Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 11:28 am
Postovi: 4
Obavezno idi lekaru , jer za 2 nedelje herpes je vec trebao da prodje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Herpes
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 6:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:47 am
Postovi: 1
Ovako...pojavljuje mi se herpes jako dugo i prvi i jedini put kad sam bio kod lekara preporucio mi je Hloramfenikol koji apsolutno nije pomagao.Zatim su mi u apoteci preporucili Aciklovir koji delimico pomaze ali nakon upotrebe istog ostaje crvenilo kada Herpes prodje,onda sam koristio Propobazu na bazi propolisa koja se pokazala jos gorom od Aciklovir kreme.Sada koristim Propolis kremu i Med i do sada se to najbolje pokazalo tako da mogu svima to da preporucim.
Herpes se pojavljuje zbog pada imuniteta, povecane telesne temperature, stresa, predugog izlaganja suncevim zracima.Mozda postoji jos neki razlog ali to su nekoliko najcescih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 3:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 2:43 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
MA KAKAV BRE HLORAMFENIKOL!!!!
Ja se patim sa tim ceo zivot, kad god mi padne imunitet i dobijem temperaturu.
Resenje:
1. Dok ne izadju plihcici, tj. kad tek pocne da svrbi - ACIKLOVIR mast (5%), mogu i tablete ako je na vise mesta (5X dnevno je najcesca terapija)
2. Ako je oko ociju - ZOVIRAX mast (1% aciklovira)
3. Kad izadju plihovi i baloncici - GENTAMICIN mast, moze i na oci
4. Vitamin B (BEVIPLEKS, a imas i za 50 din neki hemofarmov)

Meni je za gentamicin rekla doktorka dermatolog u Urgentnom i to je bilo senzacionalno otkrice! Obicno mi krastice ostaju i po 2 nedelje, a tada su prosle, cini mi se, za 4-5 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Herpes mi se pojavljuje od malih nogu, doktori su rekli da je nasledno jer stalno od rođenja ima i moj otac, a on je pokupio od svoje majke.
herpes se moze javiti pri svakom padu imuniteta ili jacem stresu.
Ja sam visila kao mlađa non-stop kod doktora zbog toga i nesto je bilo manje delotvorno, ali u principu nista nije delotvorno na duze staze osim da sam neprestano zdrava, sto je nemoguce jer je moj posao rad sa ljudima.
Nikada mi nisu pomogle kreme niti lekovi, kada se herpes pojavi nista ga vise nije moglo zaustaviti.
Posle jednog veoma stresnog perioda u mom zivotu izgubila sam sam 7 kg za mesec dana i imunitet mi je bio na nuli dobila sam herpes oko celih usta i oko nosa, grozno!
Odgovore koje sam cula od dermatologa bili su uglavnom isti. Aciklovir mast.
Slucajno me je videla jedna doktorica opste prakse kod koje se cak nisam ni lecila i rekla da probam sa B vitaminom.
Od tada cim dođe do neke promene vremena ili sezone gripa ja pocnem sa uzimanjem Bevipleksa dve tabletice ujutro, dve uveče i posle popijene kutije prestanem sa uzimanjem bar mesec dana. Ako i zakasnim, odnosno herpes se vec pojavi počnem sa uzimanjem B vitamina i ne širi se dalje. Kasnije sam o tome pričala sa virusologom o tome i on je rekao da B vitamin nema nikakve veze sa herpesom, ali meni pomaže. Mislim da je to dosta bezbedan "lek" pa pokušajte, možda kod vas počne da deluje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 1:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Par pitanja...

Sta uradi nistatin groznici? Da li je nistatin gel isto sto i nystatin mast?

I sta urade propolis kapi groznici? Da li je isuse? Btw, treba mi nesto sto ce je sto pre isusiti...

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
shta ce nistatin na virusnoj groznici??? :o


herpes izaziva virus! nistatin ubija i lechi gljivichna oboljenja!


herpes ako se oseti pre nego shto izadje potpuno
treba ga toplo/vrelom koricom hleba 'ubiti' pa tako ne izadje u svom sjaju vlazne faze nego se pojavi vec kao oziljak i samo ostaje da se osushi!

Kod mene pali interferon, propobaza, zrachenej bioptronom i krkanje vitaminaaaaaaaa


:wink:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 1:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
iguana je napisao:
Moja drugarica godinama muci muku.otkrila je od Hemela neku mazalicu i od tad joj ne izlazi herpes.


A kako se zove "mazalica"? Imaju kreme za lice, ruke... Znam da su Hemelovi proizvodi na bazi meda, pa verovatno to ima neki pozitivan efekat na groznicu.

Inace, groznica je prosla. Propolis kapi za decu su super, isuse je brzo. I pijemo vitamine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 7:09 pm
Postovi: 11
Lokacija: Krusevac
Virus koji izaziva Herpes se aktiviras svaki put kada oslabi imunitet.
Ja, kao farmaceut nikome ne preporucujem nekakve oligovitaminske kombinacije, jer je mala korist od sintetskih vitamina.
Treba raditi na jacanju imuniteta sa Ecomer kaps. 2x1, dobar je i Viusid prasak, Una de gatto, tj Maciji nokat kaps. Mnogima pomaze i Echinacea, ima je u razlicitim farmaceutskim oblicima.
Za lecenje herpesa je odlicna kombinacija Aciklovir masti i Herpigen masti. I oralno uzimati B-kompleks.
Kada ostanu ranice, Cinkova pasta ili Lippo-HS mast.
Proplis u razlicitim oblicima je takodje odlican.
Pozdrav od apotekarke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 02, 2008 6:19 pm
Postovi: 2
Imam i ja isti problem sa herpesom. Meni se javlja samo u jesen i zimu kada opadne imunitet. Ako je herpes malo veci ja obavezno sterilisanom iglom probusim plihove da izadje tecnost iz njih i potom namazem aciklovirom. I to relativno brzo prodje, 2-3 dana, ali mi se rana na mestu gde je bio herpes isusi, zbog kreme, i onda puca usna. Ako usnu namazem labelom ili grozdjenom mascu ponovo se javi herpes i to bas brzo i vise. Znaci ne smem da koristim ni labelo ni grozdjenu mast a usna mi puca. Znaci, i ako su mi usne zdrave, bez herpesa, kad ih namazen labelom pojavljuje se herpes. Ne uvek ali cesto. Da li postoji neka "neutralna" mast koja moze da menja ove, za meke usne, a da ne prosiruje herpes. Uzas!!!!! :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prvo to sa budhenjem iglom virulentnog plika je suludooooooooo!

Tako se herpes shiri! I ako ga namazesh odmah po ibijanju plika shat god da namazesh virusi ce ostati na tome, bilo da je labelo ili mast, ako je direktno nanosish na herpes virusi ostaju na labelu i svaki put kad koristish labelo samo nanosish virus ponovo nazad na usne...

Ne znam odakle savet i potreba da dirash lik u virulentnom periodu!? :o

Kupi Ecomer tablete i kad vec znash kada ti i u kom periodu godine pada imunitet pij 4 do 6 tableta dnevno da sprechish pojavu herpesa.

Otidji na zrahenje Bioptronom kada se pojavi herpes, on ubrzava zarastanje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
I meni se Herpes pojavljuje od malih nogu , Sve sam isprobala i nije bilo nekog većeg efekta.Pre nekoliko dana , na donjoj usni mi se pojavio herpes i u nedostatku aciklovira namazala sam GINGIVAL C-gel za masažu desni . Na moje veeeeliko zadovoljstvo,p rvi put u životu, herpes se povukao bez pucanja,krastice za samo jedan dan. kakve veze ima gingival C sa herpesom ne znam ali meni je pomoglo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 02, 2008 6:19 pm
Postovi: 2
Hmmmm. tamaraft hvala na odgovoru, puno mi znaci. Ja se toga nisam setio, mozda zbog toga sto nemam veze sa medicinom, a i koga god sam pitao (lekare) nije mi dao pravi odgovor. A to sto busim plihove, to je iz nervoze posto ne mogu da ih gledam. Sad znam sto mi je ciniti. Jos jednom puno hvala i poslusacu tvoj savet. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 12:30 pm
Postovi: 5
Imao sam herpes na obe ivice usana. Trajao je 50 dana. Ja sam bio kriv sto nisam na vreme otisao kod lekara, na pocetku sam mislio da je obicna groznica, pa sam tek kasnije saznao da je to herpes. Kao posledica toga, ostale su mi fleke na obe ivice usana. Da li zna neko da li postoji mogucnost, i ako postoji, kako da otklonim te fleke? Ne bi voleo da mi ostaju ove fleke ceo zivot :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Meni su se oziljci ublazhili od Bioptron lampe.

Otidji dermatologu mozda ti da neku kremicu za te oziljke.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 12:30 pm
Postovi: 5
Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: