Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 10:38 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Diprosalic nikako bez konsultacije sa doktorom, jer u sebi sadrži salicilnu kiselinu (što nije tako strašno) ali i vrlo potentan kortikosteroid (hormon), te nepravilnom upotrebom može naneti više štete nego koristi.
Squaphane:
postoje 2 vrste u zavisnosti od koncentracije salicilne kiseline. U želji da se oslobode peruti, ljudi ga često upotrebljavaju i ne stvori se perut od koje se leče (gljivično oboljenje), već oderu kožu i ona počne da se ljušti. Trebalo mi je prilično vremena da izvučem zaključak u čemu je problem.
Vichy zeleni šampon protiv peruti:
sadrži salen-sulfid, u odličnoj šamponskoj masi. Prvo šamponiranje bilo kojim šamponom, drugo šamponiranje Vichy-jem. Penu ostaviti na kosi par minuta. Kosu prati svaki dan, oko 10 dana. Posle održavanje istim šamponom jednom nedeljno. Rezultati odlični! Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Squaphane:
postoje 2 vrste u zavisnosti od koncentracije salicilne kiseline. U želji da se oslobode peruti, ljudi ga često upotrebljavaju i ne stvori se perut od koje se leče (gljivično oboljenje), već oderu kožu i ona počne da se ljušti. Trebalo mi je prilično vremena da izvučem zaključak u čemu je problem.
---------------------------------------------------------------------------------

I kako onda da ti kojima je taj sampon naneo stetu izlece tu kozu na glavi koju su oderali tim samponom???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Potrebno da da prestanete sa korišćenjem šampona i sačekate 2-3 nedelje da se koza glave "oporavi". Meni se desio isti problem i spontano je prošlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 12:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
vlada99 je napisao:
Potrebno da da prestanete sa korišćenjem šampona i sačekate 2-3 nedelje da se koza glave "oporavi". Meni se desio isti problem i spontano je prošlo.

----------------------------------------------------

Zakljucak je da taj sampon ne valja,em ne resava perut,em unistava kozu glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Probala sam sa "babinom apotekom" i bilo je uspesno.
Vezu persuna iseckti , staviti da se kuva u 1 litar vode.Kad se persun skuva procediti i tom ali samo tom vodom prati kosu. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 6:16 pm
Postovi: 61
Pitanje za Silvia:

Pored perutanja kosmatog dela glave, peruta mi se i oko nosa, celo posle kupanja i iza uha...Neki put mi se peruta i brada kad pocne da raste..takodje i periodicno blago crvenilo...DA li je rec o seboraicnom dermatitisu???? Sta preporucujete??
Imam masnu kozu lica....i pored svega toga i sitnije bubuljice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Da li zeleni Vishy treba da se koristi stalno, ili posle odredjenog perioda da se napravi pauza?Znam za Mikoseb da nije dobra stalna upotreba.Inace iskustva sa Vishy-jem su mi za sada jako pozitivna..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 1:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Zorana je napisao:
Da li zeleni Vishy treba da se koristi stalno, ili posle odredjenog perioda da se napravi pauza?Znam za Mikoseb da nije dobra stalna upotreba.Inace iskustva sa Vishy-jem su mi za sada jako pozitivna..

---------------------------------------------------

Pa po samom uputstvu pise sledece

2 puta nedeljno minimum 3 nedelje,a onda se moze nastaviti jednom u nedelji ili jednom u dve nedelje i nepise koliko dugo znaci mozes stalno,izaberes u pocetku jednom nedeljno pa smanjis na jednom u dve nedelje.

Inace ja nema sta nisam probao izmedu ostalog i taj famozni Squaphane koji je ovde samo dobro izreklamiran,a u stvari jos nisam sreo nekoga ili procitao da mu je pomogao,kod mene se jedino vichy pokazao uspesan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 10:12 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Ima li jos nekih iskustva sa Vichy samponom protiv peruti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Ja koristim Palmolive protiv peruti, plavi, i odlican je! Prethodno sam koristila mnoge, mnoge sampone koji su mi samo isusivali kosu jer su bili preagresivni, a problem nisu resavali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Godinama sam se borila protiv peruti sve sam navedene sampone isprobala kao i ti i nista. Na apotekama u Novom Sadu sam videla besplatan pregled temena i otisla na pregled misleci ne moze da skodi. Zena koja je to radila bila je jako ljubazna rekla je da se perut vraca da se problem resi na jedno vreme i ponovo se vrati maksimum se moze resiti na dve godine. Uzela sam cistecu penu po preporuci Ruzijeva tako se izgovara ne znam kako se pise i koristila je dugo to mi je jako pomoglo kao i mom muzu. Pena nije skupa ali neki preparat koji mi je dala na bazi masnoce maze se uvece dan pre pranja i posle pranja utrlja se u mokru kosu on je bio dosta skup. Rezultati su super ali pena se mora stalno koristiti da bi imalo efekta u kosi. Onda sam napravila sampon koji u sebi takodje sadrzi masnoce i prala kosu s njim prvo, pa onda sa penom koja ide samo na teme. Svi preparati inace isusuju teme tako da moraju imati podlogu neku koja hrani teme i sprecava isusivanje. Ako se teme previse isusuje dolazi do veceg mascenja i peruti. Recept za sampon ti je sledeci:
Jedan manji kosili preruciti u vecu posudu od starog sampona, dodati ricinusovo i maslinovo ulje 50 ml od svakog kupuje se u apoteci, dve inekcije bevipleksa moze ali nije neophodno sipati dva cepa ili cep Pantenol rastvora. Sve dobro izmuckati i pre svake upotrebe promuckati. Sampon je idealan za opadanje, za boravak na moru, ostavlja zastitni sloj na dlaci i hrani teme.
Ja sam prvo kosu prala sa njim kao sto sam napisala onda sam nanela penu samo na teme. U apoteci su mi rekli da nista ne pere nase teme nego specijalni preparati za tu namenu. Sada trenutno koristim Nirel protiv opadanja i zadovoljna sam rezultatima jer mi posle porodjaja nije nista pomagalo u opadanju kao Nirel.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Unka, slazem se, pranjem i samponima isusujemo kozu glave i kosu. Pre pranja nije lose utrljati na teme i kosu cickovo ili ricinusovo ulje, drzati oko pola sata, pa onda oprati kosu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vishy
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 20, 2008 6:48 am
Postovi: 10
Planiram da koristim protiv peruti Vichy shampon. Ali? Kako bih ja mogao da znam da li mi je kosa masna ili suva? I da li je opasno ako krenem da koristim pogresan vichy shampon-recimo za suvukosu a trebalo bi za masnu ili obrnuto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 8:12 pm
Postovi: 35
Da li bi sampon Vichy (zeleni poklopac) mogao i meni da pomogne?
Kosa mi je strasno masna i moram da je perem svaki drugi dan da bi bila cista i lepo izgledala.
Uz sve to imam i neku masnu perut...
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 10:59 pm
Postovi: 42
marija sabljic je napisao:
interesuje me kako da se borim protiv peruti.........koristila sam razne sampone i nista.........uvek se pojavljuje......ove head sholderes,palmolive,panten.........zatim mycoseb.......ali nista........a koji su samponi bolij protiv peruti........cula sam da su oni koji su retki..

Ako ikako mozete preporucite mi nesto.........molim vas



cao!Moj muz je imao dosta peruti,ali se uspesno resio iste!!!!Koristi VICHY DERCOS sampon protiv peruti!!!!!Pokazao se efikasan posle prvog pranja!!!!!Mozes da ga nadjes u Lilly apotekama i kosta 1100,00 dinara!Probaj,neces se pokajati!jeste malo skuplji,ali vredi!!!
Javi za rezultate pppppppoooooooooooozzzzzzzzzzzzzzz i srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: