Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 10:32 pm
Postovi: 1
Da li je štetno kombinovati Alpecin cofein losion ili šampon i minoxidil losion?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
E to se i ja pitam jer kombinujem Pilovit i Alpecin A3..Doktorka mi nista nije rekla protiv toga...........Ali opet nisam je ni direktno pitao ali sam rekao da koristim pilovit i ona mi je preporucila Alpecin..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
valeksic je napisao:
Da li je štetno kombinovati Alpecin cofein losion ili šampon i minoxidil losion?


Navedi mi bar jedan razlog zbog koga mislis da jeste pa cu ti odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 1:43 am
Postovi: 3
Alpecin nikako ne treba kombinovati sa minoxidilom. Ja se bavim ovom problematikom vec 6 godina iako imam samo 29 god. Kosu sam sacuvao i prilicno je dobra. Kofein je vazokonstriktor a minoksidil vazodilator. Kofein dovodi do smanjenja krvnih sudova i do smanjenog protoka krvi do korena dlake a minoksidil kao vazodilator suprotno.

Ja sa Alpecinom imam katastrofalno losa iskustva. Posle 2 god koriscenja minoksidila presao sam na Alpecin C1 i ASL losion. Kosa mi se u toku 4 meseca znacajno proredila. Momentalno sam prestao sa koriscenjem i presao na kombinovanu terapiju. Minoksidil 2% ujutro, Minoxidil 2% sa tretinoinom 0.025% navece. Kosu perem biljnim samponom ELEMENTA ili biljnim samponom biljne apoteke VALERIJANA. Od tableta ne koristim finasterid niti dutasterid vec iskljucivo kombinaciju zinc, b6 vitamina i soy proteina.

Ako nekome treba bilo kakav savet u vezi kose i skalpa slobodno neka pita.

Inace aktivan sam clan najvecih internet foruma za ovu problematiku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
NeshaBGD je napisao:
Alpecin nikako ne treba kombinovati sa minoxidilom. Ja se bavim ovom problematikom vec 6 godina iako imam samo 29 god. Kosu sam sacuvao i prilicno je dobra. Kofein je vazokonstriktor a minoksidil vazodilator. Kofein dovodi do smanjenja krvnih sudova i do smanjenog protoka krvi do korena dlake a minoksidil kao vazodilator suprotno.

Ja sa Alpecinom imam katastrofalno losa iskustva. Posle 2 god koriscenja minoksidila presao sam na Alpecin C1 i ASL losion. Kosa mi se u toku 4 meseca znacajno proredila. Momentalno sam prestao sa koriscenjem i presao na kombinovanu terapiju. Minoksidil 2% ujutro, Minoxidil 2% sa tretinoinom 0.025% navece. Kosu perem biljnim samponom ELEMENTA ili biljnim samponom biljne apoteke VALERIJANA. Od tableta ne koristim finasterid niti dutasterid vec iskljucivo kombinaciju zinc, b6 vitamina i soy proteina.

Ako nekome treba bilo kakav savet u vezi kose i skalpa slobodno neka pita.

Inace aktivan sam clan najvecih internet foruma za ovu problematiku


U tom slucaju bi trebalo da znas da je teorija da je minoxidil vasodilatator odbacena i da je to zapravo alkohol koji se korisiti kao transportni mehanizam i u rastvorima minoxidila i u Alpecin samponima kao i u losionu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 1:43 am
Postovi: 3
IT je napisao:

U tom slucaju bi trebalo da znas da je teorija da je minoxidil vasodilatator odbacena i da je to zapravo alkohol koji se korisiti kao transportni mehanizam i u rastvorima minoxidila i u Alpecin samponima kao i u losionu.


To sto si rekao nista nije tacno, Pre svega ne kaze se dilatator nego dilator. Minoxidil JESTE vazodilator i teorija nikada nije odbacena vec i dan danas stoji. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t=Abstract

Tu mozes malcice da naucis o minoxidilu. Alkohol se ne koristi u Alpecin samponima vec u losionu i jako je stetan za kosu. Minox se pravi sa malo PG alkohola i dodaje se 0.025% tretinoin. Alkohol jeste transportni mehanizam ali ni u jednom slucaju nije odgovoran za rast nove kose i reaktiviranje korena cak sta vise alkohol se izbegava sve vise kao transportni mehanizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
NeshaBGD je napisao:
IT je napisao:

U tom slucaju bi trebalo da znas da je teorija da je minoxidil vasodilatator odbacena i da je to zapravo alkohol koji se korisiti kao transportni mehanizam i u rastvorima minoxidila i u Alpecin samponima kao i u losionu.


To sto si rekao nista nije tacno, Pre svega ne kaze se dilatator nego dilator. Minoxidil JESTE vazodilator i teorija nikada nije odbacena vec i dan danas stoji. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t=Abstract

Tu mozes malcice da naucis o minoxidilu. Alkohol se ne koristi u Alpecin samponima vec u losionu i jako je stetan za kosu. Minox se pravi sa malo PG alkohola i dodaje se 0.025% tretinoin. Alkohol jeste transportni mehanizam ali ni u jednom slucaju nije odgovoran za rast nove kose i reaktiviranje korena cak sta vise alkohol se izbegava sve vise kao transportni mehanizam.


Vasodilatator je podjednako ispravno kao i vasodilator, biseru. Pogresno sam se izrazio, minoxidila jeste vasodilatator ali to nije uzrok rasta nove kose na primenjenim podrucjima i njegov mehanizam delovanja je jos uvek nepoznanica modernoj medicini a pravi se sa etanolom, propilen glikolom i destilovanom vodom u odredjenoj proporciji. Tretionin iliti Retin-A mozda moze da pomogne ali ne mora jer je vrlo malo studija uradjeno o njegovom uticaju na zaustavljanje procesa opadanja, odnosno rast nove kose. Dalje nikada nisam rekao da alkohol ima uticaja na rast kose, procitaj ponovo moj post, a ne bih se slozio da se sve vise izbegava kao transportni mehanizam jer se izopropil alkohol koristi u mnogim kozmetickim preparatima i izuzetno je bezbedan. Elem, mioksidil koristim oko 2 godine i pre oko 2 meseca sam u tretman ukljucio Alpecin C1 sampon kao i ASL i nemam apsolutno nikakvih zamerki. U prvih mesec dana je izazvao povecano opadanje kose ali je ono prestalo i kosa mi izgleda bolje nego ikada, sto naravno ne znaci da ce i drugi imati isti rezultat. Trebalo bi da znas, pre nego sto nekome nesto sugerises, da ono sto je ili lose (ili dobro) za tebe ne mora biti isto tako i za druge. Gotovo svi internet forumi su slobodni i otvoreni za SVE pa isto tako i oni koji se bave problemom opadanja kose tako da ne vidim zbog cega si nekome potreban bas ti da bi mu pokazao put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 1:43 am
Postovi: 3
Batice mnogo se pravis pametan. Ja sam rekao sta sam imao, a ti slobodno nastavi da kombinujes alpecin i minoxidil i pozdravi se sa kosom.

Malo sam vise upuceniji od tebe verovatno zato sto sam magistar farmacije i profesionalni sportista

Sto se tice mog znanja o ovome mogao bih da raspredam sa tobom satima ali nema svrhe, to nije moj fazon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
NeshaBGD je napisao:
Batice mnogo se pravis pametan. Ja sam rekao sta sam imao, a ti slobodno nastavi da kombinujes alpecin i minoxidil i pozdravi se sa kosom.

Malo sam vise upuceniji od tebe verovatno zato sto sam magistar farmacije i profesionalni sportista

Sto se tice mog znanja o ovome mogao bih da raspredam sa tobom satima ali nema svrhe, to nije moj fazon


Koliko sam shvatio ti si nakon 2 godine koriscenja minoxidila prekinuo s terapijom i presao na Alpecin zar ne? Dakle prekinuo si jednu od dve terapije koje su najvise ispitane da bi isprobao eksperimentalnu sto je, pa blago receno, nepromisljeno. Trebalo bi da znas , a za to ti nije potrebna diploma iz farmacije, u slucaju vise lokalnih tretmana iste nikada ne treba primenjivati istovremeno. Hajde posto si magistar farmacije reci nam koliko krvni sudovi nakon lokalne primene minoxidila ostaju u prosirenom stanju i u kojoj meri i kako mislis da se kofein iz ASL losiona transportuje do folikula dlake i koja je kolicina kofeina potrebna da bi delovala kao vazokonstriktor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
NeshaBGD je napisao:
Malo sam vise upuceniji od tebe verovatno zato sto sam magistar farmacije i profesionalni sportista

Ukoliko je to nacin da pokazes kako si mlad i uspesan mozes slobodno da se opustis jer tesko da ces ovde nekoga time impresionirati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 2:17 am
Postovi: 4
IT je napisao:
NeshaBGD je napisao:
Malo sam vise upuceniji od tebe verovatno zato sto sam magistar farmacije i profesionalni sportista

Ukoliko je to nacin da pokazes kako si mlad i uspesan mozes slobodno da se opustis jer tesko da ces ovde nekoga time impresionirati...

Mene definitivno nece impresionirati ovim... Koristenjem Alpecin C1 sampona i losiona postigao sam odlicne rezultate i jako sam zadovoljan... Naravno, koristim ga nakon konsultacija sa svojim dermatologom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
@ IT

Znaci ne bi trebalo biti lose da se kombinuje Alpecin C1 i minoxidil ili sam pogresno shvatio?

Planiram i ja da pocnem sa tom trapijom...........Moj problem je u tome sto mi i opada kosa i imam hronicnu perut tj.saboreju pa pokusavam obe stvari istovremeno da lecim ali nije bas uspesno bar sto se tice peruti...... :( ........

Dermatolog mi je predlozio Alpecin za sprecavanje peruti. Koristim A3 Alpecin vec dva meseca i perut mi se i dalje javlja ali kao nesto je bolje stanje nego sa drugim samponima.....Istovremeno koristim i dva puta dnevno Pilovit protiv opadanja.........

Sad planiram da malo promenim terapiju i pocnem koristiti C1 Alpecin a planirao sam nastaviti sa pilovitom.........

Ono sto me zanima je: koju terapiju koristis IT? Mislim ono koliko cesto peres kosu sa C1 Alpecinom i kada koristis minodixil tj. dal ga uopste kombinujes sa Alpecinom C1, drugim recima kako izgleda tvoja terapija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
Prema onome sto ja znam ne. Nifo kofeina u Alpecin samponima i ASL-u je toliko mali tako da cak i da su stvari tako jednostavne kako ih NeshaBGD pokusava predstaviti - vasodilatator + vasokonstriktor= 0 ne verujem da moze delovati stetno pre svega zbog toga sto se, kako sam vec napisao, uzrok rasta nove kose pri lokalnoj primeni minoxidila ne pripisuje njegovom vasodilatornom svojstvu - postoje i druge supstance koje su izrazito jaki vasodilatatori ali ne iniciraju rast kose i pojavu maljavosti. Sto se tice moje terapije, ona se sastoji od dnevnog pranja kose C1 samponom i primene ASL-a odmah nakon toga, dalje primene generickog 5% minoxidila ujutro i uvece (kosu perem obicno sredinom dana), i tableta Serenoe Repens (saw palmetto) i 2 do 4 solje zelenog caja. Jedino mi se ne svidja je sto mi C1 sampon (verovatno i ASL zbog prisustva alkohola) isusuje kosu i vise nego sto bi trebalo.

Ono sto je bitno je da je minoxidilu nakon aplikacije potrebno odredjeno vreme da bi delovao pa bih ti savetovao da ukoliko tog dana peres kosu ili primenjujes bilo koji drugi preparat na kozu glave, sacekas najmanje 3 do 4 sata. Budi strpljiv i uporan i obavezno pravi fotografije jer su one jedini objektivni pokazatelj napretka - ukoliko ga naravno ima (i naravno slikane pri istom osvetljenju i iz istih uglova).

Ovo je naravno samo moje misljenje zasnovano na sopstvenim iskustvima i istrazivanjima koje uopste ne mora biti ispravno jer uostalom nisam dovoljno kompetentan da bih se bavio problemom opadanja kose iz prostog razloga jer nisam dermatolog tako da bi najbolje bilo da o istovremenoj primeni minoxidila i alpecin preparata zatrazis misljenje svog lekara. Feedback je dobrodosao:) Nadam se da sam ti donekle pomogao. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
hvala ti jesi.

Nego taj minoxidil 5% koji spominjete jel se on kupuje bas kao takav ili u obliku nekog preparata kao na primer sto se minoxidil 2% moze kupiti i u okviru Pilovita kojeg ja trenutno i koristim.........

Nista pokusacu i ja terapiju oko 4 meseca sa Pilovitom (2% minoxidil-a) i Alpecin Sampon pa cemo videti.......Jos nisam probao taj After Sampoo Losion ali sam procitao da je on veoma bitan kod sprecavanja opadanja pa mislim i njega da ukombinujem posto do sad nisam...........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:34 am
Postovi: 39
5% rastvor minoxidila kod nas jos uvek ne postoji kao brand (kao sto su to 2% Pilovit odnosno Pilfud) tako da ces ga pronaci iskljucivo kao 5% minoxidil. Sto se tice Alpecina, pokusaj. Cak i preparati o kojima je uradjeno mnogo vise studija nisu efikasni u 100% slucajeva (ukoliko se dobro secam, negde sam procitao da na minoxidil reaguje svega 20% ljudi, mozda cak i manje nisam siguran) ali vredi pokusati prvenstveno zato sto nije skup. Drago mi je da sam ti na neki nacin pomogao. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: