Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako se manifestuje seborejicni dermatitis?
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
Ja recimo skoro da i nemam perut, ali s vremena na vreme me svrbi glava. Tj. perut sam imao jako puno do letos zbog dugogodisnjeg koriscenja gela i onda sam otisao kod jednod dermatovenerologa povodom holinergijske urtikarije koju imam, a on mi je dao nevezano za to sampon pod imenom Selsun da sa njim perem kosu otprilike desetak dana i prestanem da stavljam gel na kosu i ono sto je bilo neverovatno posle pranja kose sa tim samponom ja sam ocistio perut i cak su prestali da mi izlaze pecati po chelu koji mi izlaze zbog urtikarije prilikom nekog napora, po telu sam imao i dalje pecate. Cim sam prestao da perem kosu sa tim samponom pecati po chelu su poceli ponovo da se pojavljuju posle napora, pa me zanima da li postoji mogucnost da iako ja imam holinergijsku urtikariju meni po celu izlaze pecati zbog seboreje, tj. seborejicnog dermatitisa a ne zbog urtikarije. Inace, Selsun sampon sad nema nigde da se kupi, probao bih sa Mycosepom?
Izvinjavam se na opsirnosti ali nisam mogao da objasnim drugacije. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 10:25 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Moguce je da citokini oslobodjeni tokom razbuktalog seboroicnog dermatitisa pokrenu i alergijsku reakciju holinrgijske urtikarije! Probaj sa Squaphan P samponom i po citavom telu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: a kako da znam da imam seboreicni dermatitis?
PostPoslato: Pon Dec 27, 2004 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
kako da znam da li imam seboreicni dermatitis? da li to sto me ponekad svrbi glava znaci da imam ili ne? kako se tacno on manifestuje?
inace, hvala puno na savetu, probacu sa tim samponom, ali cu ipak prvo da odem kod dermatologa. trebalo bi zar ne? nije alarmantno samo me to buni, da iako imam holinergijsku urtikariju prilikom koriscenja Selsuna nisam imao pecate po chelu posle napora. znaci da ako budem ponovo koristio neki sampon tog tipa verovatno necu imati pechate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 28, 2004 9:48 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
SD je zapaljenje koze izazvano njenom iritacijom slobodnim masnim kiselinama. One u vecem procentu nastaju razgradnjom loja od strane normalno prisutnih, ali u slucaju SD razmnozenih gljivica Pitirosporona. U osnovi je slab imunoloski nadzor i bujanje gljivica a na izlazu je zapalenje.Ono moze cesto i sam organizam da izregulise, a nekad mu treba pomoci. Ako postoji zapaleje javljaju se svrab, crvrnilo i peutanje i dehidrirana koza koja je po tipu masna ili mesovita

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: