Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Sub Apr 30, 2005 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Imam 24 god. i od svoje seste godine imam IHTIOZU. Skoro punih 20 god. se bezuspesno lecim raznim kremama.
Posto imam niz pitanja vezanih za ovu temu i konkretno za moj slucaj a ne bih zeleo da ih sve postavim odjedared da ne bih dobio povrsne odgovore, za pocetak bih postavio opste pitanje sta je to IHTIOZA i usled cega nastaje?
Na forumu se problem ihtioze nigde ne pominje (koliko sam primetio), tako da ce nadam se odgovori na ovu temu biti korisni kako meni tako i poseriocima foruma.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 30, 2005 9:50 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
to je genetska bolest i ima vise oblika i puteva nasledjivanja

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 02, 2005 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Pa da izlozim i svoj slucaj. kao sto rekoh od svoje 6 god. imam ihtiozu. E sad posto vi kazete da postoji vise oblika neznam u koji oblik spada moj tip koze. 20 god. se lecim raznim kremama, losionima itd ali nista. jos jedna stvar: meni se tokom letnjeg perioda koza skoro potpuno normalizuje! medjutim krajem oktobra sve ponovo krece u krug, koza pocinje da bude sve suvlja i suvlja da bi na kraju pocela da lici na riblju krljust ili zmijsku kozu (ja u "sali" za sebe kazem da sam zmijski car). Ovaj proces menjanja koze se u toku zime dogodi 2-3 puta da bi se naleto ponovo koza normalizovala. Jedini delovi koji nisu zahvaceni su unutrasnji delovi laktova i kolena, sake i lice. Ono sto me najvise nervira to je sto sam promenio bezbroj lekara od kojih niko nije jasno i glasno znao da mi kaze "mazi to i to, pi to i to, jedi to i to ili nemoj da jedes, i bice ti bolje". Jedino su mi svi govorili da budem srecan jer imam blazi oblik ihtioze. Obicno su mi prepisivane kreme koje u sebi imaju u razlicitim procentima ureu, salicil ili kako se vec zove i neki treci sastojak koji se razlikovao od doktora do doktora. pokusao sam i sa aloom verom ali opet nista. Jedino sto mi je pokazalo gotovo trenutne rezultate jeste DIPROSALIC mast prepisana od strane jednog koznog lekara u penziji.
Plocice na kozi su pocele vec drugog treceg dana da se ljuste i za nedelju dana koza je bila kao nova. Medjutim posle 3 nedelje sve je opet polako pocelo da se vraca na staro. Isti doktor mi je prepisao i PLIVIT A kapi 3x 15 kapi dnevno 6 meseci.
Evo i pitanja:
1. kakva su vasa iskustva po pitanju ove bolesti?
2. da li postoje stetna delovanja DIPROSALIK masti?
3. da li u nasoj zemlji postoji neka specijalizovana klinika za kozne bolesti?
4. da li uopste postoji lek za ihtiozu i ako postoji kako doci do njega?
Za sada toliko. Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 02, 2005 10:02 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Imate li promene u pregibima. da li vam je izmenjena kosa, da li se znojite, Ko jos u familiji ima probleme. Probajte da se slikate i da posaljete sliku.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 8:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Diprosalik ima niz nuspojava. Najčešća, nastala dugotrajnom primenom jeste atrofija kože i nastanak steroidnog dermatitisa, stanja koje nastaje po prestanku dugotrajne upotrebe kortikosteroida, a manifestuje se crvenilom i svrabom kože, koji se teško kupira. Narodski, koža se navikla na steroide i ne može bez njih. Razmislite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
mr ph. Silvio je napisao:
Diprosalik ima niz nuspojava. Najčešća, nastala dugotrajnom primenom jeste atrofija kože i nastanak steroidnog dermatitisa, stanja koje nastaje po prestanku dugotrajne upotrebe kortikosteroida, a manifestuje se crvenilom i svrabom kože, koji se teško kupira. Narodski, koža se navikla na steroide i ne može bez njih. Razmislite!


Diprosalik mast nisam dugo koristio. medjutim pre 4-5 godina su mi se po teli pocele javljati fleke koje su po obodu crvene a unutar je koza normalna. tada mi je lekar rekao da je doslo do zasicenja koze od tadasnje kreme koju sam koristio. Prepisan mi je cini mi se Lokakorten mast. Mazao sam to se povuklo. Sledece godine se pojavilo ponovo, nisam mazao nista i povuklo se samo od sebe.
Medjutim ove godine se to isto (ili barem ja mislim da je to) pojavilo na licu ispod oka i oko obrva. Crvenilo i svrab su prisutni kao i perutanje koze na tim mestima. Crvenilo se izrazajno javlja kad nakvasim lice vodom. koristio sam Elokom ali se crvenilo povuce samo privremeno. Sta je ovo crvenilo i sta da koristim da se izgubi trajno. kao da mi je ovo sa ihtiozom malo pa jos i fleke su me snasle.
Da li je ovo crvenilo nekako povezano sa ihtiozom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 7:49 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Crvenilo i svrab u predelu obrva može biti simptom seboroičnog dermatitisa. Locacorten, Elocom, Diprosalic i drugi preparati su veoma potentni kortikosteroidi i nisu za dugotrajnu upotrebu! Bilo bi dobro da slikate promenu i pošaljete sliku mail-om.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Pokusacu da snimim promene na obrvama ali bice tesko posto se sada skoro povuklo.
da li postoje neki specijalizovani preparati u inostranstvu (USA...) za lecenje ihtioze? pitam zato sto imam neke rodjake tamo pa bih mogo da nabavim te preparate ako uposte postoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 10:32 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Pokusacu da Vam izvucem nesto iz literature. A mozda nesto saznamo i na kongresu Evropskih dermatologa u Sofiji

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
goranai je napisao:
Pokusacu da Vam izvucem nesto iz literature. A mozda nesto saznamo i na kongresu Evropskih dermatologa u Sofiji



Ne bih da budem dosadan ali da li se kongres vec zbio i ima li nekih novo sti u vezi ihtioze? Mislim u pogledu lecenja, da li uopste postoji nesto sto je dalo rezultate u inostranstvu, pa ako jeste da narucujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 4:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Kongres se zbio, a ihtioza ostala! :(
Nista spektakularno nije prezentovano, u mnogim oblicima ihtioze u terapiji dominira urea ako sirovina koja vlaži i omekšava kožu. Meni se posebno dopao losion Optiderm, jedne nemačke kuće, gde su urea i polidokanol aktivne sirovine, a podloga izvanredna. Ako Vas bude još nešto zanimalo, javite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
pa gde ja mogu da nabavim taj preparat, ima li ga upste kod nas? posto je mi je drugi lekar sa ovog sajta preporucio Eucerin mleko sa 10% posto ureom a za tusiranje Sebamed shaor oil gel sa avoKadom, zanima poredjenje sa tim preparatom sa kongresa. ja jos nisam poceo terapiju sa eucerinom pa me zanima mozda je bolje da nabavim taj drugi preparat koji se vama svideo (mora da je lepo pakovanje). sta mislite sta ce dati bolje rezultate?
Hvala na brzom prethodnom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 4:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Meni se svideo taj preparat jer ima jako finu podlogu, koju koža lako upija. Kod nas tog preparata još nema. I Eucerin lision sa ureoom+Sebamed uljana kupka mogu dobro da posluže. Ako bude novosti za Optiderm, obavestiću Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
Znate sta je zalosno? Zalosno je to kada odem na Google.co.yu i ukucam rec ihtioza pa mu kazem da mi pronadje sve strane na srpskom a on mi izbaci 5000 strana o AKVARISTICI tj o gomili tipova koji se zale kako im njihove jadne ribice boluju od riblje ihtioze, a samo jedan medju njima koji govori o ihtiozi kod ljudi a taj sajt je zamislite VAS. E to je zalosno!
Toliko!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
jos nesto: koji su se to ODLICNI dermatolozi iz Nisa prikljucili forumu? bas me zanima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: