Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 20, 2005 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 3:42 pm
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Naravno da ih necu uzimati na svoju ruku, samo me zanima:
-kakva su iskustva po prestanku koriscenja kontraceptiva
-zasto mi kosa vise opada leti tj. od maja do oktobra
-izrazenije je i mascenje tj vec par sati po pranju kose mi se koza glave sija, sto je jako neprijatno
-a zimi sam mirna, kosa mi se i obnovi, al` opet april-maj i stres iznova...
jos jedno pitanje:
-da li se minox koristi i u tudnoci.
Molim za odgovor, jer su ova pitanja u ordinaciji uvek suvisna ...a lekari manje-vise ravnodusni prema ovom problemu (izvinjavam se svakome k`o ne misli kao ja, a po profesiji je lekar )
Pozdrav,
Violeta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 12:06 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Minox se ne koristi u trudnoci zbog tretinoina.
Postoji sezonski karakter opadanja kose jos iz doba kada je dlaka sluzila da nas zagreje a ne da lepo izgleda. To se zove linjanje u prirodi. danas su mnogi kucni ljubimci koji zive po stanovima izgubili taj ciklus opadanja i obnavljanja dlake.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 3:42 pm
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Hvala ni na cemu...stvarno, ovakve odgovore mogu i ja da dam....vi ste jedan obican diletant!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 10:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Delimicno ste u pravu, ja se ne bavim dlakom kao uze specijalistickom oblascu.

Medju boljim triholozima kod nas ne mogu a da ne pomenem Dr Nevenku Martinovic, Prof dr Bosiljku Lalevic i u Gradskom Zavodu za kozne bolesti Dr Mariju Veljkovic koja je godinama za potrebe pacijenata Zavoda radila trihograme.
Ali posle 23 godine ambulantnog rada u Dzordzu stekla sam neko cisto prakticno iskustvo da ako dlaka ciklicki-vezano za godisnje doba, opada i sama bez ikakve intervencije spolja, ponovo poraste, pa ponovo opada, u takvim slucajevima se uglavnom nalazio trihogram koji odgovara ,kod ljudi, nalazu sezonskog gubitka dlake kod drugih sisara koji se moze smatrati fizioloskim.
Ovaj stav je zauzet na simpozijumima komparativne dermatologije koji su nekoliko puta odrzavani medju humanim dermatolozima u saradnji sa dermatoloskom katedrom veterinarskog fakulteta.
Na ovim simpozijumima ja sam prikazivala komparativne osobinne konstitucionalnog alergijskog dermatitisa u humanoj i veterinarskoj medicini, ali sam registrovala i diskusiju koja se odnosila na dlaku. u svakom slucaju mozda bi ukoliko ste veoma zabrinuti mogli da postavite Vase pitanje i na telederm.society.org koji ukljucuje 140 dermatologa citavog sveta mozda ce se naci neko ko bi imao kompetentnije misljenje i pruzio Vm pravu pomoc i odgovor.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 12:30 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
violeta_m je napisao:
Hvala ni na cemu...stvarno, ovakve odgovore mogu i ja da dam....vi ste jedan obican diletant!


Violeta, molio bih te da pazis sta i kako pises. Ovakav uvredljiv ton na forumu je nepozeljan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 29, 2005 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 3:42 pm
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Obzirom da se na ovom forumu ljudi obracaju za savet i pomoc ni ja se nisam prikljucila zato sto mi je dosadno i sto bih nekoga da vredjam. Reagovala sam iskreno.
Da je zamerka u pogledu mog komentara napisana u odgovarajucoj formi imala bih razumevanja za istu.
Administrator nije neko ko je amnestiran od obracanja na "vi".
Pozdrav.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 29, 2005 12:51 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ja sam shvatila da ste Vi zabrinuti i da ste pomislili da se ja nepravedno salim i kako kazu stajem Vam na muku, ali i mene ponekad iznenade tajne prirode i enigme medicine i fizioloskih procesa koje nam se ponekad delom otkrivaju a delom sakrivaju, ponekad se bezrazlozno zabrinemo i sve se na kraju dobro zavrsi, a ponekad se nedovoljno brinemo i ne reagujemo na vreme.
Vazno je da vise ociju, usiju, ideja i nadasve ljudi dobre volje mogu bolje da sagledaju problem i nadju pravo resenje.
Moj pre svega ljudski, a i donekle strucni savet Vama bi bio da pokusate da Vas problem kroz jedan period-mesec dana- posmatrate kao deo fizioloskih zbivanja, a ako Vam se ucini da je intenzitet procesa presao granicu fizioloskog da se obratite kolegama koji se usko specijalisticki bave dlakom i koji ce Vam nadam se pruziti adekvatnu pomoc!
Jos jednom- pozdrav! No hard feelings!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Procitala sam prethodne poruke i bas sam u dilemi od cega da krenem. Imam smanjenu funkciju stitne zlezde i pijem tbl. Letrox, a inace mi je krvni pritisak nizi (uglavnom 100\60), pa ne znam sta bi smela da koristim da bar smanjim opadanje kose. Inace nisam ranije nista koristila, uglavnom je opadala periodicno. Ali negde od februara sam dobila tu dijagnozu i znam da to moze da bude uzrok opadanju, pa bi da probam to da ublazim. Sta mi predlazete?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Zaboravih da Vas pitam za preparat pod nazivom FOLISAN. To su mojoj sestri preporucili u nekoj apoteci u Banja Luci. Da li znate nesto o tom preparatu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 24, 2005 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Molila bih goranui ili mr ph. Silvia, ako mogu da mi odgovore na moja pitanja. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 26, 2005 2:08 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U kakvom su Vam stanju nokti na rukama i nogama, da li vam kosa opada na citavoj povrsini ili na potiljku slabije opada, da li neko od vasih rodjaka ima promlem sa nedostatkom kose. da li dlaka opada narocito pri pranju ili imate utisak da se istanjila i iskrzala.

Za folisan cemo proveriti na netu koje su aktivne supstance

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 26, 2005 6:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Negde od prosle godine imala sam problema sa noktima na rukama, bas su se jako ljustili, sada mnogo manje i sad su dosta cvrsci mada ne koristim nista posebno za njihovo jacanje. Ranije sam koristila biotin ali nisam primetila rezultate, pa sam prestala. Inace imam dugu kosu i bas jaku i debelu dlaku, tako da nisam primetila da se istanjila. Nisam sigurna ali mislim da opada svuda, mada zbog duzine ne mogu da odredim odakle mi se izvukla. Tokom pranja mi najvise opadne cak i posle pranja dok je iscesljam. U porodici nemaju bas problema. Navela sam da je sesta narucila Follisan ali ona ima dosta tanju i redju kosu od moje i problem sa policisticnim jajnicima, tako da nemam neke genetske predispozicije.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 09, 2005 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Da li moze neki savet??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 12, 2005 6:44 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda ne bi bilo lose da dodjete u savetovaliste a da prethodno bar dva dana ne perete kosu. Da uradimo pull test i po potrebi trihogram. U svakom slucaju vazno je da uzimate terapiju za oboljenje stitne zlezde

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 13, 2005 1:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 5:39 am
Postovi: 51
Htela sam da kupim "PILOVIT" sprej za kosu ali mi je u apoteci receno da ga ne preporucuju zenskim osobama jer se javlja maljavost po telu ?! sada sam u nedoumici jer sam mislila da je preparat namenjen svima ?da li je moguce da preko koze glave se apsorbuje i da moze dovesti do pojava malja na telu ?? i da li je moguce ako se poneka kap od spreja nadje na licu tokom postupka da isto izazove pojavu dlaka? koji drugi sprej(ako je ovo tacno ) biste mogli da mi preporucite jer bas ne volim ampule koje se utrljavaju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: