Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
petars89 je napisao:
Zanima me da li ima u beogradu da se kupi minoxidil od 5% ? da li se to pravi...ili ima vec u prodaji taj preparat?

Koliko kosta otprilike? i da li moze da se pogleda u apoteci pre knez mihailove ulice ?


Sta ce tebi minoxidil kada si ti svoje probleme sa kosom resio i zivis u San Diegu?
Mozes da pogledas u svakoj apoteci, ima da se kupi od proizvodjaca pilfud u obliku spreja i cena je bila oko 4500din. kada sam zadnji put kupovao. Bolja i jeftinija opcija je da se naruci Rogaine preko interneta. Ima i pravljen u apoteci ali ja taj nisam koristio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
follicle je napisao:
petars89 je napisao:
Zanima me da li ima u beogradu da se kupi minoxidil od 5% ? da li se to pravi...ili ima vec u prodaji taj preparat?

Koliko kosta otprilike? i da li moze da se pogleda u apoteci pre knez mihailove ulice ?


Sta ce tebi minoxidil kada si ti svoje probleme sa kosom resio i zivis u San Diegu?
Mozes da pogledas u svakoj apoteci, ima da se kupi od proizvodjaca pilfud u obliku spreja i cena je bila oko 4500din. kada sam zadnji put kupovao. Bolja i jeftinija opcija je da se naruci Rogaine preko interneta. Ima i pravljen u apoteci ali ja taj nisam koristio.


pita jedan moj prijatelj eto..kad sve moras da znas :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 1:29 am
Postovi: 1
Poslednjih mesec dana ili dva moja kosa je pocela da pada. znam da je to normalno ovo doba godine ali iznos je van normalnog. I ranije je bilo kosi na cetku posle pranja ali mislim da je to bilo normalno i nije imalo problema.Ali ovom periodu vidim kosu svuda oko mene i bojim se. Inace imam dugu kosu i pocela sam da koristim sampon protiv opadanja koji se zove Nirel. Bila sam i na dermatolog, ali nije me ni kako treba pogledala, i preporucila mi je merc tablete i monoksidil 2% 2 puta dnevno po 1 ml. Ali za njega sam procitala mnogo komentare na netu i sam u velikoj dilemi dali da pocnem da ga koristim. Zeljela bih da mi odgovorite na par pitanja u vezi sa njim. Dali monoksidil se koristi i za sprecavanje opadanja i oporavak korena ili samo u tezim slucaima? Citala sam i vase i druge komentare za to kako stimulise rast kosi koja nakon terapije opada? Onda zasto uopce da se koristi ako rezultati nestaju na kraju. i dali mora da se koristi duze vreme ili zavisi od rezultata? Molim Vas za savjete stvarno neznam sta da radim. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 7:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2011 5:00 am
Postovi: 2
procitao sam svih 9 strana, Petars89 bas si me lepo nasmejao kraju.. pogotvo u onom delu gde kao jedno od resenja protiv celavosti preporucujes smanjenje sexa na 2 do 3 puta mesecno. :lol: :D

Salu na stranu, razmisljam da li da krenem sa minoxidilom u spreju od 2 %. Mislim da cu prvo ici kod dermatologa na pregled i preporuku.

Imam tipicnu androgenu alopeciju u zacetku. Imam 28 g. i pre neke 3 godine sam primetio prvo malene zaliske, sad su oni nesto veci, ali opet ne preveliki, mozda 3-4 cm se povukla kosa u tom delu sa prvobitne (''normalne'') linije, i nesto mi je malo redja i tanja kosa gore, za razliku od sa strane i nazad gde je normalne gustine.. Znaci sve tipicna desavanja za veliki broj muskaraca u ovim godinama..

Koristio sam Nivein sampon protiv opadanja kose i Vichy sampon i sprej.. ali ocigledno od toga nema neke koristi. Juce sam kupio neki sa koprivom porotiv opadanja, nisam ga jos koristio.

Hteo bih to da zadrzim na ovom nivou kao sto je sada.. Cak mi ni ne smetaju zalisci koje sad imam, ako se ne bi uvecavali, a sve mi se nesto cini da je proteklih mesec dana progresivno krenulo na gore, ali se tesim da je zbog vrucine i stresa i da ce mi kosa ponovo postati jaca i gusca..

Zapravo ni nemam pitanje :) sve je dosta dobro objasnjeno.. Mislim da cu krenuti sa Minoxidilom 2% pa cemo videti do februara negde, ima li barem zaustavljanja na ovom nivou..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
ima sex uticaja...poremete se hormoni..sexom i stresom...napetost,sikiracija i krene kosa da opada...jos kada dodas ovu ishranu (splacinu) koju jedemo...iii miliiinaaa :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 8:32 pm
Postovi: 1
Imam 20 godina i pre 8 meseci prometio sam da mi se kosa proredila(malo na temenu i malo mi se pojavili zalisci)...koristio sam pilovid sprej od 2% i primetio sam poboljsanje ali sam prestao sa koriscenjem i ponovo mi se razredila kosa...isao sam na privatnu kliniku i dobio sam neke ampule ali cinilo mi se da nema efekta i da je jos gore....otisao sam kod dermatologa o dao mi je minoxidil 5% i rekao da je to moze da pomogne....inace sam koristio razne stvari za kosu(gel,vosak,sprej,penu)...a on mi je reko da to nema veze sa ovim...da je to zbog gena najcesce...i da treba da se koristi duze minoxidil....ja sad ne znam sta da radim....a da ne bude jos gore...da li da pocnem sa koriscenjem minoxidila od 5% ili ne???? I primetio sam da je kosa pocela da mi se masti...sta da uzmem od sampona za to???moze li neka pomoc ili savet? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Okt 10, 2011 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 10, 2011 10:57 am
Postovi: 2
Obracam se svima sa ovim problemom! Neko je ostavio mejl ( [email protected] ) gde se moze poruciti melem za kosu. Recicu vam samo da smo i deda i otac i brat uklucujuci i mene davno ostali bez kose na temenu. Valjda genetski. Narucio sam i mazem! I dalje ne verujem! Rekla mi je ta kontakt osoba da otprilike nakon mesec dana ocekujem da krene kosa da mi raste. E evo,nakon 15 dana pocele su da mi izbijaju "tackice",kao nakon brijanja. E ovo je cudo!!!!!
Napokon nesto sto stvarno radi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Okt 15, 2011 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
minoxidil od 15% ??? da li neko moze nesto reci o ovome...nisam koristio,ali bi voleo da cujem neko mislljenje

http://www.amazon.com/Minoxidil-Inhibit ... 063&sr=8-1

moze se kupiti u inostranstu...amazon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 11:16 am
Postovi: 3
Jedno pitanje za one koji koriste ili su korstili pilfud 5%.Naime rec je o spreju koji ne izbacuje uvek istu kolicinu tecnosti.Pa me interesuje kojih 8 prskanja je 1ml.Onog najjaceg,vi koji ste koristili znate o cemu govorim,ili duplo manje kolicine koju cesto zna da izbacuje.Nadam se da me shvatate,ovo mi je velika dilema.Mislim da ce odgovor koristiti mnogima,jer ne verujem da sam jedini koga ovo buni.Inace ja ovo koristim neki 15 dana ,sto je malo da bi se prikazali rezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
kezu je napisao:
Jedno pitanje za one koji koriste ili su korstili pilfud 5%.Naime rec je o spreju koji ne izbacuje uvek istu kolicinu tecnosti.Pa me interesuje kojih 8 prskanja je 1ml.Onog najjaceg,vi koji ste koristili znate o cemu govorim,ili duplo manje kolicine koju cesto zna da izbacuje.Nadam se da me shvatate,ovo mi je velika dilema.Mislim da ce odgovor koristiti mnogima,jer ne verujem da sam jedini koga ovo buni.Inace ja ovo koristim neki 15 dana ,sto je malo da bi se prikazali rezultati.


minoxidil od 5% je izuzetno dobar i kosa posle 3 meseca pocinje da se pojavljuje...prvo tanka i kako koristite ona je sve gusca i gusca.1ml je tih 8 pritiska na pumpici...ali gledajte da ga usmerite u ravnomernom pravcu pa onda malo na dole da izadje pod pritiskom.Jako je bitno da u toku terapije izbegavate nervitanje,duvan,stres,masnu hranu...jer minoxidil nece delovati...vrlo jednostavno...

pozeljno bi bilo da to upotrebljavate svaki drugi dan i da lagano prelazite pristima kroz kosu koja jos nije otpala,radi cirkulacije i opustanja.Sisajte se na svakih mesec dana

srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Uto Okt 18, 2011 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 11:16 am
Postovi: 3
E hvala na odgovoru.Imam jos jedno pitanje.Naime primecujem pojacanu perut,i to cini mi se od kako koristim kosili sampon,poslednjih 10-tak dana.Dal da menjam sampon i koji,ako je uopste opasno to sto imam perut.I kolko puta nedeljno preporucujete da se pere kosa.Znam da je bolje redje,najvise 2 put nedeljno,ali koriscenje pilfuda neminovno brze prlja kosu ,tako da sada perem 3 put nedeljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
kezu je napisao:
E hvala na odgovoru.Imam jos jedno pitanje.Naime primecujem pojacanu perut,i to cini mi se od kako koristim kosili sampon,poslednjih 10-tak dana.Dal da menjam sampon i koji,ako je uopste opasno to sto imam perut.I kolko puta nedeljno preporucujete da se pere kosa.Znam da je bolje redje,najvise 2 put nedeljno,ali koriscenje pilfuda neminovno brze prlja kosu ,tako da sada perem 3 put nedeljno.


kosu treba prati bez ikakvog sampona (osim ako ne radite u rudniku ili na kopu) sa malo hloadnijom vodom. Perite kosu pod tusem 15 minuta tako da lagano prstima prolazite kroz kosu radi cirkulacije...kosa ce biti cista,ali u sustini nece mirisati neprijatno...imace miris na svoj nacin...

ako ste ljubitelj mirisa...pa ono ajde...

uzmite sampon za bebe i koristite ga u jako maloj kolicini...jer svaki sampon danas sadrzi stetne materije za kosu...

voda je najbolja i za pranje i za kupanje...ostalo je komercijala...

(inace...kosa moze sama da krene da izraste ali morate da se preselite u neku sumu gde je cist vazduh i gde nema ljudi,buke,nerviranja,stresa i td...ali to je jako tesko)

srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Okt 23, 2011 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 10, 2011 10:57 am
Postovi: 2
drugar,prvu flasicu sam uzeo po ceni od 1200 din.,pre neki dan uzeo sam i drugu ali je poskupeo i sad je 1800. Ali, veruj mi cena je mizerna u odnosu na to koliko preparat vredi !! ja sam sam uzeo i drugu flasicu,uzecu i trecu. meni sada kosa izbija, ali prosto ne zelim da prekinem. zelim dobro da utvrdim gradivo
pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Okt 23, 2011 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 8:00 pm
Postovi: 8
Ah minoksidil :) ja sam ga koristio 3 godine i on mi jedino pomagao da zadrzim kosu (valjda) koliko toliko , rast nisam bio primetio. Onda sam problem resio sistemom za kosu i sada imam extra frizuru... Tako da svi koji pate od opadanja kose znaju da ako vam nista ne bude pomoglo lek ipak postoji da imate frizuru kakvu zelite :wink:

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 11:16 am
Postovi: 3
akredit je napisao:
drugar,prvu flasicu sam uzeo po ceni od 1200 din.,pre neki dan uzeo sam i drugu ali je poskupeo i sad je 1800. Ali, veruj mi cena je mizerna u odnosu na to koliko preparat vredi !! ja sam sam uzeo i drugu flasicu,uzecu i trecu. meni sada kosa izbija, ali prosto ne zelim da prekinem. zelim dobro da utvrdim gradivo
pozz!


Na kakvu flasicu mislis,posto je pilfud 5% mnogo skuplji.Ako ima nesto isto tako delotvorno a jeftinije ,uzeo bih naravno to.Koristim skoro mesec dana,i primetno je da mozda malo vise opada,mada je to i normalno za ovaj deo koriscenja,i i sve ono utrljavanje ,i masiranje kose,izaziva da dlake sa slabijim korenom brze padaju.To je valjda i normalno za sad ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: