Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 3:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
@ voislava

Znas li mozda naziv sampona koji sadrzi u sebi ' prition - cink '


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
ekkon je napisao:
@ voislava

Znas li mozda naziv sampona koji sadrzi u sebi ' prition - cink '


Head & Shoulders, Eucerin sampon protiv peruti, Neutrogena T-gel sampon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ivanhoe......Hvala ti na linku.....Ja, kad bih ušla ovde, ne bi izlazila dva meseca...... :D Sve mi po nešto treba......


Nego, ono što mene buni, šta je to što je od jednom izazvalo toliku masnoću kose, a zbog nje došlo do opadanja? To je, barem meni, ključni problem. Ako nisu hormoni, ako nije genetika...šta je onda? Reče mi jedna žena, slaba cirkulacija krvi u glavu....Nije, radila sam protok krvi kroz arterije,...slabo umanjenje, tek nekih 7%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 11:21 am
Postovi: 7
Cao svima,

Imam 18 godina i primecujem da mi opada kosa. Ovo me je jako potreslo. Molim vas da mi preporucite nekog dobrog dermatologa u Beograd koji bi me pregledao...

P.S. Musko sam ako to nesto znaci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 1:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Dugo vremena mucim muku zbog masne kose, peruti i opadanja. Isprobavala sam sve i svasta, bila kod raznih dermatologa, oni mi uglavnom prepisivali razne losione koji se muckaju u apoteci, nije mi to pomoglo. Evo necega sto sam primetila da jeste:

Zadnje dve godine koristim iskljucivo Palmolive sampon protiv peruti, nije previse agresivan i perut se ne pojavljuje; kosu perem tri puta nedeljno.

Obavezno, nakon svakog pranja, utrljavati neki losion protiv opadanja /koristim naizmenicno Subrinu, Nirel i Pantenol/; to podstice cirkulaciju.

Trudim se da se hranim sto pravilnije i kvalitetnije-uz sve to koristim i vitamine, npr. sad sam uzela Esijev preparat Hair&Nails.

I da, ono sto je interesantno, kosa i dalje opada, nekad vise, nekad manje, ali jako brzo i izrasta, uvek ima jako puno "mlade" kose.

Smatram da je preterano mascenje kose, a s tim u vezi i opadanje povezano sa hormonima i da se tu ne moze bogznasta uciniti. Postoji, naravno, i hormonska terapija, ali nije bas preporucljiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
pitala sam na drugom forumu ovo ali mi niko nije odgovorio:

ja sam oduvek imala slabu kosu. cini mi se da uvek pocne da mi opada pred kraj leta. ne znam zasto. evo od pre dve nedelje je opet pocelo. vec mesec dana pijem neki preparat sa kompleksomvitamina B i jos nekim dodacima namenjeni specijalno za podsticanje rasta kose, ali kosa je pocela da mi opada par nedelja nakon sto sam pocela da ga uzimam. i to oko perioda kad sam se selila u novi stan - valjda je to taj stres koji je pokrenuo.
ovo me bas cini tuznom jer volim svoju kosu i cele godine je negujem non stop, cinim sve sto je u mojoj moci da ona bude bar kako tako lepa i uvek mi se ovo dogodi, otprilike jednom godisnje.

nikad nisam radila test na hormone i rad zlezde. zivim u inostranstvu sama i isteklo mi je zdravstveno osiguranje. a i kad ga uplatim nece mi obaviti te testove znam. nije isto kao u srbiju kad dodjem, a necu dolaziti jos minimum godinu ipo dana.

ima li neko nekakav savet kako sa ovim da se izborim. sta pomaze? bilosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
Jel neko koristio losion alpecin after shampoo sa kofeinom?
Interesuje me koliko to treba da stoji na kosi pre nego sto je osusim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ekkon je napisao:
Jel neko koristio losion alpecin after shampoo sa kofeinom?
Interesuje me koliko to treba da stoji na kosi pre nego sto je osusim.


@ ekkon
e ja već duže vreme koristim Alpecin šampon (C2 pa sad C1) + losion za kosu sa kofeinom, i mogu ti reći da mi jako godi. Generalno, moj savet ti je da pustiš kosu da se sama osuši nakon stavljanja losiona. On sadrži veliki % alkohola u sebi, tako da to brzo ispari.

Pošto sam relativno skoro na Forumu, evo da se i ja uključim u problematiku...
Ja sam od pre neki dan krenuo sa korišćenjem Pilfuda (2% minoksidila), jer mi je kosa jako dugo proredjena. E sad, pretpostavljam da tu uticaja imaju i hemikalije kojima sam bio izložen na faksu (završio sam hemiju), kao i stres i nervoza oko ispita. Imao sam svojevremeno slabiji oblik seboreitičnog dermatitisa (tako nekako mi je dermalog rekao) ali sam to uspeo da sredim pomoću onog ljubičstog šampona koji proizvodi "Zorka" Šabac. Bio je to neki antimikotik, ali nisam siguran oko imena... mislim da je mikoseb, a ako sam pogrešio neka me neko slobodno ispravi. Nakon toga sam mazao po glavi neki preparat iz domaće radinosti koji se pravi od maslinovog ulja i cimeta (valjda cimetna kiselia utiče nekako naa kosu, ne znam tačno kako i šta radi) i onda sam krenuo da koristim Alpecin Šampon i After Shampooing Liquid. I stvarno sam bio zadovoljan sve do skoro, ali nekako mi se čini da u poslednje vreme izostaju rezultati i da mi se kosa polako proredjuje (mada sam, ruku na srce i imao porodičnih problema pa je možda i to "malkice" uticalo). I onda sam rešio da probam sa minoksidilom, pa ćemo videti čija baba crnu vunu prede :lol:
u svakom slučaju, držim fige svima!!!

p.s. mene samo oko minoksidila buni to što neki pišu da se koristi sa tretioninom a u uputstvu stoji da ta kombinacija može povećati neželjena dejstva... voleo bih da m neki stručnjak to razjasni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 2:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 2:05 am
Postovi: 8
pozdrav svima....izgleda da nisam sam u mojoj muci!
Jos od puberteta muku mucim sa crvenilom i peruti na kosmatom delu glave...sa 18 mi je kosa pocela opadati,mastiti se nenormalno..dijagnoza seboroicni dermatitis!samo sam prvi put otisao kod dermatologa i uverio se koje su to neznalice(uz duzno postovanje diplome i znanja al samo pojedinih)...lecenje je bilo bazirano na sinoderm gelu i nekim alkoholnim losionom...rezultati na pocetku dobri,a posto je doktor to forsirao ubrzo su pozitivni efekti nestali(zbog kortrikosteroida)!hvala bogu na internetu odlucio sam sam da se pozabavim ovim problemom!sad imam 27 i stanje se nije puno pogorsalo 9 god osim zalizaka koji su nasledni :P !perut sa vremena na vreme mi pravi probleme al od toga se nemoze pobeci!
Iz mog iskustva podeli cu sa vama par saveta kod problema sa seboroicnim dermatitisom na glavi i opadanjem kose zbog toga:

1.OBAVEZNO I REDOVNO SISAJTE KOSU NA VAMA PRIHVATLJIV MINIMUM
(bez obzira koliko retka i ostecena bila,jer je to pprvi uslov u borbi protiv tih gljiica...tj sprecava dalje razmnozavanje)
2.STO VISE VOCA,POVRCA I ZDRAVE ISHRANE SA STO MANJE MASTI
3.po meni najvaznije SPORTSKE AKTIVNOSTI(ako i nikad niste trenirali...nikad nije kasno...znojenjem izbacujete mnoge stetne mikroorganizme..na kozu obolele glave blagotvorno utice znoj u kojoj ima soli koji je vazan faktor u borbi protiv seboreje)
4.MASIRAJTE VRHOVIMA PRSTIJU VLASISTE KOSE SVAKO VECE(zdrava vlas vam tako nece otpasti,a pospesujete i cirkulaciju u folikulu)
5.sto vise "ZDRAVOG"SUNCA(u periodu od jutra do 10h i od pola 17)leti ne propustite da osuncate kozu glave kao i
6.UKOLIKO LETUJETE NA MORU STO DUZE OSTAVLJAJTE MORSKU SO NA GLAVI(10 dana letovanja ucini vise za moju kosu nego svi dermatolozi zajedno)

SRECNO....i uvek se setite one..ako zelit da posao bude dobro obavljen obavite ga sami!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 6:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ducha82 je napisao:
1.OBAVEZNO I REDOVNO SISAJTE KOSU NA VAMA PRIHVATLJIV MINIMUM
(bez obzira koliko retka i ostecena bila,jer je to prvi uslov u borbi protiv tih gljiica... tj. sprecava dalje razmnozavanje)
2.STO VISE VOCA,POVRCA I ZDRAVE ISHRANE SA STO MANJE MASTI
3.po meni najvaznije SPORTSKE AKTIVNOSTI(ako i nikad niste trenirali...nikad nije kasno...znojenjem izbacujete mnoge stetne mikroorganizme..na kozu obolele glave blagotvorno utice znoj u kojoj ima soli koji je vazan faktor u borbi protiv seboreje)
4.MASIRAJTE VRHOVIMA PRSTIJU VLASISTE KOSE SVAKO VECE(zdrava vlas vam tako nece otpasti,a pospesujete i cirkulaciju u folikulu)
5.sto vise "ZDRAVOG"SUNCA(u periodu od jutra do 10h i od pola 17)leti ne propustite da osuncate kozu glave kao i
6.UKOLIKO LETUJETE NA MORU STO DUZE OSTAVLJAJTE MORSKU SO NA GLAVI(10 dana letovanja ucini vise za moju kosu nego svi dermatolozi zajedno)

SRECNO....i uvek se setite one..ako zelit da posao bude dobro obavljen obavite ga sami!


@ ducha82
Slažem se sa većinom stvari, ali opet onaj deo oko stavljanja soli na kožu glave... hmmm... obično na glavi umeju da budu ranice, manje ili veće (zavisno od stadijuma), pa je bolje da se koža temena bar malo normalizuje (revitalizuje) i da se potom krene sa morskom solju jer ona može da nagrize kožu i možda još dodatno zakomplikuje stvari.
Ne znam, to mi deluje kao stavljanje soli na ranu...
Priznajem da sam i ja u jednom periodu stavljao krupnu morsku so, ali sam prethodno koliko-toliko normalizovao epiderm...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 2:05 am
Postovi: 8
Prirodna morska so ne bi trebala da predstavlja problem....za 10 dana odmora uopste ne perem sa tekucom vodom,naravno to se ne primeti ako ti je kratka kosa!a veruj mi ranice neces imati kad se osisas na kratko...niti perut uopste!svaki pokusaj lecenja sa duzom kosom unapred je osudjen na propast!
A tlcbgd gde moze da se nadje morska so po prodavnicama u bgd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
E, ja sam stavljao onu krupnu morsku so, ima da se kupi u velikim Maxi prodavnicama (ranije C-marketovim). Stavljao sam kao i ti, na mokru kosu i to utrljavao blagim pokretima... ali mene je to onda peklo :(
zato sam i napisao prethodni post...
ali evo već duže vreme koristim Alpecin, i prija mi... regulisao sam vlasište, nemam više onoliki svrab i sl.
ajd' poslušaću te, probaću ponovo sa morskom solju, čisto da vidim kako će to delovati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
tlcbgd je napisao:
ducha82 je napisao:
1.OBAVEZNO I REDOVNO SISAJTE KOSU NA VAMA PRIHVATLJIV MINIMUM
(bez obzira koliko retka i ostecena bila,jer je to prvi uslov u borbi protiv tih gljiica... tj. sprecava dalje razmnozavanje)
2.STO VISE VOCA,POVRCA I ZDRAVE ISHRANE SA STO MANJE MASTI
3.po meni najvaznije SPORTSKE AKTIVNOSTI(ako i nikad niste trenirali...nikad nije kasno...znojenjem izbacujete mnoge stetne mikroorganizme..na kozu obolele glave blagotvorno utice znoj u kojoj ima soli koji je vazan faktor u borbi protiv seboreje)
4.MASIRAJTE VRHOVIMA PRSTIJU VLASISTE KOSE SVAKO VECE(zdrava vlas vam tako nece otpasti,a pospesujete i cirkulaciju u folikulu)
5.sto vise "ZDRAVOG"SUNCA(u periodu od jutra do 10h i od pola 17)leti ne propustite da osuncate kozu glave kao i
6.UKOLIKO LETUJETE NA MORU STO DUZE OSTAVLJAJTE MORSKU SO NA GLAVI(10 dana letovanja ucini vise za moju kosu nego svi dermatolozi zajedno)

SRECNO....i uvek se setite one..ako zelit da posao bude dobro obavljen obavite ga sami!


@ ducha82
Slažem se sa većinom stvari, ali opet onaj deo oko stavljanja soli na kožu glave... hmmm... obično na glavi umeju da budu ranice, manje ili veće (zavisno od stadijuma), pa je bolje da se koža temena bar malo normalizuje (revitalizuje) i da se potom krene sa morskom solju jer ona može da nagrize kožu i možda još dodatno zakomplikuje stvari.
Ne znam, to mi deluje kao stavljanje soli na ranu...
Priznajem da sam i ja u jednom periodu stavljao krupnu morsku so, ali sam prethodno koliko-toliko normalizovao epiderm...


"kao stavljanje soli na ranu.."...a so je puna joda koji dezinfikuje i čisti ranu.

Nick koji je govorio o morskoj vodi je u u pravu. Ona isušuje teme kose, to je sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
ducha82 je napisao:


1.OBAVEZNO I REDOVNO SISAJTE KOSU NA VAMA PRIHVATLJIV MINIMUM
(bez obzira koliko retka i ostecena bila,jer je to pprvi uslov u borbi protiv tih gljiica...tj sprecava dalje razmnozavanje)
2.STO VISE VOCA,POVRCA I ZDRAVE ISHRANE SA STO MANJE MASTI
3.po meni najvaznije SPORTSKE AKTIVNOSTI(ako i nikad niste trenirali...nikad nije kasno...znojenjem izbacujete mnoge stetne mikroorganizme..na kozu obolele glave blagotvorno utice znoj u kojoj ima soli koji je vazan faktor u borbi protiv seboreje)
4.MASIRAJTE VRHOVIMA PRSTIJU VLASISTE KOSE SVAKO VECE(zdrava vlas vam tako nece otpasti,a pospesujete i cirkulaciju u folikulu)
5.sto vise "ZDRAVOG"SUNCA(u periodu od jutra do 10h i od pola 17)leti ne propustite da osuncate kozu glave kao i
6.UKOLIKO LETUJETE NA MORU STO DUZE OSTAVLJAJTE MORSKU SO NA GLAVI(10 dana letovanja ucini vise za moju kosu nego svi dermatolozi zajedno)

SRECNO....i uvek se setite one..ako zelit da posao bude dobro obavljen obavite ga sami!

Znaš šta je naš problem? Što lekari nisu više - lekari, i što ih boli uvo za naše zdravlje.....Ponašaju se k'o advokati u većini slučajeva.Što pacijent duže boluje sve češće dolazi kod njih, i njima lepo.........Prepiše neke kremice, šampončiće, losiončiće....i ti se slikaj.... A, pare naravno njemu.

Šta je uzrok opadanju kose? To je prvo,glavno i jedino pitanje.!

Evo, mog primera. Imam genetski masnu kosu, sjajnu, živu, tanke vlasi, ali jake, ( bila je takva, da se ispravim ) sa milijardu dlaka na glavi....ko lavica....I od jednom krene da ispada, i to jednostavno po par dlaka iz samog korena...Sva sreća te ispada ravnomerno, svuda.
Krva slika - ok. Hormonski status - idealan. Stresovi ? Pa, bilo ih je...ali ih je bilo i ranije i nije reagovala nikad slično. Dakle, šta je uzrok?...Navukla sam se na šarene laže, lepo upakovane ampule, šampončiće i dala brdo para za te gluposti, da bi mi kosa i dalje ispadala.....Užasno se osećam...

E,sad, to masiranje temena, to mi je čudno, jer kod masne kose to se nikako ne preporučuje, navodno se stimuliše te masne žlezde, ili već šta je, oko samog korena. Tako su barem meni rekli lekari. "Nežno" prstima, masiranje nikako. Samo mlaka voda, nikako topla ili vruća..

Sasvim slučajno naletim na ženu, koja nema ovakav problem, i reče mi da kosu pere sapunom "safe gard"..! Ima logike, čisti kožu glave od raznih gljivica i bakterija koje se tu skupe od masnoće, a posle ispere blagim šamponom za bebe.
Druga stvar, veoma bitna. Prokrvljenost kože glave,odnosno cirkulacija.
Krv ne može da "dopremi" hranu korenu kose i on nema dovoljno ni hrane ni kiseonika, kosa opada s razlogom.... Napraviću ovih dana "domaći" losion - rakija i beli luk, i sa tim ću masirati kožu glave radi bolje cirkulacije...pa da vidimo, što neko reče sa ove teme, "čija mama crnu vunu prede"... :D
Pozdrav društvo....NE DAJMO SE !.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
jasbi je napisao:
"kao stavljanje soli na ranu.."...a so je puna joda koji dezinfikuje i čisti ranu.

Nick koji je govorio o morskoj vodi je u u pravu. Ona isušuje teme kose, to je sigurno.


ma ja sam samo govorio o mom slučaju... imao sam u tom periodu neke ranice po glavi, pa me pekloooo...
ali jedna je stvar kad se kupaš u moru, pa onda deluje morska so i raznorazni elementi, a sasvim drugačija kada se u prodavnici kupi pakovanje morske soli i utrljava na glavu (moj slučaj).
E nije ti loša ta ideja sa komovicom i belim lukom, čuo sam od nekih baba za to ali nisam nikada imao recepturu kako se to pravi. A ne znam kako bi moji ukućani reagovali kad bise prosetao sa "aromom" belog luka na glavi :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: