Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Psorijaza, Dermatitis, Perut, Naslage, Svrab, Bubuljice
PostPoslato: Čet Nov 02, 2017 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2017 11:25 am
Postovi: 4
Imam problem sa dermatitisom i psorijazom i perutanjem vec duze vreme tacnije od 2007 godine, tako s vremena na vreme mi je ok (suncani dani - lepo vreme) ali cim krene zimsko, nagle promene temperature, eto i lice krene da se susi, da se peruta i da crveni...

Imao sam i akne na ledjima jedno 3 godine za redom ali mislim da mi je tu ishrana najvise pomogla i koristio sam neko krecno mleko i Klindamicin rastvor...

Koristio sam kotikosteroide u pocetku jer nisam znao uopste sta je to i koliko je to zlo u stvari: triderm, didermal, Sinoderm... pomogne u prvih par dana posle bukne i bude jos gore kao i kod vecine ljudi... kontao sam ja da je nesto u organizmu i da nesto nije u redu, guglao pronasao da ova bolest (Seboreja, Psorijaza, Perutanje) u globalu ne moze skroz da se izleci vec da moze samo da se drzi pod kontrolom...

O meni i mom nacinu zivota
Treniram rekreativno (zgibovi, sklekovi, tegovi neka kucna varijanta)
Ishrana:
Jaja, meso (pilece, svinjsko), pirinac, krompir, ovsene, banane, ella sir, whey protein i dekstroza posle treninga (to je u sustini deo svake moje dnevne rutine)
Nervoze stvarno nema, ili je minimalno moguca...
Alkohol ne konzumiram i ne pusim...

Primetio sam do sada za ovih 10 godina da mi je najbolje stanje sada kada sam obratio paznju sta unosim u sebe i primetio sam boljitak u odnosu na pre, ali opet ima problema oko koze... to se najcesce desava na nagle pormene vremena tada mi se kosa susi jako i crveni, i svake godine na tim prelazima godisnjih doba meni lice bukne, perut mi se smenjuje cas je imam cas je nemam...

Ovo mi se desava svake godine periodicno:

Po cevanicama mi izaze sitne tackice (psorijaza), to se povuce vremenom pa se vrati...
U principu sve sam uradio sto je do mene i stvarno se trudim da sve okidace izbegnem ali evo opet mi je lice crveno i peruta se, i tako svake godine u ovo zimsko doba...
kada udjem u autobus a ono svi u jaknama napolju 0 stepeni, ja se skinem u majicu pa me gledaju kao cudaka, ali tako mi prija, u suprotnom bi se zacrveneo i znojio a to mi nimalo ne prija...
ponekad takodje osecam kao da me neko bode iglicama po glavi i po licu kao neko peckanje kada tako udjem iz toplog u hladno ili kada ponesem nesto teze ali to samo ponekad i ujutru kada ustanem...

Kako vi ovo drzite pod kontrolom (mislim na seboreju, psorijazu, perutanje, perut) ?
Da li Jetra ima neku ulogu i da li mozda ona pravi problem, da radim testove za nju?
Da li neko ima slicne probleme?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psorijaza, Dermatitis, Perut, Naslage, Svrab, Bubuljice
PostPoslato: Čet Nov 02, 2017 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јетра баш има највећу улогу у проблемима са кожом али и хемија у храни.

Која храна ти смета односно шта си избацио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psorijaza, Dermatitis, Perut, Naslage, Svrab, Bubuljice
PostPoslato: Čet Nov 02, 2017 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2017 11:25 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Јетра баш има највећу улогу у проблемима са кожом али и хемија у храни.

Која храна ти смета односно шта си избацио?


Hvala na odgovoru Aco,

Sada ne znam sta mi tacno smeta, negde procitah da za ovu bolest uticaj hrane se manifestuje kroz par nedelja, tako da se i bacim na neku rigoroznu dijetu sto ne bi smeo da se usudim jer bi ostetio imunitet i izgubio misice u prevodu razboleo bih se, stvarno se nisam razboleo mesecima, imunitet mi je stvarno dobar, ali nesto nije u redu unutra vrv sa jetrom kada se ova bolest manifestuje, do duse sada manje nego pre vrv zbog promene nacina zivota i ishrane...

Ono sto sam izbacio je sledece: sve mlecne proizvode (mleko, jogurt), sva peciva iz pekara, slatkise (sada samo crnu cokoladu po malo), Junk sa ulice, Gazirane otrove itd itd... To je bio period studiranja gde su mi bili neredovni obroci, manjak vode i plus sve ovo gore...

Ono sto sam ubacio: uzeo sam vitamin C u tabletama planiram dve dnevno jer jedna ima 500mg, uzeo sam magnezijum 400mg sa B6 vitaminom, uzecu i Cink od 15 mg po tableti... to je od vitamina i minerala...

E sada posto sam dosta vode poceo da pijem sigurno preko 3 l dnevno, planiram da probam Jabukovo sirce da pijem i sodu bikarbonu msm da ce i to ocistiti donekle organizam i da ce pomoci, sta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psorijaza, Dermatitis, Perut, Naslage, Svrab, Bubuljice
PostPoslato: Pet Nov 03, 2017 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично си урадио што си избацио смеће из исхране: пекару, слаткише, улицу, сокиће итд. А ригорозна дијета ти стварно није потребна осим ако се под њом не сматра избацивање хемије из исхране. :wink:

Јогурт је некада био здрава храна а сада је не само нездрава већ изгледа и штетна (канцерогена због карагенана).

Млеко не треба да избацујеш али треба да нађеш оно које ти прија. Чини ми се да тренутно ваља обична "Кравица" од 2,8%мм и "З брегов" или како се већ пише. А најбоље је да од млека правиш кефир и пијеш литар-два дневно. То ја радим па зато могу да ти саветујем.

Надам се да воду ниси нагло повећао. Било би добро када би је магнетисао.

Мени се после неколико дана од уношења хамије на кожи манифестују проблеми а потребно је месец дана да нестану под условом да ништа додатно не унесем.

Прочитај на мом сајту http://www.aca.rs у здравственим саветима текстове о исхрани, кефиру, води и тако то. Сортирани су и груписани по азбуци.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: