Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kurje oko...
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 4:52 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima...

Pre dve nedelje sam primetila da imam kurje oko na stopalu, uz malo prisecanja shvatila sam da je uzrok jedan tvrdi deo papuca koje sam nosila celo leto i koji me je uvek na tom mestu zuljao...

Primenjivala sam flastere Schol i oni su uspesno umrtvili kozu oko samog kurjeg oka, koju sam ja skidala sa ciljem da doprem do njega i istisnem ga napolje, ali kako me pritiskanje istog boli i nisam imala ranije iskustva pa ne znam sta treba da istisnem i kako to treba da izgleda, nisam bas sigurna sta da radim...

Nakon svih 8 flastera kupila sam i Clavex i koristim ga skoro nedelju dana, ali od njega skoro i da nema koristi, koza koju sam cupkala je vec pocela da zarasta, a kako to sada izgleda mozete videti na ovim fotografijama...

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Moze li mi neko reci sta da radim i zapravo sta da ocekujem da ispadne, da li samo ove male tanke crne iglice, ili nesto veceg precnika, kako se meni cini pa i do 3-4 milimetara?! Kako izgleda to sto treba da izadje i da li ista treba da izadje uopste?!

Hvala svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurje oko...
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 11:40 pm
Postovi: 16
Ja sam davno imala kurje oko i sama sam ga makazama odstranila, ni sada ne znam kako mi je to uspelo, ako ne mozes sama idi kod hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurje oko...
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Ovako, posto se na slikama vidi malo tamnoji centralni deo vase lezije ne bi bilo bas uputno da sami radite "kopanje". Ako ste bili na bazenu mozda je u pitanju bradavica ali zbog tog centralnog dela ne bi bilo lose da odete kod dermatologa da to pogleda. Postoji nesto sto se zove akralni lentiginozni melanom i zato vam kazem da ne bi bilo lose da se to pogleda. Bez panike i pravo kod lekara. POzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurje oko...
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Kada ima vise crnih "linijica" vise komada onda je sigurno bradavica,jedina pomoc je dermatolog i spaljivanje tecnim azotom.Kufje oko ima samo jedan centralni deo tvrd i nema "dlacice" i to moze kod pedikira da se odradi,za bradavica samo lekar a kod manjih bradavica i na zgodnijem mestu ide Klavex ali to ne bi preporucio jer sam video da ima vise stete nego koristi.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurje oko...
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Posto ovde govorimo o kurjim ocima evo mog doprinosa,izvadio sam jedno od vecis cisto da vidite koliko veliki postoje, prvo je centralni deo oko kog se podize zadebljanje, 5 dinara je tu zbog poredjenja velicine inace da sam za svako kurje oko koje sam izvadio dobio po 50 para sada bi imao tri kuce.
Slika
zatim sa delom zadebljale koze
Slika
Slika
URL=http://img5.imagebanana.com/]Slika[/URL]
nogu nisam slikao posto sam naknadno slikao kurje oci cisto da pokazem sta je u pitanju ali ispravicu tu gresku cisto da vidite kolika je rupa ostala,kada se vadi kurje oko sece se izmedju tkiva i zadebljale koze u ovom slucaju mora u slojevima da se sece jer na toj "dubini" voda ne dopire da bi razmeksala zadebljalu kozu.Zakljucak na ovako veliko kurje oko sa cipelom da nagazite smetalo bi vam a netreba pricati kakve je probleme stvaralo prilikom hoda,bezanje sa nogom na drugu stranu,krivljenje tela,kicme i td.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: