Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
jasbi je napisao:
Ti ćeš uvek biti lep, sa ili bez kose, sa većim ili manjim nosem, ušima.....zato što imaš takav pogled na svet....Budi opušten, em si takav, em si muško....sa kosom, ili bez, nije to baš toliko bitno..( nama ženama).


znači ja sam ostao bez teksta hehehe pa hvala ti za ovo, stvarno sam prijatno iznenađen :)
sad će još da ispadne da se znamo, pa da me namerno hvališ tu po Forumu :lol:

jel' Marbo beše onaj šampon što u sebi ima sitno seckano bilje? (ne mogu da se setim više kako se zvali svi oni proizvodi koje sam koristio :cry: )
nema veze, ako je to taj onda znam da sam ga samo jednom koristio i da nije bilo nekih efekata. Ali vidiš, tebi je sasvim ok sa tim šamponom, osim što, kao što kažeš, imaš osećaj kao da ti teme 'otiče' ?!
ajd' ti polako probaj onaj losion od komovice i belog luka (sa dodatkom karanfilčića), pa da vidimo kako će to delovati.
Ovo je zvučalo kao da si nam pokusni kunić :lol:
ali niiiiijeeeee tako 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 8:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
tlcbgd je napisao:
jasbi je napisao:
Ti ćeš uvek biti lep, sa ili bez kose, sa većim ili manjim nosem, ušima.....zato što imaš takav pogled na svet....Budi opušten, em si takav, em si muško....sa kosom, ili bez, nije to baš toliko bitno..( nama ženama).


znači ja sam ostao bez teksta hehehe pa hvala ti za ovo, stvarno sam prijatno iznenađen :)
sad će još da ispadne da se znamo, pa da me namerno hvališ tu po Forumu :lol:

jel' Marbo beše onaj šampon što u sebi ima sitno seckano bilje? (ne mogu da se setim više kako se zvali svi oni proizvodi koje sam koristio :cry: )
nema veze, ako je to taj onda znam da sam ga samo jednom koristio i da nije bilo nekih efekata. Ali vidiš, tebi je sasvim ok sa tim šamponom, osim što, kao što kažeš, imaš osećaj kao da ti teme 'otiče' ?!
ajd' ti polako probaj onaj losion od komovice i belog luka (sa dodatkom karanfilčića), pa da vidimo kako će to delovati.
Ovo je zvučalo kao da si nam pokusni kunić :lol:
ali niiiiijeeeee tako 8)


Ne, koliko se sećam nema nikakvog bilja, samo se oseća na beli luk, ali brzo izvetri taj miris. E, jedino mi je od njega prestalo opadanje brzo. Ako mi ovo ne pomogne uskoro, opet ću ga kupiti i pronaći nešto za masnoću. Mene više brine iznenadan razlog opadanja kose, nego samo opadanje. Ako nadjem taj razlog, valjda ću onda pronaći i lekić.... :D Kosa ne može da opada tek tako od sebe..! I ona reaguje na "nešto" iz organizma....Sve sam proverila, krv, hormone, znači ipak je dermatološki problem u pitanju. Iskreno, mislim da je moja kosa bila nešto najlepše na meni, i sad me njeno opadanje strašno brine, kao ženu, naravno.
Što se tebe tiče, sa' ću ti napišem pp da ne smaramo društvo... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ajd da vas pitam za mišljenje....Gospodja koja radi sa onom kamericom za snimanje temena kose po apotekama, rekla mi je danas da kad raste nova dlaka "gura" onu staru, i da ta "stara" mora da otpadne.. :o hm....Nisam ja to zamišljala tako....A, vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Da li se taj pregled naplacuje?
Pitam zato sto sam pre neki dan trazila preparat za kosu u apoteci i zena mi preporucila taj pregled; oni predlazu tj. prodaju i preparate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 10, 2007 9:41 pm
Postovi: 13
jasbi je napisao:
Ajd da vas pitam za mišljenje....Gospodja koja radi sa onom kamericom za snimanje temena kose po apotekama, rekla mi je danas da kad raste nova dlaka "gura" onu staru, i da ta "stara" mora da otpadne.. :o hm....Nisam ja to zamišljala tako....A, vi?


svaka vlas ima svoj životni vek,na koji može svašta uticati, ali u svakom slučaju na kraju ona mora otpasti i ustupiti mesto novoj vlasi...

malo samo potražiti na netu i lako ćete doći do ovako nečeg: "Prva faza je faza rasta koja traje oko tri godine, a zatim slijedi ona druga koja traje oko tri tjedna i u njoj kosa propada. Treća faza je faza mirovanja i traje nekoliko mjeseci: Kad završi treća faza, počinje rasti nova kosa na način da izgura postojeću vlas. Tako svi mi dobivamo novu kosu. Ova fiziološka promjena, odnosno ritmička izmjena vlasi, u našem organizmu nešto je jača svakih četiri do pet godina. "

i nek' mi neko PLIIIIIIIZ pomogne oko mog problema :oops:
u temi je perut, perut, ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
sunny_n je napisao:
Da li se taj pregled naplacuje?
Pitam zato sto sam pre neki dan trazila preparat za kosu u apoteci i zena mi preporucila taj pregled; oni predlazu tj. prodaju i preparate.


Ne, ne naplaćuje se, ali te na neki način ipak oglobe....kaže ti šta da kupiš od njihovih proizvoda za spas kose tvoje..... :D

Citiraj:
svaka vlas ima svoj životni vek,na koji može svašta uticati, ali u svakom slučaju na kraju ona mora otpasti i ustupiti mesto novoj vlasi...


aha, znači ipak mi je dobro rekla. hvala ti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
nikola987ns je napisao:
i nek' mi neko PLIIIIIIIZ pomogne oko mog problema :oops:
u temi je perut, perut, ......


nidžo,
moraš definitivno kod dermatologa povodom onog što si napisao.
Za prvo vreme možeš mikoseb šampon da koristiš, ali mislim (mada nisam 100% siguran) da se posle duže upotrebe razvije rezistentnost na isti.
Videćeš šta će ti dermatolog reći, ali moraš da odeš na pregled.
Ajd' javi kako si prošao....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
Zanima me je li neko koristio Alpecin sampon? Procitala sam da je on za muskarce. Mogu li ga i zene koristiti?

Necija iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 3:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
Alpecin mogu da koriste i žene naravno, ali on je više rađen za mušku kožu glave (znate ono - testosteron i sl. utiče na opadanje kose kod muškaraca itd).
Mislim da je za žene rađena neka posebna linija "Plantur 39" tako da možete nju da potražite i krenete da je koristite.
Držim fige :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 2:05 am
Postovi: 8
evo mene jos jednom.......jos jednom potvrdjeno da i malo duza kosa od par cm nije za seborocne.ovih dana sam imao neka posla kuci i zapustio malo kosu....rezultat,svrab,cesanje i perut.Pre dva dana sam se osisao,oprao to malo kose i vec je sve bolje!trenutno isprobavam nesto sa belim lukom...javljam rezultate!
jedno pitanje....kako opada kosa usled seboreje ako nije direktno izlozena preteranoj peruti(nije pitanje za mene)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ducha82 je napisao:
trenutno isprobavam nesto sa belim lukom...javljam rezultate!


ducho82, jel' to isprobavaš onaj recept sa belim lukom i komovom rakijom?
ajd' javni kako si prošao, jako me zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 5:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 2:05 am
Postovi: 8
ne necu vise da se petljam sa komovom rakijom....to nije recept za seboroicni dermatitis....prema uputstvu kosu svaki dan tri puta dnevno masiras sa komovom rakijom al da ne peres kosu 3 meseca...verujte necete izdrzati nedelju dana,,ko misli da moze a da mu ne podivlja glava nek proba!.....javljalo se par likova sa drugih foruma da se proba oprati kosa sa sapunom(safeguard)....mislim da je to pozeljno jer samponi ne mogu da isciste kozu glave dovoljno sa obzirom na prirodu SD!ja sam probao i bogami ne deluje lose


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 7:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ducha82 je napisao:
javljalo se par likova sa drugih foruma da se proba oprati kosa sa sapunom(safeguard)....mislim da je to pozeljno jer samponi ne mogu da isciste kozu glave dovoljno sa obzirom na prirodu SD!ja sam probao i bogami ne deluje lose


e ducho, jasbi je krenula da pere kosu sa Safegurad sapunom, vidi sa njom oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Jeste, perem kosu i ja sa tim sapunom,prvo pranje. Za drugo, koristim Neril šampon i uveče Neril losion.
Sve mi se čini, čini mi se.. da manje opada i da ima novih tankih dlačica..

Onaj "losion" sa rakijom, belim lukom i karanfilčićem još stoji navodno na suncu, mislim da nema još 40 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ajde jaco, ajde čekamo tebe da izađeš prva sa rezultatima onog losiona od komove rakije i belog luka :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: