Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
U sustinu to nisu stvari sa samostalno lecenje.Veoma cesto je potrebna kombinacija preparata.
Ovako ako se sam lecis,samo gubis vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2011 2:49 pm
Postovi: 2
...pa dobro,shomy,sta mi onda preporucujes...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 4:59 am
Postovi: 56
5% minoxidil nije preporucljiv za zene u tretmanu androgene alopecije tj celavosti


inace primarna indikacija za minoksidil nije celavost vec hipertenzija, a posto se on aplikuje lokalno,na skalp,u tretmanu alopecije, vazodilatacijom arteriola dovodi do bolje prokrvljenosti tog dela glave pa samim tim omogucava kvalitetniji rast dlake.Dakle on je primarno antihipertenziv ,nije lek protiv celavosti kao npr. finasterid :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 9:53 am
Postovi: 2
Da ne otvaram novu temu, postavicu pitanje ovde.

Bio sam jutros kod Dermatologa koji mi je dijagnostikovao Androgenu Alopeciju, terapija je sledeca:

Elocom sol
Chronostim sampon 2 puta nedeljno.

Da li neko ima iskustva sa ovim preparatima?

I jos nesto, pronasao sam da internetu da je Chronostim losion, a ne sampon, da li je doktorka mozda pogresila?

Hvala unapred na odgovorima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ako se ne varam to je vichijem sampon.
Ali ja ne bi rekao da je ova terapija bas adekvatna,a uzmimo u obzir da se ne preporucuje koriscenje elokoma duze od 7 dana.Ja bih potrazio jos jedno misljenje.

Tajni,pa ja jedimo mogu da ti preporucim dobrog dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 9:53 am
Postovi: 2
Nisam uzeo elokom, uzeo sam sampon iz iste linije protiv opadanja kose kao sto je Chronostim, Ducre ili tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Chronostim je sampon iz linije vichy ducrey.Ako se radi o androgenoj alopeciji i ako imas delove koju su sa znatno proredjenom kosom,sampon ti nece puno pomoci i iskreno mislim da ces izgubiti vreme,a vreme je u ovom slucaju jako vazan faktor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 9:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 8:59 pm
Postovi: 35
Treba mi savet hitno.
Koristim vec evo sesti put minoxidil, poceo sam da koristim krajem 2008 godine; znaci sa prekidima sam ga koristio. Koristim ga u obliku gela, 5%, po receptu doktora F.S. iz Dzordza Vasingtona.
Skoro mi je pri kraju a problem je sto sam IZGUBIO negde recept!
Takodje, nemogu da odem opet kod njega na pregled, jer sam student, a on ne prima studente (prvi put i jedini kad sam otisao tamo, sam na "foru" uspeo :) )

Sta da radim sada? Da li da uzmem npr Pilovit 5%,koji je u obliku spreja kao alternativu?

Drugo vazno pitanje:
Imam na kozi glave na par mesta vec duze vreme kao neke ranice male, u vidu bubuljica? Neznam da li je to od minoxidila, ili imam i seboroicni dermatitis pride ?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Sep 07, 2011 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 3:01 pm
Postovi: 4
kao i vecina vas i ja imam problem sa opadanjem kose, kosa mi opada nekih 4-5 godina i nikad nisam isao kod dermatologa. razmisljam se da uzmem ovaj minox 2% ja bih iskreno bio zadovoljan samo da kosa prestane da mi opada eto ne mora da mi raste nova ali samo neka prestane da opada pa me interesuje neciji savet. kosa mi se vec istanjila na zaliscima i imam osjecaj da ce ubrzo i ona da otpadne. hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Sep 08, 2011 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
crespo je napisao:
kao i vecina vas i ja imam problem sa opadanjem kose, kosa mi opada nekih 4-5 godina i nikad nisam isao kod dermatologa. razmisljam se da uzmem ovaj minox 2% ja bih iskreno bio zadovoljan samo da kosa prestane da mi opada eto ne mora da mi raste nova ali samo neka prestane da opada pa me interesuje neciji savet. kosa mi se vec istanjila na zaliscima i imam osjecaj da ce ubrzo i ona da otpadne. hvala unaprijed


To da li ce tebi kosa da nastavi da opada ili ne, zavisi najvise od tebe. Preparati u apotekama sluze da ojacaju koren kose i zaustvave opadanje, sto znaci da bi trebao da koristis minoxidil od 5% jer je efikasniji. Ali ti kazem...ni taj minoxidil ti nece pomoci ako se svakog dana nerviras i treses! to je najvece pravilo...i ostace

Neriranjem ne samo da unistavas celije,vec brze staris,gubis kosu,jer se u procesu nerivranja luci hemija i stete hormoni,odlaze ti zivi, i jos ako imas preko 30 banke oho-hoooo...nema od toga nista...samo transplantacija...

gledaj da budes opusten i smiren, ali teeeesko da to neko danas moze da kontrolise...jako tesko!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 3:01 pm
Postovi: 4
citao sam na mnogim forumima posto nisam koristio nista do sada da je bolje da se pocne sa minox 2% mozda je 5% prejak. Tek sam napunio 24 godine znaci bio bih zadovoljan da samo prestane da mi opada jer imam je dovoljno bar neko vrijeme.. vidjecemo :D pa kad gledam dlake na sve strane od mene kako da se ne nerviram reci mi?? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
crespo je napisao:
citao sam na mnogim forumima posto nisam koristio nista do sada da je bolje da se pocne sa minox 2% mozda je 5% prejak. Tek sam napunio 24 godine znaci bio bih zadovoljan da samo prestane da mi opada jer imam je dovoljno bar neko vrijeme.. vidjecemo :D pa kad gledam dlake na sve strane od mene kako da se ne nerviram reci mi?? :)


Ako zelis sam sebi da pomognes,moras da se informises malo i o ishrani...ako unostis vitamine,enzime,minerale i dosta vode,nece ti opadati kosa...

unosi malo vise cinka,kupi u apoteci caj od koprive...moras da razmisljas...dermatolozi ti samo uzimaju pare zbog vremena...i kada ih jedno 5-6x obidjes oni ti kazu..pa znate kako je,moracete na transplantaciju! :lol:

ista prica i kad polazes kola..on te namerno obori 4-5x da bi ti uzeo pare...cista logika :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 3:01 pm
Postovi: 4
nista izgleda moracu jednu sipku pocinkovanu da pojedem :) :) :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2011 10:58 pm
Postovi: 3
moj predlog je minoxidil 2%. kosta 450 din i traje oko mesec dana. rezultati za nepuna 3 meseca su zapanjujuci.
kosa ponovo pocinje da raste na svim onim mestima na kojima je polako nestajala (zalisci pre svega).
ja sam odusvljen za sada. za pune rezultate je potrebno oko 1 godine ali vredi biti uporan verujte mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
laki38 je napisao:
moj predlog je minoxidil 2%. kosta 450 din i traje oko mesec dana. rezultati za nepuna 3 meseca su zapanjujuci.
kosa ponovo pocinje da raste na svim onim mestima na kojima je polako nestajala (zalisci pre svega).
ja sam odusvljen za sada. za pune rezultate je potrebno oko 1 godine ali vredi biti uporan verujte mi.


laki a zasto ne 5% i kako moze kosa ponovo da izraste...da bi valjda izrasla,treba da se transplantuje? :-? :)

moze koliko znam da se zaustavi opadanje...i da izgledas manje ili vise celam am? :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: