Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 461 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pet Dec 02, 2016 9:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Supruga ima problem sa ispucalom kožom na rukama i pojavom crne boje na pukotinama kože i u tim oblastima gde su pukotine.

Pomoću limuntusa uspeva da očisti crnu boju, ali koža biva još više ispucala i ponovo pocrni. Njena tvrdnja je da je to sve do vode koju koristimo.

Naime, do oktobra smo koristili vodu od naših komšija (povezani cevima), pa smo izbušili naš bunar, koji je 30m dublji i nalazi se dalje u našem dvorištu udaljen od svih ostalih bunara i septičkih jama. Naša voda je mnogo bolja od komšijine (nema gvožđa i groznih mirisa, mada ponekad se oseti prisustvo metana), ali pored svega toga, naše cevi su sada odvojene od komšijinog bunara samo jednim zavrtanjem slavine. Voda je čistija i odvojena od komšijine, ali supruga tvrdi da je problem u njenim rukama i dalje sa vodom.

Moje ruke su isto ispucale, ali zato što mnogo više koristim hladnu vodu i radim napolju bez rukavica, ali ja nemam problem sa pojavom crnila na koži sa unutrašnjosti šaka. Spoljna koža na mojim šakama je ispucalija. Koristim mašinska ulja i masti, ali ja to posle par pranja isperem skroz.

Da li postoji objašnjenje za ispucalost kože na supruginim rukama i pojavu crnine? Ako je do vode, zašto ja i deca nemamo iste simptome?
Napominjem, mi ne ispiramo ruke limuntusom.

Da li je do nekog drugog sredstva? Sa komšijinom vodom, koristili smo oboje sonu kiselinu, jer nema čime drugim da se opere žutilo od gvožđa, ali sada nema potrebe za tim, mada supruga koristi saniper - malo blaže sredstvo. Supruga koristi rukavice, ali ja ne koristim, kada ja perem kupatilo. Jednostavno, meni ni sa lošijom ni sa boljom vodom nema problema sa crnilom, a supruga je, čini mi se u začaranom krugu sa limuntusom. Da li je možda problem sa nekom kremom za ruke u sadejstvu sa gore navedenim?

Nameravamo da ugradimo filter za vodu. Na bojleru sam zamenio grejač i zaptivač i obavio sam sva čišćenja kada smo počeli koristiti našu vodu, ali dodao bih i filter za vodu, ukoliko je to rešenje. Svakako ću ga ugraditi na dovodnu cev za vodu u bojler, ali pitam samo da li bi to donelo neki boljitak za njene ruke? Da li bi centralni filter za vodu na našem bunaru doprineo?

Da li je možda problem u stresu, ishrani, ili nečem drugom?

Hvala unapred na odgovorima!

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pet Dec 02, 2016 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што је бунар дубљи ништа не значи а може да буде још горе. Ситуација зависи од висинске разлике и распореда околних загађивача.

Ако се метан осећа из воде то би могло да значи да у води има фекалија. Крај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pet Dec 02, 2016 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
A šta to praktično znači u našem slučaju? Ima li to neke veze sa gore navedenim i kako izaći na kraj sa tim?

Šta znači visinska razlika u našem slučaju i to što u našoj blizini nema industrije, pa nema zagađivača?

E sad, kako su nam mnogi prema svom iskustvu rekli (smatram dosta bunardžija "sluhistima" u ovom poslu, da tako kažem), položaj našeg bunara je "dobar", jer je bilo šta od njega udaljeno minimum 20m.

Mi doduše još nismo odneli vodu na analizu, mada generalno nema iz nje neprijatnih mirisa, kada koristim direktno vodu iz bunara, a ne iz sistema cevi, koje vode do kuće i kroz nju. Mislim na naše česme u kući.

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pon Dec 05, 2016 11:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чекај бре, написао си да се понекад осети мирис метана у води.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Uto Dec 06, 2016 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Sad otkako je kroz cevi isteklo dosta vode (koristilo se intenzivno) miris metana ne postoji. Pretpostavka je da je to bio ostatak od komšijine vode. Mi sada nemamo to. Naša voda nema taj miris.

Problem i dalje postoji. Da li se ovo rešava kod dermatologa, ili može i bez opterećivanja lekara?

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Uto Dec 06, 2016 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш добро да провериш воду јер ћете се потровати. Септичке јаме су велики проблем, а ако је твој бунар дубљи има шансе да се баш из њих фекалије сливају у твој бунар.

Дланови могу да буду црни од милион ствари, прљавштине, кромпира, лука, шљива, ашова, мотике, рукавица....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Uradili smo mikrobiološku analizu vode, koja je pokazala da je voda ispravna za piće.

Problem crne boje je i dalje prisutan. Ponekad samo, tog problema nema. Sa druge strane, nisam do sad napominjao da se crna boja nahvata na porcelansko posuđe, kao i na WC šolju, lavabo itd. Sa posuđa se boja skida jedino ako se jako trlja abrazivnom stranom sunđera, a sa kupatilskih elemenata jakim sredstvom.

Iz Zavoda za zaštitu javnog zdravlja nas uveravaju da je analiza vode na sastav suvišna, jer je naš bunar bezbedniji od amonijaka i drugih štetnih materija, ali i da im je nepoznat problem pojave ove crne boje, te da nas savetuju da bunar isperemo sirćetnom kiselinom i hlorom. Hlorom smo već dva puta ispirali sistem. Ostaje nam sirće.

Budući da supruga jedino limuntusom uspeva da ispere crno sa ruku, verovatno ćemo i limuntusom ispirati bunar. Procedura za sve ove materije je ista - sipaju se u matičnu cev.

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Sre Jan 31, 2018 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не могу да верујем да неко може да изусти нешто тако: вода је исправна али не знамо шта је и одакле је та нека материја у њој али нема везе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pet Feb 23, 2018 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Pa da, tako kažu.

Pošto nismo hteli da stanemo samo na tome, tražili smo dodatne odgovore. Izgleda da smo blizu nekom rešenju, pošto pojava crne boje na rukama i emajliranim elementima takođe dolazi i od cevi, kojima je izguljen unutrašnji zaštitni sloj cinka. Ovo za nas ima logike, jer se pre prodaje kuće, koristio stari bunar, koji je izbacivao jako mnogo peska i to je sastrugalo cevi iznutra. Ovo smo uočili i u bojleru, gde je prilikom priključivanja sistema cevi na novi bunar (izbušili smo ga kad smo se doselili) bojler čišćen iznutra i iz njega smo izvadili punu kantu peska, a kazan je iznutra isto ostao bez zaštitnog sloja cinka, barem dokle smo mi mogli uočiti gledano odozdo.

Odgovor smo dobili od nekoliko instituta, koji su tvrdili takođe da je provera vode na sastav suvišna, a da pojava crnine je isključivo zbog mangana, koji se nalazi u leguri čelika od kojeg se prave cevi za vodovod, kao i kazan za bojler. U prilog ovoj tvrdnji je sam izgled naše vode, koja je istina minimalno žuta iz sistema cevi, a direktno iz bunara, gde su alkatan cevi, voda je bistra.

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispucala koža na dlanovima i prstima, pojava crne boje
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
"Провера воде на састав је сувишна" - све дебил до дебила. Па то није поцинковано без разлога ако је то уопште у питању. И јесу ли рекли да можете да пијете ту воду и да је пуна витамина исто као оне вакцине против сепсе?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 461 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: