Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:09 pm
Postovi: 1
imam mladez na bradi precnika od oko 2-3mm povredio sam ga brijacem,mladez je krvario par minuta,a potom se stvorila mala krasta(krvni ugrusak)...namazao sam ga alkoholom,pa sam hteo da cujem misljenje nekog iskusnijeg,sta dalje??
u napred hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2013 7:57 pm
Postovi: 2
Jel boli kada se otkine mladez? Nesto sam otkinuo na vratu, ne mogu da vidim sta je, mislio sam da je bubuljica, ali jako curi krv i mama kaze da joj se cini da je mladez. Ne osecam nikakav bol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 07, 2013 11:33 am
Postovi: 1
Imao sam mladež kojeg sam izgleda nenamrno povredio, možda lančićem ili možda izlaganjem jakom suncu na svega 2-3 sata pre 20-tak dana. Kad sam primetio da se nešto dešava naprskao sam ga Aloja sprejom i kasnije namazao čistim aloja gelom. Nisam se brinuo sve dok mi nije jedna cura rekla da mi je mladež promenio boju i da bi trebalo da odem kod lekara. Što sam i učinio. Doktorka na kožnom mi je rekla da mažem Stanicidom i za 5 dana na kontrolu. Drugi dan mi je mladež otpao. Šta sad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Pon Nov 17, 2014 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2014 11:50 am
Postovi: 1
molim da mi odgovorite mene zanima imala sam na celu dva madeža koja sam slucajno povredila prilikom kad sam se pocešala sada se to okolo crvrni a na djelu gdje su se nalazili madeži vise pomalo me boli interesuje me šta treba da uradim jer kažu da to nije opasno pošto nisu crni madeži bili imaju i kraste koje su se uhvatile :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
Malo da se uključim u diskusiju i da odgovorim na postove koje ste postavljali na ovoj temi. :)
Povredom nikada dobroćudni mladež neće postati zloćudan,mada je potrebno da se javite dermatologu zbog krvarenja,infekcije itd.

Jedna od čestih zabluda koju susrećem u praksi je priča tipa pacijent je imao mladež "povredio ga,taj mladež se kasnije prozlio i pacijent je kasnije umro".

Maligni melanom kao najzloćudniji karcinom kože u invazivnoj fazi svoga rasta počinje spontano da krvari,pa se to povezuje sa povredom,što je pogrešno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 1:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
spartanac je napisao:
Sinoc sam slucajno zakacio jedan mladez noktom verovatno i poceo je da krvari, ali se krvarenje posle par minuta zaustavilo. Izgleda cak i da je 'iscurila' neka tecnost iz njega, bio je malo izdignut, sad je skroz ravan sa onako crvenom ranicom preko (zgrusana krv) - odprilike kao kad deca padnu pa oderu koleno, i posle par dana ima "ono" crveno sto stalno pokusavaju da ogule rukama :) nadam se da sam objasnio.

E sad nakon povrede stavio sam malo alkoholne gaze, zanima me da li bi bilo dobro da kupim Didermal krem pa da i njim mazem par dana pa da vidim sta ce biti??
Mislim da nema neke vajde u ovom trenutku ici dermatologu, jer tesko da se moze u ovom trenutku uraditi dermoskopija, ili ne?

Zanima me takodje zasto se pored dermoskopije vrse i histopatoloske analize mladeza....zar dermoskopija ne moze da otkrije maligne 100% ??

Pozdrav


Kada je u pitanju povreda mladeža treba da se obratite dermatologu.
Vizuelnim pregledom dermatolog dijagnostifikuje melanom u oko 70% slučajeva,dermoskopskim pregledom u oko 95% ,nemate razloga za brigu kada dermoskopskim pregledom nismo sigurni da li se radi o melanomu ili ne što se dešava retko, onda se radi histopatologija mladeža.


Poslednji put menjao dr Trojanović dana Pet Dec 05, 2014 1:57 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
DRAGANA 15 je napisao:
Ukoliko raste dlaka iz mladeza, sve je u redu.
Ukoliko nema simptoma(crvenilo, sirenje mladeza, tackice oko mladeza) ne moras da se brines.
Ja sam samo napisala sta je najgore sto moze da se desi. Ne mora da znaci da je doslo do nekih promena, ipak je mnogo vremena proslo. Ali bitno je da se prati.
Pozz


Ne mora da znači, i mladeži sa dlakom mogu da budu zloćudni. I mladeži koje imamo od rodjenja (kongenitalni,naročito ako su veći) mogu da postanu zloćudni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2015 2:13 pm
Postovi: 1
Sta se desi kada otkinemo mladez?Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2015 12:56 pm
Postovi: 1
Imam par malih mladeza po rukama i nogama, depilirala sam ih par puta, ali nisam primetila nikakve promene na njima do sada. Da li je opasno to da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
JOVAN 1337 je napisao:
Sta se desi kada otkinemo mladez?Hvala


Nista značajno,ako je mladez bio dobrocudan. U svakom slučaju se treba javiti dermatologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 9:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
Puppy je napisao:
Imam par malih mladeza po rukama i nogama, depilirala sam ih par puta, ali nisam primetila nikakve promene na njima do sada. Da li je opasno to da radim?


Nije opasno :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: