Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pojavili su mi se veliki podocnjaci
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2005 2:35 pm
Postovi: 4
Molim vas za savet. Pre nekoliko meseci (3 meseca) su mi se pojavili podocnjaci, malo zatamnjeni u delu prema nosu.

Od kako su se pojavili razmisljam o njima i nadao sam se da ce sami da nestanu, ali nisu.

Pre neki dan sam saznao da cu morati na duzi period u inostranstvo na sluzbeni put i prosto sam se uplasio jer se plasim da se nesto ne iskomplikuje, jer ne znam uzrok podocnjaka.

Redovno spavam vise od 8 sati dnevno, ne pusim i ne pijem.

Da li je ovo opasno, ili mogu da sacekam sa pregledom nakom povratka sa sluzbenog puta (trajace par meseci).

Hvala svima na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 6:42 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Problem tamnih kolutova i otecene i opustene koze u predelu zone oko ociju je veliki izazov za dermatologa i kozmeticara. Trenutno najefikasnijim se pokazao za oba oblika tretman zone oko ociju brenda RVB njihov email je [email protected]
Mogli biste i da posaljete fotografiju na mail [email protected]

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2005 2:35 pm
Postovi: 4
Hvala na savetu, ali ono sto mene brine nije estetske prirode vec zdravstvene.

Ja se osjecam sasvim dobro i nisam primetio nikakve smetnje niti poremecaje, osim naravno podocnjaka.

Da sam lumpovao danima, nebi me brinuli jer bih znao sta je uzrok.

Ako neko zna sta bi mogao da bude uzrok molim vas neka mi kaze.
Takodje, kakva je razlika u uzroku nastanka izmedju tamnih podocnjaka i onih koji imaju normalnu boju koze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Podocnjaci
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 8:16 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako zelite da iskljucite organsko oboljenje,za početak dajte mokracu na hemijski pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 01, 2005 1:13 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Tamna boja podocnjaka je obicno vaskularnog porekla, a isto tako je vezana za istanjenje koze zone oko ociju pa se kroz istanjenu kozu proziru prosireni i istanjenih zidova krvni sudovi. Cesto pstoji samo promena boje a nekad se javljaju i otoci zbog limne staze i ili opustene koze po tipu gravitacionih bora.
Naravno ukoliko se radi o jutarnjem otoku, treba proveriti biohemijske nalaze u krvi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na odgovorima
PostPoslato: Uto Mar 01, 2005 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2005 2:35 pm
Postovi: 4
Hvala vam mnogo na odgovorima.
Mokracu cu svakako dati na pregled, a provericu i krvnu sliku.

Meni je svakako jasno da doktor ne moze da postavi dijagnozu na osnovu par recenica, i svakako shvatam da je neophodno da se vidi pacijent pre nego sto se bilo sta konkretnije kaze.

Ali me svakako interesuje kakvi organski uzroci (npr. problemi sa bubrezima ) mogu da postoje ,i da prouzrokuju pojavu podocnjaka.

Ja konkretno nemam ( ne osecam) nikakve probleme, ali sam vise puta na ovom site-u procitao da se prekontrolisu bubrezi...

Hvala jos jednom na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 02, 2005 8:38 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U mokraci se gube belancevine-proteini zato sto bubrezi lose rade. Kod manjka proteina dolazi do pojave otoka a otoci na mestu istanjene koze kakva je u zoni oko ociju gde gravitacione sile najizrazitije deluju dovode do pojave otoka oko ociju i kesica ispod ociju, tkzv.podocnjaka

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 02, 2005 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2005 2:35 pm
Postovi: 4
draga Goranai,
Hvala ti mnogo na objasnjenju. Mnogo mi je sada jasniji uzrok nastanka kada su bubrezi u pitanju.

Ako mozes reci mi (ako znas), da li nesto covek moze sam po tom pitanju da uradi, recimo nesto sa ishranom ili dodatnim vitaminima, ili cajevima pre nego sto se pocne sa analizama krvi i mokrace.

Hvala ti puno jos jednom na odgovorima i savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 03, 2005 5:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ali to je jako jednostavno. U apoteci kupi posudicu za sediment urina. Uzmi uzorak i odnesi u najblizu privatnu laboretoriju. Kostace te 200 do 300 din, a mozda i manje . A odmah ces znati imas li zdravstveni problem ili samo estetski. Pozdrav!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: