Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
aqua ice je napisao:
silver bas sam sad prelistala specijalisticke izvestaje ali na mestu gde pise Dg. tj dijagnoza ne pise nista, bas cudno. Tako da ne bih znala sta da ti kazem.

Jel pise neka sifra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
pa joj ima, nisam videla. Pise effluvium L64, to je to. A u medjunarodnu klasifikaciju bolesti pise da je to Androgeno (muškim hormonima uzrokovano) opadanje kose
Alopecia androgenes. ma ko ce ga znati.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 6:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
aqua ice je napisao:
pa joj ima, nisam videla. Pise effluvium L64, to je to. A u medjunarodnu klasifikaciju bolesti pise da je to Androgeno (muškim hormonima uzrokovano) opadanje kose
Alopecia androgenes. ma ko ce ga znati.... :)

Da,da... L64 je alopecia androgenetica...
Ona se uglavnom javlja kod muskaraca,ali moze i kod zena... Mada,kod zena se to moze mnogo bolje leciti...Jel vam spominjao dermatolog eventualno posetu endokrinologu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Ne, do sada mi to nije spominjao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 7:10 pm
Postovi: 12
minoxidil radi dok ga utrljavas u kosu,kad prestanes desava se ponovno gubljenje kose,cak i pojacano,i sva ta minox-kosa opadne u veoma kratkom roku..ja sam probao sa rogaine foam nekih 6 meseci i tu se kod vecine javlja gubljenje kose na zaliscima i na celu,dok ima vecu uspesnost na temenu...sad sam sebi uzeo kirkland minox pa cu da probam sa njim...kod rogaine foam sam i sam primetio blag porast kose na celu,kao da se kosa pocela popravljati i polako se poceli popravljati i zalisci...al sam se opredelio za kirkland minox zato sto sam video da mnogo bolje deluje kod vecine ljudi neko rogaine foam...samo kad se covek seti koliko meseci je utrljavao minox u kosu ujutro i navece a sve to moze da izgubi prestankom tretmana...minox nije trajno resenje,niti bilo koje tablete ili preparat...dosad lek nije pronadjen,dal zato sto nepostoji ili zato sto je lakse farmaceutskoj mafiji da zaradjuje pare prodajom minox-a i raznih sampona....u sustini farmaceutska mafija debelo zaradjuje na nama koji se borimo sa opadanjem kose....ja se i dan danas nadam de ce neko jednom da pronadje trajni lek za sve nase muke...;)....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
marcco, gde si uzeo taj kirkland minox? po čemu se on razlikuje od "običnog" minoxa koji se nalazi u pilfudu, pilovitu ili nekom trećem preparatu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 7:10 pm
Postovi: 12
narucio sam ga preko interneta,a koja je razlika u odnosu na te preparate koje si ti naveo neznam,jer njih nikad nisam ni koristio niti se susretao sa njima...

pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 1:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
marcco je napisao:
minoxidil radi dok ga utrljavas u kosu,kad prestanes desava se ponovno gubljenje kose,cak i pojacano,i sva ta minox-kosa opadne u veoma kratkom roku..ja sam probao sa rogaine foam nekih 6 meseci i tu se kod vecine javlja gubljenje kose na zaliscima i na celu,dok ima vecu uspesnost na temenu...sad sam sebi uzeo kirkland minox pa cu da probam sa njim...kod rogaine foam sam i sam primetio blag porast kose na celu,kao da se kosa pocela popravljati i polako se poceli popravljati i zalisci...al sam se opredelio za kirkland minox zato sto sam video da mnogo bolje deluje kod vecine ljudi neko rogaine foam...samo kad se covek seti koliko meseci je utrljavao minox u kosu ujutro i navece a sve to moze da izgubi prestankom tretmana...minox nije trajno resenje,niti bilo koje tablete ili preparat...dosad lek nije pronadjen,dal zato sto nepostoji ili zato sto je lakse farmaceutskoj mafiji da zaradjuje pare prodajom minox-a i raznih sampona....u sustini farmaceutska mafija debelo zaradjuje na nama koji se borimo sa opadanjem kose....ja se i dan danas nadam de ce neko jednom da pronadje trajni lek za sve nase muke...;)....


Minoxidil je stimulator rasta kose... Iako mu potpuno fiziolosko dejstvo nije rasvetljrno, smatra se da stimulise ugradnju cistina i tako jaca dlaku i koren, ali cim prestane stimulacija sve se vraca na staro pa sve ono sto je zahvaljujuci njemu izraslo - ispada...
Naravno da postoje bolja resenja od minoxidila (deluju na uzrok) ali su i njihova nezeljena dejstva veca pa ljudi bas i nisu spremni da ih koriste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 4:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
aktivna komponenta je minoxidil, pa sad može bilo ko da krsti preparat kako hoće, u biti je to isto... može se dodati tretinoin da malo pojača dejstvo, i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 2:39 pm
Postovi: 2
Ljudi moze li neko da mi preporuci dobrog dermatologa u Bg-u...?Potreban mi je pregled koze glave zbog opadanja kose...! Unapred HVALA...!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Feb 13, 2011 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 13, 2011 7:21 pm
Postovi: 3
Od pre dvadesetak dana sam poceo da koristim minoksidil 2%, ali nakon citanja raznih iskustava ovde najozbiljnije razmisljam da to batalim. Koja je svrha prskanja minoksidila ako odmah posle koriscenja sav boljitak nestane, tj. novoizrasla kosa opadne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
pa nije baš da odmah kako prestaneš sve što je izraslo i opadne, ja sam pravio pauze od po mesec dana i jače (kako bih odmorio malo kožu glave) i nije tako drastično opala i sl.
prosto, ako imaš alternativu, naravno da probaš prvo sa njom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 4:07 pm
Postovi: 1
Koristio sam Pilfud 5% Minoxidil puna 4 mjeseca,na koži skalpa.Nijedna,jedina dlaka nije porasla.Pozzz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
a jbg, šta da ti kažem druže :(
ne reagujemo svi isto na minoksidil.
bilo je takvih pojava, pogledaj malo po netu šta su koristili oni na koje minoksidil nije delovao.
pa javi šta si našao....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2011 2:49 pm
Postovi: 2
...e ovako...kosa mi se proredila na temenu i poceo sam da koristim pilovit sprej i beviplex tablete....i evo koristim vec 5 meseci tu kombinaciju,i kosa mi je ista i dalje opada(mozda manje nego pre) ali nisam primetio da je pocela da mi raste nova kosa...e sad citao sam na netu da treba da opada kosa da bi pocela da raste nova...ja sam sad stvarno u zabludi,ne znam da li da nastavim da koristim pilovit i da budem uporan ili da prestanem,a citao sam i da treba da se prave pauze u koriscenju...molim nekog strucnog da mi odgovori...unapred zahvalan..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: