Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Uto Okt 04, 2016 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 04, 2016 4:06 pm
Postovi: 1
Pozz svima...
Uglavnom moj problem sa čirevima se pojavio u augustu prosle godine, kada sam dobio čir na preponi - nisam ga dirao jer sam mislio da je bubuljica, pa je nestao nakon 2 dana..E onda mjesec dana kasnije se vratio ali troduplo veci. Znaci kad manja loptica, toliko je bolilo da nisam mogao hodati, a "upalilo" bi se na svaki dodir sa tim. Otisao sam u hitnu tu noc i nisu nista uradili jer nije bilo hirurga, vec su neku zutu tekucinu/mast sta vec natopili na gazu i dali da to drzim na preponi...Ugl sutra ujutro vec se stvorio mali bijeli gnojni dio na vrhu...Cijedio sam to bar jedno 10 minuta, toliko je gnoja, krvi, prljave krvi, neke vodice izaslo iz toga, a bolio je uzasno - najgora bol ikada. Uglavnom otisao sam onda u hitnu i hirurg mi je "iscjedio" ostalo, tacnije razrezao, i ostavio otvorenu ranu, ta je rana krvarila dan-dva i prestalo je konacno. Medjutim, ranije ove godine opet su se poceli pojavljivati - sada ispod pazuha, dodju, napuhaju se i onda prestanu odjednom, tacnije povuku se, i tako iz sedmice u sedmicu, sto je najgore poceli su ponovo i na preponama. Sinoc mi je iskocio tako jedan skoro na istom mjestu kao i prosli, manje je velicine, nema bijelog gnoja jos na vrhu, ali toliko me boli da ne mogu da hodam, kako je krenulo opet idem na rezanje...Jedini problem je sto me strah da ce se opet pojaviti...Doktor mi je rekao da sam jos u pubertetu i da je to normalna pojava...Inace 18 mi je godina. Ako neko ima savjet pomagajte ljudi, jer ovo nije humano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Sre Okt 05, 2016 9:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све то је последица нездраве исхране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Čet Okt 06, 2016 2:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Otidji kod nekog dobrog dermatologa.
Preporuka Dermatim- Svetlana Djurisic, VMA Lidija Sekulovic, Zeljko Miljuskovic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2016 2:24 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Dijagnostikovan mi je HS na preponi i zakazana lokalna operacija u Novosadskoj poliklinici. Mene jako interesuje ožiljak, rečeno mi je da će biti oko 12 cm što mi uopšte ne odgovara, tako da sam pomislila da radim privatno lasersku operaciju.

Da li imate iskustvo sa laserskom operacijom i kako se kreću cene?
Ako ne, kakva su iskustva sa regularnom operacijom i procesom zarastanja?

Hvala svima unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ласер оставља много веће ожиљке јер приликом сечења кожа бива спаљена па не може лепо да зарасте. Ако је хирург добар, скалпелом ће остати занемарљив ожиљак.

Са друге стране, један мој комшија отишао је да му скину мали младеж са подлактице. На крају су га секли укупно око 50цм јер се испоставило да је тумор пустио жиле веома дугачке.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Sub Nov 12, 2016 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Zakazite konsultaciju i pregled u RakicEstetik ordinaciji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Pon Jul 10, 2017 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2017 11:06 am
Postovi: 1
Cao svima!
Nova sam na forumu, iako imam pozamasan "staz" sa HS-om. No, iako se mucim sa njim godinama, tek sam na ovom forumu saznala sta mi je, jer ni jedan lekar nije znao da mi kaze o cemu se radi.
Elem, bila sam kod raznih struka (od dermatologa,preko lekara opste prakse,do ginekologa). No kao sto rekoh, niko nije znao da mi kaze sta mi je iako sam uradila milion analiza. Slali su me da mi uzmu uzorak koze, pa uzorak iscedka, pa da radim ginekoloske nalaze, pa analni i perianalni bris, i jos trista cuda. Problem je sto su brisevi cisti, krvna slika u redu, ginekoloski rezultati odlicni, uzorak koze potpuno cist, a u iscedku nisu nasli nikakvu bakteriju. I pored svega toga, ja, i sad, dok pisem ovo,lezim, da izvinete, sa podignutom levom nogom,jer je to jedini polozaj u kom je bol koliko toliko podnosljiva, a i ponovo sam nanela flogocid, pa da ne mastim sve oko sebe, jer ne stavljam zavoj. A i kako bih ga stavila - cir je ogroman i nalazi se na samoj preponi samo pola cm dalje od vaginalnog ulaza!
Flogocid mi malo pomogne, ohladi, smiri temparaturu, a i sama bol je podnosljivija.
No, da ne duzim! Javljam se jer sam ovde na forumu procitala da je nekome pomogao zeciji loj.
Zanima me gde bih mogla da ga nabavim, jer je to, pored ihtiola, jedina stvar koju nisam probala.
Inace zivim u Beogradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
HS se leci hirurski, idite na pregled kod pslasticnog hirurga i sa njim se dogovorite sve o nastavku i planu lecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2017 7:45 am
Postovi: 3
Zagrebacki melem a pranje sa uriage sindetom caj od koprive i higijena i nestace.Ako neko oce da pita nesto [email protected] .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 8:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2017 7:45 am
Postovi: 3
Cirevi su tezak oblik akni i imaju obicaj da se vracu na isto mjesto tj.da izlaze .Napisa sam vec sta mi je pomoglo.Obicno se prepisuje roacutan tablete i inkekcije koje se daju u cir tj.tu aknu.Kazu da je to genetika najveci krivac a isto stres i znoj izazivaju tj.te zlijezde.Nadam se da ce nekome pomoc ova dva posta.E da isto aknefug je dobar drzi se 2min pa se ispere ,ali ne znam za intimne djelove smije li.Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
obratite se dr * REKLAMA: www.doktor.rs/marketing * radi konsultacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čirevi na preponama i ispod pazuha
PostPoslato: Pet Feb 17, 2023 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2023 8:03 pm
Postovi: 7
Lokacija: Sokobanja
Pogledajte i ovo mozda nekom pomogne https://prirodnolecenje.in.rs/potkozni-cirevi-22/ :D :D :D

_________________
prirodnolecenje.in.rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: