Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Koristim hidratantnu kremu od Avene (sa termalnom vodom Avene) i sjajna je.

Sigurna sam da su i drugi preparati ovog brenda takodje odlicni,pa ne bi bilo lose da probate CLEANANCE EMULZIJU sa termalom vodom Avene koja regulise i uklanja masni sjaj. Nanosi si se svako jutro,nakon ciscenja,i sprecava nepozeljni sjaj lica,zahvaljujuci kapsulama koje apsorbuju visak masnoce i daju kozi mat izgleda.

Ovu emulziju mozete kupiti u apoteci jer spada u medicinsku kozmetiku,a moze se naci i u obojenoj verziji ako se neko odluci da je koristi kao toniranu kremu.

Avene takodje ima i CLEANANCE K kremu koja pomaze pri uklanjanju akni,komedono i necistoca. Trio aktivnih sastojaka linije CLEANANCE,obogacen alfa i beta hidroksi kiselinama (AHA i BHA) imaju dejstvo mikropilinga i pomazu pri uklanjanju necistoca koze.

Avene zaista ima super kreme,a s obzirom na kvalitet,cene nisu previsoke (u proseku oko 1000 dinara) i mislim da vrede svake pare.

Inace,onako usput,posebno da pozdravim Draganu i sve 'kriminalce' ovog foruma.

:roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ma vazi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Andjela, posto u isto vreme krstarimo forumom lose je ispalo.
Nisam tebi napisala "ma vazi" nego Fisiju-Makiju!
Pozz i tebi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ja reko,drma te pms :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ima malo i toga! :D :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 6:16 pm
Postovi: 61
"ma vazi" je bilo upuceno meni...... :oops:

Dragana....slikao sam se....ali nemam blage veze kakao da ti posaljem slike na pp.....koliko vidim trebam da ih bacim na net..pa da saljem url...ako sam dobro razumeo.....jel mogu nekako na mail ili neki messenger....?????
Hvala...Maki :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
sada da se pozalim za vitaskin,par dana je bilo super lice bez sjaja i nije bilo isuseno,medjutim pocelo je sve po starom :cry:
da se cakli ,cak su mi iskocile 3 /4 bubuljice potkozne,strasno :evil:
i prestala sam da je koristim;


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 12:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Moj savet, kupi benzoyl-peroksid 5% gel ANTOPAR, kosta 475 din, namazes jednom dnevno na 2 sata, i bices zapanjena rezultatima u vrlo kratkom roku.
Od dnevne kreme, ja koristim Neutrogena Visibly Clear, a s Vitaskinom takodje imam lose iskustvo. Sto se dnevnih krema tice, nemoj da zalis pare, jer njihov sastav i dejstvo uveliko uticu na izgled tvoje koze, kao i na potrebu za dodatnim preparatima i tretmanima da bi delovala zdravo i lepo. Ova Neutrogena cak i nije skupa, kosta oko 500 i nesto dinara, ali je oil-free i non-comedonic.

poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
A je l se ne sijas od te Netrogena kreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Ne, uopste se ne sija lice.
Mada je ja vec dugo koristim, i u principu mi odgovara, ali htela bih malo da promenim i da probam i tu Avene sa termalnom vodom sto svi hvale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 9:57 am
Postovi: 52
dragana, uradila sam samo dva enzimska tretmana (vec je bio kraj juna, pa nisam htela zbog sunca vise), i stvarno sam bila prezadovoljna! ali eto sad sam opet u haosu, iskacu mi te odvratne sitne bubuljice (to su verovatno samo upaljeni miteseri), po nosu, celu i obrazima.Ja to naravno cedim, pa bude jos gore!
Sad idem na put na 2 nedelje, ali cim se vratim, ici cu kod istog dermatologa na jedno 3 enzimska tretmana, mozda i vise.

jos su me napale i one odvratne gljivice tinea versicolor, bele fleke na rukama posle mora. Sad se sa tim bakcem (stavljam obytin kremu i nadam se najboljem)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Jovanaklea, a koliko su ti tretmani enzimima resili problem pora i mitesera? Procentualno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Jer ste dobili ovo:
Prevencija bubuljica ...

Tajna kontrolisanja bubuljica je u prevenciji njihovog pojavljivanja. Kljucno je da zaustavite stvaranje bubuljica pre nego one postanu vidljive na vasoj kozi. Kako biste to uspeli nije dovoljno samo da vodite racuna o kozi, vec i da upotrebljavate prave proizvode, kao i da izbegavate upotrebu nekih proizvoda koji joj mogu dosta naskoditi, iako nisu direktno povezani sa brigom o kozi.

Bolje spreciti nego leciti

Alkohol moze poremetiti prirodan balans koze

Izopropil alkohol moze se cesto naci medu sastojcima kod kozmetickih sredstava za ciscenje koze, a cesto je iritirajuci za kozu. On zapravo skida gornji sloj koze, susi je i na taj nacin moze dovesti do pojave da zlezde koje se nalaze u porama pocnu da proizvode prevelike kolicine masti, jer koza time pokusava da ponovo uspostavi prvobitni balans. Ovo uzrokuje isusivanje koze, pojavu crvenila, svraba i uzrokuje pojavu novih bubuljica. Zbog toga vam preporucujemo da izbegavate proizvode koji sadrze alkohol.

Masne kreme i sminka dovode do zacepljenja pora

Šminka koju koristite ne sme da bude masna, jer masnoca utice na zacepljenje pora. Kada dozvolite da znoj i masnoca koju celije koze prirodno proizvode - na normalan nacin i bez prepreka izadu na povrsinu koze – time zapravo sprecavate pojavu bubuljica. Osipe koze u formi potkoznih cista zapravo uzrokuju kreme koje su previse masne i zato zatvaraju pore. Što se tice sminke, niposto ne zaboravljajte da je skinete pre odlaska u krevet. I za skidanje sminke, koristite nemasne proizvode, kako ne biste prouzrokovali pojavu bubuljica.

Pazljivo sa parfemom…

Parfemi su jedan od najcescih uzrocnika alergijskih reakcija koze. Sastojci parfema koji najcesce iritiraju kozu su mosus, ambra i cimet. Naravno, većina parfema ne iritira kozu i bezbedni su za upotrebu. Kako da testirate osetljivost koze na razlicite proizvode i njihove sastojke? Jednostavno malu kolicinu proizvoda stavite na kozu nekoliko puta u toku dana. Ukoliko koza ne pocrveni nakon nekoliko nanosenja, to znaci da proizvod mozete koristiti bez brige da ce on izazvati alergijsku reakciju.

Proizvodi za kosu

Proizvodi za negu i stilizovanje kose mogu skoditi kozi ukoliko ih ne upotrebljavate pravilno. Ukoliko gelovi, ulja i sl. dodu u kontakt sa kozom lica, to moze dovesti do brzeg javljanja bubuljica i osipa. Zbog toga, pre koriscenja ovakvih proizvoda, obavezno zastitite ona područja koze koja se nalaze u blizini linije kose (celo, obrazi…). Pre vezbanja ili treninga ne bi trebalo da stavljate na kosu proizvode za oblikovanje (ulje, gel i sl.), jer se oni znojenjem lako prenose na kozu lica i izazivaju iritaciju koze i nastanak bubuljica.

Izbegavajte jod

Izbegavajte vestacke dodatke vitamina i minerala koji sadrze jod u kolicinama vecim od preporucene dnevne doze (120-150 mg/dan). Male doze joda nece stetiti vasoj kozi, ali kolicine vece od dozvoljenih mogu prouzrokovati znacajne probleme.

Zdrave navike za zdravu kozu

Opustanje i oslobadanje od stresa su dva faktora koji predstavljaju znacajne preventivne mere protiv bubuljica. Svakodnevno odvojite bar nekoliko minuta - samo za sebe. Udahnite duboko nekoliko puta ili kratko odspavajte kada se osetite umornim ili napetim. Ovo ce smanjiti tenziju i ublaziti napetost vaseg tela i duha.

Efikasna briga o kozi uz Proactiv®Solution

Pravo resenje za razlicite tipove koze, ljude razlicitih navika, zivotnog stila i genetskih predispozicija je - Proactiv®Solution. Pozitivni efekti Proactiv®Solution kozmetickog sistema su dokazani… vise od 7 miliona ljudi moze da ih potvrdi. On osvezava kozu, veoma je blag i prijatnog mirisa. Njegova formula je zasnovana na prevenciji i - zaista deluje. Proactiv®Solution je savrsen dodatak vasem svakodnevnom trudu u borbi za lepu i sjajnu kozu.

Porucite odmah!






Mislim stvarno nemam reci za reklamu,neki ljudi bi klekli pred nama samo da nam uvale nesto,u ovom slucaju proizvod koji ne vredi ni pola cene!Ali treba platiti reklamu i sva ta lica koja ih predstavljaju cudom!

Pozzzzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 6:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
A kako su ti poslali? Na pp? Ja nisam to dobila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Ne,putem mejla,ali ja sam siguran da nigde nisam ostavljo adresu!
:roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: