Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Maljavost
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Imam pitanje?
Star sam 17 godina, dosta sam maljav, to je pocelo od dvaneste, kad sam poceo da se brijem,
sad sam maljav na grudima, stomaku, vec imam dlacice da rukama, ramenima, pa pocinju i po ledjima da rastu, najvise mi smeta sto mi se vratni deo spaja sa ledjima....
Pitanje je jednostavno, do koje godine starosti mogu da napreduju dlake u rastu i u pojavljivanju na novim mestima, jer se kod mene primecuje velika razlike od prosle godine do sada.

I da li laserska depilacija treje dozivotno.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 10:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
maljavost na podrucjima koje si opisao javlja se zbog veceg broja recepritora prijemnika za androgene- muske polne hormone i ili povecan nivo ovih hormona. Nekada se pojacana maljavost smatrala oznakom muzevnosti- muskarci bez malja i koji se ne briju nazivani su cosavi i teze im je bilo da se ozene -bili su manje na ceni. danas se moda menja. nerdavno mi je bio u ordinaciji mlad i veoma lep decko koji je zeleo trajno da ukloni malje sa grudi- onaj u pesmama opevani-ljubavni tepih-pitala sam ga a sta ce se desiti ako jednog dana ponovo bude zeleo da ima dlacice a mi smo ih trajno uklonili. :wink: Bio je siguran da ih nikada nece zeleti! Radi kao maneken donjeg rublja pa je njegocva zelja i profesionalno opravdana.
Imali smo i pacijenta koji je po celom trupu i vratu imao tako guste malje da nije mogao da izdrzi vrucinu, odmah bi mu se od znoja zapalili korenovi malja pa dga je i bolelo i svrbelo, bezmalo da dobije i toplotni udar, a ako je pokusao da te dlacice obrije da bi sebi olaksao one bi veoma brzo rasle ostre i tvrdih vrhiova pa su cak i urastale i delovao je smesno pa je morao da nosi kosulje dugih rukava i sa zakopcanom kragnom pa mu je bilo jos i gore.
Dve moje asistentkinje su svaki put vise od 5 sati laserom uklanjale njegove malje i mislim da je on vec posle trece seanse bio prilicno zadovoljan, a sto je jos vaznije i mi smo zadovoljni rezultatima-svi smo se namucili ali je vredelo! Najvaznije sto mozemo da ucinimo za nekoga kroz usluzne delatnosti je da mu poboljsamo kvalitet zivota, a u ovom slucaju smo to sigurno uradili :)

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Pored zanimljive price niste mi odgovorili koliko traje razvoj malja..do koje godine starosti...
I da li je laser trajan do smrti :) i koliko kosta uklanjanje npr sa grudi i sa ledja, posebno i koliko je tretmana potrebno...
Hvala :)
MOlim za potpune odgovore :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 9:16 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda sam malo uvila pricicu pa je ispalo nejasno-
Malje se pojavljuju dok ima dovoljno testosterona da se veze za receptore na njihovim maticnim celijama u korenu dlake i naravno dok ima receptora i maticnih celija koje nisu prethodno uklonjene laserom.

Dlaka ima svoj ciklus rasta- u jednoj fazi raste, a u jednoj fazi miruje kao zrela dlaka.
U fazi zrele dlake maticne celije korena dlake kao klica ostaju u dubini. kada je dlaka u toj fazi- nista pa ni laser je ne moze unistiti jer su se maticne celije sakrile u dubini kao klica nove dlake koja ce izrasti.
Na kosi ja napr uvek 15 % dlaka u fazi zrele dlake, za ostala podrucja taj procenat je razlicit-za brkove se razlikuje od obrva, za prepone od pazuha. U toku jednog tretmana laserom uklonicemo trajno samo one dlake koje su u fazi rasta, one u zreloj fazi ce preziveti. Kada za 2 meseca budemo radili novu seansu opet cemo unistiti od preostalih dlaka one koje su u fazi rasta, a zrele dlake ce preziveti i tako vise puta dok ne preostane beznacajan broj prezivelih zrelih dlaka.
Najlakse-najmanje puta se uklanjaju dlake sa prepona i pazuha, relativno lako sa grudi i ledja a najteze sa nausnica kod zena a njima je to najvaznije.
Cena tretmana zavisi od zahvacene povrsine i gustine dlaka.
Cenu odredjuje kompjuter na laseru na osnovu upotrebljenih impulsa- shotova.
Tretmani se sprovode na svaka 2 meseca onokliko puta koliko je potrebno da klijent bude zadovoljan, a to zavisi i od ciklusa rasta dlake. Ako zelis da saznas preciznije cenu otidji na konsultaciju u neki od laserskih centara- Ja sam konsultant u LDI, ali ja licno ne radim na laseru za uklanjanje malja Light sheeru-firme Lumenis- Za to su zaduzene moje dve mlade asistentkinje koje su vrlo strucne, a uz to i prijatne pa minimalna neprijatnost u vidu blagog peckanja tokom terapije uglavnom prodje neopazeno :D .
Nadam se da sam sad bila preciznija , a ako te jos nesto interesuje, a ja mogu da ti odgovorim uvek si dobrodosao :D :D :D

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
radio sam ja laserom jagodice na licu, uradio 2 tretmana i to me je kostalo 60 evra, posle sam prestao da idem ali su se dlacice znatno proredile, sad ih cupam voskom, mislim da je ta cena prevelika, jer bi morao da dam jos toliko.

I jos nesto, kad se dlacice izdepiliraju, koliko treba da se ponovo pojave, i da li one veet trake mogu da zavrse posao npr za grudi ? :)

HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 2:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
prosecna brzina rasta dlake je 0,05 mm dnevno , ali ona moze znatno varivari. Mislim da ce cene laserskih tretmana sve vise padati jer ima sve vise masina a svakog cuda za 3 dana. Tako da mozda nije lose da pokusas nekom jeftinijom metodom dok ti laserski tretman ne postane finansijski pristupacan. Koliko je meni poznato tretman celih ledja i grudi i vrata kod mog ranije pomenutog pacijenta sa izrazitim maljama je kostao 450 eura po seansi, a dosad je prosao 3 seanse u razmaku od po 2 meseca. Cena nije velika obzirom na 5 sati rada po tretmanu, ali je moguce da je njemu ucinjen poseban popust jer je resavanje njgovog problema bio bez sumnje veliki izazov za mladu i poletnu ekipu LDL-a

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Ne znam, ipak je to mnooogo para, mada se isplati , ali opet kad pogleas koliko sve to kosta...

I da, zasto sam cuo da posle 4 godine dlake pocnu ponovo da rstu iznova na mestima gde su trajno otklonjene ?

I niste mi odgovorili na pitanje vezano za veet trake i efikasnost.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 11:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
To je veoma zanimljivo pitanje-vezano za ponovni rast dlake-ciljna meta laserskog zraka su melanociti celije koje daju pigment dlaci. Oni se nalaze u tesnoj vezi sa celijama matriksa korena dlake. kada laserski zrak dovede do unistenja melanocita tako sto se ovaj skuva i ispari-toplota se prosiri na susedne celije matriksa dlake i one se indirektno skuvaju- znaci sto ima vise melanocita i pigmenta u njima veca je sansa da se i matriksne celije bolje skuvaju i uniste i manja je sansa da se desi ponovni porast dlake. Zato se sede i svetle dlake uopste ne mogu ukloniti laserom. sto se veet traka tice radi se o depilaciji privremenom uklanjanju malja pa je efekat slican kao i bilo koje druge privremene metode, ali nemam licno iskustvo. Jedna od mojih najvrednijih studentkinja upravo mi je poslala na konsultaciju rad vezan za kozmetski tretman prekomerne maljavosti. kada ga potpuno zavrsi mogu ti poslati tekst tog zaista dobrog rada na privatni mail :D

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 02, 2005 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Moze, super, da naucim nesto novo.

I znate, ili znas :) sta sam primetio, posto sam maljav podrazumeva se vece testoseronsko lucenje, a znas da je testosteron glavni muski hormon zaduzen za razvoj polnih karakteristika kod muskaraca, jedna od tih karakteristika je misicna masa, koju ja pravim izuzetno lako, treningom u teretani od 2 meseca imama bolji napredak od mojih drugova koji treniraj po pola godine i godinu dana. I to je zanimljivo, bar sam nabildovan, kako li bi bilo da sam debeo a dlakav, ili mrsav a dlakav :):) kako kazu imam testosteron za izvoz :)

Ocekujem rad, hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 05, 2005 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2005 2:28 am
Postovi: 1
Imam 19 godina. Zanima me koliko bi kostalo trajno uklanjanje malja sa jagodica na licu? Dlake nisu guste,ali mi jako smetaju jer ih je neprijatno brijati(javlja se crvenilo). I zanima me jos nesto,imam sitne dlacice na ramenima,gotovo da se ne vide,hteo bih da mi kazete da li postoji mogucnost da vremenom one postanu gusce i upadljivije? I da li bi kao preventivu mogao da koristim neke tablete ili nesto slicno? Jer slozicete se,bolje spreciti, nego leciti. Cuo sam od neke devojke da je imala tamne i guste malje na nogama,da je otisla kod doktora koji joj je prepisao neke hormonske tablete koje smanjuju rast. Da li postoji tako nesto? Ako da,da li imaju neko stetno dejstvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 05, 2005 8:38 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Jedina efikasna metoda je laserski tretman uklanjanja dlaka.
Ako bi uzimao hormonske tablete koje je pila tvoja drugarica, za pocetak bi ti porasle grudi, npr. :oops: Znaci, od hormona nista! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 1:49 am
Postovi: 1
Imam 23 godine i zeleo bih da se trajno resim dlaka na ledjima i grudima.
Stvar je u tome sto su dlake plave (tj.svetle braon) boje. Hteo bih da pitam kakva su iskustva sa takvim "musterijama". Dali bi laser bio efektivan i koliko ili je bolje odmah uraditi to elektrolizom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 9:01 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Dodjite u utorak u savetovaliste da pogledamo, pa ćemo predloziti adekvatan tretman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 10, 2005 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
Imam jedno pitanje, koliko bi otprilike kostao laserski tretman celog vrata, znaci 360stepeni vrat, jer je brada jaka i spaja se sa grudima, a kosa sa bradom :) smesno !

Molim za cenu otrilike i koliko bi tretmana trebalo da se radi racunajuci da su dlake dosta jake.
Znaci interesuje me okvirna cena i broj tretmana !

Molim za precizne odgovore.:)
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 1:03 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Javi se za konsultaciju u LDI-telefon 3285075 i potrazi Ivanu ili Danijelu- ako imas fotografiju promena posalji im sliku na mail ja nemam preciznu adresu i postavi ovo pitanje mislim da ces tako najsigurnije dobiti precizan odgovor. One imaju ogromno iskustvo u ovim tretmanima i na osnovu klinicke slike mogu da procene broj shotova na osnovu kojih se odredjuje cena tretmana. Izuzetno retko se desi minimalno odstupanje od procenjenog iznosa

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: