Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 01, 2005 1:18 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kap u moru, jedno slatko i simpaticno pismo i puno optimizma i izgleda sasavo ali najvrovatnije i deluje. Posle svih teskih nauka prijatno sam se iznenadila i razonodila. Hvala!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 01, 2005 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Citiraj:
kap u moru napisala:

BEZ I JEDNOG PRISTA....U TIH 5 MJESECI MI JE JEDNOM SJEO KONJ OD PRISTA NA CELO ....I VIDJELA SAMM SEBE PRED OGLEDALOM KAKO VRISTIM....aaaa prist....hmmm.brzo je pobjegao....nakon svog prijatelja limuna...i vise se nije pojavio....

:D

Veselo pismo je uvek dobro doslo,a i malo smeha nije na odmet :D

Svako dobro :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 02, 2005 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Hvala puno na odgovoru.Da li se cink maze samo kad se pojavi akna,i da li koza bude isusena od limuna i tog sapuna?

A sto se tice tih kiselina, koje kiseline se koriste(jel glikolna) i da li moze doci do nestanka blagih oziljaka?

Mislim da sam i ja definitivno odustala od lasera,bice da je moj dermatolog skontao da bi mogao nekog opeljesiti,jer stvarno posle svega,mislim da postoje druge ,blaze metode za moje oziljke(koje najvjerovatnije samo ja vidim)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oziljci od akni
PostPoslato: Čet Mar 03, 2005 11:29 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Koza moze da postane dehidrirana od te kombinacije: cinkova pasta, limun i sapun. Posle nastane veliki problem kada imamo masnu a dehidriranu kozu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 1:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Drago mi je što se odustali od lasera i to je verujte najbolja odluka koja
se može doneti.
Što se tiče limuna,Eucerina i cinka moguće i da funkcioniše,uostalom slični recepti su davani od strane različitih ljudi,posebno je klasičan primer
tretiranja upala limunom(i lično sam probao ali bez efekata),ali mi interesantno deluje Eucerin sapun koji do sada nisam probao,pa bi mogli
da navedete koji je tačni naziv,pa da probamo i njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Eucerin sapun
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 9:01 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Postoji samo jedan Eucerin sapun (klasičan) i jedan tečni za umivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
A moze li moj kozmeticar da nabavi negdje te 40% muradove kiseline,ona je meni sad rekla da koristi neke afroditine,od kojih ja nisam vidjela neke velike koristi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 4:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ne znam da li zastupnik hoce da prodaje kozmeticarima jacu koncentraciju od 20%. Rad sa 40% kiselinama treba da nadgleda dermatolog ili kozmetolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Youthful Essence
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav!
Da li ste culi za " Youthful Essence ", preparat za kucnu mikrodermoabraziju?
Interesuje me sta mislite o tome, i da li se moze ovde negde na baviti? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Mislim da su svi ti preparati za mikrodermoabraziju bez ikakvog efekta,ja sam cak isla i kod dermatologa na neke tretmane,i ako imas oziljke nece ti nista pomoci to,zato bolje ne bacati novac zalud.Mislim da ta mikroabrazija moze pomoci ljudima koji imaju zdravu kozu,da se rijesi starih celija,i da lice bude mekse i da sija,al kod problematicne koze sumnjam da ima ikakve rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 9:42 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Slazem se sa Vama Branislava. Ja sam viđao kože sa ožiljcima od akni, pa mikrodermoabrazija nije imala efekta, ali kod zdravih koža ima efekta u smislu dubljeg pilinga, ali njima takva intervencija i nije neophodna. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
hvala na odgovoru....to sam i ja mislila, al sve to tako lepo izgleda na televiziji... :cry:
ipak, ovo je link, ako zelite da pogledate i to cudo!
http://www.youthfulessence.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
U sustini, resenja za oziljke....NEMA!
Da li je to tacno?
Ja trenutno koristim mesavinu Zinkove paste i Jomelop E. Dosta je dobra kombinacija. Meni se koza, u smislu fleka, izjednacila, a cini mi se, malo i oziljci. Osim toga, uzimam oralno A+D kapi vodeni rastvor 2x25 kapi, 3gr C vitamina i Zn sumece tablete.
Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ožiljci
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 8:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mešavina cinkove paste i Jomelopa nema nikakvo dokazano dejstvo :( ali ako Vam prija (a ne znam kako na masnu kožu i ožiljke može da prija nešto tako masno i okluzivno), Vi nastavite da koristite.
AD vitamin dužom upotrebom može da izazove hipervitaminozu, jer se višak ne izlučuje, pa mogu nastati problemi.
Cink je dobar za kožu, ali i druge organe.
Ako nastavite sa uzimanjem tolikih doza vitamina C, dobićete kamenčiće u bubrezima, bez obzira što se vitamin C izlučuje mokraćom.
Tako ćete srediti (možda) kožu, ali će Vas snaći druga muka! :cry:
Sve u svemu, kada se rezimira, ne koristite baš adekvatne preparate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 3:53 pm
Postovi: 21
Lokacija: Novi Sad
Sto se tice A+D kapi vodeni rastvor, slazem se. Nije mi ni bila namera da ih koristim do unedogled. Hvala na napomeni. :)
Medjutim, sto se C vitamina tice, ne mogu se sloziti, iako cenim vasu titulu. Razlog tome je to sto imam alergijski rhinitis. Kada sam pocela sa unosom 3 gr dnevno u vise doza, alergijski simptomi su nestali, i postala sam resistentnija na alergene ( u mom slucaju: duvan, kucna prasina i grinje ). Tako da, misljenja sam, unosom ove kolicine nece mi se stvarati kamencici, jer se sve to potrosi u borbi protiv alergena.
Inace, moja koza uopste nije masna. Znam da Vam je to cudno. Medjutim, radila sam test koze, i rezultat je: normalna. To je sve nakon sto su mi akne nestale, tj. nakon sto su mi se poludeli hormoni izbalansirali.
A, to sam postigla Diane 36 pilulicama, 3gr C vit, A+D vod. rastvor, Zn pastom, Zn sumecim tableticama i Doroslovac losionom. I, da... ja se vec 6 godina uopste ne umivam, nego lice cistim, najpre blagim losionom na bazi kamilice, a zatim, Doroslovcem!?! Taj savet sam dobila od jedne stare zene dermatologa, koja se uopste ne umiva decenijama, a, iako ima vise od 80 godina, njeno lice je perfektno! I, verujte, dobra je to stvar! :)
Velik pozdrav! :wink: [color=blue]
[/color]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: