Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Pozdrav cure!
Kada citam sta pisete kao da cujem samu sebe. I ja nazalost imam iste probleme sa tim crvenilom, najvise po obrazima i po nosu a malo i po celu. Koristila sam svakakve kreme ali nista ne pomaze samo malo prikriva. Danas sam resila da odem kod dermatologa i uradim lasersko odstranjivanje kapilara jer imam neke sitne po licu, pa kazem da mozda nije od toga to crvenilo. To je malo skupo ali sta se moze. Ali i hormoni mogu da vam kazem da imaju jako veliku ulogu u svemu tome.
Jeli slucajno neko od vas imao iskustva sa time, sa leserom?

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
crvendac-zelenbac je napisao:
Daklem sama si rekla da je psiha cudo.Onda psihom i vrati svoje normalno stanje.znaci nije u pitanju koza vec unutrasniji simpaticki sistem koji proizvodi to crvenilo,bolje radi na tome da ga smiris i opustis odnosno da izlecis uzrok svog crvenila umesto sto kupujes pudere i raznoraznu sminku.Bolje ces se i ti osecati a i nece biti potrebe da se bilo sta sakrije.Ja takodje patim od toga ali osecam i znam da cu se isto tako izvuci iz tog stanja i moci da stanem pred milionski auditorijum a da pritom moje lice ne promeni boju kao i da ce sve biti u redu.LECI UZROK A NE POSLEDICU.


Uh, svaka ti cast..bas mi je drago zbog tebe. To je svakako lakse reci, nego uraditi..pogotovo ako problem nije samo psiholoske prirode. Ako bolujem recimo od kuperoze ili rozacee..ne moze stanje psihe da utice na to da bolest nestane. To bi bilo kao da kazes nekome ko boluje od side ili raka ili..: "Ma, samo razmisljaj pozitivno, budi jak, probaj snagom psihe da se dovedes u red i sve ce proci." nema sanse..
Dakle, nemoj krivo da me shvatis, razumela sam sta hoces da kazes, i probacu zaista da uticem na to da one stvari koje su psiholoske prirode uz pomoc toga i sredim (izmedju ostalog, zato mi sluzi i ono "maskiranje crvenila" koje si pominjao..psiholoski mi je lakse, i bolje se osecam kad znam da se ne vidi). Ali negde prestaje domen psihe, i nazalost ne mogu resenje samo u tome da trazim.
Znam da puno trucam o ovome na internetu, ali mi je nekako lakse kada cujem iskustva drugih ljudi vezano za ovaj problem..znam da nisam usamljena, a mozda neko ponudi i neko dobro resenje..
Svakako THANX na savetu
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
crvendac-zelenbac je napisao:
Daklem sama si rekla da je psiha cudo.Onda psihom i vrati svoje normalno stanje.znaci nije u pitanju koza vec unutrasniji simpaticki sistem koji proizvodi to crvenilo,bolje radi na tome da ga smiris i opustis odnosno da izlecis uzrok svog crvenila umesto sto kupujes pudere i raznoraznu sminku.Bolje ces se i ti osecati a i nece biti potrebe da se bilo sta sakrije.Ja takodje patim od toga ali osecam i znam da cu se isto tako izvuci iz tog stanja i moci da stanem pred milionski auditorijum a da pritom moje lice ne promeni boju kao i da ce sve biti u redu.LECI UZROK A NE POSLEDICU.


Uh, svaka ti cast..bas mi je drago zbog tebe. To je svakako lakse reci, nego uraditi..pogotovo ako problem nije samo psiholoske prirode. Ako bolujem recimo od kuperoze ili rozacee..ne moze stanje psihe da utice na to da bolest nestane. To bi bilo kao da kazes nekome ko boluje od side ili raka ili..: "Ma, samo razmisljaj pozitivno, budi jak, probaj snagom psihe da se dovedes u red i sve ce proci." nema sanse..
Dakle, nemoj krivo da me shvatis, razumela sam sta hoces da kazes, i probacu zaista da uticem na to da one stvari koje su psiholoske prirode uz pomoc toga i sredim (izmedju ostalog, zato mi sluzi i ono "maskiranje crvenila" koje si pominjao..psiholoski mi je lakse, i bolje se osecam kad znam da se ne vidi). Ali negde prestaje domen psihe, i nazalost ne mogu resenje samo u tome da trazim.
Znam da puno trucam o ovome na internetu, ali mi je nekako lakse kada cujem iskustva drugih ljudi vezano za ovaj problem..znam da nisam usamljena, a mozda neko ponudi i neko dobro resenje..
Svakako THANX na savetu
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 12:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Evo, ovako devojke..ja sutra-prekosutra idem kod dermatologa pa cu vas obavestiti koja je dijagnoza (samo da nije rozacea, samo da nije rozacea, samo da nije rozacea..) i sta mi je prepisao za lecenje.
d77 sigurno da je tvoj dermatolog u pravu. To ima logike..ako su ti tecimo kapilari postavljeni vise po povrsini, tj.ako ti je koza jako tanka crvenilo je izrazenije, i manje-vise tu nema pomoci.
Emiz, ja bih ti svakako savetovala da pre nego sto bilo sta poduzmes odes kod nekog strucnjaka da te pogleda kako bi utvrdio u cemu je tacno problem. Sta znam, ja nekako zazirem od tih lasera, deluju mi nekako previse agresivno, a i citala sam ovde na forumu nesto malo o tome. Misljenja su podeljena, neko je za to, a neko protiv toga. Probrljaj malo po forumu,pa ces naci iskustva drugih ljudi koji su koristili laser. Znam da ovaj doktor kod koga ja planiram da idem, za koga kazu da je vrstan dermatolog i da odlicno radi, da je protiv primene lasera.
A ovo za hormone mislim da si u pravu, i jako me zanima kako to tacno hormoni uticu na crvenilo. Pokusala sam negde da nadjem objasnjenje, ali nisam uspela. Ja mislim da je to kod mene mozda i slucaj.Naime, u poslednjih godinu dana su mi menstruacije strasno neredovne(vise ih nemam, nego sto ih imam). U proteklih godinu dana mozda sam dobila 5 puta..uzas..sve mi se poremetilo. Ali kad sam isla da mi pregledaju hormone, navodno je sve u redu..ko ce ga znati, i oni ne znaju sta je uzrok tome sto nemam menstruaciju. bezveze..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
maria_moi je napisao:
Evo, ovako devojke..ja sutra-prekosutra idem kod dermatologa pa cu vas obavestiti koja je dijagnoza (samo da nije rozacea, samo da nije rozacea, samo da nije rozacea..) i sta mi je prepisao za lecenje.
d77 sigurno da je tvoj dermatolog u pravu. To ima logike..ako su ti tecimo kapilari postavljeni vise po povrsini, tj.ako ti je koza jako tanka crvenilo je izrazenije, i manje-vise tu nema pomoci.
Emiz, ja bih ti svakako savetovala da pre nego sto bilo sta poduzmes odes kod nekog strucnjaka da te pogleda kako bi utvrdio u cemu je tacno problem. Sta znam, ja nekako zazirem od tih lasera, deluju mi nekako previse agresivno, a i citala sam ovde na forumu nesto malo o tome. Misljenja su podeljena, neko je za to, a neko protiv toga. Probrljaj malo po forumu,pa ces naci iskustva drugih ljudi koji su koristili laser. Znam da ovaj doktor kod koga ja planiram da idem, za koga kazu da je vrstan dermatolog i da odlicno radi, da je protiv primene lasera.
A ovo za hormone mislim da si u pravu, i jako me zanima kako to tacno hormoni uticu na crvenilo. Pokusala sam negde da nadjem objasnjenje, ali nisam uspela. Ja mislim da je to kod mene mozda i slucaj.Naime, u poslednjih godinu dana su mi menstruacije strasno neredovne(vise ih nemam, nego sto ih imam). U proteklih godinu dana mozda sam dobila 5 puta..uzas..sve mi se poremetilo. Ali kad sam isla da mi pregledaju hormone, navodno je sve u redu..ko ce ga znati, i oni ne znaju sta je uzrok tome sto nemam menstruaciju. bezveze..


jel si razmisljala o piluli? meni je rozacea neobjasnjivo nestala tokom 2 godine koliko sam bila na piluli. posle se vratila zajedno sa aknama (fuj), 7 meseci nakon sto sam prestala sa pilulama. mozda nije lose da razmislis o tome, uzevsi u obzir kakve cikluse imas. pilule bi ti to sigurno regulisale, a mozda ti i crvenilo prodje. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
anyushkam, to zvuci bajno. Cula sam da je pilula pomogla mnogim devojkama koje su imale raznorazne probleme sa kozom (akne i sl.), da je uticala da ime se koza znatno prolepsa, ali ja ne bih da ih uzimam na svoju ruku, a kada sam jos u avgustu prosle godine otisla kod doktorke-ginekologa upravo zbog problema sa menstuacijom (nisam imala menstruaciju 3 meseca), ona je dala da mi se pregledaju hormoni, rekla da je sve ok, i da to sto nisam dobila nije tako strasno, da ce se to regulisati. Pitala sam je ujedno tom prilikom za pilule, medjutim rekla mi je da mi ne bi savetovala da ih uzimam.
Pri tom, moram da napomenem da je u pitanju dr. Katarina Sedlecki(Institut za majku i dete), koja je veeeliki strucnjak i zagovornik uzimanja pilule, znam da ona cak i azurira onaj sajt 21dan.com gde bas objasnjavaju zasto je pilula tako dobra i zasto je treba koristiti. Pa sam onda kapirala, ako mi ona to ne preporucuje, onda je valjda u pravu..
Pa sto ne pocnes ponovo da ih uzimas ako su ti pomogle? Cini se da si nasla super resenje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Evo, ovako. Bila sam jutros u Dz.Vasingtona kod dr.Sera. U sustini je ostavio vrlo dobar utisak na mene (posto je ovo 1.put da sam isla kod njega). Vidim da su ogromne guzve kod njega , i to samo kod njega (ostali dermatolozi otprilike mogu da sede i piju kafu..kod njih nije bile nikog zivog). Ono sto mi je takodje ulilo poverenje u njega jos pre nego sto sam usla u ordinaciju, jesu price ljudi iz cekaonice koji su njegovi pacijenti i svi imaju reci hvale za njega.
U sustini, nije mi ni uspostavio dijagnozu, nije rekao ni da je rozacea, ni da je kuperoza..a za moje stanje lica je okrivio kozmetiku koju koristimo svi mi (nivea, loreal, garnier..) Rekao je da su to "babacke kreme", i da mi je lice zbog toga ovakvo. Mislim, ja zaista koristim Niveine proizvode, ali nisam mislila da su toliko pogubni za moje lice..pa ceo svet ih koristi. Ne znam koliko je to istina, ali svakako cu se pridrzavati onoga sto mi je prepisao.
Dao mi je nekakve mazalice da koristim, i zakazao kontrolu za mesec i po dana. Rekao je da u prvih 7dana nece biti nikakvih poboljsanja, ali vec za 2-3 nedelje, trebalo bi da bude mnooogo bolje.
E, sad ja se nadam najboljem, videcemo koliko ce mi pomoci to sto mi je prepisao. Obavestavacu vas kakvo je stanje lice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
maria_moi je napisao:
anyushkam, to zvuci bajno. Cula sam da je pilula pomogla mnogim devojkama koje su imale raznorazne probleme sa kozom (akne i sl.), da je uticala da ime se koza znatno prolepsa, ali ja ne bih da ih uzimam na svoju ruku, a kada sam jos u avgustu prosle godine otisla kod doktorke-ginekologa upravo zbog problema sa menstuacijom (nisam imala menstruaciju 3 meseca), ona je dala da mi se pregledaju hormoni, rekla da je sve ok, i da to sto nisam dobila nije tako strasno, da ce se to regulisati. Pitala sam je ujedno tom prilikom za pilule, medjutim rekla mi je da mi ne bi savetovala da ih uzimam.
Pri tom, moram da napomenem da je u pitanju dr. Katarina Sedlecki(Institut za majku i dete), koja je veeeliki strucnjak i zagovornik uzimanja pilule, znam da ona cak i azurira onaj sajt 21dan.com gde bas objasnjavaju zasto je pilula tako dobra i zasto je treba koristiti. Pa sam onda kapirala, ako mi ona to ne preporucuje, onda je valjda u pravu..
Pa sto ne pocnes ponovo da ih uzimas ako su ti pomogle? Cini se da si nasla super resenje..


pa pocela sam da uzimam pilulu ponovo, i posle 2 meseca je bilo super ALI onda sam zakacila neuralgiju (pisala sam o tome u temi rozacea i vitamin b12) i morala da pijem ogromne kolicine b vitamina, i sad mi se vratila, bez obzira na pilulu. nadam se da ce uskoro proci.......:(

razumem da imas poverenja u svog ginekologa, ali pilule se ne uzimaju samo u slucaju kad postoji hormonski poremecaj. moja sestra npr ima slican problem kao ti, i doktorka joj je prepisala logest, koji je mikropilula. sad joj se regulisao ciklus.

ti naravno, vidi kako ti ginekolog kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Cisto da vas obavestim, mackam ove mazalice svaki dan po licu, jos uvek nema nikakvog napretka, sve je isto. Verovatno je jos rano za bilo sta, ali ja sam tako nestrpljiva i zeljna da vidim neke rezultate. Stalno me hvata ocaj zbog svega, provalila sam da se mnogo opterecujem sa ovim. Nesposobna sam da se lepo posvetim bilo cemu drugom..malo-malo pa u mislima odlutam u razmisljanja o licu. Nerado se vidjam sa bilo kim, nerado izlazim iz kuce..ovi dani mi prolaze kao u nekom magnovenju. Izvinite sto vas smaram sa ovim.
Dobro, svakako se nadam da ce biti bolje. Pozdrav, pa cu se javiti da raportiram uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:15 am
Postovi: 6
Maria, da li se vide znaci poboljsanja?

Koje su to kreme koje ti je propisao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Sve sto je ovde napisano, deluje kao pocetni stadijum rozacee, koji se zove kuperoza.
Ovo sam i ja naucila dok sam isla u jedan centar na Vracaru, koji se bave kozom, kosom i nutricionizmom. Namerno ih sad necu pominjati jer su ljudi cudni, i kad se neko pohvali kazu to je reklama ili samoreklama, a kad se pokudi onda je antireklama.
Svetu se ne moze ugoditi!
U flajerima koje imam pise da se rade razne terapijske procedure, u odnosu na stadijum oboljenja, tu je glavna limfna drenaza lica za koju klijente obuce, da je rade redovno kuci, terapija biostimulativnim laserom za jacanje krvnih sudova i ubrzanje metabolizma stetnih produkata, zbog kojih se i zadrzava dugo to crvenilo, prateca kucna terapija ...
A to sa aknama je vec neka druga faza oboljenja, a cini mi se da u trecoj ili cetvrtoj, nisam sigurna (potrazite na netu) nastaje rinophima, kao pecurkast, povecan nos, ali to se desava uglavnom kod muskaraca i to onih koji su tokom zivota konzumirali dosta alkohola.

Vec sam pisala da imam dobra iskustva sa tim centrom, jer sam imala problema sa kosom, a kasije sam krenula sa tretmanima lica kod njih, i dalje sam njihov redovni klijent.

Ali da mi ne bi prigovarali, sto ih pominjem, ako nekog zanima moze mi poslati pp ili pisati na e-mail: [email protected], pa cu vam dati kontakt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Cao! Evo me opet posle nekog vremena, pa cisto da izvestim one koje to zanima kako se stvari kod mene odvijaju.
Rano jutros sam ponovo bila kod dr.Sera (dakle, ovo mi je 2.put) na kontroli nakon nekih 2 meseca otkad sam prvi put bila kod njega, kada mi je dao one mazalice.
Lice mi je bolje nego sto je bilo, mnogo redje imam one nalete crvenila, mada ja jos uvek nisam u potpunosti zadovoljna, ali ja se nadam da ce biti jos progresa, i da ovo nije konacno stanje moga lica, vec da ce biti jos napretka i poboljsanja.
I dalje imam potrebu da kada negde idem van kuce obavezno stavljam i puder na lice, mada mi je to i sam Ser preporucio..
Kada sam jutros otisla kod njega on mi je rekao da ce mi lice biti sve bolje i bolje, i bas mi je dao vetar u ledja, zaista.. Malo mi je promeni terapiju: dao mi je neki gel za lice ujutru da mackam, a nocu..cini mi se da mi je dao onu istu kremu.
Ne znam sta da vam kazem. Meni jeste bolje i ja se bolje osecam, a nadam se da ce mi biti jos bolje.
Takodje, konacno sam ga pitala:"Pa, doktore, sta je meni ustvari? Jel ovo sto ja imam kuperoza?" On mi se nasmejao u lice sto uopste sama sebi uspostavljam dijagnoze, i rekao je da nije, ali mi opet nije rekao sta mi je..
Inace, kod njega je jutros bila standardna ludnica.. Ljudi su poceli da skupljaju knjizice jos od 5h ujutru!!! A posle su sestre na salteru poludele i ispala je opsta frka, tako da ko ide..nek se naoruza strpljenjem.
Ako vas nesto zanima, slobodno pitajte!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:31 am
Postovi: 30
Pa koji je to fazon da ides kod lekara i da ti ne postavi dijagnozu i ne uputi u nju?
Pa sta je napisao u izvestaju, valjda si dobila nesto napismeno nakon pregleda?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 5:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Hehe :D Treba da vidis njegov rukopis (ako se to moze tako nazvati) i sve bi ti bilo jasno. ZNas kako..on mi ne pise nekakvu dijagnozu u kartonu ili nesto tome slicno (inace, kartona ni nema vec je sve u kompjuteru..modernizovali su se), vec mi samo ispise recepte.
On je inace dosta specifican..cudljiv je. Ali ako ce da mi pomogne..ma ne mora ni da mi kaze sta je u pitanju, samo nek mi je bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
On je ljubichica :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: