Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je ovo šuga?
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2018 2:20 pm
Postovi: 1
Poštovani,

otac mi je teško pokretan čovek u godinama sa poodmaklom demencijom i poslednjih godinu dana se nalazi u domu gde ga svake 2 nedelje obilazim. Pre mesec dana (4 nedelje) a par dana posle moje posete su me zvali da me obaveste da se ocu "pojavio herpes" i da je neophodno da to tretiraju Aciklovirom koji moraju da mi dodaju na račun. Inicijalno sam pretpostavio da je mast u pitanju da bih posle saznao da su tablete. Pri sledećoj poseti posle 2 nedelje otac se nije žalio ninašta dok sam ja celu priču sa Aciklovirom i zaboravio. Pri sledećoj poseti (4 nedelje prošlo od početka priče) on se neprekidno češe po butinama i laktovima sa ozbiljnim osipom (priložiću fotografije). Priča mi da se tokom noći otkriva i skida pidžamu jer ne može da spava koliko ga svrbi. Saznao sam da je još jedan gospodin iz iste sobe (ima ih četvorica) sa kojim se moj otac družio imao isti (sličan) problem, ali dotični više nije u domu iz meni nepoznatih razloga (u domu neće da mi kažu zašto). Ljudi koji vode dom i doktorka tvrde da je usled pada imuniteta dobio herpes (najverovatnije zoster) koji mu je najverovatnije preneo gorepomenuti gospodin. Dom je privatni.
Da li je moguće iz ovoga što sam opisao utvrditi da li se radi o šugi kako mi se čini da su u domu neiskreni? Ako jeste, šta mi predlažete da uradim?

Hvala.

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: