Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 28, 2013 4:02 pm
Postovi: 1
Ja imam isti problem, evo vec godinu dana. Nemam perut na celoj glavi vec samo na jednom delu iznad desnog uveta. Budu jako veliki komadi, debeli 1mm, a veliki i do 1 cm. Najgore je sto mi je uslo u naviku da iskopam sve, medjutim svakako se vrati na maximalan nivo za samo 2 dana. Probao sam svasta. Nije mi pomogao ni mikoseb sampon ni sinoderm gel. Probao sam cak i neku kiselinu protiv peruti, ne znam bas koliko mi je to bilo pametno stavljati na glavu. Ova ideja sa konopljom mi je sledeca opcija :) Ako su ga koristili za lecenje preko 6000 bolesti, a i hiljade ljudi su izlecili rak sa istom, onda mora meni da resi ovaj problem. Nije mi bitan proizvodjac, samo da je konoplja :) Javljam za par meseci sta se desilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Probaj Sios protiv peruti i ja sam koristila sve i svašta ovo mi je dosta pomoglo sad ga ponovo koristim. Ili uzmi šampon od koprive i ubaci u njega kapi koprive i ricinusovo ulje i s tim peri kosu. Ne treba da preparat bude suviše agresivan niti da preterano isusuje teme nego treba nešto i da hrani kožu. Ako se previše isušuje agresivnim šamponima onda će biti više peruti i kosa će se više mastiti to će prouzrokovati opadanje kose. Bila sam na pregledu temena i onda nam je gospođa koja je to radila pričala dosta o tome.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 1:56 pm
Postovi: 38
GLA tj. gama-linolenska kiselina pomaže između ostalog kod zapaljenja kože tako što umanjuje svrab, ljuštenje, otok i crvenilo, stimuliše obnavljanje kože, rast kose... Sve informacije možete pronaći na netu. Najveći procenat ove kiseline sadrži BIO konopljino ulje. Ja sam sa njim rešila problem kože na licu, a nastavila sam da ga pijem preventivno.
Preporučujem svima, pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Nov 29, 2013 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 7:25 am
Postovi: 1
Terrible skin disease

digital camera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Dec 13, 2013 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 1:21 pm
Postovi: 10
ljudi ja ovde citam svasta
i ne usudjuem se da odem kod lekara uopste;)
jer zadnje vreme ,mozes pandrknuti nego otici tamo gde treba,,prvo zakazes kod opsteg ,pa to traje nedelju dana, da dodjes na red,,,,onda dobijes kao uput kod specijaliste pa tamo mozda dojdes na red za jedno mesec ipo ili mesec
ne vidim uopste svrhu i gubljenje zivaca otici negde,
jos one nadrndane sestre ,neljubazne ,ko da si im kuci otisao a o doktorima i da ne govorim

onda te pregledaju kao da si zarazan,i na kraju ono svede se na to promenite sampon;))) i dodjite za 15 dana na kontrolu a ti si izbubio 2 meseca dok si dosao na red;))
meni niko nije pomogao oko moje kose i perutanja,
receno mi je da je to saboreicni dermatitis ,da se to ne leci i zavrsena prica,
sta god su mi dali,diderma,nistatin, jos nesto sve je trajalo dok mazem,posle dovidjenja,
oko nosa ljuspe i crvenilo,malo oko usta ,se javi,po kosi svuda,,,,,probao seriju alpecinovih sampona,ne vredi nista,operes kosu sutradan peckanje svrab,,,perut

i osecam se beznadezno,a nisam ni u prilici da kupujem vise koje kakve mazalice i da placam besmislene preglede od kojih nema nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 1:21 pm
Postovi: 10
pogledajete ovaj sajt ,pa probajte,
http://www.probotanic.com/
ulje od divljeg origana nije lose ,,,,ja koristip vec 3 dana ,,,dve kapi u sampon i natraljete kosu i teme,,,malo pece ,ali vec se vidi mali boljitak,procitajte na sajtu jos
resite se onih kortikosteroidnih masti i krema,
ulje je skuplje ali vredi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Dec 27, 2013 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 17, 2013 1:32 am
Postovi: 14
Meni je pomogao sampon ''selsun blu'' ali je dosta skup oko 700-800 dinara, ali s njim ne treba stalno prati kosu, meni je taj sampon doktor preporucio. Opere se 7 dana za redom sa tim samponom, i onda se pere jedanput nedeljno sa tim samponom, a u medjuvremenu mi je rekao da perem kosu kosilijem. Da bih manje trosio tog sampona posto je skup.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: