bez bojazni da ce ti izlaziti bubuljice od njega.Inace meni ovaj Dermablend kupio sam ga krajem Januara a koristio od tada svakodnevno (sem mjesec dana,kada je ljeto bilo) pa sada vidite kolko mi traje i kolko ga ja nanosim na lice,samo nekolke tackice ali prekrije 70%
ivane hvala na savetu.ne ocekujem da ne izlaze ovako,al bar da ih ja ne pogorsavam.videcu da promenim pa cu pratiti situaciju od cega je i kako.jesu li se tebi one sitne s cela povukle,sto si rekao da su izasle cini mi se?
Milose dobrodosao.mene forum spasava,nadam se da ce i tebi pomoci :)


Pa jeste,medjutim primijetio sam da posle brijanja iziritiram bas kozu pa mi onda sve nesto sitno izadje,ali to su prije sitne flekice nego bubuljice,jer skoro da uopste nisu "ispupcenja" na kozi nego fleke.Isto tako za ono sto sam pricao da mi izlazi i dalje mi izadje ali uglavnom ispod ociju medjutim to nisu bubuljice nego isto neke sitne crvene tackice,kao neka alergija pa mozda to i nema veze sa bubuljicama ali nemam pojma.Mada ja sam sada u najvecem pubertetu (Imam 16 godina) tako da ipak mislim da mora nesto da se desava,vazno je da mi nije nijedna jedina bubuljica izasla (da kucnem) i samo se nadam da nece ni dalje,a ovo sitno vazno je da nije vidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Sep 14, 2012 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Imam ponovo nalet bubuljica, ali nikad mi ovako nisu izlazile. U pitanju su sitne i bele. Je l' se desavalo nekome nesto slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 16, 2012 1:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
dano cisti ti se lice.takve uglavnom izlaze gde su oni sitni mitiseri il zacepljene pore,al onako plitke,povrsinske.brzo prolaze i uglavnom ne ostavljaju fleke,a ako ostave,brzo blede jer se koza isperuta

ivane,mozda ti je od onih vasih losiona posle brijanja.mom bratu koji ima normalnu,oni izazovu par sitnih,pretpostavljam da imaju neki sastojak koji iziritira,narocito roakutancima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 16, 2012 6:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
da, verovatno je tako.. imam bas dosta, a ne prolaze tako lako.. videcemo za par dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 18, 2012 2:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2011 9:29 pm
Postovi: 54
ivan0 je napisao:
Pa jeste,medjutim primijetio sam da posle brijanja iziritiram bas kozu pa mi onda sve nesto sitno izadje,ali to su prije sitne flekice nego bubuljice,jer skoro da uopste nisu "ispupcenja" na kozi nego fleke.Isto tako za ono sto sam pricao da mi izlazi i dalje mi izadje ali uglavnom ispod ociju medjutim to nisu bubuljice nego isto neke sitne crvene tackice,kao neka alergija pa mozda to i nema veze sa bubuljicama ali nemam pojma.Mada ja sam sada u najvecem pubertetu (Imam 16 godina) tako da ipak mislim da mora nesto da se desava,vazno je da mi nije nijedna jedina bubuljica izasla (da kucnem) i samo se nadam da nece ni dalje,a ovo sitno vazno je da nije vidljivo


To se i meni cesto desava(lo), ali sam krenuo sa onim cudom sto se koristi posle brijanja pa imam sve manje i manje tih problema. Probaj ti, verujem da ce ti pomoci.

Ja sam terapiju zavrsio pocetkom decembra prosle godine, ali nisam radio piling. Mozda jeste potrebno, jer imam neke oziljke po licu, fleke, kako god, ali ja sam i ovako zadovoljan svojim licem i ledjima (sem strija) tako da nisam ni hteo da radim. Izadje mi nekad (jedna u nedelju dana) neka bubuljica, ali to je uglavnom zato sto se ne hranim zdravo.

Srećno svima, samo napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 18, 2012 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Небитан je napisao:
ivan0 je napisao:
Pa jeste,medjutim primijetio sam da posle brijanja iziritiram bas kozu pa mi onda sve nesto sitno izadje,ali to su prije sitne flekice nego bubuljice,jer skoro da uopste nisu "ispupcenja" na kozi nego fleke.Isto tako za ono sto sam pricao da mi izlazi i dalje mi izadje ali uglavnom ispod ociju medjutim to nisu bubuljice nego isto neke sitne crvene tackice,kao neka alergija pa mozda to i nema veze sa bubuljicama ali nemam pojma.Mada ja sam sada u najvecem pubertetu (Imam 16 godina) tako da ipak mislim da mora nesto da se desava,vazno je da mi nije nijedna jedina bubuljica izasla (da kucnem) i samo se nadam da nece ni dalje,a ovo sitno vazno je da nije vidljivo


To se i meni cesto desava(lo), ali sam krenuo sa onim cudom sto se koristi posle brijanja pa imam sve manje i manje tih problema. Probaj ti, verujem da ce ti pomoci.

Ja sam terapiju zavrsio pocetkom decembra prosle godine, ali nisam radio piling. Mozda jeste potrebno, jer imam neke oziljke po licu, fleke, kako god, ali ja sam i ovako zadovoljan svojim licem i ledjima (sem strija) tako da nisam ni hteo da radim. Izadje mi nekad (jedna u nedelju dana) neka bubuljica, ali to je uglavnom zato sto se ne hranim zdravo.

Srećno svima, samo napred.


Ako mi mozes reci sto tacno koristis posle brijanja,da vidim da kupim.Inace rekao mi je dermatolog da trebam nesto da koristim ali bez alkohola.Posle brijanja znaju da mi izadju sitne bubuljice ali ono bas su sitne i ovako se ne vide jedino pod jacim svijetlom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: