Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 12:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ovako, savetujem ti da obavezno zakazes kod dermatovenerologa da ti pogleda vlasiste i da odredi o kom je tipu alopecije rec jer androgeni tip ima svoje podtipove... Ovo ti govorim jer agresivni tip alopecie andrngenetica-e moze da odnese svu kosu u roku od nekoliko meseci a tesko da ces sam uspeti da zaustavis opadanje... sto se tice opadanje nakon minoxidila to je normalno jer kada prestanes da koristis minox, sva kosa koja je izrasla zahvaljujuci njemu opadne u roku od mesec-dva...
Sto se tice mycoseb sampona,ja ti ga ne bi preporucio ako nemas gljivicnu infekciju-jer se taj sampon koristi kao lek protiv mikoza...
Za sada (dok zakazes kod dermatologa) preporucujem ti
1) Minoxidil -posto si poceo sa 5% TAKO I NASTAVI!I bitno je da uvek stavljas ISTU dozu odnosno 1ml.NEMOJ STAVLJATI VECU DOZU jer ona nece dati bolje rezultate vec ces samo napraviti suprotno-rezistenciju...
2.) Alpecin c1 sampon i mozes jos i after shampoo liquid.
3.) Mozes uzeti Fitoval kapsule i piti ih 1 do 2 kapsule na dan.
I OBAVEZNO KOD DERMATOLOGA JER TI PRAVU TERAPIJU MOZE DATI SAMO SPECIJALISTA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
SilverShark je napisao:
Ovako, savetujem ti da obavezno zakazes kod dermatovenerologa da ti pogleda vlasiste i da odredi o kom je tipu alopecije rec jer androgeni tip ima svoje podtipove... Ovo ti govorim jer agresivni tip alopecie andrngenetica-e moze da odnese svu kosu u roku od nekoliko meseci a tesko da ces sam uspeti da zaustavis opadanje... sto se tice opadanje nakon minoxidila to je normalno jer kada prestanes da koristis minox, sva kosa koja je izrasla zahvaljujuci njemu opadne u roku od mesec-dva...
Sto se tice mycoseb sampona,ja ti ga ne bi preporucio ako nemas gljivicnu infekciju-jer se taj sampon koristi kao lek protiv mikoza...
Za sada (dok zakazes kod dermatologa) preporucujem ti
1) Minoxidil -posto si poceo sa 5% TAKO I NASTAVI!I bitno je da uvek stavljas ISTU dozu odnosno 1ml.NEMOJ STAVLJATI VECU DOZU jer ona nece dati bolje rezultate vec ces samo napraviti suprotno-rezistenciju...
2.) Alpecin c1 sampon i mozes jos i after shampoo liquid.
3.) Mozes uzeti Fitoval kapsule i piti ih 1 do 2 kapsule na dan.
I OBAVEZNO KOD DERMATOLOGA JER TI PRAVU TERAPIJU MOZE DATI SAMO SPECIJALISTA...


apsolutno, potpuno i totalno se slažem sa savetom koji si mu dao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 5:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
@tlcbgd: Zaboravih da te pitam,jesi li ti isao kod dermatologa ili si sam poceo sa minoxidilom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
@SilverShark

Išao sam, ne mogu se tačno setiti koje godine, kod dermatologa i konstatovala mi je seboreitični dermatitis (ili tako nekako, ne mogu se setiti tačne dijagnoze) pored ovoga. E sad, prvo sam morao da to sredim, pa da počnem sa minoksidilom i tim nekim preparatima. Dobio sam čuveni šampon Mycoseb, kojim sam prao kosu po nekom čudnom ključu (sistemu) koji mi je ona napisala, pa kad sam sredio to onda sam mogao da počnem sa minoksidilom. Mycoseb nije magični lek, naprotiv jako brzo se može razviti rezistencije prema ketokonazolu ako se ne koristi po datom uputstvu (obično ljudi peru njime kao da je običan šampon, pa od prečeste upotrebe dolazi do toga). A moram reći da mi je i regulisao perut usput hehehe :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
A jesi li razmisljao sta ces kad minoxidil prestane da deluje?Jel imas neki 'plan'?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ja se iskreno nadam da će, uz pauze koje ću praviti, dejstvo minoxidilia u dužem periodu ostati efektivno i efikasno :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
E ovako, vec neko vreme imam problema sa opadanjem kose, kosa mi se jako proredila na temenu odnosno na delu kose iznad cela. Otisla sam kod dermatologa i dao mi je: pilfud minoksidil 2%, pantogar kapsule 3x dnevno, alpecin c1 sampon. Dok sam citala po netu nepozeljna dejstva minoksidila nasla sam citat u kome pise da podstice maljavost i na drugim delovima tela, a izbezumila sam se kad sam procitala da su nekim devojkama pocele da rastu dlake po licu. Da li neko zna da mi kaze nesto o tome? Znam da lek ne moze svima isto da deluje ali me zanima. I da da li stvarno posle koriscenja minoksidila kosa koja izraste onda opadne, zasto ga onda koristiti? unapred zahvalna na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 9:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
minoxidil deluje lokalno, tacnije na ono mesto na koje se aplicira, tako da ako ga ne koristis po licu (ili ti ne pada na lice kada ga apliciras na glavu), nema bojazni od preterane kosmatosti.
tacno je da kosa, nakon prestanka primene minoxidila, krece da opada, ali ne postoji bolji lek trenutno, tako da moramo ovaj koristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
hvala tlcbgd. Da li si ti koristila minoksidol? da li ti je pomogao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 12:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
aqua ice je napisao:
hvala tlcbgd. Da li si ti koristila minoksidol? da li ti je pomogao?


hehehe mala ispravka u rodu, ja sam muško (bar je tako bilo do sada hihihihi) :lol:
elem, koristim minoksidil već godinu i nešto dana, zadovoljan sam njegovim učinkom, a za dalje ćemo videti... nadam se da će u skorijoj budućnosti izmisliti nešto za trajno rešavanje ovog problema, a da nije transplatacija kose :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
tlcbgd je napisao:
aqua ice je napisao:
hvala tlcbgd. Da li si ti koristila minoksidol? da li ti je pomogao?


hehehe mala ispravka u rodu, ja sam muško (bar je tako bilo do sada hihihihi) :lol:
elem, koristim minoksidil već godinu i nešto dana, zadovoljan sam njegovim učinkom, a za dalje ćemo videti... nadam se da će u skorijoj budućnosti izmisliti nešto za trajno rešavanje ovog problema, a da nije transplatacija kose :o

Pa vec postoji bolji preparat za muskarce od minoxidila...Minoxidil deluje na posledicu a ne na uzrok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
xeex izvini :oops: , nisam znala. Drago mi je da si zadovoljan nadam se da cu i ja biti zadovoljna ovim preparatom, jer mi kosa punooo znaci.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
SilverShark je napisao:
Pa vec postoji bolji preparat za muskarce od minoxidila...Minoxidil deluje na posledicu a ne na uzrok...


tako je, tu si u pravu! po meni minoxidil treba da bude poslednja opcija... pošto je devojka napisala da je već dobila 2% monixidil da koristi, u kombinaciji sa kapsulama, bazirao sam se na odgovor u toj oblasti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
tlcbgd je napisao:
SilverShark je napisao:
Pa vec postoji bolji preparat za muskarce od minoxidila...Minoxidil deluje na posledicu a ne na uzrok...


tako je, tu si u pravu! po meni minoxidil treba da bude poslednja opcija... pošto je devojka napisala da je već dobila 2% monixidil da koristi, u kombinaciji sa kapsulama, bazirao sam se na odgovor u toj oblasti...

@tlcbgd:Pa jeste...On se najcesce koristi jer su njegova nezeljena dejstva zanemarljiva ili ih gotovo i nema dok lekovi koji deluju na uzrok imaju vise nezeljenih dejstava jer deluje na hormonsko-enzimski sistem,pa ljudi izbegavaju njihovo koriscenje...
@aqua ice: a pod kojom te dijagnozom leci lekar? /ako nije tajna/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
silver bas sam sad prelistala specijalisticke izvestaje ali na mestu gde pise Dg. tj dijagnoza ne pise nista, bas cudno. Tako da ne bih znala sta da ti kazem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: